Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Minimum konfig dvd íráshoz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) serif


serif
csendes tag

Aki ért hozzá segítsen legyenszíves!
Egy elég gyenge kis PC-m van, csak netezek, Office-t használok és CD-t írok vele. A PC-ben 160 Mb ram, 266 AMD proci, 60 Gb wincsi van. Kérdésem, hogy szerintetek ez a konfig elegendő lenne-e, hogy legalább 1x-es sebességgel tudjak DVD-t írni. Amikor CD-t írok a puffer állandóan tele van még 12x-es írásnál is. Csak akkor vennék írót, ha tuti működne. Köszi

ijen fellyel, nem csoda!

(#2) Lortech válasza serif (#1) üzenetére


Lortech
addikt

Ha meg tudod irni a CD-t hibátlanul 12X-esen, akkor a elvileg a DVD is menni fog egyszeresen.
Ezt hogy érted:Amikor CD-t írok a puffer állandóan tele van még 12x-es írásnál is.

Thank you to god for making me an atheist

(#3) serif


serif
csendes tag

Arra gondoltam, hogy a konfig elég ''gyors'' ahhoz, hogy 12x-es írásnál is megfelelő adatmennyiséget továbbítson a pufferba, tehát nem ürül ki írás közben. Attól tartok, hogy DVD írásnál az író gyorsabban dolgozik, így írás közben kiürül a puffer és problémák lesznek.
Vagy esetleg más probléma is adódhat a gyenge hardver miatt?

ijen fellyel, nem csoda!

(#4) Dufresne


Dufresne
addikt

Puffer még jó hogy tele van közben, az lenne gáz, ha üres lenne közbe...

(#5) Dufresne válasza serif (#3) üzenetére


Dufresne
addikt

Sztem, ha tudsz kölcsön 1 írót, akkor azt rakd be és próbáld ki, ennél biztosabbat nemhinném, hogy a hozzászólásokból megtudhatsz. De sztem elvileg elbírja 1x-en.

(#6) TrollBalint válasza serif (#3) üzenetére


TrollBalint
addikt

a puffer elfogyása ellen van már védelem. a neroban ez benne is van. Szóval nem kell aggódni menni fog a dvd irás. :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#7) serif


serif
csendes tag

köszi

ijen fellyel, nem csoda!

(#8) Blackmate


Blackmate
senior tag

Hali!

Nem tudja valaki a topic nyito (Serif) egyeb elerhetöseget (mail, icq, msn)? /egyet enis tudok, de az FAILER DAMON - a cimzett postafiokja megtelt :)/

Csak ezert kellene, mert enis ugyanilyen konfigba akarok irot, es erdekelnenek a tapasztalatok.

Egyebkent CD/DVD irashoz mennyi memoria ajanlott? 96 MB eleg? :B

(#9) Digital


Digital
addikt

DVD íráshoz szerintem egy 1 gigán felüli celeron,és legalább 256 mb ram kell(elég a 133-as is)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#10) Blackmate


Blackmate
senior tag

Húha!

Ugy tudom, s fentebb is ugy olvasgattam, hogy a processzor nem igazan van terhelve iras közben. SZVSZ csak ''jo nagy'' adatatviteli sebessegre van szükseg. 80as winyo van a gepbe (AMD K-6 300MHz, 96 MB RAM), ami UDMA2-n megy. Szoval szerintem ez nem nagyon szuk keresztmetszet.

8 X CD iras azert menne vele?

[Szerkesztve]

(#11) hangfalcsapd


hangfalcsapd
csendes tag

Az LG GSA-4082B típusú dvd íróhoz a min. konfig.:

cpu: 700mhz
memory:128
op rendszer:win98-tól napjainkig.

(#12) KopaszÁllat


KopaszÁllat
tag

Pentium III 500MHz körüli CPU már elég lehet, ha UDMA2 vagy jobb a HDD átvitel a gépben. Legalább legyen 128 MB memória, és sok-sok 40-80 GIGA hely, az ISO (és egyéb) fájloknak... [L]http://www.webwisesystems.co.uk/acatalog/dvd_rom_drives.html[/L]

kb. ennyi.
-


[Szerkesztve]

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

(#13) Blackmate


Blackmate
senior tag

HUPP

Egy Serifet keresek meg mindig!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Minimum konfig dvd íráshoz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.