Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mixcd mp3ba cuefájllal - hogyan? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) keni


keni
csendes tag

kérdésem a következő:

adott egy mixcd, amit én úgy szeretnék grabbelni, hogy legyen egy darab mp3 fájlom és ehhez való cue-m, hogy archiválás után audiót tudjak belőle írni.
ezt hogy érhetem el?

legjobb lenne, ha valaki elmagyarázná, hogy kell ezt EACvel csinálni...

kösszépen a segítséget

(#2) Parci válasza keni (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kovbalt és Tóth Jánost keresd a fórumainkból, ők legalábbis gyaníthatóan tudnak segíteni, míg az olyan halandó, mint én, pl nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) sh4d0w válasza keni (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az nem világos, minek a cue file? Általában a jobb CD-író programok mp3-ból röptében tudnak audio CD-t írni... ha meg nem, akkor jöjjön a durva megoldás: winamp - diskwriter plugin, aztán már mehet is a wav írás...

https://www.coreinfinity.tech

(#4) jules007 válasza sh4d0w (#3) üzenetére


jules007
tag

Gondolom azért kell a CUE, hogy tudjon track-et váltani az audio CD-n.
Egyben meg azért kell neki az MP3, hogy tutti ne legyen szünet a track-ek között (mondjuk hardveres mp3 lejátszónál sem).

Én is kíváncsi vagyok a megoldásra, de talán másik grabber program kell.

(#5) Egon válasza keni (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

A megoldásért köszönet illeti Ppétert (www.cdgrab.hu).

Egy kicsit körülményes, de tuti módszer:
Audio-CD íróba berak, CDRWIN progi elindít. Elindítasz egy szabványos image készítést (.cue, .bin), az Extract Disk/Tracks/Sectors képernyőn. Ha a progi már elkezd grabbelni, lődd le a folyamatot (a .bin nem kell, csak a .cue!). Ezután állítsd át a progiban, hogy ne teljes image file-t akarjon létrehozni, hanem szektorpontosan megadhasd a beolvasandó területet (Disk image/Cueshet helyett Select Sectors). Jobb gomb az első tracket jelző piros pöttyre. A kiírt értékek közül a Starting time LBA értékét figyeld (általában 000000), ezt írd be a Start mezőbe. Az utolsó trackre is jobb klikk, onnan az Ending time értékét kell az End mezőbe beírni. Az image neve tetszőleges, a file format wave, a datatype Audio (2352). A Start gombra kattintva elkészül egy nagy böszme .wav file az egész lemezről. Ezt kell aztán mp3-ba konvertálni (pl. music.mp3). Ezután a .cue file-t megnyitod pl. notepad-dal. A FILE parancs mögött írd át a fájlnevet (music.mp3), és a fájltípust BINARY-ról MP3-ra. Ezzel kész is. A CDRWIN-nel ez a páros (.cue, .mp3) bármikor kiírható audio-cd formátumban.
A Winamphoz létezik olyan plugin, amivel - a .cue file-t felhasználva - a trackenkénti léptetés is megoldható az mp3 file-ban, amennyiben erre lenne igény.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) keni


keni
csendes tag

no megoldódott: tegnap éjjel már nem láttam a fától az erdőt...

ExactAudioCopyban Action menü -> Copy Image & Create CUE Sheet -> Compressed...

eredmény lesz egy mp3 és egy cue

neroban Burn Image, betöltöd a cue-t és kész, sehol semmi szünet, csodás.

köszönöm a hozzászólásokat. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mixcd mp3ba cuefájllal - hogyan? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.