Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stol


stol
addikt

Hi!

Érdekelne a címbéli miskolci boltról szerzett tapasztalatotok.
Egy régebbi evvel a bolttal is foglalkozó fórum:[link]
Régebbi negatív tapasztalatok változtak-e?
Mik a buktatók, mire vigyázzak, ha ott vásárolok?

Szóval mindent várok, ami lényeges :DDD

(#2) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Biztos, hogy az egyik Tamás nevű eladó nagyon sunyi. ;]

(#3) stol válasza (Kolombusz) (#2) üzenetére


stol
addikt

Ne lődd le apoént :DDD

(#4) Tuareg0


Tuareg0
tag

Majdnem mindent ott vettem a gépemhez. Szerintem korrektek, és jó áraik vannak viszonylag. Sok cuccuk van raktáron is, nem úgy mint a chiplandbe ahol mindent csak rendelésre hoznak. Ami pedig nincs, azt rendelik és általában 2 napon belül ott van. A videókártyát vagy memóriát, ha nem működött szó nélkül cserélték.
Rossz viszont, hogy maga a bolt nagyon kicsi, volt hogy be sem tudtam menni az ajtón, pedig csak 7-8 ember lehetett benn. Egy negatív dolog volt eddig, mégpedig amikor egy 80gigás hitachi vinyót vettem, már volt rajta alapból egy magyar XP. Tehát valószínűsíthetően nem volt új. Bementem megkérdezni, hogy ez hogy van ez. Válasz: ''Biztos tesztelésre használtuk''. Mondom jó. :)
Egyébként Miskolcon nem nagyon tudok más alternatívát számtech boltra.

(#5) lorcsi válasza Tuareg0 (#4) üzenetére


lorcsi
veterán

a helyedben én nem vettem volna át a winyót, ha vadi újat akarok venni


stol: szerintem már lelőtte, legalábbis számomra :D

[Szerkesztve]

(#6) stol válasza lorcsi (#5) üzenetére


stol
addikt

Folyamatos bővítések átalakítások folynak, így szükségünk van a kritikákra.
Jöhet minden, pozitív/negatív egyaránt, nem sértődök meg :P
Saját hibáiból tanúl az ember ;)

(#7) stol válasza Tuareg0 (#4) üzenetére


stol
addikt

Valóban előfordúl, hogy tesztelés céljából használunk egy vinyót pár óráig.
Ezt le is tudja a felhasználó ellenőrizni, ugyanis a vinyó SMART infoja pár start/stop-ot és pár üzemórát fog jelezni számára.
Ha drasztikusan sok az üzemóra, akkor hozza vissza, mert már előfordúlt, hogy nem új vinyót kaptunk a nagykertől vissza gariba.

(#8) [sultan]


[sultan]
tag

leginkább azért szerettem meg a darkcomp-ot, mert máshol a városban elvétve találni profi cuccokat(razer egér, TT ház)
emellett gariztatás messze gördülékenyebb, mint a már említett konkurenciánál :)

(#9) Tuareg0 válasza stol (#7) üzenetére


Tuareg0
tag

uhh. Hát nekem még nem esett le a poén, amikor a hsz-t írtam. :B

(#10) stol válasza Tuareg0 (#9) üzenetére


stol
addikt

Semmi gond! :D
Ha ismered a boltot, akkor tudod, hogy miről beszélek, ugyanis a szerviz most költözött fel a galériára, a raktár meg a szerviz helyére.
Így több hely jutott a vásárlóknak.
De további lépéseket is tennénk, csak kellenek akkor a vásárlói visszajelzések.

(#11) stol


stol
addikt

up.

(#12) code1005 válasza stol (#7) üzenetére


code1005
senior tag

Igazán korrekt az lenne ha saját vinyót használnátok tesztelési célra, én biztos vissza vittem volna.

plata o plomo

(#13) stol válasza code1005 (#12) üzenetére


stol
addikt

Természetesen, visszahozhatja ;)
3 munkanapon belűl lehetőség adódik bármilyen okból történő cserére/visszafizetésre.
Az a gond, hogy teljes márkapalettából nem lehet gazdaságosan mindkét csatolóval ellátott vinyóparkot fenntartani kizárólag szervízcélokra. ;)
De 3 üzemóra, 2-3 start/stop valamint más számára használhatatlan OS maradvány nem hiszem, hogy értékcsökkent nagymértékben egy hw-t.

További kritikákat is várok.

(#14) code1005 válasza stol (#13) üzenetére


code1005
senior tag

Ez így rendben van, csak törekedni kell hogy ne így (''már volt rajta alapból egy magyar XP'') kapja a vevő a vincsit.

Nem baszogatásból írom ezt, csak a jó szándék... :)
Tényleg ráférne már Miskolcra egy jó számtek bolt, nem kéne mindig Pestre mászkálni.

plata o plomo

(#15) stol


stol
addikt

up

(#16) golyani


golyani
addikt

jó hely, mostani gépem onnan származik.
velem történt negatívumra nem emléxem.

talán annyi h a vapochill hűtőm függőlegesen került beszerelésre, de ezen én segítettem :D

ja egen, és hova lett az a nagy tábla??

ja igen, és mindig nagy a sor. van h kint is állnak.

[Szerkesztve]

(#17) stol válasza golyani (#16) üzenetére


stol
addikt

A nagy táblát egy busz kiütötte :Y :DDD (Egy Neoplan-nak a tükrét lenyomta és emiatt kis vita is volt.... Dolgozunk a beljebb rakásán, meg új tábla állításán.)
[Szerintem a busz volt a hibás, ugyanis a tábla nem lógott az út síkjába, viszont a busz tükre kilógott az út síkjából :P ]

(#18) stol


stol
addikt

up.

(#19) Superman válasza stol (#18) üzenetére


Superman
nagyúr

Üdv!

Akkor én is mondok egy kritikát. Nincs semmi különös bajom a bolttal, de még a múlt év decemberében szaladgáltam az egyik gépemhez DDR400-as Kingmax Superramot venni és sajnos nem volt benn az egyik miskolci üzlet tulaja (jó barátom), akivel cserélni és kereskedni szoktam, egyébként is ki voltak fosztva az üzletek.

Bementem a Darkcompba, előadtam, mit szeretnék, vagy 512-es vagy 1 gigás Kingmax Superram modult. csak 512-es volt. Mondom oké, akkor kérek egy 512-est, mert nekem is volt itthon egy ilyen modulom, mondom jó az. De aztán mást gondoltam. Mondtam az eladó gyereknek, hogy van nálam egy 1 gigás Kingmax, ha beszámítja kettő 512-es modulba, akkor jó, még rá is fizetek, mivel használt, garanciapapír is nálam volt.

Erre közli velem, nagy nehezen megértette mit akarok, hogy 7 ezer (!!!) forintot tud érte adni, őt nem érdekli mennyi volt (20000HUF körül volt akkoriban egy ilyen modul) és még nekem kéne az egyetlen szem 512-esre ráfizetni 4 ezret. Kicsit megállt bennem az ütő, majd megkérdeztem, hogy komolyan kérdezi-e. Vállat volt, én meg otthagytam.

Szóval, tudom, hogy a használt cuccok ára, max a nagyker ár 80-90%-a lehet, de ennyire nyerészkedni nem kellene szerintem.

(#20) stol válasza Superman (#19) üzenetére


stol
addikt

Hi!

Használt terméket, MAX az új ár nettojáért tudunk visszavenni, ha az netán nálunk vásárolt garanciális termék. ;)
Nem garanciális terméket pedig netto listaárért.
Az, hogy ő anno 30e-ért vette, nem a mi gondunk ;)
Sajnos a PC-piac a legrosszabb befektetés manapság.
Nyerészkedés: Számold/számoljátok meg hány bolt van miskolcon, aki ~8%-os (!!!) haszonkulcssal dolgozik?

Visszavétellel/beszámítással voltak régebben kálváriák, de januártól szabványosítottuk a dolgokat.
Akivel üzletelni szoktál, az valszeg JOE volt, de szvsz ő se adott volna többet érte ;)

[Szerkesztve]

(#21) juiced___02 válasza stol (#1) üzenetére


juiced___02
újonc

:R Nekem semmi gondom nincs boltal mert ahányszor mentem mindent tudtam venni ami kelett:) nemrég cseréltem ki a gépemben mindent és a régi videókártyámat (ami nem passzolt az új alaplapomhoz ) kicserélték egy hozzáillő videókártyára . (de a garanciapapírom még megvolt) és semennyit nem kelett ráfizetnem:) Sztem az eladók is rendesek.:) :R

TARTÓS TEJET MÁR NE VEGYÉL!;)

(#22) caprine


caprine
aktív tag

Vettem 1-2 dolgot nálatok. Semmi gond nem volt. Kicsi a bolt ennyi. Én már akkor is vettem ott 1-2 dolgot amikor még a belső udvarban voltatok hány éve is :DDD jó régen.

Ez tetszet

Az árlista is jó a plussz rész meg pláne. Talán a fő árlistánál esetleg jó lenne minden második sor más színű lenne, mert most kicsit egybefolyik.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#23) atyuska


atyuska
tag

esetleg gyakrabb árlista frissítés
+
fórum a weboldalon is hasznos lehetne

----atyuska----

(#24) atyuska


atyuska
tag

minden nap nyitvatartása ki van írva, kivéve 31-ét :) és nekem meg ram kéne :O

----atyuska----

(#25) Ivanh


Ivanh
tag

Sziasztok!
Már elég soxor jártam nálatok, de még nem sikeredett vásárolnom sok mindent.... :(
Elsősorban a használt cuccok érdekelnek, de valahogy nálatok ennek az adás-vétele nincs vlmi jól megszervezve... :(
honlapotokon sem lelek semmire, ilyen témában... :F (nem úgy chiplandnál!)
sokat vásárolok a ph-ról, és jópár miskolci boltból is, és sokakról tudok akik vásárolnának-akár nálatok is- ha tudnánk róla.

buék a cégnek! :C

Az új autóm és az új házam költségeinek felét a jelen kormány fedezte...De neked mit adtak a szocik..?

(#26) Vook23


Vook23
csendes tag

Valaki nem tudja a nyitvatartását a boltnak? Vasárnap nyitva van? Légyszi vki írja meg, fontos lenne! Behalt a vidkarim hűtője, mennék garizni! És a honlapon meg nincs semmi...

[ Szerkesztve ]

(#27) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Infoboxról tud valaki bővebb infót?

Europatrade.Net Kft

"Matol kulon van a hangtechnika / hangszer es a szamitogep bolt.

Termeszetesen segitunk “keresztbe” amennyire lehetseges, a valtozas inkabb a ceges hatteret illeti. Mivel kulon vezetese lett a ket uzletnek ezert ugy tervezzuk, hogy a szetvalasztassal hatekonyabban mukodik majd mind a ketto profil. Az infoboxnak az Infobox.hu alatt epul az uj site, az aruhaz tovabbra is az http://aruhaz.infobox.hu cimen talalhato. A hanggal kapcsolatos dolgok otthona az europatrade.net oldal lesz. Tovabbi jo egeszseget kivanunk. "

Írtam mailt, hogy van e olyan alkatrészük ami nekem kellene, választ nem kaptam.

Járt valaki mostanában az üzletben? :U

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#28) kisi válasza RoyalFlush (#27) üzenetére


kisi
aktív tag

Az üzlet nincs nyitva, pedig mentem volna garanciális problémával..(a kapun idestova2. hónapja átalakítás miatt zárva papír..)

Most ilyenkor mi van? Garanciális javítás, csere hogy működik?
Vagy lejár a garanciaidő, amíg zárva a bolt, és nincs gond a dolggal?

(#29) RoyalFlush válasza kisi (#28) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Írtál nekik az infobox@infobox e-mail címre?

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#30) kisi válasza RoyalFlush (#29) üzenetére


kisi
aktív tag

Igen, egy szűkszavú 2 soros levelet kaptam, hogy adjam be a ****** fm rádió irodájába x.y névre, plusz egy tel szám...
Szerettem ott vásárolni, midíg korrektek, segítőkészek voltak,talán ezért vártam tőbbet válaszként, mint ez a két sor.

[ Szerkesztve ]

(#31) MrSquall válasza kisi (#30) üzenetére


MrSquall
újonc

Te meg jól is járál, én április óta írtam nekik 2 emailt, s egyikre se kaptam még választ.
Így 2 hónapja áll az asztali gépem, s az egyetlen normális egerem (ezeket kéne becserélni), s a legtöbb adatomhoz se férek hozzá.

Esetleg ha a privátban meg tudnád adni azokat a kapcsolattartási adatokat, amiket küldtek, megköszönném.

(#32) kisi válasza MrSquall (#31) üzenetére


kisi
aktív tag

Pm ment.

(#33) k_laci


k_laci
tag

Sziasztok ! Nemtudom mikor volt, és kinek, de az egyik darkcompos emberkének a felesége Marsallkó Edit ( remélem jól írom :B ) Kedves tánctanárom volt, akit szintén elküldtek a jezsuitából.. ( húú milyen rég volt :DD ) ÜDVÖZLÖM !!! :D

Kerber László

(#34) neronoise


neronoise
újonc

Anélkül, hogy elolvasnám az eddigi hozzászólásokat (ezt nézzétek el nekem), megosztanám a tapasztalataimat:

Ismerősöm ajánlotta a Darkcomp-ot. A teljes otthoni gépet le akartam cserélni és azt mondták, korrekt áraik vannak. Az árak alacsony mivoltát nem vitatom, de a hozzáállással bajok vannak. Két alaplapom is hibásnak bizonyult, amit ott vettem (a gépet ők rakták össze, én tettem még bele egy DVD írót pluszban, de minden mást ott vettem). IT területen dolgozom, úgyhogy valamennyi rálátásom azért van a hardverre, ha nem is 100%-os. Szóval visszavittem az első hibás alaplapot, 2 hétig állt náluk, majd nagy nehezen kicserélték egy másikra, ami ugyanazt a hibát produkálta (most tekintsünk el a hiba mivoltától, nem miattam volt, szóval élt a garancia). A lényeg, hogy a második alaplatot is vissza akartam vinni, de előtte rákérdeztem, hogy mikorra tudják megnézni. Egy hetet mondtak, korábbi keserű tapasztalataim alapján inkább otthagytam őket (sajnos az idő kritikus volt, a gép szerverként is üzemelt). Hozzátenném, hogy a telefont tízből egyszer, ha felveszik, tehát mindent csak személyesen lehet elintézni. Ha megígérik, hogy felhívnak, azt nem teljesítik. Nekem ebből az jött le, hogy megbízhatatlanok és hülyére veszik a vevőket.

Az rendben lenne egyébként, hogy nekik is csak akkor cseréli ki a gyártó, ha hibás, de ne nekem, vevőnek kelljen már utánajárnom meg izmoznom azon, hogy az egyébként garanciális alkatrészemet kicseréljék, ráadásul nem két hét átfutással. Azért meg az ember szakboltba, hogy normális és szakértői hozzáállással találkozzon, egyébként megyek a Cora-ba vagy a Tesco-ba az unott arcú, semmilyen módon nem motivált eladóktól kérdezősködni.

(#35) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Én már többször is vettem tőletek cuccokat, de sztem eddig még csak használtat...
Engem is érdekelne több dolog, is, de sajna nem tudom hogy mik vannak éppen az üzletetekben, (használt cucc terén) így nem vásárlok olyan sokszor.
Ha valahol látnám h éppen mi fut be, akkor lehet hogy sok használt hardvert vinnék tőletek :)
De eddig mindennel kapcsolatban korrektek voltatok. Jó, egy kicsit elfoglaltak a srácok, de ez van, van nép akinek meg köll a hardver :)
Remélem nem hiába irtam ezt a komit :) :DDD(látom már régóta nincs válasz)
Üdv.

A számom az adatlapomon. ;)

(#36) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Felejtős hely a darkcomp... :U

(#37) dmpr!


dmpr!
csendes tag

Hello,

Csak ajánlani tudom.. pár napja vásároltam nálunk kb. egy fél gépet :D és mivel nem nagyon cseréltem még procit ezért a segítségüket kértem. Zárás előtt díjmentesen kicserélték, semmi szájhúzás stb... sőt még bios frissítést is felajánlották, 5 éves gépháznak még az oldalát is letakarították, fullra kipucolták a tápomat ... meglepően jó fejek voltak. Garanciával pedig sosem volt szarakodás, szóval nem volt kérdés hova kell elmennem.
Szeretném ajánlani őket, mert örülök neki, hogy ilyen bolt van Miskolcon. Mellesleg nem voltak hasonló kellemes élményeim más számtech boltban szóval hajrá darkcomp! :C

(#38) Áron00 válasza Tuareg0 (#4) üzenetére


Áron00
újonc

Én még a PChostban szoktam vásárolni.

(#39) Sternol


Sternol
újonc

Szerintem nagyon elfogadható áraik vannak, különösen miután már megjártam egy pár szervízt az elmúlt hetekben. A szervizdíjuk kedvező, alkatrész is akad azonnal, nem kell rá napokig meg hetekig várni. Jól felszerelt üzlet, normális hangnem, valóban udvarias és segítőkész hozzáállás. Ezidáig csak pozitiv véleményem van. Más számítástechnikával foglalkozó üzletről is megírnám a véleményemet, de ez itt nem a reklám helye.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.