Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PEPE85


PEPE85
senior tag

Gondoltam nyitok egy ilyen témát, mivel mostanában így, hogy a Pannon-nál ingyen lehet bárhol, bármikor net-elni(gprs+edge+3g), T-mobil-nál akik bejutottak a tesztre azoknak is ingyen van szóval biztosan vannak rajtam kívül emberek akik élnek a lehetőséggel és használják a mobil szélessávot. :)

Tapasztalataim(GPRS-el ne foglalkozzunk, ha kérhetem, mert az nem hívjuk szélessávnak):

Én a mobil szélessávot egy független Nokia 6680-as telefonnal és egy Pannon 50-es előfizetéssel (havi 1.800Ft, hűségszerződés nincs) használom.

Jelenleg a Déli Pályudvaron ülök a Nagykanizsai vonaton, mert Siófokra megyek (itt van EDGE) és miközben PH-zok egyenletlen szakadés nélkül hallgatok immáron 25 perce winamp-pal egy 128kbit/s-os sávszélességet lefoglaló rádiót. Mielőtt elkezdtem hallgatni teszteltem egyet. Lefelé 135 és 150kbit között volt a sávszélesség, felfelé 64 és 70kbit között. A kapcsolat stabil már 35 perce.

Westendben 3G-vel Interneteztem, ott lefelé 330 és 380kbit között volt a sávszélesség, felfelé nem néztem meg, mert siettem, de legközelebb azt is tesztelni fogom.

GPRS, EDGE és 3G között minden probléma nélkül automatikusan vált, tehát egyik pillanatban 44kbyte/s-el töltök, amikor kimegyek a 3G lefedettségi körzetből, akkor ott még általában van EDGE és akkor visszaesik kb 18kbyte/s-ra.

Videótelefonálást még csak egyszer-kétszer volt alkalmam kipróbálni, de minden probléma nélkül működött hálózaton belülre, jól hallottam és jól is láttam a hívott félt. Amikor T-mobile-ost hívtam, ott kicsit várni kellett míg felépült a kapcsolat, de utánna már az is tökéletes volt.

Összességében nagyon pozitív véleménnyel vagyok ezen szolgáltatásokról, persze január elsejétől amikor fizetőssé válik, nem vagyok meggyőződv róla, hogy akkor is ennyire tetszeni fog, mert valószínűleg elég drága lesz mind a videótelefonálás és az internetezés egyaránt.

Ha valakit ping adatok érdekelnének, akkor annak szomorúan jelentem, hogy 3G lefedettségi területen(ahol 44kbyte/s a letöltési sebesség) 100-as fölötti ping értékek vannak és ha vonaton utazik az ember, akkor előfordul olyan, hogy kb 5mp-ekre néha megszünik az adatforgalom(a vonat sebessége kb 90km/h).

Várom mindenki tapasztalát és az esetlegesen felmerülő kérdéseket a mobil szélessávval kapcsolatban itt meg tudjuk beszélni.

Watch 4k movies with Netflix :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.