Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dr laikus


dr laikus
csendes tag

Ha van tapasztalatod , tudásod mirrorless technológiával kapcsolatosan, akkor ez a thread azért van hogy másokon lendíthess egyet vele.

Sokan mondják hogy viszonylag kisebb ma már a gép jelentősége, meg hogy nem is kell a legjobb, vagyis a legdrágább dslr.

Pl sokak szerint a 10-12 megapixeles dslr-ek csinálják a legjobb művész fotókat.

Viszont sok újdonság is van, pl egy legújabb gép képes a fókuszt nagyon gyorsan beállítani és fimezni egy nagy sebességgel feléd közeledő témát.

De végül is mindenkinek egyéni válasza lehet csak - egyenlőre úgy tűnik - arra a kérdésre hogy a mirrorless tényleg lemossa-e a pályáról a valóban különös hibrid-nek is tekinthető dslr.

Ha személyesen nekem is akarsz segíteni, akkor abban tudnál hogy melyik mirrorless típust vegyem.

A facebook-omra ha rámész, látható hogy milyen fotózás érdekel elsősorban.

https://www.facebook.com/adamsilvester.pirk

(#2) MrChris


MrChris
nagyúr

ennek a témának nem sok értelme van. Milyen kérdés az hogy Melyik a jó? Mindkettő. De ha hibás akkor egyik sem jó vagyis rossz.
Még ha úgy kérdeznéd Melyik a jobb, kertesház vagy lakás? Pap vagy a papné? Az is hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#3) dr laikus válasza MrChris (#2) üzenetére


dr laikus
csendes tag

Valószínűleg a számodra nincsen értelme, az pedig nem hiszem hogy engem vagy akár mást érdekelne. Minek írod ide spamnak?

Ha értenél hozzá, valószínűleg a kérdést legalább felfognád.

[ Szerkesztve ]

(#4) sideburns


sideburns
aktív tag

Teljesen feleslegesen nyitottál ennek topikot.
Zárható.

(#5) MC Pite válasza dr laikus (#3) üzenetére


MC Pite
veterán

A melyik cserélhető obis gépet topik erről szól.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#6) MrChris válasza dr laikus (#3) üzenetére


MrChris
nagyúr

12 éve tolom a digitális fotózást ettől persze még nem kell értenem hozzá, de azért bátran vállalom, hogy ennek a kérdésnek témanyitás szintjén nem sok értelmét látom. Ha kicsit utánna nézel láthatod hogy a leggagyibb cucctól a sok millásig mindenre van igény. Van aki lcd-n komponál, van aki utálja az evf-et és csak "üveg belenézőkés"-t tud használni... Mindnek meg van a piaca, mint a filmnek is.
Tedd fel a kérdésed inkább az egyik fórumon.

(#7) dr laikus


dr laikus
csendes tag

Hát biztos nem azért nyitottam hogy személyeskedéseket olvassak.

Ez volt a 1. kérdés:

Mirrorless versus DSLR - és részleteztem is.

második kérdés:

melyik jó?

ennek az volt az értelme, amit szintén részleteztem hogy melyik Mirrorless jó?

A mirrorless amúgy egyetlen keresési eredményt sem adott, ezért nyitottam a topikot.

Amúgy, a face címet meg azért adtam mert a saját szemléletemhez keresem az infót, mondjuk talán lehet hogy nem a tőled, mármint akik eddig hozzászóltatok. Utóbbira nekem sincs válaszom, mert azokon nem lehet segíteni.

(#8) MC Pite válasza dr laikus (#7) üzenetére


MC Pite
veterán

Elmondtuk melyik topik.
Mirrorles jó. Fuji X-E2. Vagy X-T1. Vagy Oly OMD EM10. Vagy pana GX7. Vagy Sony Alpha 6000.
De lehet egy X100s-is, a maga nemében páratlan.
Fészre nem megyek olvasgatni, nézegetni, ha leírod mire használnád, lehet róla szó hogy válaszoljunk arra mait ezerszer leírtunk a topikjában... De a megfelelő topikban tedd fel a kérdést, légyszíves.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9) TayRol


TayRol
veterán

ez a topic felesleges, csupán flame lesz belőle. ott van a releváns.

(#10) sasa134


sasa134
addikt

Modik nyugodtan zárhatjàk is...

Avanti Roma

(#11) dr laikus válasza sasa134 (#10) üzenetére


dr laikus
csendes tag

Azért fogadjunk hogy ha olyan olvasta volna akinek lett volna hozzá mondanivalója, az éppen nem így írt volna.

Mért nem tudja kikerülni?

Szerintem a felesleges részt, végül is az első választól, töröljétek.

Engem nem az érdekelt amit ezerszer leírtak.

Mért nem jelentkeznek moderátornak akkor már?

(#12) Studi


Studi
addikt

És csak 11 hozzászólásig jutott ez a topik? :Y

Az egyik jobb, mint a másik. A kérdésfelvetés valóban értelmetlen, mert a gépnek a kérdéses része elméletileg nem vesz részt a képalkotásban, tehát nincs köze az elkészült képhez. (tudom, hogy vannak extrém esetek, ahol például a tükör féligáteresztő, vagy éppen vannak a technológiából adódó minimális hatások a képre, mint például a shutter shock)

(#13) dr laikus válasza Studi (#12) üzenetére


dr laikus
csendes tag

hát ezt nem igazán hiszem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.