Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mobil rack+raid vezérlő-ről egy kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _thomas_


_thomas_
tag

üdv mindenkinek!

szeretném azt megcsinálni, hogy ''menet közben'' csatlakoztathassak vinyót a géphez. a ide vezérlővel ugye ez nem megy mert bedögölhet az alaplap+vinyó+meg ami éppen akar. szal' ehhez ha jól tudom raid vezérlő kell. namost milyen? mennyibe kerül? hogy műxik? milyen kábel kell? stb..

thx!

www.ironic-software.com

(#2) _Volkovy_ válasza _thomas_ (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Butaság..
Az idekártyákra is ugyanaz vonatkozik,mint az alaplapi ide vezérlőre.
A raidnek meg nincs köze a hot-swaphez,amit te keresel,azt úgy híjják hogy scsi.

(#3) _thomas_ válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


_thomas_
tag

utánaolvasgattam a dolgoknak és igazad van! tényleg nem a raid kell nekem a hot-swap-hez.

thx!

www.ironic-software.com

(#4) Sunzi válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Van SATA hot-swap megoldás is...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#5) mr_ricsi válasza _thomas_ (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A ViPowernek van ilyen megoldása, a ''sima'' mobilrackjeihez. A honlapjukról letölthető egy progi, ami a vinyócsere idejére ''jegeli'' az oprendszert, majd később minden működik tovább.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6) robekri válasza _thomas_ (#1) üzenetére


robekri
addikt

Ajánlom figyelmedbe a Swap Manager nevű progit! XP alatt próbáltam és semmi gond nincs vele! Az a lényeg, hogy a rack kapcsolós:)) legyen! (mondjuk a 80-120-végtelen Gb-os vinyát nem merném így használni!)

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#7) tray


tray
aktív tag

Emberek, hol éltek ti???

Én már évek óta úgy használom a rack-es vinyóm, hogy menet közben rakom ki és be is. Win2K alatt működik a dolog, többi alatt nem tudom.

Berakás:
- Bedugom, bekapcsolom. Megvárom, amíg felpörög.
- Az eszközkezelőben új hardver keresése művelet, vagy ''Scan for hardwer changes''.
- Megtalálja, kész. Működik.

Kivétel:
(Mármint a rack-es vinyónak a gépből való ki-vétele :) )
- Eszközkezelőben megkeresem a vinyót, és Uninstall.
- Gondolkozik egy darabig, és eltávolítja.
- Ezután lekapcsolom a rack-et. Kész.

Na, ha már itt tartunk. Ez sem egy egyszerű folyamat, amit leírtam, és bennem is él a halvány reménysugár, hogy lehet ezt egyszerűbben is eszközölni, mint mondjuk egy Pendrive-nál. Úgyhogy további tapasztalatokat kérnék...

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#8) _thomas_ válasza robekri (#6) üzenetére


_thomas_
tag

köszi! ezt kipróbálom egy ~200mb-os vinyóval:) nehogy a 60gb-os maxtor menjen füstbe...

www.ironic-software.com

(#9) _thomas_ válasza tray (#7) üzenetére


_thomas_
tag

azt kell modjam te tudod rosszul!!!
én is láttam hogy megy 2k alatt és sokáig nem volt gond a havernál, aztán egyszercsak vagy 3 vinyó esett áldozatul...

az a w2k-s trükk műxik,de nem biztonságos!!javaslom _azonnal_ állj le vele!

eddig lehet szerencséd volt. nem ér annyit hogy új vinyó/alaplapot kelljen venned.
olvass utána nyugodtan. az ide vezérlő nincs felkészíve a hotswapre!

www.ironic-software.com

(#10) tray válasza _thomas_ (#9) üzenetére


tray
aktív tag

Nekem megy. Az elmúlt három évben három konfigom volt. Rackben 3 féle vinyót hordozgattam (30-as IBM, 80-as Maxtor, jelenleg 160-as Maxtor). Munkahelyi gépbe is így raktam be, nem egyszer, nem is tucatnyi alkalommal.

Szóval nem értem.

Meglepett, amit írtál, mert a tapasztalataim az általad leírtak ellenkezőjét támasztják alá. További infót tudsz adni a témáról?

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#11) _thomas_ válasza tray (#10) üzenetére


_thomas_
tag

sajna ennyit tudok. remélem továbbra sem lesz gondod. emlékszem, vmelyik nevesebb újságban is olvastam erről a w2k trükkről és ott sem javasolták. én mindenesetre nem használnám. gondolj bele. akkor minek kellene a segédprogi, mint pl a swapmanager, ugye?

amúgy az egyik vinyó amit megölt a haver az enyém volt, egy 3,2gb seagate.

u.i.: a fősulin ez volt az első amit a vinyólról elmondtak. mármint,hogy ide-s vinyót menet közben ne húzzuk le/tegyük be, mert megöli, sőt talán az alaplapot is.

üdv.

[Szerkesztve]

www.ironic-software.com

(#12) tray válasza _thomas_ (#11) üzenetére


tray
aktív tag

Együttérzésem (a vinyód miatt).

Gyorsan körbenéztem a Swap Managerrel kapcsolatban. Ha jól látom ez gyakorlatilag ugyanazt csinálja, mint amit fentebb leírtam, csak kevesebbet kell klikkelni.

Ha jól értem, te hardveres veszélyek miatt nem ajánlod, ezen pedig a SM mit segíthet??? Legfeljebb annyit, hogy kivétel előtt szoftveresen lekapcsolja? Mondjuk ez is valami, de eddig jól megvoltam nélküle.

ui: Iskolában sok hülyeséget mondanak. Tudod, aki nem tudja, tanítja. Meg az gondolom már régen volt :)

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#13) agostonl válasza _thomas_ (#1) üzenetére


agostonl
tag

Van egy korrekt megoldás...
A ViPower gyárt olyan rack keretet, aminek a hátán nem IDE csatlakozó van, hanem USB!
Nagykerben 8800 volt.

Ha kell a tipusszáma, írj a lajosa@mail.janoskorhaz.hu címre, ez a mhelyi címem.
Ez teljesen gyári Hot-Swap megoldás.
Azért meggondolandó az IDE menet közbeni ki-bekapcsolása, mert ugyebár a Windows cache-eli az írást, ezért adatvesztés is lehet (nekem már volt).
:C

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#14) _thomas_ válasza agostonl (#13) üzenetére


_thomas_
tag

köszi de erre most nem akarok költeni. inkább ki/bekapcs csatlakoztat, indít.

www.ironic-software.com

(#15) tray válasza agostonl (#13) üzenetére


tray
aktív tag

''Azért meggondolandó az IDE menet közbeni ki-bekapcsolása, mert ugyebár a Windows cache-eli az írást, ezért adatvesztés is lehet (nekem már volt).''

Miután uninstallálod, már nem cache-eli :B

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#16) mr_ricsi válasza tray (#7) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A megoldásodnak az a veszélye, ha akkor kapcsolod a vinyót, amikor valami éppen ír rá, vagy olvas róla.
Íráskor a fájlrendszer megsérülhet, ez nyilvánvaló.
Íráskor/olvasáskor pedig a rack elején lévő kapcsolóval a kikapcsolás olyan a vinyónak, mintha áramszünet lenne, pl. Maxtornál a DPS2 kivágja a fejet a parkoló pozícióba. Ezt a vinyó maximum néhány tucatszor bírja ki károsodás nélkül.

Az említett progik azt csinálják, hogy letiltják a vinyók használatát, a vinyók fejét kiküldik parkoló pozícióba, sőt, esetleg le is állítják a vinyó tányérjának forgását, így jóval kevésbé kockázatos a csere.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17) L3zl13 válasza mr_ricsi (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Eszközkezelőben nem engedi eltávolítani a vinyót, ha valami fogja (írás olvasás van folyamatban vagy függőben).
Tehát ha szabályosan csinálod akkor ez a veszély nem fenyeget.

Én is csinálom már elég régóta. Gond még nem volt.
Tudom, hogy nem egy életbiztosítás, ezért csak akkor csinálom, ha valamiért nem tudom leállítani a gépet. (Letöltés folyamatban, vagy várólista... :DDD)

Ez az ''Ide vinyót nem szabad menet közbe rádugni...'' valami olyasmi szvsz mint a ''Gépet szerelés előtt kihúzni a konnektorból'', vagy a ''Szereléskor mindig használjunk elektrosztatikus karpántot'' dolog.

Egyes helyeken még a fekete kakas áldozását is kötelezőnek tartják... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#18) mr_ricsi válasza L3zl13 (#17) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Eszközkezelőben nem engedi eltávolítani a vinyót''
Figyelmetlenül olvastam, és ezt a mondatot nem vettem észre.

''a 'Gépet szerelés előtt kihúzni a konnektorból'''
Ez nem hülyeség! ATX-es táppal, kikapcsolt gépnél is feszültség alatt van az alaplap és néhány kártyesz. (Vagy pl. a memória) És nem mindegyik van felkészítve a hot-swap-re.

''Egyes helyeken még a fekete kakas áldozását is kötelezőnek tartják...''
Én a saját véremet áldozom fel néha...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) jerry311


jerry311
nagyúr

Emberek hol éltek ti?
USB-s mobil rack, leállítos az eszközt lecseréled, kihúz bedug, oszt működik.
Nincs itt semmi varázslat :DDD

(#20) Rolly


Rolly
veterán

szerintem próbáld azt Win 2000 esetleg Xp-ben hogy készenléti módban leállítod a gépet, majd mobilrack ki majd be a másik felélesztés és menni-e kell. Legalábbis nálam régebben ment mikor kis vinyóim voltak, mostmár csak 120-as van :) abból is kettő :)

Mondjuk egyszer váletlenül készenléti módban kicseréltem az oprendszer vincsijét. Nem nagyon tetszett neki de nem halt be szerencsére semmi.
:Y

[Szerkesztve]

(#21) Rolly


Rolly
veterán

UP :)

(#22) Rolly


Rolly
veterán

már annyira jó vagyok hogy hozzám se szóltok? :)

(#23) Rolly


Rolly
veterán

Tényleg ilyen jó vagyok :)

(#24) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kérünk mindenkit, hogy a jobb áttekinthetőség érdekében a belső mobil rack-ekkel foglalkozó gyűjtőtopikban tegye fel a kérdését, ne nyissunk minden egyes problémának saját topikot. Ezt a topikot zártam.

Folytatás itt: Bővebben: link

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mobil rack+raid vezérlő-ről egy kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.