Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Gépbővítés, platformcsere most, vagy türelmesen várni az új gépek piacradobására? Vagyis 800Mhz P4 most, vagy megvárni az Athlon 64, ill. a SoketT-s procik megjelenését?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) SYZYGY válasza klepto (#1) üzenetére


SYZYGY
tag

Szerintem attól is függ, hogy most milyen vasad van, mire használod, es főleg mire kevés?!

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#3) nap válasza klepto (#1) üzenetére


nap
addikt

Szerintem mindenkeppen erdemes varni. Mennek le az arak, a teljesitmenyek meg nonek. :)
''Mert mindig van, amiert erdemes elni, varni, hinni.''

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#4) klepto


klepto
addikt

Vasam jó, sőt több mint elég, de egyre értéktelenebb. 1,8+XP proc, 512MB333DDR ram, stb. Mire akarom használni? Arra amire most, bár télen többre. Most 90% net, 10% World és játék. Télen 60%net, és játék, meg néha egyéb. A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy az új platformok tényleg akkora durranást hoznak-e, hogy érdemes várni, vagy az új gépek megjelenésével a mostani ászok is elértéktelenednek, nembeszélve az én 1 éves vasamról?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#5) erdoke válasza klepto (#1) üzenetére


erdoke
titán

Csatlakoznék a #2-hoz. Mit akarsz 800-as P4-re cserélni, és mivel akarsz többet?
Várni mindig csak egy racionális ideig érdemes, utána már megint van újabb, amit még a közben hozzáspórolt léből se tudsz megvenni.
865/875 chipsettel az a gond, hogy a RAM szinkron tuning mellett csak 20-25% tuningot enged (itt már 480-500 MHz a DDR), ami a belépő procinál kevés, tehát min. 2,8-at kell venni. Ez pedig 60 nettó kisker /pill. Persze ott a CPU:RAM-ra az 5:4-es és a 3:2-es osztó, de a rendszer még szinkronban is RAM-szűkében van a sávszélességeket nézve. Persze a fönti RAM se olcsó.:o

A legjobb aláírás a héten

(#6) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ez jó kérdés..Én az én vasammal ugyanígy vagyok.De azt hiszem le kell szarni hogy mennyit ér.Az a lényeg hogy elég arra amire használod és kész.

Hogy mekkorát robbant az Athlon64 pl.?Biztos nagyot,de mennyiért..

((Asszem én egy év múlva upgrade-elek egy akkor 15e-be kerülő 3000+ bartonra és egy Nf2-es(vagy 3-as?) csilivili alaplapra,meg 2 giga ddr333-ra...))

(#7) rudi válasza klepto (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

A legtöbb új paltform mostanában késleltetve robbant nagyot. Szerintem nyáron úgyis pangás van, majd ősz végére kiderül mit érnek az újak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) Santses


Santses
aktív tag

én most inkább várok..szerintem most lemennek az árak..(ha nem akko szívtam) és amúgy sincs pénztem:(

(#9) LukE válasza klepto (#4) üzenetére


LukE
veterán

ha a mostani gépedet 20%-al kevesebbért tudod eladni(mennyit érhet most? 100k--), de az új ára csökken 10%-ot, akkor már nyersz elég sok pénzt, az új cumó most elég drága. +mint mondod elég a géped.
És bmit veszel most, nem lessz óriási minőségi ugrás, 0.13μ-os cumók följebb elég sokat esznek, jön majd DDR2, SATA még annyira nem kommersz stb. Várj szerintem.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) DrSoul


DrSoul
őstag

Az a jó, hogy én április óta nézem az árakat, és úgy döntöttem, hogy júliusban upgradelek... És nagyon jó!!! :))
Mokás dolgokat lehet látni, mert előre megfontolta, hogy kb.300 eurót költök rá, és akkor kiszámoltam: max 20.000Ft-ért proci, kb 20.000-ért alaplap(bruttó)...
Minden megváltozott!Eleinte még Abit KD7-E alaplapot néztem ki...mostmár az nf7-esnél tartók! :) ), és akkor inkább a procin spórolok (az nagyon gyorsan veszít az értékéből), és veszek egy DTK-t (7.700 Ft-ért).
Bocs mindenkinek, ha unalmas voltam :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#11) Cane válasza LukE (#9) üzenetére


Cane
őstag

Ha mindennel vársz, az egész cuccodnak lemegy az ára. Jobban jársz, ha nem mindig a legújabbat nézed ki magadnak és nem egyszerre cserélsz mindent, hanem ''alkatrészenként''. Így nem is lesz akkora kiadásod egyszerre és folyamatosan fejlődik a géped kis(ebb) ráköltésekkel.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#12) LukE válasza Cane (#11) üzenetére


LukE
veterán

azért mondtam, hogy várjon, mert 1: elég jó a gépe (Ő mondta). 2:ebbe nem igazán tud részenként upgradelni, főleg ha 800-as fsb-s P4-re kérdez.
Ha addig nem szakad rá a pénzedpolc, vagy kell valamiért erőmű, akkor szerintem jobb várni A64/.09μ-os vagy jobb P4(?)-re, vagy mittom. Ha esetleg cég/számla miatt, akkor is várhat nov-dec-ig.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#13) Tiggr


Tiggr
tag

Szerintem érdemes várni, az a gép elég jó még. Most bármit veszel, az nem hoz látványos javulást! Én az 1333 MHz-es Athlonomat cseréltem Athlon XP 2400+-ra, s a DivX kódoláson kívül nem nagyon érzezhető a gyorsulás. Net + Word-höz még a jelenlegi konfigod is ''sok''!

Második tipp! Mindig csak akkor érdemes új cuccot venni, ha a régi vmi. miatt nem felel meg, vagy éppen jó pénzért el tudod adni. Ekkor meg kell nézni, hogy mi az, amit érdemes venni (szinte minden alkatrésznél van egy törés az árban, ami fölött nem érdemes a pénzt szórni). Sosem érdemes erre, vagy arra várni, mert ha kijön, már hallod is, hogy ja, de két hónap múlva jön a mégilyenolyanabb...

(#14) rogers


rogers
aktív tag

Tök jó ez a topic eddig, még nem ''hígult fel'' ultraokos hozzászólásokkal, ráadásul én is hasonlókon gondolkozom már pár hónapja. Eltérés csak annyi, hogy a mostani konfigom már relatíve régi, így -bár jó tanácsnak tűnik- az alkatrészenkénti cserét nem tudom megvalósítani. Ez a galád nagy trükk az egészben, hogy kategória ugráskor borul minden. Nekem most egy PIII konfigom van, így aztán dobhatom ki a házat, alaplapot, memóriát, procit egy az egyben. :(

A kérdés persze az, hogy mit vegyek. Eccerűen olyan gyorsan változik minden, hogy képtelen vagyok rendesen utánaolvasni a technológiáknak. Nagyon teccik az az ártöréses filozófia amit itt említett vki, ezzel pl. a procit elég jól be lehet lőni, hogy milyen legyen, de alaplapra nem tudom alkalmazni, pedig az elég fontos egy alkatrész... A memória ezután a kettő után már megint jön magától.

A kivárásról pedig annyit, hogy én nem vagyok ennek a híve, bár aki szereti a ''tőzsdézést'' annak jó, de az ilyen ember szerintem sose lesz boldog és elégedett a gépével, mert folyon úgy fogja érezni: vmiről lemaradt. Az egyetlen dolog amiért nekem soká tart döneti az az utánaolvasás, ismeretgyűjtés.

Jobb későn, mint még később...

(#15) bdav


bdav
őstag

hát... 1részt én most jól ellennék azzal a géppel is ami neked van :D másrészt: nethez bőven elég az 1.8+xp is (ezt már más is írta tudom), ha a gamekkla van gond, akkor cserélhetsz csak videokarit (max procot, ha megy nagyobb a lapodba), milyened van most amugy?

kezdő kérdésre válaszolva: sztem az A64-re cca. a megjelenésétől számított 1 évig nem lesz érdemes váltani, mivel 1. baromi drága lesz, 2. valószínű kevés 64 bites alkalmazás van, amit használnál, 3. 32 biten nem lesz _akkora_ gyorsulás a Bartonokhoz képest pl. Azt sem hiszem hogy jelentősen lenyomná a mostani procik árát, mert egyre kevesebb ilyen cucc lesz raktáron (ugye állnak lefele a gyártással), és majd jönnek az olcsóbb A64 változatok (Paris), amik leváltják az XP-ket, addig azonban az alsó és középkategóriában nem lesz más AMD proc, csak ami most van, nagy áresésre nem kell számítani (bár ha az Intel csökkent, akkor fog az AMD is)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#16) klepto válasza bdav (#15) üzenetére


klepto
addikt

A kérdésedre a válasz: VGA: Sapphire Radeon 9100, Alaplap: Acorp 7kt333.
A többieknek: nem rosz érvelés, és érdekes az, hogy szerintetek nem lenne érezhetően nagy minőségi, sebességi válltozás.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#17) WN31RD válasza klepto (#16) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem pl. proci esetén legalább 2x-es teljesítménynövekedés kell, hogy érezhetőnek lehessen nevezni a változást.
Pl. amikor anno az 533-as (8x66) Celeronról váltottam 800-as, 992 MHz-re (8x124) húzott Celeronra, az már határozottan érezhető volt, de azért feltűnőnek nem nevezném a változást. A 992-es Celeron helyett a mostani 2000+-os Athlon XP is egyértelműen gyorsabb, de a változás most sem mondható feltűnőnek.
(Egyik esetben sem váltottam volna, ha nem jönnek úgy a dolgok, hogy éppen nagyon megérte.)
Winchester esetén az 5400-as fordulatszámúról 7200-asra (nem 8 MB chache, csak 2) való váltás is érezhető volt, megérte.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#18) LukE válasza klepto (#16) üzenetére


LukE
veterán

word mikor lenne gyorsabb?:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#19) LukE válasza klepto (#16) üzenetére


LukE
veterán

word mikor lenne gyorsabb?:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#20) klepto válasza LukE (#19) üzenetére


klepto
addikt

Nem tudok, mert én nyáron dolgozom, télen meg tanulok, pihenek, stb. ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#21) _Volkovy_ válasza WN31RD (#17) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Pl. amikor anno az 533-as (8x66) Celeronról váltottam 800-as, 992 MHz-re (8x124) húzott Celeronra, az már határozottan érezhető volt

Hát még a 333@375 Celeron->Tbird 850@1Ghz váltás :))

(#22) biga válasza klepto (#4) üzenetére


biga
senior tag

Bár természetesen értéktelenednek a ''mostani ászok'', de azért hiba lenne nagy értéktelenedésről beszélni. A te géped még jó darabig ''csak'' a természetes árcsökkenést követi. (Bár az alaplap fontos tényező, hiszen a bővíthetőséget az határozza meg). Mindenképpen jó vásár ma egy i865chipset, hiszen (hogy lehet?) végre az Intel sem maradt le (nagyon) végre az újabb technikák chipsetbe integrálásával, ráadásul egész jó áron lehet őket +kapni. (Ha lehet! Mert még elég keveset látni az árlistákon!) A dual DDR sávszélessége még jó ideig elég lesz, még húzás nélkül is. /Minek húzzam a RAM-ot, ha a proci a keskeny sávszélesség?!:) / Ellenben a te konfigodról nem túl olcsó átállni Intel vonalra. Ismerjük el, ilyenkor az AMD-k olcsósága hátránnyá válik, hiszen eladni is olcsóbban lehet! Szóval szerintem, ha fejleszteni akarsz (és a lapod is engedi) a legolcsóbban procifejlesztéssel tudsz továbblépni. Aztán majd kiderül, hová halad a tech:p

Ja, még valami. Az árak (hála a forint ''stabil'' változásának nem éppen lefelé mennek, az árukészletek fogyása után mindenki áremelkedést jelez!!!:O (Legalábbis egyenlőre. Remélem, nem sokáig!)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#23) hungeek válasza rogers (#14) üzenetére


hungeek
senior tag

nehogy kidobd..... :)) add nekem :)

(#24) erdoke válasza biga (#22) üzenetére


erdoke
titán

Ez a sávszélesség dolog sántít nálad. A RAM a szűk keresztmetszet dual DDR-rel is, kb. 70-75%-a a prociénak. Pontosabban itt a Northbridge-CPU és a Northbridge-RAM effektív sávszélességéről beszélünk. Még elméletben is csak egyenlő a dual DDR400 az alapon hajtott P4 C-vel, a gyakorlatban azonban közel sem hozza a 6,4 GB/s-ot.

A legjobb aláírás a héten

(#25) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

szerintem akkor cserélj, ha a géped teljesítménye már nem elég arra amire használod. addig eszedbe se jusson, csak ha sok a kidobnivaló pénzed...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#26) mura81 válasza GigabyteFan (#25) üzenetére


mura81
senior tag

ÁMEN, szvsz nem csak én szivok azzal hogyha gépbe vmit kicserélek akkor általában a winfos megunja életét és kékhalál. Már egy kicsit unom hogy mindig (havonta) valamelyik gépünket ujra kell installni, mert vmi miatt az oprendszer meghal rajta.
Szóval én már csak ezért sem cserélek mindig alkatrészt. Örülök neki ha rendesen műxik az ami van.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#27) biga válasza erdoke (#24) üzenetére


biga
senior tag

Jogos a válaszod, utánanéztem még1szer, a Dual DDR 400 max sávszélessége (intel forrás) 4,8 GB/s körül jár most. Sorry az akaratlan félrevezetésért!! :o

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.