Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Esztike


Esztike
csendes tag

Sziasztok!
Bevallom, azért fordulok hozzátok, mert nem vagyok otthon a technikában:(((
A munkámban és egyéb területeken is szeretnék megörökíteni hanganyagot; eddig telefonokban gondolkodtam, de már végignéztem jó pár típust és egyedül a SamsungE-330asban említenek meg 2 órás hangfelvételi lehetőséget. Most már inkább diktafonban szeretnék gondolkodni, ezért kérlek titeket, ha tudtok, segítsetek! Legyen kicsike, több órát rögzítsen, PC-re felvihető és file-ben megörökíthető, mikrofonos. Max 28.000-et szánok rá. Nagyon fontos, holnap meg kell vennem! Köszi mindenkinek, aki érdemben tud segíteni!:R

Eszti

(#2) Esztike


Esztike
csendes tag

Bocsi, az a gonosz manó csak véletlen került az 1. sorom végére:)

Eszti

(#3) Flashy


Flashy
veterán

én azt mondom ha neked diktafon kell, főleg ha a munkádhoz, akkor diktafont vegyél. a telefonban ez is csak ilyen ''belefér, plusz sor a feature listájában'' dolog. a diktafont arra csinálták, azzal nem bukhatsz.

(#4) zsiga667 válasza Esztike (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

(#5) GodHeart válasza Esztike (#1) üzenetére


GodHeart
senior tag

Az én véleményem sem különbözik a többiekétől.
Ha symbianos telefonban gondolkodsz, akkor a hangfelvétel hossza nincs lekorlátozva, mert program mindenre van, rengeteg fajta. Namost, ha neked komoly diktafon kell, akkor ne telefont vegyél. Pl diktafonnak vannak olyan tulajdonságai, hogy a felvett hangot akár lassítva vagy éppen gyorsítva ugyanazon a hangszínen játsza le. Elvileg ez a telefonon is megoldható, max én nemtudok róla. Meg nézzük a kamera-kamerástelefon részről a dolgot. Most sincs olyan telefon, amely akár egy alsókategóriás fényképezőgéppel vetekedhet normális optika híján. De persze te döntesz!

(#6) Esztike


Esztike
csendes tag

Köszi Fiúk/kedves Férfiak!
nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan akartok rajtam segíteni:)
Köszi az oldalakat is. Csak az a baj, hogy nálunk a közelben csak a MediaMarkt van, még netről sosem rendeltem, főleg, mert szeretem alaposan szemrevételezni, hogy mit veszek!
Ha ti nők lennétek, melyiket vennétek meg?:) nekem fontos a külső is!!
Amúgy remélem, hogy nem néztek hülyének, de mi a digitális diktafon? Nem kell bele kazetta? Tényleg nem tudom! :BKöszike!

Eszti

(#7) Esztike válasza GodHeart (#5) üzenetére


Esztike
csendes tag

szia! Én ehhez totál nem értek!!::))

Eszti

(#8) zsiga667 válasza Esztike (#6) üzenetére


zsiga667
addikt

''nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan akartok rajtam segíteni''
Ez egy ilyen fórum, gyorsan segítünk mindenkinek. ;)

''Csak az a baj, hogy nálunk a közelben csak a MediaMarkt van, még netről sosem rendeltem, főleg, mert szeretem alaposan szemrevételezni, hogy mit veszek!''
Akkor menj el abba a MediaMarkt-ba, és nézd meg a digitális diktafonokat, aztán amelyik tetszik és árban is OK, azt vedd meg. Az eladók meg biztosan szívesen segítenek.

''Ha ti nők lennétek, melyiket vennétek meg?''
Ha nő lennék, rábíznám a döntést egy férfiismerősömre, mert nem érdekelnének az ilyen dolgok.

''Amúgy remélem, hogy nem néztek hülyének, de mi a digitális diktafon? Nem kell bele kazetta?''
Pontosan, kazetta helyett memóriakártyára vagy beépített memóriába vesz fel, a drágábbaknál át is töltheted a számítógépedre. (Amelyiknek a leírásában szerepel az ''USB'' szó, az ilyen.)

(#9) Esztike válasza zsiga667 (#8) üzenetére


Esztike
csendes tag

Köszike:) emlékeztetsz egy nagyon jó volt ismerősömre, ő szedte szét így mindig a leveleimet:))
Ha már itt tartunk, melyik topicban lehet itt ismerkedni? Köszi!
Ui: az eladókról valóban megfeledkeztem, pl. ha ruhát akarok venni, akkor nem érnek semmit. Csak remélem, hogy a műszaki cikkek eladói ennél udvariasabbak, főleg, mert férfiak!:)

Eszti

(#10) Flashy válasza Esztike (#9) üzenetére


Flashy
veterán

régi szokás kérdésenként vagy gondolatonként válaszolni emailre, bár sokan nagyon utálják.
vannak különböző közéleti témájú topikok, meg van jobb felső részen a kereső, kiválasztod hogy ''fórumtémákban'' és akkor az összes topik címében keres. a nem szakmai témájú topikok a fáradt gőzben vannak, ott kicsit szabadabban lehet beszélgetni. hölgyek mindig népszerűek ilyen fórumon :)

[Szerkesztve]

(#11) zsiga667 válasza Esztike (#9) üzenetére


zsiga667
addikt

Ha több kérdés van egy hozzászólásban, akkor általában szétszedem és külön válaszolok rájuk, így érthetőbb. :)
Az ismerkedésre Flashy kolléga tanácsai jók, bár ez végülis egy hardveroldal sok-sok kockafejűvel, lehet hogy a chat.hu célravezetőbb ilyen szempontból... :D
A MM eladói általában hülyék, de azt talán még meg tudják mondani hogy melyik diktafon digitális, és melyiket lehet összekötni számítógéppel, aztán ezek közül meg úgyis ár és külső alapján fogsz dönteni.

(#12) Esztike válasza Flashy (#10) üzenetére


Esztike
csendes tag

ez a hsz. miért lett szürke?:)

Eszti

(#13) Esztike válasza zsiga667 (#11) üzenetére


Esztike
csendes tag

Jó a haverod, de mégsem élő ember;)

Eszti

(#14) rdi


rdi
veterán

vannak ám mp3 lejátszók is, amelyek tudnak több órát fel is venni, sőt az egyik ismerősömnek egydigitális miniatűr fényképezője van, azzal is lehet felvenni. :))
Szövegre ha minőséget akarsz, vegyél digit. diktafont, azok a jók előadások felvételére :))

Fej! Tor! Potroh!

(#15) Flashy válasza Esztike (#12) üzenetére


Flashy
veterán

a hozzászólás alatt áttettem ''off topic''-ba, ezzel lehet jelezni hogy az adott hozzászólás nem tartozik a topik fő témájához (mint itt a diktafon-kérdés), csak valamilyen közbevetett gondolat vagy ilyesmi. de általában nem szeretjük chat-nek használni a fórumot mert elveszik az átláthatóság, nem lehet újra megtalálni a választ valamire. az igazi magánbeszélgetést vagy fáradt gőzös témákban, vagy inkább privátban (irc,chat,icq,msn,email) intézzük.

(#16) GodHeart válasza Esztike (#7) üzenetére


GodHeart
senior tag

akkor kérdezz mit nem!? :)

(#17) Esztike válasza Flashy (#15) üzenetére


Esztike
csendes tag

Most már mindent értek!:))) Szóval..szürke:))

Eszti

(#18) Esztike


Esztike
csendes tag

Érdekes az élet...Reggel elhatároztam, hogy meló után beugrom a Media Marktba és megveszem a diktafont...Aztán napközben szétesett a Motorola telefonom, így visszaugrottam oda, ahonnan indultam..szóval telcsiben kellett megint gondolkodnom és vettem egy Nokia 3220-ast:) Jól tettem, igaz?:) A diktafon meg sajna most vár a sorára.:DD

Eszti

(#19) Esztike


Esztike
csendes tag

Sziasztok! segítetek megint?
Nézegettem az Olympus oldalán a diktafonokat, de nem jutottam sokra. Némelynek kiírták a memóriáját, de ennyi. Hogy mennyi időt tud felvenni, azt homály fedi. Pedig nekem ez a lényeg. Mindenképp digitálisat szeretnék és PC-re csatlakoztathatót. Mivel nem vagyok milliomos, ezért fontos, hogy megfizethető legyen, max. 25.000. De jobb lenne pl. 18-ért.
Előre is köszi, ha tud, segítsen valaki.

Eszti

(#20) zsiga667 válasza Esztike (#19) üzenetére


zsiga667
addikt

Bővebben: link
Ez most akciósan 25ezer, és max. 493 percet tud felvenni. (Legjobb minőségben pedig 177 percet.)

(#21) Esztike válasza zsiga667 (#20) üzenetére


Esztike
csendes tag

Köszönöm zsiga!
Én is ezt az oldalt nézegettem, de nagyon rossz, hogy ha az ember nem tud angolul, akkor nem tud dolgoknak utánanézni. Ezenkívül tényleg nem találtam, hogy hol keressem a PC kompatibilitást. na mindegy, ez nem a te hibád.
Az Olympus VN-1000 nem köthető sz.gépre, igaz? Az olcsóbb. De írni semmit nem írtak erről.

Eszti

(#22) zsiga667 válasza Esztike (#21) üzenetére


zsiga667
addikt

A VN-1000 nem köthető gépre. :(

(#23) Esztike válasza zsiga667 (#22) üzenetére


Esztike
csendes tag

Szia zsiga! Vettem egy Olypmus VN-960 PC diktafont. Remélem, jól választottam! Köszi.:)

Eszti

(#24) Esztike


Esztike
csendes tag

zsuppsz....most nézem..az elemet kisprórolták belőle, pedig amikor megnéztem, még benne volt. A dobozon lévő kép alapján járt volna hozzá. Most kicsit dühös vagyok, ez a Media Markt-os rendszer:(

Eszti

(#25) dabadab válasza rdi (#14) üzenetére


dabadab
titán

''vannak ám mp3 lejátszók is, amelyek tudnak több órát fel is venni''

Vannak, am ez nem jelenti azt, hogy ezek a gyakorlatban is hasznalhatoak lennenek - pl az en Divamon olyan hulyen van megoldva a kezelese (pl a pause funkcio kimaradt), hogy teljesen alkalmatlan ilyen hasznalatra - noha elmeletben tudja.

DRM is theft

(#26) zsiga667 válasza Esztike (#23) üzenetére


zsiga667
addikt

Szerintem jól választottál. :)

(#27) Esztike válasza zsiga667 (#26) üzenetére


Esztike
csendes tag

Akkor jó:)) Bár lehetne rajta rádió is. Van olyan program, ha fel akarok készülni rá, akkor magammal kell vinnem a telót, a discman-t, a diktafont és a rádiót. Az ember amúgy sem szeret cipekedni:F

Eszti

(#28) zsiga667 válasza Esztike (#27) üzenetére


zsiga667
addikt

Vegyél egy rádiós, MP3-lejátszós mobilt, és máris nem kell annyi mindent cipelned. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.