Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14) imibogyo válasza mrbig25 (#11) üzenetére


imibogyo
veterán

Írtam is, hogy ezek inkább csak olyan kísérletezések, skiccek, nem igazán komoly tervek. Most hétvégén végre hazajutok és addigra meg szeretnék szülni egy valamilyen tervet, mert utána 2-3 hétig biztos nem leszek megint a gépek közelében és már nagyon hiányzik, hogy alkothassak. Egyébként igen, a harmadik a leg letisztultabb, de az eddigi "letisztult" gépeim mindig valahogy végül mindig inkább unalmasak lettek, mint letisztultak. Szóval most szeretnék valami újat kipróbálni. Meg aztán nem lehet mindig csak egy féle stílusban alkotni, mert magad is megunod. Persze bolti cuccokkal előrébb lennék és 100%, hogy szebb is lenne a végeredmény, de hát legózni már egy 5 éves is tud, az nem kihívás.

s3toraph:
Ezeket a mintákat hogyan csinálod sketchupban?
Letöltök egy 2d-s rajzot (google warehouse) és azt emelem rá egy "lapra" majd a kontúr körül "kiemelem" a síkból a lap többi részét és máris megkapom a mintának az intarziáját. Egyébként gondoltam rá, hogy YT-ra töltök fel oktató anyagokat. Itt lehetne kérni, hogy mit szeretnétek látni én meg elkészítem és feltöltöm. Így nem kell annyit magyarázni, meg szerintem egyértelműbb is, mint ahogy el tudom mondani.

Ill. a felületeket (plexi pl.) ki lehet választani, vagy le kell tölteni?
Például "plexi" és "üveg" (kékes) hatás van alapból a programban és rengeteg fa, kő stb minta. De lehet egyedi mintákat és felületeket is alkotni.

Jó lesz, bár nekem a rácsos jobban bejön designra.
Nem vagy vele egyedül. De azért ez is el fog készülni, csak hogy legyen referenciám. Mert az eddigi összes házam úgy született, hogy az előzőt el kellett adnom. :(

Egyedül a "gáztűzhely" és egy régebbi félkész modom van meg. A többi már az enyészeté. Ezen szeretnék most változtatni. Legyen több féle, több stílusú és legfőképp több darab refrenciám, ha esetleg később komolyabban is szeretnék ezzel foglalkozni. :K

(#13) adatfalo:
Jöhet nyugodtan, minden ilyen témába vágó dologra személy szerint vevő vagyok. A dugóhúzó pedig szép munka. Valamikor én is öltem sok időt abba, hogy a render is szép legyen, de mára már sajnos kinőttem belőle (örülök, hogy más még nem, így esetleg láthatunk majd szép képeket is az én gagyijaim mellett :P ). Kevés az idő (ott a gyerek, ott az asszony stb.), szóval ma már csak ténylegesen az ötleteim képernyőre vetésére használom a 3D-s progikat. De ha sokan leszünk és lesz sok hozzáértő kéz, akkor jönnek majd az igényes munkák is. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.