Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) almakompot


almakompot
csendes tag

mobil vga ATI9600/64 ATI9700/64 x300 x600 melyiket?

Melyik melegszik jobban?
Az Ati 9600 és 9700 között mekora a különbség? megéri a nagyobbat?

Az új 915-ös chipset mennyivel jobb mint a mar bizonyított 855-ös?

Mit tud a Ati Mobil FireGL T2 128 MB? És mire lehet használni? Ha jól tudom inkább CAD-es felhasználóknak jó. ??!?



:F:F

(#2) xedos válasza almakompot (#1) üzenetére


xedos
addikt

Nehéz kérdés!
Valószínűleg az X700-as a legmelegebb és az X300-as a leghűsebb!
Teljesítmény szerint is...
A 9600-osok és a 9700-esek között nagy a kavar...
Az órajeltől függ, melyik...
Ati Mobil FireGL T2 128 MB pedig úgy a 9600-9700/128Mbyte-al van közvetlen rokonságban!

Az új chipkészlet támogatja a SATA-t, DDR-2öt és a PCI Expresst ...

[Szerkesztve]

(#3) taltos


taltos
senior tag

Miért, mire kell?

(#4) almakompot


almakompot
csendes tag

Szinte mindenre kell. Munka, net, film, zene, game, grafika, web, dvd-írás, stb.

(#5) almakompot


almakompot
csendes tag

Ja csak fontos hogy halk is legyen. meg ne a leg lomhabb legyen.
láttam egy használt IBM T41p de nem tudom hogy a Ati Mobil FireGL T2 lehet e jatszani.
És a Ati Mobil FireGL T2 fut minden játék?

(#6) almakompot


almakompot
csendes tag

Taltos: te mirt adod el a T41p??

(#7) taltos válasza almakompot (#6) üzenetére


taltos
senior tag

Azért, mert szeretnék egy Mac-et venni. Azaz pontosabban váltani (ez az egy PC-m van, és így ha ezt eladom, akkor ebből jönne rá a pénz).

Pont ma reggel kérdezte egy srác e-mailben (nem Te? Egy c2.com -os cím volt) ezt a videókártyás kérdést. De hajszál ugyanezt, hogy milyen a játékok alatt.

Neki azt írtam (ami az igazság is :) ), hogy én a warcraft 3-at, a Heroes of The Might and Magic 3-at, 4-et, valamint a Neverwinter Nights-ot játszottam végig (ez utóbbit 1400x1050 -es grafikával). Én ezeket a játékokat szeretem, ezeket akadás nélkül vitte.

Ezenkívül videózásra, zenehallgatásra, gimpezésre/photoshopozásra, programozásra (c, java, grafika, php), maya tanulásra (könyvhöz kapott cdről), webfejlesztésre (mysql, psql), irc-zésre, netezésre windowson, valamint fel van telepítve egy linux (régebben gentoo, manapság Slackware, mert nincs gyors netem az albérletbe :( ), ami alatt a shell ''programozást'' gyakorolgattam, valamint itt foglalkoztam igazán a webes dolgokkal, hiszen itt alapból van apache, php, python, ...

Szerinem Mobility 9600 és 9700 között van (mint ahogy itt írták is valahol), de az való igaz, hogy igazán a formáját azt munka alatt produkálja. (arra van igazán kihegyezve)

Ennyit tudok elmondani róla. Nézd meg a topicot, írogattam még oda is (bár lehet, hogy már olvastad). Úgy néz ki, hogy kb. 1-2 hét múlva jön meg az a Mac, ami engem érdekelne, így most kb. addig próbálkozom. Ha sikerül eladni, akkor eladom, de ha csak áron allul menne el (akárki akármit mond, példálóznak itt 5400rpm-es HDD-s, meg R9200 vid. karis más gépekkel, de egy ilyen eladó gépet sem tudnak mutatni... :U ), akkor inkább marad nálam, mert mint írtam, hibátlan, és bár szeretnék váltani, azért hülye nem vagyok.

Na, kb. ennyi. :)

Mellesleg halk mint az állat.

[Szerkesztve]

(#8) taltos válasza xedos (#2) üzenetére


taltos
senior tag

xedos: Szívesen visszauppolnék ám, de nem találom a topicodat, ahol eladod a notidat... :U ;)

(#9) almakompot


almakompot
csendes tag

Taltos: lehet hogy en voltam mail-ben. ha te voltal aki a beszeljukmac-en hirdeti a t41p-t akkor igen.

én nem reg adtam el egy iBookot. nem rosz az iBook de egy PowerBook sokkal jobb.

Jo hogy emlitetted a linuxot. meret nekem BSD-t kelle futatni rajta. meg neha linuxot.

volt valami problemad linux alatt vele?

Mennyi az ára és lehet e alkudni.

a többit majd mailban.

(#10) taltos válasza almakompot (#9) üzenetére


taltos
senior tag

Igen, ott is hírdetem (ott mérgeződtem meg... :B ).

A linux kompatikbilitás:
Bővebben: link
Bővebben: link

Ennek a kistestvére nyerte el ezt
Bővebben: link

A linux telepítési segédlet (legalább ehhez valamennyire értek, azaz tudok keresni utána):
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

A videókártyán kívül mindent 100 % -ig ki tudosz használni a gépen linux alatt. A videókártyás dolog nem a gép hibája, hanem egyszerűen _NINCSEN_ korrekt driver 9000 fölötti ATI kártyára driver linux alatt. Persze ha az ATI belehúz, akkor ez a rész elveszti az értelmét.

FreeBSD-vel ugyanez a helyzet. Valahol ehhez is találtam linket (mármint hogy hogyan kell felrakni).

De várj, mindjárt megkeresem... itt is van. Ugyan ez T40 -hez van, de ugyanúgy felhasználható:
http://cr.yp.to/unix/t40.html

Mellesleg itt egy díj, amit kapott:
http://www-8.ibm.com/au/newsawards/pdf/apcworldt41.pdf

Hozzáteszem a helyzet komolyan javult a 2.6.X kernellel. (2.4.X -el kellet néha bűvészkedni)


Nem szívesen mondom, de tudok engedni. Van egy határ ami alá viszont nem mehetek, mert akkor még meg tudom venni a Mac-et, viszont egyébként nem. Csak ezzel az a baj, hogy ha ezt megmondom, akkor rögtön aláígérsz, alkudozni meg nem nagyon szeretnék, mert nem tudok... :U :(

[Szerkesztve]

(#11) taltos válasza taltos (#10) üzenetére


taltos
senior tag

Ja, még annyit akartam mondani, hogy pont a linux alatti mostoha ati és nvidia driverek miatt mindenképpen elkél egy WinXP is, ha ki akarod használni a kártyát. Nekem is együtt van fent... :)

(#12) jani0625 válasza taltos (#10) üzenetére


jani0625
aktív tag

be tudnál linkelni vmit ahol megnézhetném a gépedet, az árát mert hátha érdekelne! köszi
a kijelző flex view-s?

(#13) jani0625 válasza taltos (#11) üzenetére


jani0625
aktív tag

már megtaláltam a topicodat.

(#14) Alm


Alm
csendes tag

Sziasztok!

Én vettem egy Asus v6v-8105öst. 2.13 dothan, 1gb ddr2, x600as ati. Namost: Az ati x600 az ebben nem 128mb-ás, csak 64 megás. Nem értem ! :Y :Y :O :F
Mindenhol azt írják, hogy 128 megával adják. Szal létezik, hogy ezt a típust 2 féle videókártyával adják? van 128assal meg 64essel is?

Nem tudom, hogy örüljek e vagy sem. Ezért került ennyire sokba, hogy szar legyen? :O :O :O (ja a billentyűzet az csapnivaló. hihetetlen, hogy van pofájuk ennyi pénzért ennyire -tényleg pofátlanul- rossz minőségű billentyűzetet rátenni...) :(((

(#15) Alm


Alm
csendes tag

(Ezeket leszámítva egyébként szuperjó kis kütyü...)

(#16) SimonMágus válasza Alm (#14) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

Igen, létezik 64 megás, de ezt inkább a noti VGA-s topikban, hiszen itt az uccsó hsz több mint 5 hónapos!

Üdv: SM

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.