Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91) zöldfülű válasza BigG.(nnnnn) (#90) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Szia!

Hát sok mindent nem tudok mondani, mivel még engem szerencsére ... nem azt mondom, hogy nem követtem el ilyen jellegű szabálysértést, inkább azt, hogy nem rendőr előtt.. szóval rendőr ilyenért még nem kapott el.
A rendőr, ha egyenruhában van, vagy rendőrautóban ül, akkor egyértelmű, hogy intézkedésre jogosult. Mondjuk az egy másik dolog, hogy neked vele szemben jogod van arra, hogy elkérd tőle a nevét, beosztását és az azonosító számát, hogy esetleg panasszal élhess vele szemben. Rendőr ha intézkedik, bárhol megállhat, csak arra kell ügyelnie, hogy a zavartalan közlekedést azért lehetőleg ne akadályozza. Amúgy ha civilként jelenik meg, és igazolja magát, az azt jelenti, hogy úgymond "szolgálatba helyezte magát", azaz jogosult intézkedni. A jogait csak annak kell felolvasni, akit letartóztatnak, megbilincselnek, azaz büntetőeljárást indítanak ellene. Ez a tiéd csupán csak szabálysértés, ott nincs jogok felolvasása, hisz a jogaid éppúgy szabadon megmaradnak, illetőleg veled szemben un, kényszerintézkedést nem alkalmaznak, így nem is kell jogokat felolvasni. (tudod ezek: joga van hallgatni, minden amit mond felhasználható ön ellen a bíróságon. stb stb. ) azért lett pipa, mert azt hitte, hogy csak hülyülni akarsz vele, és ezt nagyon zokon vette, hogy vele mint rendőrrel hogy mersz te hülyéskedni, arra nem gondolt, hogy komolyan kérdezed. Amúgy hogy mi a csodát olvashatott fel neked amire azt mondtad, hogy sablon szöveg fogalmam sincs. Viszont az kérdés, hogy az összes adatodat feljegyezte-e. Azért mert előfordulhat, hogy kapni fogsz egy papírt, lévén a feljelentést megteheti, ha az adataidat felírta. Csak ha végig gondolom, akkor azt mondhatom, azzal hogy az adataid felírta, lényegében nem kell bizonyítania a szabálysértést, mivel máskülönben honnan tudta volna ő a személyes adataid. Kérdés, hogy hogy reagál, ha lenyugszik, megteszi-e a feljelentést, vagy hagyja annyiban a dolgot. Amúgy szerencse, hogy kihangsúlyoztad neki, hogy nem kívánsz ellenállni, mert vérmérsékletét látva még a végén tényleg alkalmazott volna ellened kényszerintézkedést, csak mondjuk azt igen nehéz lett volna neki megindokolnia. Az értetlenkedés és a visszakérdezés, sőt még a rendőri közeggel esetleges gúnyolódás ugyanis nem valósít meg szabálysértést. :).
No ami miatt feljelenthet az véleményem szerint "közúti közlekedési szabályok kissebb fokú megsértése" címen fut, és maximált a büntetési tétele 30.000 ft-ban. Azt tudni kell, hogy a büntetési tételt az alapján róják fel, hogy volt-e már ilyen feljegyzett szabálysértésed, Ha nem (és ezek szerint nem) akkor piti összeget fognak kiszabni, de hogy az mennyi lehet nem tudom. ha tippelnék én úgy 5-10 ezer ft körül tippelnék. De mint mondom, ha nem hagyja annyiban az ügyet és a feljelentést tényleg megteszi. Mindenesetre meglátjuk, ha feljelentett, akkor kell kapnod majd egy levelet.

Üdv:

Beatrix.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.