Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imiadmin


imiadmin
őstag

MK812 Mini PC Dual Core 1.6G Camera Mic Bluetooth
Airplay / 2.0MP Camera / Microphone / Bluetooth V2

Model SKU MK812
Operation System Android 4.1.2 Jelly Bean
CPU Cortex A9 dual core 1.2~1.6GHz
GPU Mali400 Mp4
Memory 2GB DDR3
Flash Storage 8GB
External Memory Max 32GB from MicroSD memory card. Also supports USB hard drive.
Network WiFi 802.11 b/g/n
I/O Ports Micro 5pin USB/ USB2.0 data transfer/ OTG and host expand
Audio Mp3 / WMA / APE / FLAC / AAC / OGG / AC3 / WAV
Video WMV/ASF/MP4/3GP/3G2M4V/AVI/MJPEG/RV10/DivX/VC-1/MEPG-2/MEEG-14/H.263/H.264/1280*702PHD 30fps 1080P / 720*480 D1 30fps
Android App Browser, Gmail, Skype, Youtube, Twitter, Office etc
Language English, French, Spanish, Danish, German, Italian, Dutch,Polish, Norwegian, Portuguese, Swedish,Turkish, Greek,Korean & Chinese
HDMI 1080P & 2160P
Camera 2.0 MP
Power Input 5V - 2A
Dimension 88 x 31.5 x 15.8 mm
Weight 50 gram
Released Date Jan 09, 2013

hivatalos oldal ahonnan meg is rendelhető $75-ért.

manual

Megérdemel egy saját topic-ot.... :))

(#2) imiadmin válasza imiadmin (#1) üzenetére


imiadmin
őstag

én már rendeltem is egyet.. a jövő héten meg is érkezik.. :DD

nagyon kíváncsi vagyok, hogy amit leírtak, abból mi igaz....

[ Szerkesztve ]

(#3) itanczos válasza imiadmin (#1) üzenetére


itanczos
senior tag

Azért nem alap a 2GB RAM! Szerintem fel kellene tüntetni, hogy a 2GB opcionális!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#4) energiezolee válasza imiadmin (#2) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Jól tetted, hogy nyitottál neki egy topic-ot :)
Remélem 2GB RAM lesz benne!

Elárulod mikor rendelted?
Azért kérdezem, mert én még 7.-én rendeltem, de csak feldolgozás alatt van eddig...

Üdv : Energie Zolee

(#5) code1005


code1005
senior tag

Az antenna opcionális vagy alapból jár hozzá?

plata o plomo

(#6) imiadmin válasza energiezolee (#4) üzenetére


imiadmin
őstag

Én 15-én rendeltem... az jött vissza, hogy 19-én fel lesz adva... mivel fizettem még plusz $13 hogy minél hamarabb a kezembe legyen, így 2-3 nap ide kell, hogy érjen.. :Y

mondjuk pont ma írt a Sales Manager, hogy csak 20. vagy 21.én tudják feladni, mert most töltik fel a készletet... :W tehát úgy néz ki, hogy csak jövő héten lesz belőle valami... :W

Gondolom nálad is ez a helyzet.... de szerintem írj nekik....

(#7) imiadmin válasza code1005 (#5) üzenetére


imiadmin
őstag

alapból antennával szállítják...

(#8) energiezolee válasza imiadmin (#6) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Köszi :)

Egyenlőre várok és, ha legkésőbb 22.-én még nem küldik el, akkor írok nekik!
Nagyon kíváncsi vok, hogy 2GB RAM lesz-e benne....
Igazából pont azért ezt választottam!!!

Üdv : Energie Zolee

(#9) imiadmin válasza energiezolee (#8) üzenetére


imiadmin
őstag

én is ezért ugrottam rá.... nagyon csábító volt az MK808 támogatottsága, de gondoltam: ha már veszek, az újabb, többet tudó típust vegyem... :C

biztos, hogy idővel erre is jönni fognak ki a kernelek és a ROM-ok dögivel... :DD

[ Szerkesztve ]

(#10) imiadmin


imiadmin
őstag

Még nem jött meg a cucc.... :W
Talán ma kerül postára.... :))

Esetleg valakinek megérkezett már? Örömmel vennék egy beszámolót... :R

[ Szerkesztve ]

(#11) energiezolee válasza imiadmin (#10) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Még nekem is feldolgozás alatt van :(
Kicsit azért csipkedhetnék magukat....

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#12) imiadmin válasza energiezolee (#11) üzenetére


imiadmin
őstag

ma reggel írtam nekik, hogy mi lesz már.... ennyi idő alatt már normál shippinggel is megérkezett volna... én meg fizettem érte, hogy 3-5 nap alatt megkapjam...

erre ezt írták válaszul:

"There was problem with production caused a delay for new production refilled. Was told MK812 will be refilled on Feb 22 or Feb 23..."

ajjaj... milyen probléma lehetett??? Kezdek félni... :W

(#13) hortyferi válasza imiadmin (#10) üzenetére


hortyferi
csendes tag

Sziasztok. Az enyém két napja jött meg, én még a kínai új év elött rendeltem. Korrektül leszállították (Dhl), végig folyamatosan tájékoztattak, hogy hol tart a folyamat, kaptam tracking number-t is.

Pár tapasztalat, röviden:
- szépen bedobozolva érkezett, minden tartozék megjött hozzá (2A-es táp, USB kábelek, Wifi antenna, HDMI kábel)
- elsőre hibátlanul elindult, kb. 10s alatt boot-ol be
- a rádugott usb egeret simán felismeri, hibátlan
- wifi-re gyorsan, stabilan csatlakozik (150Mb/s)
- alap JB felület fogad, pár extra alkalmazással
- minden nagyon simán megy, döccenés, lassulás, lag nem tapasztalható, mindezt 1080p-n
- gyári Upnp kliens látja az otthoni NAS-t, 720p avi-t zökkenőmentesen lejátsza Wifi-n stream-elve (full HD teszt még hátravan)
- böngészőt desktop formátumra állítva minden oldal hibátlanul bejön, flash és HTML5 is
- XBMC hibátlanul fut, sajnos a belső lejátszója csak szoftveres módban megy egyelőre
- Market hibátlan
- Skype települ, de bejelentkezés közben FC-vel kilép :-(
- google maps-ben a kereső mezőbe írva: FC =-O
- supersu települ, gyárilag root-olt lenne?
- jelenleg a TV usb portjáról kapja a tápot, így nagyon kényelmes, mert a TV távirányító jav al lehet ki-be kapcsolni. Gyk. a TV-vel egyszerre boot-ol.

Elsőre ennyi, pár bug-ot leszámítva hibátlanul teszi a dolgát, én ennyi pénzért rosszabbra számítottam.

(#14) energiezolee válasza hortyferi (#13) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Köszi az infókat!!!
Annyit még megnéznél, hogy 2GB RAM van benne?

Üdv : Energie Zolee

(#15) imiadmin válasza hortyferi (#13) üzenetére


imiadmin
őstag

dejó... :C

ez mi? "google maps-ben a kereső mezőbe írva: FC =-O"

a kamera jól működik rajta?

[ Szerkesztve ]

(#16) hortyferi válasza energiezolee (#14) üzenetére


hortyferi
csendes tag

Szia!

Ha hazaértem, megnézem. Addig is egy idézet a gyártó honlapjáról:
"A: MK812 has 1GB physical RAM memory. After installed scripts and deduct the tolerance, the available space in RAM is around 886MB.

MK812 has 2GB internal memory. Which is including 1GB physical RAM memory and 1GB virtual memory from ROM storage. After installed OS and APPs, the balance memory in ROM is not as many as 8GB."

(#17) hortyferi válasza imiadmin (#15) üzenetére


hortyferi
csendes tag

Tablet-ről írtam, és a prohardver mobil oldala így szúrja be az emotion-okat. Ez akart lenni:
"google maps-ben a kereső mezőbe írva: FC" :Y.
Az FC a force close-ot jelenti.

(#18) hortyferi válasza energiezolee (#14) üzenetére


hortyferi
csendes tag

Na megnéztem sysinfo-val:
Total RAM: 886 MB
Free RAM: 267 MB

Tehát 1GB :-(

Ami még furcsa:
External storage max: 4,32G / Free: 4,19G.
Ezen kívül van még egy 2GB-os belső memória az app-oknak.

(#19) energiezolee válasza hortyferi (#18) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Köszi szépen!
Amúgy egy nagyon nem szép az eladótól, mert február 7.-én amikor én rendeltem, akkor nem az volt írva, hanem 2GB, ami vastagon ki is volt emelve!!!
Erre tisztán emlékszem, pont azért rendeltem EZT!
Na mindegy, ez van...

Üdv : Energie Zolee

(#20) imiadmin válasza energiezolee (#19) üzenetére


imiadmin
őstag

hát, nem tudom.... lehet, hogy reklamálni kéne, mert a manual-ban még mindig ez van:

[ Szerkesztve ]

(#21) hortyferi válasza imiadmin (#20) üzenetére


hortyferi
csendes tag

Igen, én is bedőltem nekik. Reklamálni szvsz csak a lelkünk megnyugtatása miatt érdemes, egyéb haszna nem nagyon várható...
Nem hiszem, hogy küldenének egy 1G-ás DDR csippet, hogy "Bocsi,ez lemaradt, forrassza be legyen szíves".

Amit viszont nem értek, hogy hogyan jön össze a 8GB flash?
4,3GB storage + 2GB app tár = 6,3GB. Hol a többi?

Más téma: teszteltem a full HD lejátszást Wifi-n streamelve. Akadás mentesen fut, kép/hang szinkronban, élvezhető minőség. Mindezt úgy, hogy a külső antennát nem is használom.
Az MK808-as topicban olvastam, hogy volt, akinek nem váltott natív 1080p-be a kütyü. Jelentem tesztelve, és úgy néz ki, hibátlanul vált 720p és 1080p között oda-vissza (a TV-m jelzi a bejövő felbontást).

Időközben írtam a gyártónak a Skype, meg egy-két másik bug miatt, illetve rá kérdeztem a root-olt kernelre, ha már azt írták, hogy tudnak adni...
Ha jön válasz, majd megosztom.

(#22) hortyferi válasza imiadmin (#15) üzenetére


hortyferi
csendes tag

Kérdezted még a kamerát, működik, képet videót a gyári appal próbáltam, nem egy DSLR, de az alapot hozza. Nekem pont kilát a TV mögül. Ami zavaró, hogy nagyon kicsi a képfrissítés videó módban (15 fps körül lehet), emiatt elég darabos a kép. Mondjuk amire ki lett találva - Skype és társai - arra jó. Feltéve ha majd fut rajta bármelyik...

(#23) energiezolee válasza imiadmin (#12) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Nekem még mindig feldolgozás alatt van a rendelés :(
Már kezd idegesíteni a dolog....

Üdv : Energie Zolee

(#24) htc07


htc07
addikt

Szemezek egy ilyennel mostanában.. Az érdekelne a tulajoktól, hogy a külső antenna ér valamit? A router egy szinttel feljebb van, és pár téglafal is légvonalban van, bár gyakorlatilag 3 méter lenne a két eszköz távolsága. Ez lenne a fő előnye nálam a MK808B-vel szemben. :) Ha valamivel erősebb a jele antennával mint anélkül, akkor én is fogok venni egyet. :) Igazából nem baj ha nem túl erős a jel, mert DLNA támogatása van a TV-mnek, és azon keresztül szoktam filmeket nézni, elsősorban az internetböngésző, skype a fontos. :)

(#25) hortyferi válasza htc07 (#24) üzenetére


hortyferi
csendes tag

Még nem teszteltem, nálam 1m-re van a router, így a belső antennával is max. a térerő.
Talán hétvégén lesz módom kipróbálni egy másik helyszínen, ahol hasonló a felállás, mint nálad.

(#26) htc07 válasza hortyferi (#25) üzenetére


htc07
addikt

Köszi, akkor várok még a rendeléssel. :)

(#27) energiezolee válasza imiadmin (#10) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Írtam nekik tegnap, azt írták legkésőbb ma elküldik, de eddig semmi :(

Nálad mizu a rendeléssel?

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#28) imiadmin válasza energiezolee (#27) üzenetére


imiadmin
őstag

ma ezt írták:

"We suppose to arrange your shipment in 2~3 days. Will send you the shipment information as soon as shipment arranged. Approx you will receive it on Mar 02 or Mar 03. Thanks so much for your patience."

hát van mit köszönniük.... :W

(#29) Fatalityy


Fatalityy
tag

Sziasztok!
Én is szeretnék venni egy ilyet:MK812 Mini PC Dual Core 1.6G Camera Mic Bluetooth
Honnan érdemes rendelni?

Előre is köszönöm az infókat....

(#30) imiadmin válasza Fatalityy (#29) üzenetére


imiadmin
őstag

egyelőre csak a miniandroidpc.com oldalon láttam... ők a gyártó....

sajna azonban van valami gikszer, mert napok óta csak hitegetnek, hogy feladják a csomagot...

most írtam nekik, hogy nem gondolják, hogy kéne valami Gift-et adni, hogy ilyen türelmes vagyok?
ajánlottak egy 8Gb-os kártyát... hümmögve elfogadtam.... :))

(#31) tibor123


tibor123
tag

Sziasztok
Szeretnék vásárolni egy smart box-ot. Ez jónak tűnik de lenne néhány kérdésem azokhoz akiknek már van ilyen.
-Tud-e a gép file-okat a usb tárolóra rögzíteni, illetve memória kártyáról usb-re másolni?
-A HDMI kimeneten tudja-e az 50Hz-t vagy csak a szokásos 60Hz-es képfrissítést?
Ugyanis van egy régi smart box-om, ezt szeretném lecserélni - mediatech mt7001 - nem tudja az 50Hz-t, nem tud semmi módon adatot rögzíteni usb tárolóra.
-A geniatech atv 1200-on gondolkoztam még. Nem tudom melyiket vegyem meg. Mit javasoltok?

(#32) hortyferi válasza tibor123 (#31) üzenetére


hortyferi
csendes tag

Szia!

Sorban a válaszok:
- tud oda-vissza másolni bármely meghajtó között (USB - SD kártya - NAS - belső memória). XBMC-vel élő adást is tudsz rögzíteni, a'la PVR

- Tud 50 és 60Hz-et is HDMI-n. A felbontás 576 sortól 2k-ig állítható

- Erre nem tudok mit mondani, nincs összehasonlítási alapom.

(#33) itanczos válasza hortyferi (#32) üzenetére


itanczos
senior tag

XBMC-vel élő adást is tudsz rögzíteni, a'la PVR

Ez mit is jelent?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#34) tibor123 válasza hortyferi (#32) üzenetére


tibor123
tag

Heló
Nagyon köszönöm a gyors válaszodat, megnyugtattál, valószínűleg ezt fogom megrendelni.

(#35) hortyferi válasza itanczos (#33) üzenetére


hortyferi
csendes tag

Most visszaolvasva ez így megtévesztő egy kicsit. Nyilván kell mögé egy megfelelően felkonfigolt DVBT/C szerver.A kütyü (illetve a rajta futó XBMC szoftver) képes a stream-elt videót megjeleníteni, illetve a rögzítést vezérelni, akár időzítve is. Ez persze inkább XBMC feature, nem a kütyü "érdeme".
Bővebben: [link]

(#36) PcCar válasza hortyferi (#21) üzenetére


PcCar
tag

Szinte mindegyik 720p mini pc-n lehet "virtuális" felbontást állítani,
valójában nem történik semmi.

(#37) hortyferi válasza PcCar (#36) üzenetére


hortyferi
csendes tag

Nos, ez annyiban igaz, hogy az Android "desktop" felbontása valóban nem változik, az marad a kernelben meghatározott 1280x720 (illetve egy kicsivel kevesebb).
Ami viszont ténylegesen változik, az a HDMI kimenet felbontása. Magyarul a GPU a desktop felbontást skálázza fel/le az aktuálisan beállított kimenő felbontásnak megfelelően. Amit még nem teszteltem, az az, hogy vajon a videó overlay-t kirakja-e HDMI-n natív felbontásban?
Van erről valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#38) hortyferi válasza hortyferi (#13) üzenetére


hortyferi
csendes tag

Jelentem Skype és Gtalk probléma megoldva!
Túrtam kicsit a logokat, és azt vettem észre, hogy a Skype megpróbálja meghívni a Contacts alkalmazást, a kontaktok szinkronizálása végett. Mivel ezen a kütyün nincs contacts.apk, ezért szépen le is fagy.
A megoldás adja magát: fel kell telepíteni egy Contacts.apk-t, és voila, működik a video chat! :))

Asszem megírom a kínaiaknak, hogy ne küzdjenek a bejelentett hibával, itt a megoldas...

(#39) itanczos válasza hortyferi (#38) üzenetére


itanczos
senior tag

Van a beállításokban a skype fiókban egy pipa, hogy Címtár szinkronizálása.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#40) hortyferi válasza itanczos (#39) üzenetére


hortyferi
csendes tag

Köszi, ez eszembe sem jutott. Nyílván így meg egyszerűbb a dolog.

(#41) itanczos válasza hortyferi (#40) üzenetére


itanczos
senior tag

Egyébként konkrétan a ContactsProvider.apk kell, de nem értem, miért nincs a rendszerben... :F

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#42) imiadmin válasza hortyferi (#38) üzenetére


imiadmin
őstag

királyok vagytok! :R

Remélem jövő héten végre megérkezik az én kütyüm is... péntekenfel lett adva... DHL-el jön... remélem átcsúszik a vámon... :U

(#43) energiezolee válasza imiadmin (#42) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Sajna a DHL-es cuccokat mindig vámolják!
Nem akarlak elszomorítani, csak gondoltam felkészítelek!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#44) imiadmin válasza energiezolee (#43) üzenetére


imiadmin
őstag

sajnos tisztában vagyok vele... te hátha mégis megúszom.... :))

(#45) hortyferi válasza imiadmin (#44) üzenetére


hortyferi
csendes tag

A kinai srácokat nem kell félteni, "okosan" alacsony értékű küldeményként adják fel a csomagot, igy a DHL nem küldi vámoltatni. A számlán nálam konkrétan 3 x 7 USD szerepelt (3db-t rendeltünk). Nem fizettem vámot.

(#46) imiadmin válasza hortyferi (#45) üzenetére


imiadmin
őstag

nekem is 2x10 dodo van/lesz ráírva a csomagra (mert mi is kettőt rendeltünk), de nem akarom elkiabálni... majd ha itt lesz és átcsúszik, akkor megnyugszom.. addig rágom a körmöm...

(#47) tibor123


tibor123
tag

Sziasztok!
Pénteken megrendeltem én is az MK812-t. Közben nézegettem a gyártó oldalát és azt láttam, hogy március 1.-töl 4.2 op. rendszerrel+AV kábellel adják ki.(Talán az enyém már ilyen lessz.)
-Más-
Úgy láttam,hogy a régebbi model miniUSB tápcsati helyére került a külsö antenna csatlakozó. -Hol kap tápot?
Még egy kérdésem lenne. Van benne magyar nyelv?
Elnézést, ha valami hülyeséget írtam, a régi smartboxommal netezek (nem megy a forditó sem és irni sem egyszerü vele)

[ Szerkesztve ]

(#48) imiadmin válasza tibor123 (#47) üzenetére


imiadmin
őstag

tök jó... nekem 28-án adták fel.... lehet, hogy azért csúszott a feladás, mert meg kellett várni a frissítést???

mindenesetre ha a DHL ma meghozza... este okosabb leszek... :))

(#49) imiadmin


imiadmin
őstag

MEGJÖTT!!! :))

Most hozta a DHL-es.... a csomagra az van írva:

"Elhanyagolható értékű áru vámmentesen szabad forgalomba bocsátva..." :DD

alig várom, hogy kipróbáljam... :))

(#50) htc07 válasza imiadmin (#49) üzenetére


htc07
addikt

Várjuk a véleményt! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.