Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Minolta s414 vs. canon a70 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) realist


realist
őstag

Egy kis segítséget szeretnék kérni digitális fényképező vásárlással kapcsolatban,
Szerintetek melyiket érdemesebb venni hosszútávra:
Minolta S414:
[L]http://index.hu/tech/digicam/mutat_mc?formid=325[/L]
Canon A70:
[L]http://index.hu/tech/digicam/mutat_mc?formid=317[/L]

Kösz a választokat!

(#2) realist


realist
őstag

:O

(#3) PeliScan


PeliScan
addikt

Tudod, hogy én elfogult vagyok, de szerintem a Minolta. :P 35mm-140mm, 4.1Mp, nagyon jól kézreálló gépház, teljes zoomnál is nagyon jó fényerő (igaz, nagylátószögnél ezért picit több fény kell neki, de szerintem a telénél sokkal fontosabb!)... viszont tény, hogy a Canon kevésbé zajos.

Viszont a Minoltának manuális a lencsevédőjem, ami nagyon professzionális külsöt kölcsönöz a fotóapparátnak és a fotósnak is. :P :D

(#4) realist válasza PeliScan (#3) üzenetére


realist
őstag

tehát akkor +1 minolta:P

kösz, hogy írtál(szerintem is a minolta lesz)

(#5) realist válasza PeliScan (#3) üzenetére


realist
őstag

nem tudod, hol lehet szerezni magyar nyelvű használati utmutatót a Minolta S414 -es géphez? fontos lenne...

(#6) realist válasza realist (#5) üzenetére


realist
őstag

:O

(#7) PeliScan válasza realist (#5) üzenetére


PeliScan
addikt

Sajnos nem. :( Nekem angol van, de azt is csak mostanában olvasam el, annyira egyértelmű és világos, praktikus a menüje. Nem lesz semmi gond, ezzel, ha mégis, szólj, mert én már kiismertem, és a szoftverben sincs szinte semmi különbség. (külsőre legalábbis)

(#8) realist


realist
őstag

senki semmit nem ír:F

(#9) Ijk


Ijk
nagyúr

Minoltára szavazom

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10) tildy


tildy
nagyúr

Nekem nagyon canon bogarat ültettek a fülembe, én nem vennék más gyártótól.Egy szavazat a canonra!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) PeliScan


PeliScan
addikt

Helyes, helyes, legyen Minolta, de azért némi érvet mindkét oldalról lehetett volna... mert, Tildy, az h ''azt mondták nekem h Canon-t ezért én is azt mondom''... hát, én ez alapján nem döntenék. :)

(#12) Speccy válasza PeliScan (#11) üzenetére


Speccy
senior tag

vettél már védőtokot? a hivatalos tok 8000 ft a medikernél, de ez azért egy kicsit sok egy tokért

There is hope!

(#13) PeliScan válasza Speccy (#12) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát igen, nagyon jó boltot csináltam amikor vettem a gépet; eredeti, vadonat újnak tűnő velúr Minolta táska és széles nyakpánt + a gyári pánt, plusz a gép volt 48e. :B

Mondjuk ez a S304, de a lényegében nem különbözöik az S414től... a leganyobb eltérés a CCD, bár ha az effektív pixeleket nézzük, ott sem sok a különbség; S304 > 3.3 effektív mpixel, S414 > 3.7 mp.

szerk: term a géphez adta az összes cuccot, ami a dobozban volt, 16os SD, könyv, minden. :) Eredetileg 70ért szerette volna, de meggyőztem h jó lesz 48ért is. :P

[Szerkesztve]

(#14) tildy válasza PeliScan (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

Láttam képeket.Csináltam is canon géppel.Másrészt szerintem csak az tudna igazán jó érveket mondani, aki mindkettőt használta már.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) realist


realist
őstag

senkinek nincs itt s414 -es minoltája?

(#16) realist


realist
őstag

tud valaki olyan boltot ahol jó áron van az s414?

(#17) PeliScan válasza realist (#15) üzenetére


PeliScan
addikt

Itt találsz sok S414 usert és képet is. :) [L]http://index.hu/tech/digicam/fotozz/geptipus_oldala?GepTipus_ID=450[/L]

(#18) PeliScan válasza realist (#16) üzenetére


PeliScan
addikt

A Mo.i forgalmazónál olcsóbban úgysem lesz sehol, annak az ára pedig 78.750.-

(#19) realist válasza PeliScan (#17) üzenetére


realist
őstag

köszönöm!:P
már csak egy magyar nyelvű leírást kell szereznem...

(#20) PeliScan válasza realist (#19) üzenetére


PeliScan
addikt

Miért ennyire fontos? Ennyire nem vágod az angolt? Alapszinten sem?

(#21) realist válasza PeliScan (#20) üzenetére


realist
őstag

biztos ami biztos inkább magyart szeretnék, ha már veszek gépet:D
tetszik a minolta nagyon csak ne lenne olyan nagy mint egy féltégla...:)

(#22) PeliScan válasza realist (#21) üzenetére


PeliScan
addikt

Szerintem kifejezetten szexi. :DDD :))

(#23) realist válasza PeliScan (#22) üzenetére


realist
őstag

elég furcsa elképzeléseid vannak...:D

(#24) bitfarkas válasza realist (#21) üzenetére


bitfarkas
őstag

Azt ne bánd, hogy akkora. Ugyanis fémvázas, másrészt a súlya pegig közel fél kiló, így nehéz berázni. Optika nagyon jó, szépen rajzol tele állásban is. Ahol veszed, adnak hozzá egy rövid magyar kezelésit, de abban szinte alig lesz valami.

A menűje barátságos, egy hibája, hogy szinte minden programállásban vannak szétszórva állítási lehetőségek, így anélkül, hogy lenne általad is értelmezhető kezelésid, sokat kell játszanod vele, mire kitanulod.
Javallom vegyél hozzá legalább 2100 mAh-s akkukat, így nem lesz olyan sok a tanulópénz.:))

(#25) Speccy válasza PeliScan (#22) üzenetére


Speccy
senior tag

ja tényleg, be lehet állítani hogy a beállításokat ne felejtse el kikapcsolás után?

There is hope!

(#26) PeliScan válasza Speccy (#25) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem felejti el a beállításokat! Manual módban minden beállítás megmarad, 30 percet még elem nélkül is kibír lefelejtés nélkül. autó módban pedig a felbontást és a jpeg tömörítést jegyzi meg, a vaku funkciója pl resetelődik, de ez szerintem nem is olyan fontos, h meg legyen jegyezve.

2100as akksikkal, minden képnél vakuzva, zoomolgatva ellőhető úgy 80-100 kép, vaku nélkül szerintem 200 fölött is, szóval nem annyira vészes a fogyasztása.

(#27) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Én várnék a hejedben kicsit a vásárlással ugyanis most mennek le MINOLTA árak, max 1-2 héten belül, amugy nyugodt szívvel ajánlhatom az S414-est, nekem is az van, és hibátlan kis szerkezet.

Amugy ha jót akarsz magadnak akkor a következőket tom mondani:

HP-t NE. Tudom hol gyártják, és tudom mi van a burkolat alatt, és NE. A HP nagyon ráállt arra hogy használd a cuccot 1 évig oszt dobjad ki és vegyél ujat.

Canon: nagyon jó, tudásához képest olcsó és megbizható.

MINOLTA: U.A. mint Canon csak többe kerül mert jobb supportja van. És Made in Japan. Azért ez sztem sokat jelent...

Ezek abszolút elsőkézből való infók (a mo.-i Canon termékmanager egy székkel arrébb ül, émmeg a minolta manager vagyok...:U).
Természetesen ez itt mind magánvélemény...:)

(#28) PeliScan válasza Cray Tyler (#27) üzenetére


PeliScan
addikt

1-2 héten belül? :) Ennyi idő alatt mindig mennek le az árak a szórakoztató leektronikában, számtechben! :P Pont az S414 árát néztem, két hónapja 90 bruttó volt, most meg 78.5. Örökké azonban nem lehet várni. :U

A HPban egyetértünk, de ebben mindenki egyetért, aki pciit is ért hozzá. ;]

Viszont h a Minolta drágább lenne, mint a Canon..? :F A S414 olcsóbb, mint az A70, és szerintem jobb is.

(#29) kapcs-ford válasza Cray Tyler (#27) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Hol rakjál össze a HP-okat és mi van benne? :) háp




A70: Azt olvastam róla hogy szinte lehetetlen ''vörös-szem'' nélküli képeket készíteni + az exponálás kicsit késik ezért nem alkalmas az ''elkapott pillanatok'' fotózására ill. picit hamarabb kell ''elkapni'' :)

Aláírás

(#30) PeliScan válasza kapcs-ford (#29) üzenetére


PeliScan
addikt

A válasz valószínüleg Csájna ill szutyok lesz. :P

(#31) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

hol: ált. vietnam, indonesia, malaysia stb... van csájna is de az a jobbik eset...:)
mibő van: ez ojan mint amikor kézbe veszel egy acorp meg egy enermax tápot, a jobbik nehezebb, jobban egyben van stb... nehéz konkrétumokat mondani

(#32) realist válasza Cray Tyler (#27) üzenetére


realist
őstag

van magyar leírásod a minolta s414-hez?
kölcsön tudod adni egy pár órára?:))

(#33) Speccy válasza Cray Tyler (#27) üzenetére


Speccy
senior tag

és milyen tokot használsz hozzá?

(bárkitől kérdezem, akinek 304/404-414-ese van :)) )

There is hope!

(#34) realist válasza Speccy (#33) üzenetére


realist
őstag

up

(#35) Gubus


Gubus
csendes tag

Azt hozzá kell tenni, bár úgy is tudjátok, hogy az S414 kifutó model, és ezért az ellátása zűrösebb.
Legalábbis ezzel a dumával koptattak le a Medikernél. Objektív védősapkát akartam beszerezni(S404-hez), ugyanis eltörött az a műanyag biszbasz, ami rögztíti az objektívhez. Ez általánosnak tűnő hiba ezeknél a modelleknél, mert a kollegám gépe is hasonló módon járt.
Ahol vettem (quasar), ott meg egyelőre szarnak a fejemre, nem válaszolnak.

(#36) Speccy válasza Gubus (#35) üzenetére


Speccy
senior tag

szvsz kifutó modell akkor lenne, ha lenne utódja .... van?

There is hope!

(#37) PeliScan válasza Gubus (#35) üzenetére


PeliScan
addikt

Nekem is eltörött. :) Egy csepp pillatantagsztó, azóta kóser.

(#38) bwoay


bwoay
nagyúr

Attól függetlenül, hogy az A70-es egy nagyon jó gép,
én is a Minoltát ajánlanám, pláne, ha tényleg be lehet szerezni 78-ért.
Amúgy a Canon palettából már inkább az A75-tel lenne érdemes foglalkozni,
ami szintén 80 rugó (legalábbis a digitall.hu-n).
Az s414 viszont 4x-es zoomátfogású,
nagyobb a felbontása (ha valaki 13x18 cm-nél nagyobb papírképre is vetemedne),
valamint TUD DÁTUMOZNI, ez nagyon ritka, de hasznos funkció lehet.
Ja, majdnem kihagytam: a tesztek szerint igen jó képeket csinál :)
A nagyobb súly is előnye kétségkívül.
Nekem a tetején levő LCD is nagyon tetszik!
Állítólag eléggé melegszik a markolati rész,
de az télen még jól is jöhet :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39) Manta


Manta
tag

Én egyértelműen a Canont venném.

(#40) DrSoul


DrSoul
őstag

Jól látom, hogy a minoltának van B zárideje? Tehát nyitva tartom, amíg nyomom, akár 40sec-ig is... Ez igaz?

[Szerkesztve]

Mindig az X jelöli a pontot...

(#41) PeliScan válasza DrSoul (#40) üzenetére


PeliScan
addikt

Bizony hogy van, de sajnos 40mp-ig nem, max 15mp-ig tudod nyitva tartani, ám általában ez is elég, és e fölött már elég sok hotpixel lenne rajta, így is van néhány.

(#42) Speccy


Speccy
senior tag

Nekem Minolta S414-es van, de sajnos volt szerencsém látni egy olyan képet, ahol ugyanazt a témát fotózták egy Canon A80-assal is, és sokkal szebb színei vannak a Canonnak... ezek után némi keserűség visszanézni egy minolta által készített képre...

úgyhogy ebből valószinűleg csere lesz... (Canon IXUS 430/S50-es is belefér :)) )

There is hope!

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Minolta s414 vs. canon a70 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.