Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) inkab


inkab
aktív tag

Naszóval. Ha minden igaz hoznak a héten egy mobil barton 2800+ procit. A parám az, hogy hallottam itt ott ilyeneket, hogy ezek lockmentesek mint a mostani 1700+-om, de csak a névleges órajel szorzójához képest csak lefele lehet állítani. Igaz ez?????

(#2) karib válasza inkab (#1) üzenetére


karib
addikt

Nemtom, elképzelhető. Miért gond ez? Úgyis az FSB-t érdemes felfelé piszkálni, korszerű alaplapoknál a 200 MHz FSB nem gond, de akár több is elérhető. De majd a tapasztaltabbak megmondják, hogy mi a helyzet...

Department of Redundancy Department

(#3) inkab válasza karib (#2) üzenetére


inkab
aktív tag

Köszi.
A másik parám, hogy az NF7-Sv2.0 nem fogja felismerni! :Y Erről tud valaki valamit?

(#4) Flashy


Flashy
veterán

alapból lefele lehet, igen. a mobil nem tuningot jelent, csak azt hogy lehet csökkenteni notebookban a frekijét fogyasztás miatt :) át lehet kötni a max szorzóját és akkor megy feljebb is, ezzel az a gond hogy azon is fog bootolni.

(#5) inkab


inkab
aktív tag

Várnék tapasztalatokat a mobil bartonokról! Akinek van írjon! Mennyin megy, milyen hűtővel, mekkora feszko, milyen fsb, milyen lapban? Felismerte-e a lap? Buktatók - ha vannak. NF7-Sv2.0 melyik bios a minimum, hogy menyjen jól benne...? Szorzóállítgatás...

(#6) Janesz válasza inkab (#5) üzenetére


Janesz
őstag

nos nekem volt egy mobil 2400+-om!!
a lap(nf7s)nem ismerte fel de ez kit érdekel??a cpu-z az felismeri! Valószínűleg 133-as fsb-s lesz gyárilag (tehát jó magas lesz a szorzója alapból legalábbis az enyém 133-as volt de a max amit stabilan bírt az 222-volt de sztem a lapnak volt ez a határa mert a többi procim is ennyit ment!
alapfesze 1.45v-lesz ezen a feszen és alapon a proci nekem 32 fokos volt terheletlenül és 40 fokos full terhelésen !!!!viszont ha emeled a feszt ez is ugyanannyira melegszik mint bármelyik barton(nekem volt 65 fokos is tt silent boost-tal)
a max ami az enyémből kijött az 2400mhz volt de itt már nagyon melegedett!! alapeszen elment 2220mhz-en de feljebb nem nagyon ment még ha 1.9 v-ot adtam akkor sem (180mhz-es tuningot jelentett a ferszemelés!!)
én annyira nem voltam tőle elájulva....de ez én vagyok sokkal többet vártam tőle!!
persze lehet,hogy a tiéd megy majd jóval többet is...sok szerencsét!

(#7) inkab válasza Janesz (#6) üzenetére


inkab
aktív tag

Köszi az infót! Én örülnék a 2400Mhz-nek, csak azt stabilan tudja! Várom a további infókat másoktól is!

UI.: Nem írtad, hogy végül is lehet-e felfele is állítani a szorzót.

(#8) trbvszkij válasza inkab (#7) üzenetére


trbvszkij
tag

Nekem 2500+om volt, ami egy TT SilentBoosttal hűtve 1,85Von ment 2450MHzen. Jobb hűtéssel 1,9Von meglehetett volna a 2,5GHz. Prime stabilan, persze. FSBben 220 volt a max.
A szorzót hidd el, nem akarod növelni. Csökkenteni akarod, hogy az FSBt növelhesd. :) De az enyémen lehetett felfelé is.

The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

(#9) inkab válasza trbvszkij (#8) üzenetére


inkab
aktív tag

Azért lehet szükségem a szorzónövelésre, mert eddig nem tudtam az fsb-t 205 fölé tolni, és úgynéztem hogy a 2500+ nál ill. a 2800+ nál az fsb 166, így kissebb a szorzó... Az fsb-t miért nem tudom feljebb nyomni szerintetek? A chipset a maxot kapja, a ramok is viszonylag szerény időzítést kapnak (2,5-3-3-7 - samsungDDR400)... A proci nem bírhatja? Annak örülnék, mert akkor az újjal az is feljebb menne...

(#10) inkab válasza trbvszkij (#8) üzenetére


inkab
aktív tag

Egyébként miért csak volt? Eladtad? Nem hozott jelentős teljesítmény növekedést?

(#11) trbvszkij válasza inkab (#9) üzenetére


trbvszkij
tag

Szerintem az alaplapnak bírnia kell. A memóriáknak állíts be valami nagyon laza időzítést, pl. CL3 4-4-8, ha úgysem megy feljebb, akkor fogd rá a procira.
A szorzóról: mobil 2800+t akarsz venni, nem? Annak iszonyú magas a szorzója... nem hiszem, hogy még emelned kéne rajta.

Amúgy azért nincs már mobil bartonom, mert van egy desktop 2500+om, ami szégyenszemre majdnem ugyanazt tudja, sőt, bizonyos tekintetben jobb is. A mobilt sokkal drágábban el tudtam adni. Ha lesz fölös pénzem, lehet, hogy újra megpróbálok egyet.

The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.