Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) keresztapuuu


keresztapuuu
csendes tag

Üdvözletem Mindenkinek!

Kissé bonyolult a kérdésem, és mivel nem találtam egyedül megoldást rá (nem vagyok gyakorlott a hálózatokban) ezért kérek segítséget.

Adott egy asztali számítógép, Windows XP Pro-val. Ezen a gépen egy Vodafone-os mobil internetem van, ez USB-n keresztül kapcsolódik, de a hálózatok között mint "Helyi kapcsolat" szerepel (mintha hálókártya lenne). Ez remekül működik is.
Van ezen kívül egy Macbook Pro (Mountain Lion-nal), valamint egy Androidos táblagép, és egy hálózatos működésre képes Epson nyomtató. Ezen kívül egy Wi-Fi-s router is.

Eddig sikerült azt megoldanom, hogy a nyomtatót és a gépet is a router-hez csatlakoztattam (vezetékesen), a nyomtató beállításai között pedig megadtam egy fix IP-címet neki. Ekkor működött a nyomtatás a router-en keresztül, viszont amíg a router be volt kapcsolva, nem ment a Vodás internet. Ha kikapcsoltam akkor nem volt nyomtatás, de volt internet. Végigfuttattam a varázslókat, és hídkapcsolatokat is csinált, de ezzel sem ment egyszerre.

A számomra tökéletes (de eddig megoldatlan) összeállítás a következő lenne:

A Pc és a Macbook, valamint a nyomtató vezetékesen a router-hez csatlakozik. Így a két gép között lehetséges a fájlcsere, és a nyomtatás is. A Wi-Fi segítségével pedig akár a másik szobából is működik a nyomtatás egy másik PC-ről. Ha be van kapcsolva a Vodás net az asztali gépen, akkor azt megosztja a routeren, és a Mac-ról is lehet netezni, valamint vezeték nélkül a táblagépről is.

Amit eddig sikerült elérnem:
- Elsőként lejelszavaztam a routert :-)
- Beállítottam a Wi-Fi-t, szintén jelszavas
- A nyomtatónak van egy fix IP-címe, sikerült már vezetékesen és vezeték nélkül is nyomtatni vele, de ekkor a Vodás net nem ment
- Rendkívül lelkes vagyok :-)

És még egy pici kérdés: esedékes, hogy az XP-t lecserélem egy 64 bites Windows 8-ra. Van rá esély, hogy ezzel is menni fog?

Ebben kérném a fórumozók segítségét!
A válaszokat előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.