Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) stavross


stavross
tag

Üdv kedves Kollégák!

Érdeklődnék tudnátok-e ajánlani valami jól bevált megbízható kültéri tetőantennát, amit ti használtok? Bp XI. kerben lakom.

Nézegettem neten az antennákat, találtam többet is ami jónak tűnik, de jó lenne olyan ami már bevált valakinél.
Egy üzletbe is szívesen bemennék elcsevegni a dolgokról, csak sajnos a munkám miatt nem érek oda sehova este 6ig. Esetleg tudtok valami jó boltot is (nem webshop)

Köszönöm

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#62) ThunderBoy válasza zhagyma (#58) üzenetére


ThunderBoy
tag

Közben mivel felraktama DVBViewert, kiderült hogy a Mux C is megy. Gyakorlatilag csak a gyári programmal nem nem láttam csak az A-t, a C-t kézzel kellett megkeresnem.

A terhelés DVBView esetén minimális, CoreAVC codeccel. A gyári AVerTV program valószínűleg valamilyen belső codecet használ, azzal azért van nagy load. A videókártyám egy 260GTX, szóval a DXVA támogatás megvan.

A tv2 és az rtl klub képe csapnivaló, de előnye az analóggal szemben, hogy még nagy eső/vihar esetén sem kezd el a kép halványodni, hangyásodni, de ez ugye a technológia pozitív tulajdonsága.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#63) Lala6 válasza stavross (#61) üzenetére


Lala6
őstag

Esetleg ezt nézd meg: Triax 343

Nem a legolcsóbb, de minőségi kivitel, nagyon jó paraméterekkel.

(#64) GazRic


GazRic
senior tag

Üdv!

Légvonalban kb 11km-re vagyok egy TV toronytól ahonnan sugároznak digitálisan. Milyen antennára érdemes beruháznom amivel tudnám venni, és nem túl drága?
Megjegyzem... egy sima kis "dróttal" is bejön, csak azért ez így csúnya!

Köszönöm!

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#65) Lala6 válasza GazRic (#64) üzenetére


Lala6
őstag

Ha van helyed feltenni a padlásra, vagy erkélyre, akkor egy kisebb yagi jó választás, ha tuti jön egy darab dróttal is, akkor elég egy benti panel antenna.

Nekem az a yagi van, kőbányán gyönyörűen fogom vele az adókat.

(#66) GazRic válasza Lala6 (#65) üzenetére


GazRic
senior tag

Hifi "rádió" antennáját (ami egy sima vezeték, végén egy műanyag akasztóval) tettem csak a TV-re.
Minden jön tisztán (m1 HDben gond nélkül) - ablakból tisztán rálátni a toronyra.

[ Szerkesztve ]

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#67) JetiRulez


JetiRulez
őstag

(#66) GazRic

Ezt majd én is ki fogom próbálni. Van itthon épp elég drót, valamelyik csak jó lesz. Talán akasztok rá még pár bizsut, illetve alufóliát, meg ruhaakasztót. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#68) GazRic válasza JetiRulez (#67) üzenetére


GazRic
senior tag

Sorry! Szebben nem tudtam leirni, mert tényleg csak egy "drót"! :(((

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#69) JetiRulez válasza GazRic (#68) üzenetére


JetiRulez
őstag

Én meg az előbbit komolyan gondoltam. :DDD
Csak elő kéne keresem az alant említett tákolmányomhoz a 10 méteres coax kábelemet, hogy felvihessem a teraszra. :DD

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#70) Geniust


Geniust
tag

Sziasztok!
ÖÖ hát annyi lenne a kérdésem h most akkor érdemes venni olyan monitort ami tv-tuneres?
Ebbe is például van akkor ha én ilyen monitort szeretnék vásárolni akkor inkább várjak még h mit hozz a jövö??:)
Mert olvasgattam és hát lehet vmit félreértettem de mintha vmi új dolog lenne kialakulóban ezen a téren....

(#71) user12 válasza Geniust (#70) üzenetére


user12
őstag

Uhh....én ennyiért TN-es monitort nem vennék, inkább még tennék hozzá egy keveset és egy közepes S-PVA vagy S-IPS panelest. Tunert meg lehet kapni gépbe :)

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#72) Geniust válasza user12 (#71) üzenetére


Geniust
tag

Majd lemegy még az ára! :D

De a te verziód már surolja a 100K-t v még több is attól :(
De én nem sztem a tunert a gépbe :DDD

(#73) mido válasza Geniust (#72) üzenetére


mido
csendes tag

Én csak most figyeltem fel a topikra.
Már nézem kb. 2 hónapja, és nagyon jó a képe főleg ami stúdiófelvétel és 1080i is ráadásul.
Vevő: Samsung PS50B859
Sajna az ára olyan 500k körül van.
Tapasztalatból mondom, hogy az új Samsungok tudják az MPEG-4-et is. Tehát jó a földi digitre is.
üdv.

(#74) user12 válasza Geniust (#72) üzenetére


user12
őstag

Ízlések és pofonok :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#75) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Az imént ki akartam próbálni mit is tud a lapos TV-m. Meg is találtam a hosszú kábelemet és sikerült rákötni a tetőantennára. Átkapcsoltam Digitális-ra, rányomtam az automata keresésre és meg is találta az összes csatornát. A hang kristály tiszta, de kép egyiknél sincs. Próbáltam állítgatni, de már nincs mit, újraindítás után sem történt változás. Ilyenkor mit lehet tenni? Ez nem DVB-T antenna, de mint előbb olvastam, akár egy dróttal is sikerülhet.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#76) user12 válasza JetiRulez (#75) üzenetére


user12
őstag

Nincs valami normára vonatkozó beállítás a TV-n?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#77) zhagyma válasza JetiRulez (#75) üzenetére


zhagyma
őstag

Gondolom a lapos TV-édben DVB-T tuner van, de MPEG4 videódekóder nincs. A DVB-T antenna meg "marketing fogás", mivel csak antenna van.

(#78) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Az szívás. Néztem a kézikönyvét, meg keresgélem a neten, de sehol nem említették, hogy lenne benne, vagy sem.
De legalább van hét analóg csatorna. Azok mindig kapóra jönnek, ha vihar idején elmegy a műhold adás. :K

(#76) user12
Memóriára vonatkozó beállítást nem találtam.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#79) canniball válasza JetiRulez (#78) üzenetére


canniball
nagyúr

A kérdés úgy hangzott hogy "normára vonatkozó beállítás" van-e! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#80) JetiRulez válasza canniball (#79) üzenetére


JetiRulez
őstag

Félrenéztem, bocs. Szóval ezt a PAL/D-t kell piszkáni? Olyan menü természetesen van. Megsasolom, amint lesz lehetőségem. :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.