Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Mini monitor (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tusi74


tusi74
őstag

Szerintetek létezik hordozható monitor? Olyan, amit bevágok egy sporttáskába, és rákötök egy gépre és megy is? Nem kell, hogy elemmel menjen, a kábelt is betehetem a táskába. használt, akár fekete fehér is megtenné. Lényeg, hogy XP-t, vagy linuxot lehessen vele telepíteni. Aztán a kuncsaft hazaviszi a gépét, és az ő monitorához beállítja a felbontást és frissítést.
Azért lenne jó, mert unom már, hogy mindig az én monitoromat kell lehúzni, a párom pedig azt unja, hogy a lakás szerelőműhellyé alakul át. Milyen jó lenne, ha én mehetnék ki valami semleges helyszínre, és vihetnék egy monitort. Billentyű, egér nem gond, de a monitor? Minden megoldás érdekel. Azt ne írjátok, hogy hozzon a kuncsaft monitort, mert az nem megy, hogy napokig költözteti tömegközlekedésen a gépet+a monitort.

Olyan kis tv is jó lenne, amit monitorként csatlakoztathatok.

(#2) PeliScan válasza tusi74 (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

TFT? Könnyű, de drága. :(

(#3) hogyishívnak? válasza tusi74 (#1) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Szia!
Picit nem tiszta mit szeretnél.Azt írod bevágod a táskába és viszed a kuncsafthoz. Késöbb pedig hogy ne a kuncsaft cipeljen hozzád monitort..

Ha otthon csinálod a javításokat akkor szerinem 1 monitor átkapcsolóval jársz a legjobban így nemkell dugnosnod a saját monitorodat, és ha kell a te gépedre is áttudod 1szerüen kapcsolni minden kötözgetés nélkül. Vga-ba ha jóltudom 9'' os a legkisebb.Szerintem ezt te se szeretnéd sokat használni. Kis tv-t szintén felejtsd el mert átalakitó kell és nagyon gagyi lessz a minőség. TFT meg drága.

Tibi

(#4) wipes válasza tusi74 (#1) üzenetére


wipes
senior tag

Esetleg 1 ilyen?
Bontott notebook LCD
6,4''-tól 14,1''-ig 5 000-139 000 Ft
http://www.notebookdoktor.hu/frames.html
Bár ez csak egy lcd így, valhogy azáramellátást/csatlakozást meg kell oldani, ehhez nem értek, meg valami ''tokba'' be is kellhet építeni, hogy ne sérüljön szállítás közben, ha hordozni is akarod.

(#5) tusi74 válasza wipes (#4) üzenetére


tusi74
őstag

Őket holnap fel is hívom. Eddig ez a legszimpatikusabb ötlet.

(#6) hogyishívnak? válasza tusi74 (#5) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Nem szeretném az örögöt festeni a falra, de ezeknak általában mindig saját vezérlőjük van a notiban, ami nem rendelkezik VGA szabványú csatlakozási lehetőséggel. Persze 1 próbát megér hátha valami ''exta kivitelüt'' találsz.

Tibi

(#7) tusi74 válasza hogyishívnak? (#3) üzenetére


tusi74
őstag

Lehet, hogy érthetetlen, én sem érteném magam, ahogy visszaolvastam. Szóval arról lenne szó, hogy én sem mennék ki mindig házhoz, de ő sem jöjjön hozzám, mert mint írtam a párom egyre nehezebben tűri a lakás szerelőműhellyé alakulását, és az átjáróház jelleget.

Mert pl. van olyan kuncsaft, aki olyan helyen lakik, hogy nem megy arra tömegközlekedés, és az autó napközben a szívszerelmemnél van, és munkaidőben nem nagyon tud engem furikázni. De ha pl. behozza a munkahelyére, vagy munkahelyemre, akkor én ott fel tudom telepíteni. De a céges gépeket meg nem nagyon lehet napközben kikapcsolgatni, monitort kihúzogtani, stb.

(#8) tusi74 válasza hogyishívnak? (#6) üzenetére


tusi74
őstag

Na, pedig úgy örültem. na mindegy holnap akkor is felhívom őket, egy telefont mindenképpen megér. :((

(#9) hogyishívnak? válasza tusi74 (#7) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Oké ,nagyvonalakban értettem a gondodat csak a több megoldás és a jelenlegi állapot tünt zavarónak.

Véletlenül se akartalak a holnapi telefonálásról lebeszélni, de ha találsz VGA-s kijelzőt azt lehet ''aranyárba'' mérik a vele 1kategóriás noti kijelzőkhöz képest.. 1telefont mindenképpen megér..

Tibi

(#10) Nedudgi válasza tusi74 (#8) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Hát ha a vezérlőnek van VGA csatlakozása akkor azt is el meg tudod venni ha éppen nem az ment tönkre a kérdéses Notebookban...

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#11) Bálintosz válasza PeliScan (#2) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Ja....

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Mini monitor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.