Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dryman


Dryman
aktív tag

Tisztelt Hozzáértők!
Ne essen sérelem az asuspártiak oldalárol sem, ezért képekkel illusztrálva bemutatnám a tisztelt asus enginerek taiwan-i tevékenységét!

Kaptam egy asus P4P800SE alaplapot javításra, hosszas méregetés után kiderült az alaplap északi hídjával nem stimmel valami mert túlzott áramfelvétele miatt nagyon melegszik az a fet páros, ami az északi híd tápját adná.......

jobban megszemlélve az esetet, hát mit mondjak, a hideg kirázott mikor az északi híd bordáját levéve felfordítottam az alját!
Emberek!:Y ilyen a mesében sincs:Y
Az asus hülye mérnökei elfelejtették levenni a passzív chipsethűtő aljáról a hővezető paszta védelméül (mármint mindaddig amíg fel nem helyezed) szolgáló nylon fóliát!

A chipset meg ami belefér fűtőtt mindaddig még el nem égett a belseje, megolvasztva a folia alját, szétfolyatva az eredetileg hővezető pasztának készült kiszilárdult valamit!

Na ennyit erről...........
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Dry]


[Szerkesztve]

(#2) (Bundás) válasza Dryman (#1) üzenetére


(Bundás)
addikt

Általánosítani azért evvel nem lehet, mert egy balga részegen nem vette le az egyik lapról a fóliát, de azért elég dúrva! :)

(#3) karib válasza Dryman (#1) üzenetére


karib
addikt

Mióta mérnökök szerelik össze az alaplapokat? Havi 20 dollárt kereső kiskínaiak csinálják... Ettől függetlenül van minőségellenőrzés is a világon :)

Csúnya hiba, tény.

Ebből viszont általánosítani marhaság. Mégis mit akarsz a témával elérni? Ha flame lesz, téma repül a kukába.

Department of Redundancy Department

(#4) Dare2Live válasza Dryman (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

van ilyen más lapoknál is nem kell általánosítni.

Nem nemvagyok Asuspárti szerintem a legrosszabb lapokat az asus gyártja!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) Agostino válasza Dryman (#1) üzenetére


Agostino
addikt

Hátháthát.... : )

Nekem is ASUSom van, de ez egy olyan dolog, ami benne van a pakliban szerintem. Hibák előfordulnak, legyen szó ATIról, ASUSról, nVidiaról kutyatudja még kicsodáról.

Csoda, hogy nem gyulladt be az egész cucc így belegondolva....

4 - Dare2Live - ezért ez így talán kicsit erős, vannak sokkal gyengébb gyártók is.

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#6) Dryman válasza karib (#3) üzenetére


Dryman
aktív tag

Azt mondta a lap tulajdonosa kettő ugyanilyen alaplapja ment tönkre az elmult évben, és az valóban kimaradt hogy mindkét lapon ugyanaz a folia miatt történt a meghibásodás, erre most mit mondjak.....2 egyforma lap, két egyforma gyártó álltali hibával...
Holnap az adott oktatási intézményben utána járunk is kiderül 20 gépből csak a meghibásodott kettőnek volt ilyen szerencséje.....
nem flame, ez egy szabad véleménnyilvánítási fórum, ugyhogy a kukát told csak arréb :R

(#7) g@bo válasza Dryman (#1) üzenetére


g@bo
nagyúr

akkor az asus-t mint gyártót, nyugodtan lehet törölni egy vásárlási szándék alkalmával?

(#8) maross válasza Dryman (#6) üzenetére


maross
veterán

a kinaiak is mind egyformak :). kar hogy csak p4p800-x eim vannak a polcon, most lecsekkolnam.

[Szerkesztve]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#9) Dryman válasza g@bo (#7) üzenetére


Dryman
aktív tag

Áh dehogy is lehet felejteni, csak akkor amikor az emberfia vesz egy ebben az esetben asus SE terméket, számolni kell ilyen bagatell hibával is....
és ha belemásznánk abba amit a magyar kiskereskedelmi szférában nem hiszem hogy keresztül lehetne verni, garancia de hogyan is...hiszen ez nem a felhasználó önhibája, és ide oda egy év papirral alátámasztható garancia, ez bizony egy olyan beépített gyártói ficsör, ami egy önmegsemmisítéssel ér fel:):):)


megéri az asusnak is egy-egy nagyobb felbontású képben közölni az esetet, márcsak azért is mert kíváncsi vagyok mivel magyaráznák a fólia odakerülését....:)

Meglepő és mulatságos is egyben az eset!
Nem akartam álltalánosításba folyni, de való igaz hogy egymás után ez a második ugyanolyan típusú lap, ugyanolyan hibával, és azt is tudom hogy csak egy kinai robot mulasztott a szallagon, de akkor ki tesztelte, és a tesz során nem tünt fel a magas chiphőmérséklet?

(#10) Balinov válasza Dryman (#1) üzenetére


Balinov
félisten

aztaqrva! :Y

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11) dokar válasza Dryman (#1) üzenetére


dokar
addikt

De durva! :Y Amúgy én se vagyok ASUS párti; a DFI és az EPoX csinál alaplapokat, a többi az már kacat. :DDD Ja és sztem!

Mellesleg ASRock powaa!!! :DDD Csak úgy. :DDD

extra - SEXRay

(#12) germanh


germanh
senior tag

azé volt egypár jó húzása már az asus-nak...
hogy ne is menjünk messze: a8n széria vagy a p5wd2...de lehetne még sorolni...
aki még rajtuk kívül tud lapot gyártani az az MSI és a DFI
persze az asrock nagyon ott van ;] elvégre az is asus csak tesco-gazdaságosítva :R

Enjoy the pain!

(#13) Rover623 válasza g@bo (#7) üzenetére


Rover623
félisten

Igen...mint a Kingstont...:P

primus inter pares

(#14) orbano válasza Dryman (#9) üzenetére


orbano
félisten

egyszerű az odakerülése:

assembly worker #23597 elé begördül az alaplap, assembly worker #23597 kiveszi a dobozból az öntapadós hővezetővel előre ellátott kis hűtőegységet, majd elfelejti lehúzni róla a védőfóliát. Mivel már csak 0.6mp-e maradt az adott munkadarabra, assembly worker #23597 szélsebesen rányomja a chipre a bordát és rögzíti azt. És mivel lehet, hogy még mindig az előző esti anál élményein jár az esze, ezt megismétli ötven alaplapnál, amikor egyszercsak rájön. De mivel otthon 16 gyerek várja, és nem akarja elveszíteni az állását, inkább nem battyog oda a műszakvezetőhöz, hogy ugyammár, bocsi de hozzunk vissza 5 karton alaplapot, mert bennehagytam a fóliát. Úccse veszi senki észre...

Hasonló probléma volt a Dellnél is ugye, amikor bizonyos munkafázisokra túl kevés időt szabott meg az assembly workereknek. Ettől még ők is olyan jó/rossz gyártók, mint előtte voltak.
Egyébként pedig egy ilyen hiba ki szokott derülni elég hamar, mert gyári állapotban a chipset a specifikációknál jóval magasab hőmérsékleten üzemel. Ilyenkor a juzernek vissza kell vinni a lapot a szervízbe, ahol erre rájönnek és cserélik/javítják. Pont az ilyen esetekre találták ki a garanciát, gyártási hibákra, mert azok bezony előfordulnak. Még a Toyotánál is ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) rup1u5 válasza orbano (#14) üzenetére


rup1u5
nagyúr

ámen.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#16) _az válasza Dryman (#1) üzenetére


_az
senior tag

mérnökök nem szerelnek fel hűtőbordát.
selejtes darabok pedig BÁRHOL előfordulhatnak, erre van a gari.
ennek témát nyitni? há nóóóóóóórmális maaaagit?


szerk: ja hogy ezt már más is írta? nembaj, ismétlés a tudás blablablabla...:D

[Szerkesztve]

az

(#17) BobChemistry válasza orbano (#14) üzenetére


BobChemistry
őstag

''...még mindig az előző esti anál élményein jár az esze...''

:DDD :R :)) :Y :C :DD

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#18) csibor


csibor
őstag

Az asust nem a foxcon szereli töbnyire bérmunkában?

(#19) mr_ricsi válasza orbano (#14) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a chipset a specifikációknál jóval magasab hőmérsékleten üzemel. Ilyenkor a juzernek vissza kell vinni a lapot a szervízbe''
És a magasabb chipset hőmérsékletet hogyan veszi észre a ''simple user #453152''?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20) Balinov válasza mr_ricsi (#19) üzenetére


Balinov
félisten

áthívja a szomszédsrácot,hogy némmá meg,állandóan fagy a kvéknégy közbe a gép :))

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21) mr_ricsi válasza csibor (#18) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az asust nem a foxcon szereli töbnyire bérmunkában?''
Nem, az Asusnak van saját gyártókapacitása.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Gariba vissza. Asus ajándékcsomagnak örülni. Minőségellenőrt seggbe rúgni.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#23) TommyLee73 válasza Dryman (#1) üzenetére


TommyLee73
tag

Hasonló problémával küzdök a déli híd túlmelegedése miatt :O

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#24) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Dolgoztam egy munkahelyen (nem alaplapot raktunk össze) ahol volt egy olyan mondás: ''az aljába elmegy''. Ezt arra mondták ha valami csak kicsit volt hibás akkor azt félre tettük és mikor új csomagolás kezdtünk mindíg beraktuk a doboz aljába. Így kevesebb volt a selejt és a főnökök sem b@szogattak. Igaz volt olyan eset mikor a megrendelő visszaküldött 10-20-30 db-ot, na akkor volt aztán háború.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#25) TommyLee73 válasza SAMYka (#24) üzenetére


TommyLee73
tag

Na igen, csak bosszantó, hogy 30-40K-s alaplapoknál ilyen piti hibák miatt szív az ember.

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#26) Balinov válasza TommyLee73 (#25) üzenetére


Balinov
félisten

sztem még a 15-20k-s alaplapoknál is bosszantó,pláne,hogy ezeknek a gyártóknak mindenféle iso tanusítványuk,meg FCC tanusítványuk megvan.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#27) Zsadi válasza CriticalHit (#22) üzenetére


Zsadi
őstag

Télleg, ilyen esetben él a gari?
Mert ugye úgy derül ki, hogy szétkapja otthon az ember a cuccot.

(#28) _Gudella válasza Dryman (#6) üzenetére


_Gudella
senior tag

Nekem meghalt egy ugyanilyen lapom 1 év használat után, kb 3 hónapja. Tök váratlanul egyszercsak se kép se hang. Nem szedtem szét, de akkor lehet annak is ez volt a baja? :F

(#29) karib válasza csibor (#18) üzenetére


karib
addikt

Egyelőre nem.

Department of Redundancy Department

(#30) karib válasza Dryman (#1) üzenetére


karib
addikt

Dryman - ha tudnál jó minőségű fotókat küldeni, továbbítom az Asusnak. Típus és gyári szám is hasznos infó lenne.

Department of Redundancy Department

(#31) _Gudella


_Gudella
senior tag

Az egy dolog hogy erre való a gari, de ez egy olyan hiba, ami lehet hogy csak az 1 év gari letelte után öli meg a lapot.... pl mikor először terheled órákon át kánikulában...

Nekem az elmúlt években 3 alaplapom halt meg kicsivel az egy év gari lejárta után. (csak az utolsó volt ilyen...) sérülés egyiken sem látszott (én nem szedtem le a bordát..), és nem birizgáltam rajtuk semmit mikor meghaltak, egyszercsek váratlanul felhagytak a működéssel.

(#32) fero02 válasza Balinov (#26) üzenetére


fero02
veterán

ezzel az egesszel csak annyi a baj, h ezek a cuccok csak nekunk kerulnek 10-20/30-40 e Ft-ba...

a gyartoknak ezek filleres dolgok, es nem feltetlen a minosegre torexenek, hanem az eladott mennyisegre, es arra hazt a sok millio dollart amit belefeccoltek a gepsorokba es azok uzemeltetesebe, azt visszakeressek...


Ettol fuggetlenul tenyleg sz@r ugy...deeeeeeeee ilyen ''malor'' minden gyarto palyafutasaban elofordulÍ( sajna )

(#33) Balinov válasza fero02 (#32) üzenetére


Balinov
félisten

Valaki előbb a Toyotával (jól) példállózot. Nemhiszem,hogy egy nagy PC perifériagyártó ne bírná el az autógyárakéhoz hasonló visszahívási kampányt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#34) TommyLee73 válasza Balinov (#33) üzenetére


TommyLee73
tag

Inkább a presztízsveszteség ''el nem bírására'' gyanakszom :) Lásd: Intel vs. AMD vagy ATI vs. NVidia

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#35) fero02 válasza Balinov (#33) üzenetére


fero02
veterán

az ember kocsit /altalaban/hosszu tavra vesz (10-15-20 evre), ami ugye az informatikaban kizart dolog, mert ha 1 cucc kibir 1 evnel tobbet, akkor az mar kesz csoda...


szvsz nem egeszen 1 kategoria...

(#36) .:GoliBali:. válasza TommyLee73 (#34) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Hát csak mondom, hogy eddig csak Asus lapom volt, és semmi bajom nem volt velük!
Semmi hiba, sőt...
Minden gyártónál előfordul ilyesmi, sajnos!

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#37) karib válasza _Gudella (#31) üzenetére


karib
addikt

Asus alaplapokra, ahogy a többi jó márkára is, 3 év garancia van.

Tessék rendes forrásból vásárolni, ne csempésztől.

Department of Redundancy Department

(#38) nat


nat
senior tag

Akkor ,mint a Dacia.
Megvesz
Szétszed
Összerak
Gari nincs de jó a deszka. :Y

(#39) TommyLee73 válasza .:GoliBali:. (#36) üzenetére


TommyLee73
tag

Eddig nekem sem volt. :) 2,5 évig hibátlanul ment a P4C800 Deluxe-om, ám nemrégiben ''meggondolatlanul'' kikapcsoltam bizonyos nem használt ficsöröket az alaplapon (raid vezérlő, soros és párhuzamos portok, stb.), ami azt eredményezte, hogy a déli híd túlmelegedett és elszállt vmi a memóriavezérlőnél. (ha dual channel-t vagy a 3-as és 4-es DIMM-et használom, akkor a gép megfagy, vagy újraindul) Pedig a déli hídon még hűtőborda sincs. A lapra még van 1/2 év garancia, ez az ami egy kis reményt nyújt, viszont a Bluefish-hez szól, ez viszont csöppet sem bíztató :)

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#40) rup1u5


rup1u5
nagyúr

ha új lapot veszek az az első, hogy leszedem a nb hűtőjét és levakarom róla a szart, majd megpasztázom rendesen. még a dfi-nél is elnagyolt gány volt a pasztázás.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#41) Balinov válasza fero02 (#35) üzenetére


Balinov
félisten

csak ugye alaplapot gyakrabban vesz az ember,így ott rövidtávon megérzi a gyártó,hogy elterjed az adott típusról,hogy milyen bakik közepette készül.így a júzer következő alkarommal más gyártóban kezd(het) el gondolkozni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#42) TommyLee73 válasza Balinov (#41) üzenetére


TommyLee73
tag

Pontosan. ;) Lásd: Abit

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#43) Balinov válasza TommyLee73 (#42) üzenetére


Balinov
félisten

nemakartam márkát írni,hisz a többség úgyis jól asszociál. :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#44) maross válasza TommyLee73 (#39) üzenetére


maross
veterán

nem ertem, hogy melegedhet jobban a lap, ha kikapcsolsz rajta raintegralt dolgokat?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#45) TommyLee73 válasza maross (#44) üzenetére


TommyLee73
tag

Látod ezt én sem értem. Kipróbáltuk úgy is, hogy be vannak kapcsolva az integrált dolgok. Úgy nem melegszik annyira. (Sem a proci, sem a ramok nincsenek húzva)

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#46) Necc válasza TommyLee73 (#45) üzenetére


Necc
addikt

Ugyanaz az energia ami a déli hídra megy, kevesebb áramkörön halad keresztül. Csak úgy hirtelen mondtam valamit, jobb ötletem nincs :) vagy paasszív bordát rá és megoldva :)

Amúgy nekem Asus P4P800-E Deluxe -om van meg Asus video meg asus dvd meg asus wifi... és mégis gáz van a videokari feszültségével (talán a koleszban a földelés hiánya), és a prociról nem tudom levenni a hűtést, hacsak ki nem tépem a procit is tövestül... Annak ellenére, hogy én ilyen ''peches'' lettem, már elvileg rég el kellett volna, hogy füstöljön az egész gép, de meg se érzi a gép az alkalmankénti feszültség-túlugrást, még csak le se fagy a rendszer. Itt jön be szerintem a minőség :)
Ha meg egyszer füstöl, ám legyen, még mindenre legalább 2.5 év garancia van, a memóra meg élettartam by kingstone :DDD

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#47) TommyLee73 válasza Necc (#46) üzenetére


TommyLee73
tag

''... vagy paasszív bordát rá és megoldva'' Ez oké, de mit csinálok az elhalt memória helyekkel? :F Visszaviszem a Bluefish-hez, megnézzük javult-e a garanciával kapcsolatos szolgáltatásuk.

''Sosem szabad lebecsülni a hülyeség hatalmát!''

(#48) _Gudella válasza karib (#37) üzenetére


_Gudella
senior tag

Ezt a lapot pont kiskerben vettem, számlával, garancialevéllel (Mikland) és 12 hónap gari volt rá...

(#49) karib válasza _Gudella (#48) üzenetére


karib
addikt

Mikland szégyellje magát, hogy csempésztől vásárol :) Vagy az ő forrásuk :) Ha nincs meg a gyári garancia, akkor ott valahol valami sumákság van - a kérdés, hogy hol és mi :)

Department of Redundancy Department

(#50) Bandus99 válasza karib (#49) üzenetére


Bandus99
őstag

Ezt a kerdeskort lehetne feszegetni, hogy miert nem adja at a kisker a gyari 3 eves garanciat. Nem csak ebben az esetben, hanem pl a Chieftec 3 eves gyari garanciat is ami nagyon sok esetben kiskerben mar csak 1 ev


Mostanaban tapasztaltam azt is, hogy a 3 ev garos vinyot pl 30 honap garral arulja a kisker mikor rakerdeztem miert van ez azt a valastz kaptam, hogy igy tuti benne lesznek meg Ok is a garanciaba, ha visszafele ervenyesiteni kell nekik a nagyker fele. Az a vinyo lehet akar 1 honapot pihen a kisker polcan mire eladja es h a kedves vevo 36. honapban hozza vissza, akkor O mar bukja a nagyker fele a dolgot.

[Szerkesztve]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.