Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vhw


vhw
addikt

Rejtély, hogy eddig miért nem volt Mitsubishi topik. :)

De, akkor rögtön lenne is egy témába vágó kérdés:

Nem rég vettem egy 2009-es gyártású Lancer-t. Friss műszakival (kormány összekötőt frissen cserélték még a vétel előtt - próbaúton bevalottan kopogott - tehát már látta egyszer szerelő).
Azóta már elvittem olaj és szűrőcserére (sajnos nem márka szervízbe). Ahol kifejezetten jeleztem, hogy nézzenek rá a futóműre. Ugyanis általában indulásnál, kisebb sebességnél nagyobb kormánymozdulatnál fura hangot lehet hallani az első felfüggesztés felől. Leginkább halk nyekergő, kattogó zaj hallatszik (rugók?). Ami később megszűnik, esetleg igen ritkán teljesen véletlenszerűen fordul elő ismét. De úthibákat megtalálva se jelentkezik szükségszerűen - szándékosan nem igen tudom produkálni - kivéve az említett indulásnál.

A szervíz nem észlelt semmi hibát (egyébként jól átnézhették, ha a nem különösebben jelzett, általám észre sem vett kiégett mini helyzetjelző izzókat észrevették, és ki is cserélték. Ha valami más, potenciális "melót" találnak, valószínűleg jelezték volna). Mégis nem hagy nyugodni.

Van valaki, aki ismeri a jelenséget és mi okozhatja?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#2) FireFox1996 válasza vhw (#1) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ez engem is érdekel, hogy miért nem volt Mitsu topik. Pedig van bőven belőlük az utcákon :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#3) vhw


vhw
addikt

Újabb szervízelés után, ezúttal jelen voltam én is, úgy néz ki, hogy a fék okozza a zajt.
A féknyeregnek van egy kis játéka alaphelyzetben - mozgatva kocogó hangot ad.
Vezető csapok rendben vannak, ezek kaptak egy kis zsírt, a kis gumiharangok megvannak, nem szakadtak.

Próbakörön ezután is produkálta a problémát, de a féket kicsit nyomva tartva nem jelentkezik.

Rugók, toronycsapágy, lengéscsillapító, kormányösszekötő (még a vétel előtt cserélve lettek) rendben vannak.
Fékbetét és tárcsa is OK.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4) dragonfx


dragonfx
veterán

mentve jobbra.
mert lehet colt lesz a nyerő.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Inkább ide nézzetek be: [link]
Nem mindig friss, de többen vannak ott...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#6) Hencso


Hencso
Ármester

Pacsi Gyémántosok. Bemutatom Nigát aki 1.5 éve hű társam. 2006 os .

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#7) Coyot


Coyot
őstag

Jé, itt van micsu topic!

Nemrég vettem egyet :)

Má' nem

(#8) #21346560 válasza Coyot (#7) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én is most tervezem, ezért is kerestem rá a topikra, de ha szabad úgy fogalmazni, elég kihalt! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.