Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Biaggio válasza Den (#96) üzenetére


Biaggio
őstag

''Csakis csokis csigát mindenkinek!'' Ez még rémlik?:DDD

(#102) Bazsesz válasza L_ajos (#100) üzenetére


Bazsesz
őstag

Azon a linken ugyanazt a képet találod meg, mint ami ott van beszúrva. Semmivel sem másabb. De a [Miért moderálunk?] c. topikban található meg (bocs, lusta vagyok keresni, ott van a PH! interaktívban)

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#103) L_ajos válasza Bazsesz (#102) üzenetére


L_ajos
őstag

Oksa...köszke megkeresem:DDD

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#104) Um-By-Key válasza L_ajos (#103) üzenetére


Um-By-Key
tag

Ezt a topikot átolvasva itt a véleményem::
Hát szerbusz nem vágom honnan keveredtél ide de fogadd öszinte GRATULÁCIO-mat nem vagy egy egyszerü eset de ugyláccik ide is kell ilyen ember bár nem tudom minek!!!!Én is szoktam csetelni de azért Én néha használom a gondolámat ezért megnézem hogy mit is csinálok hova is irok szerintem ez nem igazán hasonlit a csetre még kinézetre sem!!!Na üdv: Um-By-Key:Y

[Szerkesztve]

Innentől kezdve ha bármien feladott hirdetésemre jelentkezik valaki vagy helyszini próba vagy no gari!!!Skype Nick: gfnichu

(#105) Suliro


Suliro
senior tag

Engem még mindig érdekel a moderátori cím.

I believe in Dodge power!

(#106) Gambit válasza Suliro (#105) üzenetére


Gambit
őstag

Emlékeztetsz engem egy srácra, aki dc-n sírt az első napon, hogy op szeretne lenni. Ráadásul a Koli-n. Szétszivatták az opok. Mondták neki, hogy simán lehet op, persze. A szerencsétlen meg elhitte, és pitizett ezerrel. Elég szánalmas volt. Amúgy most ő is itt van a ph!-n. Hiába mondtam neki, hogy szivatják...

Figyelj, én tapasztalatból mondom, nem akkora show ez a moderátorság. Mondjuk ahol én vagyok mod, ott jóval kevesebben vannak, és a fegyelemmel nincs is probléma, csak időnként kell az elrontott hsz-eket javítgatnom, duplázásokat törölgetnem. Viszont dc-s op-ként már jóval többször kellett fegyelmeznem, és hidd el, nehéz megtalálni az egyensúlyt, hogy a megfelelő mértékig avatkozz be. Mert elsősorban a közösség érdekeit kell figyelembe venned, de azért a rendbontót is emberszámba kell venni, neki is vannak jogai. A nagy hatalom, nagyobb felelőséggel jár. (Idézet a Pókember filmből. :D) Amit sokan nem értenek meg, hogy a többletjogok mindig többletkötelezettségekkel is járnak. Ezek pedig arányban vannak egymással. Az a jó moderátor, aki nem csak a jogait gyakorolja, hanem a kötelezettségeit is szem előtt tartja mindig. Legalábbis én mindig így végzem a dolgom.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#107) Suliro válasza Gambit (#106) üzenetére


Suliro
senior tag

Ezt én is nagyon jól tudom, és a többletkötelezettséget el is végezném.

I believe in Dodge power!

(#108) deedee


deedee
őstag

hát nem tudom...nekem még soha sem fordult meg a fejemben a moderátorság vagy a házigazdaság....Én olvasgatni,hozzászolni és okosodni járok ide a ph-ra.....Ennyi.

(#109) Gambit válasza Suliro (#107) üzenetére


Gambit
őstag

De könyörgöm miért gondolod, hogy 100 napi ittlét után, 14 évesen, enyhén priuszosan (figyelmeztetések) moderátor lehetsz? Arról nem is beszélve, hogy moderátort nem akkor vesznek fel, amikor jelentkezik valaki, hanem amikor szükség van új modra, mert az aktuális állományra már túl sok munka esik, és nem bírják, vagy túl megterhelő. Ilyenkor gondolom végignézik az esélyesek listáját, több szempontot figyelembe véve, és megbeszélik vele a dolgot. Legalábbis mi így csináltuk, amikor szökőévenként egyszer felvettünk valakit. (Vagy még ritkábban.) Annyit viszont mondhatok, hogy aki úgy kezdte, hogy ''lehetek op?'', annak eleve semmi esélye nem volt, mert az úgyis csak a hatalomra vágyott, és fogalma sem volt róla, hogy miről van szó.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#110) faster válasza Gambit (#109) üzenetére


faster
nagyúr

Sziasztok, moderátor akarok lenni, mert azt hallottam, hogy ez jó buli, és majd jól kitörölhetek, meg bannolhatok mindenkit. :DDD

(#111) Out válasza faster (#110) üzenetére


Out
addikt

Adataidat rogzitettuk, a torlest addig is gyakorold a wc-n :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#112) divot válasza Gambit (#109) üzenetére


divot
veterán

Most miért bántod? Lehet, hogy saját magát akarja bannolni... (önkritika :DDD)

(#113) Loretto válasza Gambit (#109) üzenetére


Loretto
veterán

Hála istennek azért itt gyakrabban volt felvétel. Szerintem el is fér pár mod plusszba. Azért érdekelne kik közül lenne a következő ... :DDD

Soirée...

(#114) TommyGun válasza Out (#111) üzenetére


TommyGun
őstag

LooooL :D

Megjegyzem a világ minden kincséért nem lennék moderátor itt :D

Van egy On Line ligám, igaz ott csak 150 ember van de ezáltal sokkal közelebbiek a kapcsolatok de azse piti :)

Na közbe meg már 1002 napos vagyok :P

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#115) Szőrös  válasza Loretto (#113) üzenetére


Szőrös 
veterán

biztos , hogy nem vmi hebehurgya ifjoncot választanak ki. vajh miért is írtam ezt ;]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#116) Gambit válasza divot (#112) üzenetére


Gambit
őstag

Én bántom?! Én csak leírtam neki a tapasztalataimat, mert világosan látszik, hogy fogalma sincs az egészről, csak annyit lát, hogy a modok mindent megtehetnek, és ez bejön neki. Olyan ez, mint amikor az ember ált. suliban irigykedik a tanárra, mert annak mekkora hatalma van, meg minden. Aztán amikor már ő akar megtanítani valakinek valamit, akkor jön rá, hogy van ott szopás is. :D

faster: Igen, én is erre utaltam a #109-ben... ;]

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#117) faster válasza Gambit (#116) üzenetére


faster
nagyúr

És egyébként is óriási az esélye, hogy pont Sulirot kérjék fel moderátornak. ;]

(#118) divot


divot
veterán

Egyébként az eddig tapasztalatok alapján nem elég könnyen be lehet lőni, hogy kiből lesz moderátor (legalább is az újabb példákat tekintve).

A lényeg, hogy megtalálja mindenkivel a hangot. (Kiestem. :DDD)

(#119) Ati9500


Ati9500
senior tag

meg van határozva hogy épp ki a moderátor?? vagy csak aki épp a ph-n van???

(#120) Gambit válasza divot (#118) üzenetére


Gambit
őstag

Azért moderátorként máshogy viselkedik szerintem az ember, mint egyébként. Hiszen egy átlag tag azt csinál amit akar, de egy moderátornak szerintem jó példát kell mutatnia. Pl. ahol most mod vagyok, ott nem oltogatok senkit, mert annak súlya van. Itt meg nyugodtan leírhatom a véleményem, mert csak egy vagyok a sok közül. ;)

Ati9500: Persze, hogy meg van határozva.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#121) divot válasza Gambit (#120) üzenetére


divot
veterán

A függetlenség tényleg mindennél többet ér. :)

(#122) zsiga667 válasza divot (#118) üzenetére


zsiga667
addikt

Csak nehogy Alvin legyen a következő... :DDD

Egyébként mostanában jól jönne 1-2 új Capslockos, szerencsétlen Bash lassan agyvérzést fog kapni a sok melótól. :)

(#123) Gambit válasza divot (#121) üzenetére


Gambit
őstag

Te kibírnád egyáltalán, hogy elkerüld a poltopicot? :P

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#124) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Olyat nem lehet kérni, hogy a titulusom ugyan újonc/lelkes újonc/stb.. legyen, de moderátori jogokkal rendelkezzek? :DD Én olyant szeretnék! :DD

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#125) divot válasza Gambit (#123) üzenetére


divot
veterán

Például azt sem. :D

Egyébként pedig annyira sok lett az utóbbi időben a hülyegyerek, hogy előbb-utóbb úgy is szégyent hoznék a moderátorokra... ;)

(#126) Gh0sT válasza zsiga667 (#122) üzenetére


Gh0sT
addikt

Esetleg kellene egy szabályozás a moderátorokat illetően. Ha valaki mondjuk hetente átlagosan nem banol 3 usert, azt visszafokozzák. :D Sokkal aktívabbak lennének... :DD

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#127) Loretto válasza Gambit (#120) üzenetére


Loretto
veterán

Nyakamat tettem volna hogy mod.-ként ''normális'' vagy ;)

Torz: hát ja. Tuti nem vmi új arc lesz.

Soirée...

(#128) Loretto válasza Gh0sT (#126) üzenetére


Loretto
veterán

LOL.

Soirée...

(#129) Gambit válasza divot (#125) üzenetére


Gambit
őstag

Nem biztos. Csak mindig következetesnek kell lenni. Meg segítenek a helyi szabályok is. Ha mindig úgy jársz el, hogy a szabályokat betartasd, és az adott közösség érdekeit nézed, akkor soha nem lesz gond. Pl. a prevenció szerintem nagyon fontos. Mert ha a sok kissrácra már az elején rászólna egy mod, akkor összehúznák magukat. De amikor már nagyon ugrálnak, megkapják a ban-t, és visszajönnek, akkor már persze sz@rnak mindenre, mert látják, hogy bármikor vissza tudnak jönni.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#130) zsiga667 válasza divot (#125) üzenetére


zsiga667
addikt

1*ű, regelsz magadnak egy új nicket OFFolásra meg poltopicra. :D

(#131) Suliro


Suliro
senior tag

A tanáros dologra visszatérve egyáltalán nem irigylem a tanárokat, sőt... Néha már sajnálom őket. A moderátorság pedig nem a korlátlan hatalom miatt (na jó azért is) érdekelne, hanem azért mert néha holt időszak van a ph-n moderátor ügyben és tényleg sok dolguk van, gondoltam besegítenék nekik. De a világos választ megkaptam, nem nekem való a moderátorság (by Parci), így nem is küzdök tovább érte.

I believe in Dodge power!

(#132) Gambit válasza Suliro (#131) üzenetére


Gambit
őstag

Azért kíváncsi lennék, hogy mivel sikerült ráébresztenie téged Parcinak arra, amit én itt több hsz-en keresztül hiába magyaráztam neked. :F

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#133) Suliro válasza Gambit (#132) üzenetére


Suliro
senior tag

Azzal, hogy a válasza kategorikus nem, mert nem nekem való a moderátorság. Végülis ő itt a legnagyobb fejes, nem?

I believe in Dodge power!

(#134) Gambit válasza Suliro (#133) üzenetére


Gambit
őstag

De én is leírtam neked érvekkel alátámasztva, hogy miért nem aktuális a kérdésed. Persze, ő itt a fejes, de csak az alapján hinni az embereknek, hogy fejes-e, vagy sem... Na mindegy, lényeg hogy megértetted.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#135) VladimirR válasza Gambit (#134) üzenetére


VladimirR
nagyúr

de te csak egy vagy a sok kozul ;]

mas:
enis, enis, enis
buherator akarok lenni (bar lehet, hogy a ph nem jarna jol, a reklambevetelek csokkenese miatt)

p.s.: j/k ;]

(#136) I_Am válasza Gambit (#134) üzenetére


I_Am
veterán

Ráadásul csak őstag, tudod a nőknek és a fiataloknak a rang számít. ;]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#137) Suliro válasza I_Am (#136) üzenetére


Suliro
senior tag

Na neeem! Én egy újonc véleményére is adok, ha normális. Végül is ő csak a a fórumon új, a számítás technikában nem biztos. Mondjuk twollah véleményében nem valószínű, hogy bíznék! (bocsi twollah!)

I believe in Dodge power!

(#138) Gambit válasza VladimirR (#135) üzenetére


Gambit
őstag

Igen, én is arra gondolok, hogy itt nem az észérvek játszották a döntő szerepet, hanem Parci azt mondta, hogy nem, és ettől lelohadt a tenni akarás vágya. Én balga meg azt hittem, hogy valami meggyőző érveket hallok.

Amúgy rólad mindenki tudja, hogy mod akarsz lenni, nem kell külön jelentkezned. ;]

I_Am: Igen uram, majd igyexem! Most kérek engedélyt meghunyászkodni! :D

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#139) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Én előbb megvárom, hogy mi lesz az utolsó rang, aztán majd...;]:))

(#140) pubwart válasza Alvin_ti4200 (#139) üzenetére


pubwart
aktív tag

Aki ráér... :B;) Érted... :)

Where you go how is up to you

(#141) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

ahogy láttom irtáttok hogy 1évet meg kellene várni. Hát én bőven megvártam. :))

"Later Nerd!"

(#142) Gambit válasza Dr.Burn (#141) üzenetére


Gambit
őstag

Azt az egy évet, szerintem csak arra írták, hogy kb. annyi kell, hogy valaki olyan szinten otthon legyen a fórumon, hogy képes legyen moderálni. Egyáltalán nem elégséges feltétel semmire. Legalábbis szerintem.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#143) pubwart válasza Gambit (#142) üzenetére


pubwart
aktív tag

Nemtom, de komolyan nagyon ráérhet valaki, hogy ilyet bevállaljon. Kell hozzá egy masszív türelem... :) Nade komolyan :D

Bár cikkíró szívesen lennék, csak persze nincs mire fel, azaz lenne, de az nem a PH! stílusa... Már gépet is szívesen nyúznék ;)

Where you go how is up to you

(#144) Dr.Burn válasza Gambit (#142) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Persze én csak ezt viccnek irtam. Erre sajna nincs időm, meg türelmem se. :(

"Later Nerd!"

(#145) Gambit válasza pubwart (#143) üzenetére


Gambit
őstag

Ez így van, dc-s opnak is mindig ezért hívtak. 4 különböző hub-on voltam már op, volt hogy egyszerre hármon, pedig azt nagyon utálják az adminok, de kellett. A cikkírás nekem tetszett, amikor css oktatósorozatot írtam egy honlapra. Sajnos csak 2 rész készült el, mert a honlap megszűnt. Azért is volt jó, mert közben én is nagyon sokat fejlődtem, mire összeszedtem az anyagot, megírtam, és megcsináltam hozzá a példafeladatoikat. :D

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#146) zsoltee10 válasza Suliro (#107) üzenetére


zsoltee10
addikt

sokkal inkább nyűg a moderátorság, mint buli. topicot helyezel át, hsz-t törölgetsz, próbálod regulázni a felelőtlen topicnyitókat, flémelőket stb.

ráadásul mielőtt moderátor voltam, nyugodtan kimondhattam a véleményemet bármlyien helyzetben. azóta ez megváltozott, mert a másik oldalra kerültem, így nem ordíthatom le a fejét a flémelőnek. viszont bannolhatom. ;]

amikor én lettem moderátor, akkor még csak Den, Kalandor volt talán. a többiek házigazdák voltak, és a fórummal nem volt sok idejük foglalkozni. Ebben az időben kezdődött a demográfiai robbanás a fórumon. Nem egyszer voltam ott, amikor probléma volt, de nem tudtam semmit tenni ellene, moderátor pedig nem volt a helyszínen. erről beszélgettünk Parcival, amikor mondtam neki, hogy ha gondolja, én felajánlom a segítségemet, ha úgy gondolja, hogy alkalmas vagyok rá.
azóta szerencsére sok olyan moderátort nevezett ki, aki alkalmasabb nálam a feladatra. Nekem egy kicsit nehéz volt az elején az egyensúlyt megtalálni, ráadásul, a moderátorság sokszor elég népszerűtlen szerep, kezelni kell azt is, ha neked esnek.

szerintem neked még sokat kell tapasztalnod, mire szellemileg fel tudsz nőni a feladathoz. én is úgy éreztem, amikor belevágtam, hogy tudom csinálni, de nem könnyű, elkövettem néhány hibát, melyekből tanultam, és mostanra úgy érzem, tudom kezelni a konfliktusokat.

(#147) Suliro válasza zsoltee10 (#146) üzenetére


Suliro
senior tag

Köszönöm szépen a véleményed kinyílvánítását! Ilyen Moderátor sztorik továbbra is érdekelnek.

I believe in Dodge power!

(#148) Gambit válasza divot (#118) üzenetére


Gambit
őstag

Na mibe, hogy nem Killerman-ra tippeltél! :DDD Pedig ő lett a következő mod.

Ha már itt vagyok, leírnék pár nevet az én tippemnek, hogy kik lehetnek esélyesek a jövőben szerintem: VladimirR, I_Am, [amne], Loretto, faster, Integra, divot (;))

Yaye és moonman szintén jó választás lehet, csak még nem elég régen regisztráltak, talán nem fogadnák el őket annyira az emberek.

Ha valakit kihagytam, mégis úgy érzi, hogy ő is alkalmas lenne, akkor elnézést, fejből írtam, és szubjektív vélemény. Egy kis indoklás: I_Am tudtommal dc-s op, márpedig ott hamar belerázódik az ember a dolgokba, elhihetitek. Sokkal jobban észnél kell lenni, mert egy pillanat alatt kitörhet a káosz. VladimirR és [amne] ugyan kicsit könnyen bepöccen, de modként én is sokkal nyugodtabb vagyok, és Zsoltee is ugyanezt írta, szóval valószínűleg ők is békés modok lennének. Integra és divot valószínűleg kénytelen lenne hanyagolni a poltopicot, de ezen kívül semmi gond. Loretto és faster pedig szerintem nem igényel különösebb kommentárt. Amúgy szerintem nagyon jó ötlet volt Killerman kinevezése, tényleg szükség volt új modra. Sőt, még lehet, hogy továbbiak is kellenének. Így a végére ismét leírom, hogy az egész hsz. teljesen szubjektív vélemény.

Szerk: zsiga667 is lehetne éppen, ő kimaradt. :B (Biztos még sokan kimaradtak, akik most nem jutottak eszembe, ne haragudjon senki!)

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#149) tildy válasza Gambit (#148) üzenetére


tildy
nagyúr

Következő tipp részemről faster...
Nem tudom miért csak ezt érzem...
Integra és divot szerintem nagyon ott vannak a poltopicban, számukra szerintem ha moderátorság vagy aközött kell választani, akkor inkább az utóbbi. De persze ez lehet nem így van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#150) Gambit válasza tildy (#149) üzenetére


Gambit
őstag

Igen, divot utalt is rá feljebb, hogy nem bírná ki, meg hogy a függetlenség... Szóval valószínűleg igazad van. faster szerintem is jó mod lenne. Remélem, Parci néha olvasgatja ezt a topicot ötleteket meríteni.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.