Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Egy ismerősöm 160GB-s Samsung hdd-jének elűnt a FAT táblája.
A másik hdd-n (Maxtor 40GB) van a winfos, annak semmi baja nem történt.
Eltűnt róla a partíció is.
A Getdataback program persze látta rajta az adatokat.

Van valakinek valami ötlete, hogy mi okozhatta ezt?

Vírus, szoftverhiba?

Vírust nem talált a Kaspersky.
Tűzfal: Kerio

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#2) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Partícionálás, és formázás után jól működik.
Most két partíció van rajt.
régen 1 volt.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#3) xcbiker válasza Veriakilis (#2) üzenetére


xcbiker
addikt

milyen oprendszert használsz?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#4) Veriakilis válasza xcbiker (#3) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Vinfos XP-t.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#5) LordX válasza Veriakilis (#1) üzenetére


LordX
veterán

FAT... Ajánlom az NTFS-t.

Egyébként valószínűleg szoftverhiba. Esetleg vírus, de nem hiszem.

(#6) Veriakilis válasza LordX (#5) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Mármint a hdd szoftveréé?
Vagy a vinfosé?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#7) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Fel!

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#8) Flashy válasza Veriakilis (#6) üzenetére


Flashy
veterán

bármilyen szoftveré ami hozzáférhetett a fathoz. de lehet winchester hiba is. vagy vírus.

(#9) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Senki?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#10) Dzsekó válasza Veriakilis (#1) üzenetére


Dzsekó
addikt

(#11) Johnny válasza Veriakilis (#1) üzenetére


Johnny
senior tag

Szvsz valami Samsung betegség lehet. Nálam is tünt el 2 különféle 120-as Samsung vinyóról (egyikről 1x, másikról 3x is, ha jól emlékszem). Adatvesztésem nem volt, mert a Getdataback látta az adatokat, csak egy nap, mire viszaszedi az ember :(

(#12) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek asegítséget.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#13) biga válasza Veriakilis (#1) üzenetére


biga
senior tag

1.: Ha a FAT tábla tünt el róla, akkor gondolom FAT32-t használsz, amit nemtommér. Már pl. egy 120-as vinyónál sem volt ajánlott (hivatalosan az MS ~30GB-ig támogatta), csak szükség esetén FAT32 használata. (Na meg minek, ha ott van az NTFS, ahogy ezt már előttem is írták).

2.: 160GB-os vincsi esetén ajánlott (pl. Win XP esetén) legalább az SP1 használata!!!! (bár registry buherálás útján e nélkül is lehet, de minek, haz SP1 eleve kezeli). SP1 előtti XP-nél pl. egy PQMagic simán leformázta 160GB-ra a vinyót, de általános tapasztalat, hogy a problémás területre íráskor (132GB<) particióvesztés előfordulhat!!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#14) mr_ricsi válasza biga (#13) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem hiszem, hogy 160GB-os vinyón FAT32 lett volna.

Szerintem itt NTFS szállt el, és az SP1 hiányzik az XP-ről.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Már nekem is tünt el 160gb a samsungomról......de azóta jó.
de nem jöttem rá a mai napig mi tette:F

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#16) biga válasza mr_ricsi (#14) üzenetére


biga
senior tag

Én sem hiszem, csak következetesen FAT tábla vesztésröl volt szó. :))

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#17) encoder


encoder
tag

Nálam 120 GB-os samsung vinyónak (firewire külső keretben!) több esetben is egy pillanat alatt eltűnt a partíciós táblája (NTFS). Az utolsó bitig minden adatot sikeresen helyreállítottam, de qrva sokáig tartott... :(

Tudtok olyan progiról ami külső eszközben (firewire/usb2) levő vinyó helyreállításához hozzá tud szagolni?
Olyasmi érdekelne, ami helyben állítja vissza az adatokat, és nem másik vinyóra másolgatja át a hibás partícióból kimentett fájlokat...

(#18) biga válasza encoder (#17) üzenetére


biga
senior tag

Szerintem minden helyreállító progi egy másik vinyóra dolgozik. Külsőt nem tudom, hogy melyik mennyire támogatja sajnos. Az meg, hogy mitöl száll el a particiód: a külső vinyóknál főleg hasznos dolog az óra mellett megjelenő ''Hardver biztonságos eltávolítása'' gomb, ha e nélkül választod le az eszközt, az biza okozhat problémát még akkor is, ha egyébként a gyorsítótárazást letiltottad és gyors eltávolításra optimalizáltad az eszközt. Persze lehet egyszerű csatol/USB/FireWire gond is, de szerintem inkább az előző lesz a bibi.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#19) encoder válasza biga (#18) üzenetére


encoder
tag

Sajnos a hardver biztonságos eltávolítása csak akkor működik, ha nem fagyhalállal állt le a winfos. Az meg ugye előfordul néha, és a 120 GB-nyi adat egy villanás alatt eltűnik. :Y

Szerintem létezik olyan progi ami helyben állítja vissza a teljes partíciót! Ha az összes fájlt (még a master boot rekordot is) ki lehet másolni, akkor visszaállítani sem lehet sokkal macerásabb. Biztosan veszélyes mutatvány amikor egy progi a döglött vinyómat írogatja, de egy hibás 120 GB-s merevlemezt elég macerás a 10 GB szabad hellyel rendelkező laptop vinyóra helyreállítani... :D

[Szerkesztve]

(#20) biga válasza encoder (#19) üzenetére


biga
senior tag

Hát ha fagyhalál is szóba jön, akkor ott szvsz nem a vinyó és a rack lesz a bibi. Szerintem alig valószínű, hogy egy helyreállító korrektül tudjon működni a helyreállítandó vinyóra, hisz a lényeg az, hogy pontosan nem tudja (ezért végig letapogatja), hogy hol helyezkedik el a helyreállítandó adat. Ergo valószínű felülírná a soron következő helyreállítandókat. A partició hiányárol nem is beszélek, hogy vajon ha nincs rajta partició, akkor hova állítja vissza, vagy ha ugyan annak az állapotnak a tükörmásolatát kapod, akkor nem jutottál előbbre. Ha meg leparticionálod újra a helyreállítandó vinyót...... De ennek ellenére lehet, hogy van ilyen szoftver :))

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#21) Veriakilis válasza biga (#13) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Nem az én gépem, és nem emlékezett pontosan a tulaj, hogy FAT32, vagy NTFS!
Ráadásul most ép síelni van.
Ha megjön megkérdezem még egyszer.
A GetDataBack kiírja, nem?
A FAT32 egyetlen előnye, hogy látja a régi DOS-os indítólemez.
Az NTFS-t csak Live Linuxal lehet másolgatni, ha az ablax bedöglött...

Köszönöm a sok segítséget!
Ha megtudtem, hogy FAT32 v. NTFS, felírom ide!

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#22) Veriakilis válasza Vangelis (#15) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Erre akarunk rájönni!
Sajna nem megy fel normálisan arra a gépre (amiben elszállt az adat a Samsungról), sem az ablax sp1, sem az sp2.
Így aztán az Uhu Linux Live 2.1 partíció-kezelő programjával lett partícionálva, és formázva.
De már én sem emlékszem, hogy FAT32, vagy NTFS.
Pedig ott voltam.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#23) Veriakilis válasza biga (#20) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Sajna az ablax produkál néha kék fagyhalált, minden ok nélkül!
Olyan ablaxon is, ami életében nem látott internetet...
Vírusok, trójaiak, stb...

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#24) tonesz


tonesz
tag

Hi!

Nekem is 160-as samsungról szállt el minden adatom 2x. aztán vinyó megadta magát smarthiba, garba vissza csere, most is egy ilyen van bent, lekopogom eddig no prob.

Üdv.
T

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#25) Veriakilis válasza tonesz (#24) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Szia!
Na ez érdekes!
Lehet, hogy ezért vállalnak rá 3 év garanciát.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#26) Veriakilis válasza tonesz (#24) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Jók lennének a Samsungok, mert ugye nem melegszenek, és csendesek.
Csak ilyen 'apróságok' ne lennének.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#27) tonesz válasza Veriakilis (#25) üzenetére


tonesz
tag

azt nem tudom, hogy ezért-e, mindenesetre megnyugtató, hogy nem tököltek heteket, mert a gyártó azonnal cserét adott. Egyébiránt szvsz eddig a legjobb vinyóm. Halk, hűs és hasít.:)

Üdv.
T

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#28) Veriakilis válasza tonesz (#27) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Én is gondolkodtam, hogy veszek egy Samsungot!
Elsősorban a csendessége miatt!
Most egy Maxtorom van (80GB).
Ezekután elbizonytalanodtam.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#29) tonesz válasza Veriakilis (#28) üzenetére


tonesz
tag

szerintem nem ez a jellemző... mondjuk én is pipa voltam, amikor kétszer megszívtam, de mondom, azóta semmi gond. Most egy másik 80-as sama is csücsül benne, eddig ez is simaliba.:) szóval sztem nyugodtan ruházz be egy ilyen vinyóba. a 3 év azért sejtet valamit...

Üdv.
T

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#30) haxy


haxy
tag

Bocsi de senki ne vegye b@szogatásnak.
Miért vesztek samsungot ha enyi gondotok van vele?

havernak 2* éget le, elöször aznap mikor vette.
ezt ki cserélték mert 3 napon belül volt.
3 honap mulva megint elfüstölt, no ezt nem cserélték ki.
indik: eléget a táp bemeneti kondi igy valszeg tuláram okozta.
Érdekes: A mellete lévö 4db Maxtornak semmi bajjasem lett a mai napig.
Tanulság: Soha töbet nemvesz samsungot.

Külömbenis az XP nemigen fagyle ha rendessen beálititátok a ram idözités.
Persze ez csak az én véleményem, ne kövezetek meg ha nem értetek egyet velem.


Köszönöm.

Ez van.

(#31) Veriakilis válasza haxy (#30) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Nekünk 2 Maxtor is bedöglött már.
Kicserélték a kiskerben.
Az egyik fél év után ('vékony' 40 GB-s 7200-as), végképp. Az adatok is végképp.
A másik (szintén 'vékony' 30 GB-s 5400-as), 3 hónap után, rengeteg újraindításra 2X felismerte a a gép, így legalább az adatok megmaradtak.
Ez a vékony széria rettenetesen melegedett (iszonytosan kellett hűteni).
Egy erénye volt csak: semmiféle hangja nem volt.

A mostani Maxtorommal ( 'vastag széria') eddig nem volt baj, és nem melegszik nagyon.
Mondjuk ez meg nem néma!

Szerintem nincs a piacon jelenleg olyan, amire nyugodt lélekkel azt éehetne mondani, hogy igazán jó, és megbízható!
Bezzeg a régi Quantumok...

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#32) haxy válasza Veriakilis (#31) üzenetére


haxy
tag

Nem mondtam hogy a maxtor az szent.
ami elromolhat az elis fog.

de ha körbenézek az ismeröseimnél akkor kb: 10db maxtor 1 hibás, 10 dbsamsong 3-4 hibás és garancia alat sem cserélik ki.
persze ha össze számolom akkor imik 90% csak maxtort használ és eböl egy halt meg. a halot samsungot meg összese tudom számolni.


nálam ez a tapasztalat.

Ez van.

(#33) CsendPenge válasza Veriakilis (#31) üzenetére


CsendPenge
őstag

Maxtorról én is sok rosszat hallottam, épp ezért nem is vettem. Samsung nekem eddig 1 ment tönkre, viszont a Seagate nagyon bejött!
2 éve csak Seagate-et veszek, és még egy sem ment tönkre! (pedig 1 kivételével mind 7200.7-es széria, vagyis az olcsóbbik) Természetesen ebből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, hiszen van, akinek meg egymás után ebből is... (mondjuk a Barracuda szériára nem hallottam rosszat...)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#34) CsendPenge válasza Veriakilis (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Milyen alaplap/vezérlőn van rajta az eszköz? Kábel tuti jó? És rendesen van csatlakoztatva? Tápot is kap rendesen?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#35) biga válasza tonesz (#24) üzenetére


biga
senior tag

Olyan nincs, hogy minden ok nélkül tegyen ilyet! Hidd el, ha lefagy az op. rendszered, annak oka van. (Érdekes, én a gépemen évek óta nem láttam fagyást.:) )

FAT32 vs. NTFS problémára: Már miért kellene neked (az egyébként ezen a rendszeren szinte teljesen használhatatlan) a DOS illetve Win98 stb. alapú floppy-t használnod? Ott az XP-d telepítő CD-je, azon van egy olyan, hogy konzol. Azzal is mindent meg tudsz tenni, amit a floppy-val tennél. Csak az elmegy pl. NTFS-en is.

vinyók: Mindegyik vinyótipusbol van gyengébb széria, meg jobb széria. Kétségtelen tény, hogy a Samsung vinyók elég megbízhatónak, viszonylag halknak (a Samsungokra jellemző, néhány háztipusrnál jelentkező rezonanciát mellékesen azért megjegyzem) és hűvösnek tekinthetők. De ha valakinek ez nem lenne elég, a Samsung 3 év gart vállal a vinyóira, ami pont 3x annyi, mint amennyit a Maxtor vállal! Persze ha elszáll az adat, akkor - mondhatnánk - mindegy, de itt legalább a vinyót nem bukod. Meghalni meg mind megtud. Mellékesen megjegyzem, hogy mi pl. szinte teljesen átálltunk a Samsung vinyókra, mert - nekünk ez a tapasztalatunk - kevesebb gáz van velük, és ha mégis, a gar is rugalmasabb. (A Samsung szinte kivétel nélkül azonnal cserél)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#36) csapisc


csapisc
csendes tag

Én csak tapasztalataimat szeretném megosztani mindenkivel, hátha segítek vele.
Szal a szitú:nem rég vettem egy 160 gb-s maxtor vinyót, amit az üzletben particionáltak+formáztak 15gb+a maradék két részre bontva(assszem 72/72)
Tesomé lett a vinyó: a gép nem nagyon lényeg, az op rendszer igen:XP, natúr, sima, sp1 vagy sp2 nélkül, nincs semmi frissítés. Rendszer a 15GB-s partición, napokig minden szép és jó, nincs vele gond. Asszem kb két hét után: minden kedden és csütörtokon újra kellett raknom az xp-t, mikor én mikor tesóm, de a kedd+csüt biztos pont: felismerte a particiot, csak nem particionált területként. Csak a rendszer particio szállt el, a másik kettő jó volt. Itt kértem segítséget, kaptam választ is: a vinfos xp nem nagyon szereti normálisan kezelni a 120 gb-nál nagyobb vinyókat ,ezért ajánlott egy sp1 vagy sp2 telepítés. Én is megtettem azóta semmi gond(kopp-kopp).
Havernak egy 160 GB-s samsung van, neki csak rackbe, neki az volt a gondja, hogy a 160GB-ból 135GB-t tudott csak particionálni, ami elég nagy veszteség.(natúr xp, nincs sp1 vagy sp2). Usb- vel is gondja volt ezért feltette az sp2-t, de azzal sem lett jobb a helyzet Usb szinten, viszont a vinyóján a 160GB-ból 156-ot felismer. Nekem ez, így sikerült. Tanácsom a következő: xp estén probálkozzatok sp1 vagy sp2 telepítésével, linux esetén fogalmam sincs.
Remélem tudtam segíteni.

Jah és mindegyik NTFS.

[Szerkesztve]

(#37) Kelaci


Kelaci
csendes tag

Fájlrendszerekkel én is pórul jártam...

Fat már szállt el nálam egy részét vissza is sikerült állítanom....

De NTFS még soha.../nem szállt el komolyan/

A helyzet:

Pen drive NTFS fájlrendszerrel, pedugva...
Közben Usb, irda driver telepítés úgy hogy irda nem volt rádugva...

utánna irda driver uninstalll

ezután pen drive mondja: Nincs lemez a meghajtóban :F

Bármilyen próbálkozás esetén kérem helyezzen be lemezt!
Semmilyen fájl visszaállító nem látta...
Nagy sokára Rájöttem a gond hogy az xp, vagyis alatta hiába próbálkozom...

Windows 98 + ntfs reader-ek sokasága
látok egy sérült partíciót wow
visszaállítás közben megszakad :O
a kapcsolat a fájlrendszerrel...olvashatatlan

+ get data back hozzáad a koktélhoz... de az is megszakad...

jó akkor próbáljuk meg image fájlba menteni.. 99% hibával elszáll de megvan az image fájl, na végre get data back bányászás.... a lényeg megvan és minden ok... hát rendesen leizzadtam...

utóélet:
pen drive formázás: első szektor rossz ????
de van úgy hogy mégis sikerül leformázni de utánna mégsem és újra nincs lemez a meghajtóban...
most vizsgálják Pesten...

Hát ennyi /a szakmai önérzetem forgott kockán huuh... :DD/

(#38) nbk


nbk
aktív tag

Sziasztok!

kezdek megőrülni...
160gb-os samsungom van
kb 1 hete xp kikapcs normálisan, utánna mikor boot-ol a táblázat után megáll, semmi hibaüzenet, villog a kurzor...
bios megtalálja....
xp reinstall, a merevlemez ellenőrzés 50%-ánál megáll, állt vagy 20 percig majd gépet kinyomtam. Elfelejtettem gombot nyomni, hogy cd-ről bootoljon...
Csodák csodája elindul az xp-m... csak start menű programok fele eltünk, könyvtárakba nem tudtam belépni, sérültek a file-ok.
Másik gépbe Getdataback, adatok átmentem másik vinyora, közben virust talált a McAfee... szar vinyo ujraparticionálás, adatok vissza, xp install, fel is megy rendesen...
pár nap mulva bootolásnál hal.dll nincs meg, gép nem indul. xp ujrainstall, minden fasza, tegnap estig... xp elindul, 1-2 óra után spontán kék halál volt, és 1-2 exe nem inditható el, hibákat ir... McCafee webes virusellenőrzése nem talál semmit, egyre jobban arra gondolok szar a vinyom...
low level format segitene?

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#39) Veriakilis válasza CsendPenge (#34) üzenetére


Veriakilis
senior tag

A kábelre rákérdezek, vagy megnézem (nem az enyém).

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#40) Veriakilis válasza biga (#35) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Ami azt illeti a vinfos a tv kártyámat nem nagyon kedveli.
Néha nem indul, és bedobja a kékhalált, azzal az üzenettel, hogy a gép károsodásának az elkerülése érdekében leállítja a rendszert.
Mondjuk ez nem a tv kártya miatt van.
Tv-zés közben szokott kiakadni néha.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#41) Tünde


Tünde
csendes tag

S.O.S.!
160 GB-os Samsung:
Win XP mellé felraktam egy SuSE Linuxot (9.1)
A Wint azóta nem tudom elindítanai.
A WinXP-t nem is tudom újra telepíteni, mert telepítés közben amikor újra akarja indítani a rendszert kiírja, hogy... (az Istne tudja már mit ír ki) a lényeg hogy nyomjak Ctrl+Alt+Del-t.
Ekkor már a Linux sem indul.
Be a Linux 1. CD / helyreállítás
Ekkor indításkor ismét felajálja már a Win és a Lin közötti választást, a Lin el is indul, de ha a Win-t választom, akkor a következő hibaüzit kapom:

root (hd0,0)
Filesystem type unknown
patricion type 0x7
chainloader +1

Mit csináljak?
Vagy legalább abban segítsetek, hogy hogyan tudom az egész merevlemezt törölni és mindent újrakezdeni. Egy PMagic-el kellett volna kettéosztanom a merevlemezt, nem pedig a Linuxra hagynom.
Az érdekesség az, hogy már sokszor telepítettem Linuxot és ez csak most jött elő a Samsungnál.

(#42) biker válasza Tünde (#41) üzenetére


biker
nagyúr

állítsd át a biosban a disk módot auto-ról LBA-ra

oka: sok linux 2.6.x kerneles disztrib nem lba módban kezeli a HDD-t, ezzel káoszt okozva, és a linuxnak jó, de a winnek CSAK az lba lesz jó.
utána menni fog

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43) Veriakilis válasza Tünde (#41) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Van egy haverom, aki mindig op rendszerekkel kísérletezik.
Ha jó később is a segítség, megmutatom neki az írásodat.
Biztosan tud segíteni.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#44) Tünde


Tünde
csendes tag

Auto-ról LBA-ra nem jött be. A hibaüzi ugyanaz!
Hogyan kaphatok ismét egy szűz winyót, ha a Win se elindulni sem települni nem akar???
Hogyan törölhetek mindent?
Ja, a Linux szépen fut! Most is onnan írok.

Veriakilisnek: Ráérek! Mi mást csinálhatnék? Még jó hogy a Linux fut!




[Szerkesztve]

(#45) zsiga667


zsiga667
addikt

Szerintem az ''A Virtual Card for You'' nevű vírus semmisítette meg a merevlemez ZERO-szektorát, azt, ahol a működéshez szükséges virtuális memória található.

Bővebben: link
:DDD

(#46) tonesz válasza nbk (#38) üzenetére


tonesz
tag

Hi!

Hasonló hibával én is találkoztam, smart hiba lett a vége, és gari csere. Mindenképp futtasd le a samsung oldaláról letölthető hvutil-t floppyról. Természetesen full tesztet. Az ki is írja a hibakódot, ha talál. Ha épp akkor nem, akkor lehet, hogy kontaktos a vinyó áramkábele (ilyennel is szívtam...).

Üdv.
T

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#47) mr_ricsi válasza Veriakilis (#31) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mondjuk ez meg nem néma!''

Halkítsd le az amset-tel.

''Bezzeg a régi Quantumok...''

Úgy látszik, az idő mindent megszépít...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#48) Veriakilis válasza mr_ricsi (#47) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Egy félig döglött Quantummal netezek most is.
Ez elpusztíthatatlan.
Nekem nem az számít, hogy az adott termékből van-e nekem, hanem az hogy milyen a minősége.
Szóval én nem sértődöm meg soha sem, ha olyan termékre mondja valaki, hogy rossz, amiből nekem is van.
Az Amsettel már régen lehalkítottam.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#49) mr_ricsi válasza Veriakilis (#48) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Amíg a Quantum létezett, csak olyan vinyóim voltak. Soha nem volt velük semmi gondom, és még mindig van egy Fireball TM 1,7G-m, ami elpusztíthatatlan, mindent azzal szoktam kipróbálni... :)

De azidőtájt a Quantumot szidta mindenki, mint mostanság a Maxtort.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#50) Veriakilis válasza mr_ricsi (#49) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Hát igen.
De a maguk idejében jobbak voltak a Quantumok.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.