Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#332) Zugi


Zugi
aktív tag

Üdv!

Egy kérdésem lenne hátha valaki már próbált hasonlót:
Azon gondolkodom, hogy nyárra 1-2 hónapra feltöltőkártyás mobilnettel használnám a netbook-omat időszakos nyaralási távollétem alatt.
Összehasonlítva az árakat, úgy vélem jelenleg a T-mobile Domino net-je lenne legalkalmasabb egy 3GB-s csomagban.
De mivel nem akarok elköteleződni feléjük, mert elsőre csak tesztelni akarom, ki tudja ahova kell, ott lesz -e megfelelő 3G lefedettségük, meg máskülönben is az árversenyben lehet a Telenor vagy a Vodafone is előjön valami jobb csomaggal, emiatt nincs kedvem hálózatfüggő USB modemet sem venni. Főleg mivel van egy szolgáltató független androidos mobilom.
Így tehát azt szeretném megvalósítani, hogy vennék csak egy szimpla SIM kártyát a mobilnethez amit beletennék a mobilomba és annak 3G kapcsolatán keresztül neteznék a netbook-omon. Erre tökéletes kis progi a PDAnet nevű program és ezt már ki is próbáltam egy Telenor-os mobilnetes csomaggal.
A kérdés csak az, hogy én a jelenlegi mobilos előfizum mellé megrendelt mindössze 100MB-os mobilnet csomagos módon próbáltam ki ezt a netbook-mobil összekötést, ami díjcsomag jó a mobilon való netezésre, de többre nem. Ellenben azt olvasom a szolgáltató honlapján erről a netes SIM kártyáról, hogy:

"Helyezze a sikeresen aktivált SIM kártyáját egy internet elérésre alkalmas eszközbe (pl. notebook, netkártya, USB modem, kézi számítógép - a kézi mobiltelefonnal történő használat nem támogatott)!"

Ezek alapján elképzelhető, hogy e megoldással nem tudok egy netes SIM kártyával a mobilomat modemként használva netezni? Az nem lenne gond, ha azzal a SIM kártyával magán a mobiltelefonon nem tudnék netezni, csak a vele összekötött gépen, de kérdés, hogy akkor így hogy oldható meg?
Van ilyenben valakinek tapasztalata? Mert azt sem szeretném, hogy veszek egy SIM kártyát, majd itthon jönnék rá, hogy nem tudom használni.

Üdv:
Zugi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.