Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Warter


Warter
őstag

Specifications - the stuff for geeks

Model No. AK-212MiniPC
CPU Allwinner A10 1.0GHz Cortex-A8 + 500Hz GPU
GPU 2D / 3D / OpenGL ES2.0 (AMD Z430) / OpenVG1.1 (AMD Z160) @ 27M Tri/s
Operating System Android 4.0
DDR RAM 512MB / 1GB DDR3 (actual available memory is slightly less due to reserved memory)
Nand Flash 4GB (1GB used by system)
Network Wireless 802.11b/g, WAPI (Ralink8188)
Storage External storage via USB and microSD
Language Both Chinese and English packaging versions have the full Android language list when setting up, including English
USB Interface USB 2.0 host x 2, USB storage device
Video formats and decoders MKV, TS, TP, M2TS, RM, RMVB, BD-ISO, AVI, VOB, DAT, ASF, TRP, FLV, WMV, ASF, MP4, 3GP, MPEG 1/2/4, H.264, H.263, VC-1, DivX, Xvid, MJPEG, RV10
Audio formats AAC, AAC+, eAAC+, AMR-NB, AMR-WB, QCP, MP3, WMA, WAV, MIDI, M4A
Video output Available in Android: 720P, 576P, 480P Hardware support but not in Android yet: 1080P, Super HD 2160P, 3D Film
Interfaces HDMI1, USB-HOST, USB OTG, microSD
Image formats JPG, BMP, GIF, TIFF, PNG
Subtitle formats SRT, SUB, IDX, SSA, SMI
Power adapter External adapter 5V/2A output, 110-240V input, two wire US plug
Dimensions 88.5 x 35 x 13.4 mm
Weight 300 grams with accessories
Package contents Both the Chinese and English version packages come with a MK802 device, a charger, an HDMI cable, a USB cable and a USB adapter.

(#3) Warter


Warter
őstag

Elirogatok itt magamban, amig másnak is megjön. Mert, hogy nekem a héten megérkezett. Egyből is lett egy szívásom, az tf kártya beleesett az mk dobozába, szóval szedhettem szét, aki vesz ilyet, majd óvatosan a kártya behelyezésével, ne járjatok úgy, mint én. Egyébként nagyon kis pöpec cucc, szépen működik az android része is. Jött már hozzá ki frissítés is 4.0.4-re illetve van egy rakat linux disztró is hozzá. Nekem most a Linaro van fent, már akad is hozzá némi hardveres gyorsítás a gpuhoz, szóval jó úton haladnak a dolgok. Szereztem ebayről egy usb to lan adaptert, azt is szépen lekezelte a cucc. Egyedül problémám a Trust bill+hanyattegér kombómmal van, amit az android nem akar kezelni, viszont linuxon szépen muzsikál. Hát ennyi így gyorsan, akinek esetleg kérdése van jöhet akár ide akár privátban is. :)

(#4) lsebestyen válasza Warter (#3) üzenetére


lsebestyen
addikt

Mennyiért vetted?

(#5) Warter válasza lsebestyen (#4) üzenetére


Warter
őstag

80 dollár volt az 1GB-os verzió, de most már van olcsóbban is 65-70 körül is.

(#6) próbakocka válasza Warter (#3) üzenetére


próbakocka
senior tag

Az egyik remote videóban van némi lagg GEarth használat közben. Ez az A10 cumó mennyire gyors? (nem játszani akarok rajta, az érdekel, hogy böngészőben az oldaltördelés mennyire villámgyors?)
Videólejátszás full-HD-ban megy e, illetve maga egyáltalán a tv-re kirakott kb full HD-e (vagy 1080i, vagy valami felkonvertált 800x600?)
Van értelme az 1Gb-s változatot venni?
Kell e a saját tápját használni, vagy tud HDMI-ről venni áramot?

Szóval érdemes e megvenni, vagy a következő generációt meg kell még várni?
Hol érdemes venni, ami megbízható, de olcsóbb mint az ebay?

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#7) Warter válasza próbakocka (#6) üzenetére


Warter
őstag

A gEarth-t nem próbáltam és magát az android részt is csak próbából kapcsoltam be. Én kifejezetten linuxhoz vettem, ott még nincs sajnos hardvered video gyorsítás, de több helyen olvastam, hogy fejlesztés alatt áll. Szóval hamarosan szerintem ez meg fog oldódni. Mindenképpen érdemes az 1 GB-osat venni, Kb 10 dollár a különbség és a plusz memóriát az android és a linux is meghálálja. A HDMIről szerintem nem vesz fel áramot, a hozzáadott táp viszont tökéletesen működik. A felbontás egyébként fullHD, szóval azzal nincs gond, csak a hardveres gyorsítással. Bár elvileg android alatt működnie kell, de ott még nem próbáltam. De majd megnézem a jövőhéten ha lesz egy kis időm.

(#8) Warter


Warter
őstag

Megjelent az új verzió Z902 néven, ehhez ahogy látom már nincs külső táp, hanem USBről kell tápolni, akinek a TV-jén van USB az simán rá tudja így dugni.

(#9) próbakocka válasza Warter (#8) üzenetére


próbakocka
senior tag

alakul alakul :) már csak a dualcore változat kéne még szeptember előtt :)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#10) próbakocka


próbakocka
senior tag

nos, türelmetlenebb vagyok mint gondoltam. Honnan érdemes rendelni, és hogyan, hogy tutira megérkezzen hozzám Magyarországra ez a kis cucc?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#11) correctman


correctman
tag

Üdv

Nekem is megjött a cucc.
2 problémám van vele :
1 - vettem hozzá egy Logitech K400-as bill.-t de a magyar kiosztást nem nagyon akarja megenni Z->Y stb...... Próbáltam már másik bill appal amihez van magyar kiosztás de ha jól értelmezem akkor nem itt van a kutya elásva. XDA-n keresgéleg de még nem jártam sikerrel.
2 - Ha youtube-on nézek videókat akkor kegyetlenül belassul a rendszer.
Felraktam a 4.0.4.-et de egyik problémára sem hozott megváltást.
Esetleg ötlet valamelyikre ?

(#12) próbakocka válasza correctman (#11) üzenetére


próbakocka
senior tag

Honnan rendelted? https://www.miniand.com/-ról, vagy http://www.dealextreme.com/-ről?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#13) HXY


HXY
addikt

Ezeket tudja?

- usb-s webkamerát csatlakoztatni, majd a Skype-on videotelefonálni
- usb-s 2,5"-os merevlemezt csatlakoztatni, majd arra beállítani a torrentet
- elég áramot ad a 2.5"-os hdd-nek?
- működik hdmi kábel és monitor nélkül is a letöltés?
- valamilyen távoli asztal programmal el lehet érni az internete keresztül pc-ről?

A tápegysége hány V-os, A-es?
Mennyit fogyaszt mondjuk egy 720p/1080p video lejátszása közben?

(#14) Warter válasza HXY (#13) üzenetére


Warter
őstag

Androidon nem tudom, hogy melyik működik, mert nem próbáltam, de a nagyobbik része 100%-ék. Linuxon pedig csak a driveren múlik, hogy be tudod-e izzitani, akár a webcamerát, akár más eszközt. Torrent telepítés szintén linux alatt pár mozdulattal beállítható, nem egy nagy dolog, A vinyót is szerintem elbírja, ha kevés esetleg a táp, akkor tápos hub kell neki. Tökéletesen működik hdmi és monitor nélkül is az eszköz. Sőt még billentyű se kell hozzá, elég a táp és a wifi/hálózat. Az, hogy mivel és hogyan éred el megint telepítés és konfigurálás kérdése. De ha linuxot futtatsz, akkor a webes elérés illetve az ssh/ftp viszonylag könnyedén megoldható. Tápegységet fejből nem tudom, mert nincs a közelben, majd valaki megválaszolja.

(#15) HXY válasza Warter (#14) üzenetére


HXY
addikt

Ubuntu alatt tudom, hogy minden ok.

De a kérdéseimet az alap Android 4.0-ra értettem, ami rajta van.

(#16) Warter válasza HXY (#15) üzenetére


Warter
őstag

Nem használok Androidot. Szerintem ezeket a kérdéseket célszerű az androidos topicban feltenni.

(#17) HXY válasza Warter (#16) üzenetére


HXY
addikt

És milyen Linuxot használsz?
Ubuntu?
És ez egy rendes 12.04, csak ARM-re van optimalizálva, vagy ki is van gyomlálva?
Mert ha nincs kigyomlálva, akkor elvileg a 12.04 mindent felismer, még a 13 éves nyomtatómat is. Legalábbis PC-n....

(#18) Warter válasza HXY (#17) üzenetére


Warter
őstag

Nekem most Linaro van fent, de van hozzá többféle Ubuntu verzió. A topic elején találsz linkeket ezekről.

Itt pedig egy Z802 teszt, aminek a belseje szinte teljesen azonos az mk802-vel.

(#19) HXY válasza Warter (#18) üzenetére


HXY
addikt

Ha ilyen jól fut rajta a Linux, akkor nincs gond a Skype-pal, torrentel, távoli asztak eléréssel.

Mennyire erős a beépített wifi-je a notebook-hoz képest?
Szerintem nekem nem lenne elég a beépített antenna...

Jól gondolom, hogy Linux-hoz nem érdemes 512MB-osat venni?
Ez most kuponnal (PayPalRUS) csak 43 dollár: [link]

Nekem ez tetszik nagyon: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20) HXY


HXY
addikt

Találtam 38.5 dollárért, azaz 8500 Ft-ért is: [IP878]

Van hozzá távirányító is.

(#21) Warter válasza HXY (#20) üzenetére


Warter
őstag

Van egy csomó féle ilyen "lejátszó", kérdés, hogy melyikbe milyen kiegészítők vannak, milyen a grafikus mag és mekkora a memória benne.

(#22) Warter


Warter
őstag

mk802 II
- +1 miniUSB
- teljes méretű HDMI port, így egyből a TV-be lehet dugni

5 Must Have Applications for Android mini-PCs and Set-Top Boxes

[ Szerkesztve ]

(#23) fenergie84


fenergie84
addikt

Nagyon jónak néz ki ez a kis cuccos...
Engem inkább a mindennapos használati tapasztalatok érdekelnének, net, film, zene, torrent használata...
Szóval szívesen olvasnék itt tapasztalatokat! :K

(#24) pils00


pils00
tag

Ez sem rossz Szett :C

Hát ide érdemes visszanézni. :K

(#25) Einstein79 válasza pils00 (#24) üzenetére


Einstein79
csendes tag

Az Android rendszere mennyire tud belesülni FullHD közben illetve több ablakos böngészésnél?

(#26) #79335424 válasza Einstein79 (#25) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szia!
Ha még nem késő, megpróbálok válaszolni. Nekem a Rikomagic -féle v2 -m van. Ami a videót illeti, ott nincs gond, mert a mali gpu -val android alatt van hardveres dekódolás. Linuxra viszont nincs, tehát hd -t csak Android alatt tudsz vele nézni. Sajnos, ugyanez a probléma az XBMC -vel is. Kár, de állítólag dolgoznak az ügyön. HD-t írtam, de ez nem a Killa Sample -ra vonatkozik. 30-ért ne várj csodát. Ami a böngészést illeti, egy megnyitott oldallal nehézkes, kettővel borzalmas, ugyanez flash tartalommal katasztrófális, aztán meg kifagy. De nem is ezért vettem. Kaptam egy tökéletes letöltőgépet minimális fogyasztással. Bárhonnan elérem és grafikus felületen állítom be. Ha napközben megtetszik valami letöltenivaló, akkor telóról átküldöm, és mire hazaérek, már nézhetem is. Plusz minden dyndns, meg portforwarding nélkül indítom vele az otthoni pc-t. Egyébként ez a típus már elavultnak számít, mert már fut az utód, az UG802. Ebben már egy Rk3066 -os duál proci dolgozik és a mali is 4szálas. Ugyanez a cucc van az újabb Concorde és Myaudio tabletekben. Na, ott már a Killa Sample is csont nélkül megy. Viszont az UG802 -n csak 1 usb port van. Az meg kevés.

(#27) Einstein79 válasza #79335424 (#26) üzenetére


Einstein79
csendes tag

:C :R

Köszönöm a tapasztalat megosztásodat!

(#28) #79335424 válasza Einstein79 (#27) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szívesen! Szerintem elég alaposan körbejártam a lehetőségeket, úgyhogy ha van egyéb kérdés, csak bátran. Hátha lesz olyan porcikája, amit eddig nem jutott eszembe megnyúzni.. :)

(#29) Einstein79 válasza #79335424 (#28) üzenetére


Einstein79
csendes tag

Játékot probaltal rajta?

[ Szerkesztve ]

(#30) #79335424 válasza Einstein79 (#29) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze. Sakkot. Viccelsz? :F

(#31) Einstein79 válasza #79335424 (#30) üzenetére


Einstein79
csendes tag

nem megy?

(#32) #79335424 válasza Einstein79 (#31) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bevallom, nem próbáltam. Nem vagyok nagy gamer. A kijelző felbontást leszámítva a hardver megfelel egy alsóközép droidtelónak. Tucc valami droidos tesztjátékot, ami egy ilyenen elketyeg, és normálisan lehet játszani multitouch, érintőképernyő, gyroszenzor, és egyéb nyalánkságok nélkül? Persze egy droidmote -tal lehet rajta dobni, de ettől még szerintem nyugodtan kijelenthetjük, hogy ez játékra nem alkalmas.

(#33) Einstein79 válasza #79335424 (#32) üzenetére


Einstein79
csendes tag

Kár érte :(

(#34) Einstein79 válasza Einstein79 (#33) üzenetére


Einstein79
csendes tag

De majd a kétmagos...

(#35) RufuszX válasza #79335424 (#26) üzenetére


RufuszX
senior tag

Szia!

Jó olvasni hogy valakinek van ilyen terméke. Mostanában tervezem egy rendelését, de a hozzászólásod kicsit elbizonytalanított. Alapvetően hálózati médialejátszónak szánnám a dolgot és mellette, ha beválik letöltésre és hálózati adattárolásra (bár ennek nem tudom hogy alkalmas-e). De a kommented kicsit elbizonytalanított. Neked mk802+ vagy már mk802 II-es verzió van? (igaz hardweresen nem láttam nagy különbséget csak kialakításban, így a leírtak midnkettőre igaznak kell lennie.)

Te mit javasolnál inkább? Hagyjam a fenébe, mert erre még nem elég erős esetleg UG802 legyen inkább?
A választ előre is köszi!

(#36) Einstein79 válasza RufuszX (#35) üzenetére


Einstein79
csendes tag

Az UG802 nagyon durva cucc...

(#37) Einstein79 válasza Einstein79 (#36) üzenetére


Einstein79
csendes tag

Ebay-en is csak licitálósak vannak fenn :C
CPU

dual core 1.2GHz (up to 1.6),Dual Core Cortex A9, Quad Core Graphics
DDR3 1GB

:R

(#38) RufuszX válasza Einstein79 (#37) üzenetére


RufuszX
senior tag

Azért lehet találni: pandawill

Most leírásokat keresgélek. Remélem van/lesz hozzá valami linux disztró kártyáról ami harweresen viszi a hd-t és öröm boldogság lenne és nyomnám is a megrendelést.

[ Szerkesztve ]

(#39) Einstein79 válasza RufuszX (#38) üzenetére


Einstein79
csendes tag

:C

Mikor majd erre a kütyüre win8 is felmegy na majd az... :R

(#40) Warter válasza RufuszX (#38) üzenetére


Warter
őstag

Sajnos a mali gpu támgoatása linux alatt még mindig nem megoldott. Legalább is én nem tudok róla, de reménykedünk, hogy meg fogják oldani hamarosan.

(#41) RufuszX válasza Warter (#40) üzenetére


RufuszX
senior tag

Egyébként egy olyan kérdésem lenne még, hogy ezeket az eszközöket bármilyyen usb-s bill+egér kombóval meg lehet hajtani vagy nem kell valamilyen speciális periféria hozzá?

(#42) Warter válasza RufuszX (#41) üzenetére


Warter
őstag

Elvileg bármelyikkel működik. Főleg linux alatt. Android alatt talán kicsit finnyásabb, nekem az egybe bill+hanyattegér kombóm ott nem megy, viszont "sima" linux-szal tökéletesen fut.

(#43) RufuszX válasza Warter (#42) üzenetére


RufuszX
senior tag

Láttam mindenféle "egybe" megoldást, ahogy nézelődtem (még szettben is árulják). Azokat még átnyálazom.

Egyébként a wifi milyen erős ezekben a kütyükben? Mert láttam hogy használják usb-RJ45 átalakítóval is.
De ahogy olvasom mennie kell: "They do in fact have a 802.11n card in them. The Realtek 8188eus chip supports 802.11n at up to 150mbps. I don't have problems streaming 1080p mkv's from my house ftp server."

[ Szerkesztve ]

(#44) Warter válasza RufuszX (#43) üzenetére


Warter
őstag

Őszintén szólva nem tudom, mert amikor wifit használtam akkor kb ott volt a router mellett, de nem is volt gond vele, amikor meg távolabbról használtam, akkor rádugtam egy olyan lanos átalakítót, szerintem megéri beszerezni egy olyat, ha tudsz használni kábelt.

(#45) RufuszX válasza Warter (#44) üzenetére


RufuszX
senior tag

Jelenleg is kábellel megy egy médiabox, viszont akkor rendelek majd ebayen átalakítót mert igen drágán találtam Mo-n. De akkor kell egy usb hub is, azokkal jól együttműködnek ezek a kis csodák?

Bocsi, hogy ilyen sokat kérdezek, de nem akarok árnyékra vetődni

(#46) Warter válasza RufuszX (#45) üzenetére


Warter
őstag

Nem próbáltam usb HUB-bal, de mennie kell. Nekem eddig mindig elég volt a 2 usb port.

(#47) Einstein79 válasza Warter (#46) üzenetére


Einstein79
csendes tag

Tuti kezeli az usb hub-ot a 4-es rendszer miatt

(#48) RufuszX


RufuszX
senior tag

A nagy keresgélésben találtam ezt: ZERO Devices Z2C (liliputing)
Elméletileg a különbség 4 GB belsőtárhely (8 GB összesen) és 1 extra usb csatlakozási hely az UG802-eshez képest. Előrendelhető csak, de igazából nem tudom mi értelme ezeknek a plusz lehetőségeknek, mert a tárhyel bővíthető egyszerűen microSD kártyával, a leírtak alapján pedig kezeli az USB Hubot, tehát az 1 usb port nem lehet akadály.
De azért kíváncsian várom az első vásárlói infókat róla.

[ Szerkesztve ]

(#49) #79335424


#79335424
törölt tag

Látom, felpörgött a topik. Na, megpróbálok mindenkinek válaszolni. Nekem az MK802 II van. Az, amelyiken már van kikapcsoló gomb. ICS 4.0.4. Válasszuk külön a linux és az android felhasználást.
Kezdem a linux -szal, mert (most még) az a rövidebb. Természetesen tud megfelelő (ARM) linuxot futtatni. Ebben még nincs személyes tapasztalatom. Remélem, a jövő héten már lesz. Szerintem a kde és a gnome sok neki. Szóval valami Lubuntu, vagy Xubuntu lehet jó. Részemről egyik sem, mert én pár éve beleszerettem a kutyusba, úgyhogy az enyémen biztos, hogy valamelyik Puppy lesz. Linux alapú szerverre éhezőknek jelzem, hogy évek óta van arm -re szerver pupplet. Aki nem tudja, miről van szó, annak javaslom a Puppylinux.hu -t, és az XP Puppy 528 -at. Mint a neve is jelzi, ajánlott Windows felhasználóknak is ismerkedésre! Ha lenne kérdés, segítek (ha tudok)!
Jöjjön az Android. Úgy gondolom, az Android már elég érett arra, hogy egy átlag felhasználó általános igényeit kielégítse. Ezért igyekeztem mindent Android alatt megoldani. Az első jó hír, a rendszer gyárilag Rootolt! Viszont recovery nincs. Ehhez (így a linux telepítéshez is) flashelni kell.Figyelem! Az újabbakon (így az enyémen is) a flashelés metódusa eltér az előző verziókétól!! Alapból elég kevés dolgot lehet telepíteni a Play -ről, de ez csak azért van, mert nem tudja beazonosítani az eszközt. Manuális telepítéssel szinte minden működik. A HUB megy, sőt, szerintem kötelező. Alapból nem adtak hozzá tápot. A telefontöltő teljesítménye felejtős. Kell neki 2A. Korábban vettem egy Trust aktív HUB -ot. Ezzel két dogot megoldottam egyben. Egér megy.Usb -ről a billentyűzet alapból katasztrófális, mert ugye az Android gyárilag csak az angolt tudja. De az External Keyboard Helper megoldja a
problémát. A bluetooth adapteren még küzdök, mert az enyémmel nem akar működni. 3G modemet nem próbáltam, de állítólag elég válogatós. Amit a MyAudio árul, azzal sztem mennie kell. Wifi, a távolsággal erősen gyengül. Eleinte baromi nehezen talált jelet. Emlékeztem egy linuxos trükkre, és a routerben a csatornát automatáról átállítottam 1 -esre. Bejött. HD film akad, de egy 480p -s h264 símán ment wifin, dlna szerverről. MX player (sztem most ez a legjobb droidra) lejátsza a filmet közvetlenül ISO -ból is. USB -ről persze megy a HD is. Ha tesztelnétek, küldjetek nekem sample -t a data.hu -ra, és kipróbálom. 1,5 Terrás táron nekem mountolt 6partíciót (logikait is). Írja, olvassa az NTFS -t. Lanhoz kell egy USB átalakító. Itt figyelni kell a chipsetre! Asix a barátunk. Én a Concorde -nál vettem egy 10/100 -as mikro USB-RJ45 adaptert. Azt mondták az az ő tabjukhoz való. Vállaltam a kockázatot. Persze, hogy megy out of the box. A másolási sebességről nem írok. Halottról jót, vagy... Van persze Gigás adapter is, de az nekem nem érte meg. Csak a gépen, meg a NAS -on van gigás port, az otthoni netsebességtől meg Winkler Robi sírva fakadna. Torrent megy, a letöltésvezérlőt még tesztelem. Remélem, mindenre válaszoltam. Esetleg szombaton el tudom vinni egy gyorsnetes helyre, és adok elérhetőséget egy böngészőn keresztüli kipróbáláshoz. Jelezzétek, ha van rá igény (de tényleg csak az, aki élni is fog vele), mert fölöslegesen nem küzdök vele.

[ Szerkesztve ]

(#50) Einstein79 válasza #79335424 (#49) üzenetére


Einstein79
csendes tag

Na ez szèp

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.