Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) yerico


yerico
senior tag

Nővérem sikeresen beapplikálta a belső modem phone dugójába a fali telefonkábelt. Azóta nincs egere, sem billentyűzete, egyik sem reagál semmit. Windóz XP és Linux is hiba nélkül feláll, de semmit sem lehet csinálni input híján. Létezik, hogy elszállt az alaplap (legalábbis a billenytűzet és egérvezérlő), avagy más probléma lehet?

(#2) CharlieDrop válasza yerico (#1) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ha kiszedtétek a modemet akkor is halott minden??

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3) erdoke válasza yerico (#1) üzenetére


erdoke
titán

Ez nem okozhatott bajt. A LINE-ba kell dugni a faltól jövő derótot, a PHONE-ba az esetleges külső telefonkészüléket. Ha a modem ''on hook''-ban van (azaz ''le van téve a kagyló'', nem lógsz a neten), akkor egy kis relé nyugiban van és a bejövő vonal kimegy a PHONE csatira és így az esetleges külső telefonra. Vagyis ha nem netezel, a modemre dugott külső telefont teljesen normálisan tudod használni. Mivel relé van a modemen, akkor is jó lesz a telefon, ha a gép ki van kapcsolva. Ha a modem ''off hook'' (azaz ''fel van véve a kagyló''), vagyis netezel, akkor a relé meghúz és a bejövő vonal nem a külső telefonra jut, hanem a modem áramköreire. Ilyenkor hiába veszed fel a külső telefont, az süket, így nem tudod az idegen hangokkal ''elrontani'' a modem kommunikációját.

Magyarán és röviden: semmi baj sem lehet, ha a bejövő vonalat a PHONE-ba dugod, max. annyi, hogy a modem így sose kapja meg a vonalat és nem tucc majd netelni.

Ennyi...

A legjobb aláírás a héten

(#4) SYZYGY válasza erdoke (#3) üzenetére


SYZYGY
tag

Hi Doc! Te latom érted ezt a részét :D ), és megcsördül a telefon, a gép beindul. Ígyaztán mindig tudom ha keresnek mig nem vagyok telefonközelben. Szal gáz ez, vagy mit tudok tenni ellene???

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#5) erdoke válasza SYZYGY (#4) üzenetére


erdoke
titán

Valszeg vannak a BIOS-odban olyan fícsörök, mint wake up LAN meg wake up modemcsörgés és wake up egérmozgatás stb. stb. Talán a power management részben van, talán az integrált perifériáknál, nem tudom. Nézd át a BIOS-t!

A legjobb aláírás a héten

(#6) CharlieDrop válasza SYZYGY (#4) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Kapcsold kia BIOSban a WAKE UP Modem-et :))

A Power Managementben van :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7) CharlieDrop válasza erdoke (#5) üzenetére


CharlieDrop
veterán

9 seccel megelőztél, de a power managementben van :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8) SYZYGY válasza CharlieDrop (#7) üzenetére


SYZYGY
tag

Köszi mindkettőtöknek! gyorsak vagytok :)) :)) :))

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#9) Panther válasza CharlieDrop (#6) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Wake up on Ring

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#10) CharlieDrop válasza Panther (#9) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Okay, igaz is, bocsejka :) (persze láttam már wake up com3-at is :) )

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#11) Panther válasza CharlieDrop (#10) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Viccelsz? A mai világban annyi mindent látni... :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) CharlieDrop válasza Panther (#11) üzenetére


CharlieDrop
veterán

/OFF
Áh, egyvalamit nem láttam itt a fórumon, akinek lenne NetExpressben jártassága :D
/ON

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#13) erdoke


erdoke
titán

Namármost az

''Azóta nincs egere, sem billentyűzete, egyik sem reagál semmit. Windóz XP és Linux is hiba nélkül feláll, de semmit sem lehet csinálni input híján.''

dologhoz viszont nincs ötletem. Ha amit bedugott, tényleg telefonvonal volt, akkor az biztosan nem okozhatott bajt. Főleg úgy, hogy minden valség szerint a modem on hook-ban volt, így a vonal kiment ugyan a nyugis relén át a semmibe (az üres LINE csatiba), de biztos nem juthatott be a modem áramköreibe. (Ha kiadtál volna egy ATH1 parancsot, akkor csak annyi történt volna, hogy a relé húz, a vonal már csak a reléig jut el.)
Szvsz valami más árthatott meg a szilíciumszörnynek.

A legjobb aláírás a héten

(#14) Panther válasza CharlieDrop (#12) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hát, én tuti nem olyan vagyok :) Sose hallotam róla :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#15) CharlieDrop válasza Panther (#14) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nalátod :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#16) yerico


yerico
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, mivel még garanciális a gép, majd a szervízben megmondják, mi a baj vele, lényeg, hogy nem ők küldték el akkor az örök vadászmezőkre.

(#17) Jaq válasza erdoke (#13) üzenetére


Jaq
tag

Mivel szakmailag illetekes lennek, megjegyzem, hogy azert van ott csengetofeszultseg rendesen, tehat ha a modem nem rendelkezik normalisan kialakitott feszultsegvedelemmel ill. valami meghibasodott (es ez meg nem jelenti azt, hogy a modem hasznalhatatlanna valt!) akkor az alaplap igencsak megkaphatja a kb. 50V+ egyent.
Szep kerek mondat :))

En viszont ki merem jelenteni tutira, hogy a hiba nem a rossz aljzatba valo bedugas miatt keletkezett :P

(#18) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Én úgy tudom hogy vannak modemek amelyekről lespórolják ezt a vonal leválasztó relé-t.

(#19) biker válasza Flashcash (#18) üzenetére


biker
nagyúr

helyeslés on:
vannak, ott opto/triac helyettesíti, és a gond a kövi: van a matávnak (mag van házi is) egy un. lehallgatás gátlója, ez egy triacos elosztó, ami oda ad vonalat, és csak oda, ahol elsőre felveszik a telefont.

nos ezek a fajta modemek ez a készülék után nem ''látnak'' vonalat, és nincs tárcsahang.
de ha ezen modem line outjába bedugsz egy síma készüléket, és csak ott hagyod, akkor van volnal, a modem tárcsáz... :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20) nap válasza yerico (#1) üzenetére


nap
addikt

Milyen alaplap? Merthogy a tusl-2 szokik ilyet.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21) erdoke válasza Jaq (#17) üzenetére


erdoke
titán

Én sem vagyok teljesen kívülálló...   ;]

Szal ha a modem korrektül van felépítve hardveresen, akkor csak a csengetésérzékelés van a relé előtt, minden más a relé MÖGÖTT van elhelyezve. A relé nyugalmi állapotában ezek elvileg védettek. Namármost a csengetőfesz. ugye névleg 110 V~, ami ráadásul rá van szuperponálva a 48 V-ra (illetve a kretén fatáv által favorizált egynémely hulladék kp.-ok esetén 60 V). Elvileg mind a relének, mind a csengetésérzékelő ák.-nek ezt bőven bírnia kell. Ha a relé jó és a csengetésérzékelő is valami igényesebb kivitel (pl. optocsatolós), akkor a modemnek ''on-hook''-ban csak akkor lehet baja, ha nagyon durva hatás éri a telefonvonalat (pl. villámcsapás). Ha a modem ''off-hook''-ban van, akkor már persze sérülékenyebb, hiszen ilyenkor a ''beszéd''-áramkörei is a vonalra kapcsolódnak.

Sajnos meg vagyok győződve, hogy nagyon sok modem igencsak igénytelen hardveresen, ezért egy korábbi hozzászólásomat megcáfolandó már nem is vagyok biztos benne, hogy a telefonvonal nem tud kif...gatni egy alaplapot.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.