Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Mindennapok

Hozzászólások

(#1) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Avagy nagyrészt munkából álló napjaim lejegyzése. De talán más is belefér.

Az első bejegyzésemet kezdem is egy elb*szással. Tömören 580*400*50-es vas 1x 400 és 3x 580 hosszon keresztülfúrva átmérő 6-tal (az volt még egy rituálé...). Körbeköszörültem élét, síkját szépen derékszögbe, majd az egyik lapját már készre martam, amikor észrevettem, hogy rosszul forgattam be... :o
A műszak 11. órájában már nem is lepődtem meg. A 400 hosszú olajfurat pont nem jó oldalon van. Nem szakad bele semmi tűrt furat, illetve menet, viszont 1-2 helyen elég necces. Be kell heggelni és elvileg jó lesz. Ha nem voltam/vagyok fáradt, akkor jól hiszem, hogy szerelhető a helyzet. Majd holnap kiderül pontosan...

Hazaestem, kaja és kicsit beültem ide. Nem tudok úgy lefeküdni, hogy munkával végződjön a nap. Muszáj valami mást is csinálni, mert megzavarodik az ember. Talán ez az írás segít egy kicsit lazítani is.

Holnapi viszonlámpa.

(#2) h.adam.92


h.adam.92
őstag

A vas javítható. Biztos, ami biztos le kellett ellenőriztetni a megrendelővel. Bár nagyobb felhajtás lett belőle. mint gondoltam, nem is dícsértek meg... Ma el is kezdtem a javítást, erre behalt a sugárfúró is. Rám jár a rúd, ez a 2015 amúgy sem az én évem más szempontból sem...

A masina szépen kikapcsolt BF4 közben. Hagytam pihenni kicsit, aztán 1.5 órára rá asztalon is kikapcsolt magától és most az előbb is. Mióta megvettem az új karit, azóta csinálja. Tápra gyanakszok, már elég öregecske szegény, gyorsan lecsekkoltam és 6-án lesz már 5. éves. Bár közel sem használtam ki a teljesítményét, de úgy gondolom már eljárt felette az idő.

Nagyjából ennyi, nemsokára hétvége és pihi. Pénteken valószínűleg bent maradok, ha nem haladok rendesen a javítással.

[ Szerkesztve ]

(#3) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Na csak hazaestem. Gép bekapcsolás után fél órán belül 2x is kikapcsolt asztalon, majd újra is indult egyből.
Holnap elviszem a melóba kiporolom egy kicsit, bár a hőfokok egyáltalán nem magasak.

Felkerült a verdára a téli gumi szett, 20ért/db sikerült szerezni 205/55/R15ös hankook gumikat, valamivel olcsóbban, mint a boltokban. Nagyon halk a nyárihoz képest és most a kormány sem húz. A nyáriakat valószínűleg megint centíroztatni kell, de az még ráér. Leeresztem őket és elteszem.

(#4) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Ma elég laza nap volt. Rég volt ilyen péntekem, nem is emlékszem rá mikor... Délelőtt megcsináltam egy alaplap átalakítást. Ezek többnyire maró készülékek. Ráteszik a munkadarabot, az operátor meg megnyomja a zöld gombot. Hidraulikus és pneumatikus egyaránt szokott lenni, de 99%-ban hidraulikus. Az egyik oldalából kellett kimarnom egy keveset, majd pár tartó tömb áthelyezése miatt pár furat meneteknek és az olajnak az 1/8os gázmenet és nagyjából ennyi.

Déltől a nagy sík köszörűn cseréltünk követ. Beállítottuk, bár szerintem egy nagyon picit még üt, de úgy fog maradni. Majd hétfőn megnézem milyen lesz, úgy is köszörűs (természetesen sos) munkám lesz.

VÉGRE HÉTVÉGE!

(#5) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Ezen a héten du-os vagyok. Bár sok értelme nincsen, alig van meló, olyan sokan meg nem vagyunk, hogy ne tudjunk az ünnepekig egy műszakban jönni délelőttre. Elviekben 18ig jövünk dolgozni, örülnék neki, ha ez így is maradna.

(#6) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Ennyit a du-os műszakról. Rájött a főni, hogy sok értelme nincsen, ha alig van munka. Este 23:30 körül hazaértem, most megyek délelőttösbe 4ig. Elvileg már nem lesz túlóra és több műszak sem dec 18-ig. De azért jöttek már most is fasza melók, élvezni fogom. Mai napra viszont sík köszörülés jut. Azt ígértem holnap meg lesz, remélem tudom is tartani. Viszlát.

(#7) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Az embereknek az utóbbi 1-2 hétben kb. bujkálni kellett, mert nem volt semmi meló és még a 2 műszak is abbamaradt. Jövőhétre pedig már megint tervezik a túlórát, mert jövő január vége felé elvállaltak 5 készüléket mindenestül, de a vas még sehol. Remélem a dec18 lesz az utolsó munkanap még mindig...

Ma végeztem egy tinta lehúzóval. Valami nyomdába kellett. Volt már ilyen és elég nyögvenyelős munka. Egy vasra szegecselt lemezt kell megmarni hosszába +-5 százados tűrésre, valamint a magasságát is beköszörülni +-5 századra. Nem egy nehéz dolog, inkább tökölős. A lemezek már rugó acélból vannak, ezt legalább megfogja a mágnesasztal. Az ezelőttiek savállóból voltak. Azokkal még nem én szenvedtem, de örülök is neki.

Ma elkezdtem valami marógép készüléket. Egy befogásból meg is lehet kb csinálni, csak a csavarfej süllyesztések miatt kell majd egyszer átfordítanom és kész. Ezeket a munkákat szeretem, nem kell vele szórakozni és halad vele az ember.

(#8) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Volt egy kis kihagyásom. Folytatódik a munka. Holnap csak 10 órát dolgozunk. A haver akivel együtt járunk melóba nem ér rá, szóval hamarabb eljövünk. Csütörtökön is jó lenne rövid napot tartani, de majd meglátjuk.

Most egy készüléket csinálok, amit befognak egy 3 tengelyes maróba és lesz neki egy 4. tengely. Holnap jó lenne végezni vele. Ma elkezdtem köszörülni a lapját, már csak méretre kell húzni. Holnapra marad a derékszögbe köszörülés.

Azon kívül van még egy solidur nevű műanyag, amire rá kell sorolnom valamit, hogy bele illeszkedjen egy alu profil, amit szerintem furkálnak rajta. Pénteken melós karácsonyi kaja és takarítás.

(#9) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Ennyit a solidur-ról. Kb 1500mm hosszú. 5 satuban fogtam meg szépen lekoccoltam, de így is volt ahol 9 tized volt benne. Nekem ebből 1 tizedet kellett volna elvennem, hogy beleférjen egy alu profil.
A kisfőnöknek meg is lett mondva, hogy ez így gatya és csodával határos módon nem erőltette a dolgot. Valószínűleg új lesz gyártva, de valószínűleg csak övőre.

Év végi büdzséből bevásárolt a főni egy nagy cnc eszergát. Ebben az évben nem voltak jú húzásai, egy nagy tengely és egy sík köszörűt (amivel álltában dolgozom) is vett, de mind a kettő elég low budget kategória. Vagy folyik belőle az olaj vagy valami elektromos baja van. Mindig betegeskedik valamelyik. Kíváncsi leszek ez mikor mutatja ki a foga fehérjét.

Ma csak 11 órát melóztunk és holnap meg rövid nap lesz 8 órás munkaidővel. Remélem csütörtökön nem kell maradni. Holnap feldobok egy alaplapot a köszörűre meghúzom a lapjait, hogy ne legyen csúnya. Valami átalakítás is lesz rajta, de ezen kívül úgy tudom sok mindent nem kell csinálnom.

(#10) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Csak bent kellett maradni ma is, sos meló miatt... Meg persze, hogy a kisfőnök felvegye a túlórapénzt, holott semmi sem csinál.

Holnap kaja és takarítás. Kíváncsi leszek milyen lesz a légkör. Tavaly elmentem haza.

(#11) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Gyorsan eltelt a nap. Kb 10ig dolgoztam ímmel-ámmal, aztán elkezdtem takarítani. Olyan mocskot szedtem le a gépről, amit az előző tulaj hagyott ott 3 éven keresztül. A hűtővízben lévő olaj és a vízkő szépen lerakódott a gép belsejére, alig tudtam lekaparni.

A kajálás sem volt rossz. Szokásosan mindenki félrevonult a főnökségtől, bár néha ők is bekapcsolódtak a beszélgetésbe. A többiek még elmentek bulizni a városba, sajnos oda már nem mentem, mert kocsival voltam.

Holnap reggel disznóvágás... Nincs sok kedvem hozzá. Nem sokat aludtam az utóbbi időben. Ez volt az utolsó munkanap az évben, szóval ha lemegy a holnapi dolog, akkor végre elkezdődik a szünet.

Megajándékoztam magam karácsonyra egy új gépházzal és egy új táppal is, mert a mostani már kezd bajos lenni. Ha össze rakom dobok fel képet is.

(#12) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Csak túlestünk ezen is. Legközelebb februárban vágunk, de akkor már egyszerre kettőt, hogy egyszerre meglegyenek.

Holnap, vagyis ma elvileg megyünk Budaörsre karácsonyi ajándékokat nézni. Nincs hozzá sok kedvem, de legalább már ki tudom magam aludni rendesen.

Remélem még sötétedés előtt hazaérünk, hogy még nappali fényben rakhassam végre át a gép belét az új házikóba.

(#13) h.adam.92


h.adam.92
őstag

A karácsonyi vásárlás első napja részemről letudva. Budaörsre mentünk a madarasteszkóba és a dejkmanba. Bár lövésem sem volt igazából milyen ajándékot is kéne venni a rokonoknak... Holnap megyek is fehérvárra, hátha több sikerrel járok. Az öregnek akarok venni a kamionba egy kisebb tv-t, hogy ne laposról kelljen filmeznie. Budaörsön volt 4db noname, a többi már 40coll feletti volt, azok pedig nem férnek el normálisan egy kamion fülkéjében :)

Összedobtam nagyjából a házikót. Nagyon nagyon nagy. Még össze kell utána pakolnom, mert kupi lett a sok cucctól, de meg vagyok elégedve vele eddig. Olvastam a corsair fórumján, hogy sok ember panaszkodott a random kikapcsolásokra és a táp csere meg is oldotta nekik. Én is berendeltem egy RM650et a régi helyett, de ma megint eldobta magát egyszer, Annyira nem bánom, hogy cseréltem, az előző már 5 éves volt, de azért idegesít, hogy még mindig bajos... A csomagolása nem annyira minőségi, mint a HX-é volt, pedig ez még többe is került, mint az.

Mára ennyi, holnapra marad egy kis összerámolás a szobában és meglesem a kocsit is. Múltkor elkaptam egy kavicsot és ki is kellett dobni a kartert, mert szépen ki is lyukadt. Azóta kicsit mélyebb a hangja, holnap alánézek, szerintem elkapta valamelyik kipufogó dobot is.

(#14) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Az ünnepek alatt nem voltam aktív. Amúgy boldog új évet.
Folytatódik a meló. Már bejelentették nagy örömünkre, hogy csütörtökön kezdődik a túlóra. (ismét)
Ma végeztem egy kicsi alaplappal. 1140perc ment rá. Elég sok meló volt vele. Tűrt zsebek, tűrt furatok, kibontások a lap mindkét oldalán, valamint fel is kellett tennem a szögfejet, hogy 2 olajfuratot is belerakjak.
Már tavaly elkezdtem, mert elvileg ezen a héten már kéne nekik összerakva a készülék.

Holnap tehetem fel a hülye zöld műanyagot. Kitalálták, hogy úgy marjam meg, hogy mindenhonnan vigyen a maró. Egyértelmű, hogy szar lesz. Lefogadom, hogy ott is valami felsőbb nagyokos erőlködik...

Holnap iratkozok be angol nyelvsuliba. Iskolában németet tanultam, de nagyon nem szerettem.
Az internet marha sokat segített az angolban, de most már végre normálisan is fogok tudni kommunikálni. :)

(#15) h.adam.92 válasza h.adam.92 (#14) üzenetére


h.adam.92
őstag

A gagyi műanyag egyik fele kész, holnap a következőt befejezem. Borzalmas undormány.

Megvolt az angol suli beiratkozás is. Nem lesz olcsó mulatság, de ez vissza fogja hozni az árát.
Közben készülök lélekben a holnapi túlórára..., de sebaj, holnap már csütörtök!

(#16) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Jól lefáradtam. Erre rátett egy lapáttal, hogy a túlórában végig egyedül voltam a műhelyben és majdnem elaludtam. Most egy alu alaplapot marok, holnap reggel környékén végzek is vele. Már tennék fel valami szép kis vasat, amit nem kell forgatni és pepecselni vele.

Ma belátogatott a csávóka, akinek kellett a solidur. Pont akkor végeztem, amikor jött. Szerintem elég borsos lesz az ára a dolognak, mert vagy 3x kellett még marás közben módosítani valamint a rajzok sem stimmeltek.
A legvégén egy 2mm-es hornyot kellett oldalanként 0.25 milajjal kibővíteni, mert szorult benne a profil.
Kaptam rá egy 1es marót, amit előtte már valaki keménymarással kivégzett, mert marhára sorjás maradt utána a felület. Kapott is a gép 10000-es fordulatot, kb a felszálló helikopternek van ilyen hangja :). Főorsója meg is fogja magát adni, mert már most üt egy tizedet(!). Nem baj, amíg szét nem esik, addig úgy sem lesz megcsináltatva.

Holnap végre péntek és pihi. Hétvégén fahasogatás és más nem nagyon.

Kis érdekesség, hogy éjjel fújt a szél és hallottam 3-4 dörrenést lentről. Hirtelen azt hittem be akarnak törni úgyhogy gyorsan lerongyoltam a pincébe körbenézni. Semmi. VIssza fekszek 3 percre rá ismét. Kinéztem hátra a kertbe, de semmi. Megint visszafeküdnék erre megint. Kimentem az utca frontra, mert ott van is 3 ablakunk a pincébe, gondoltam azt akarják betörni vagy ilyesmi, de semmi. Aztán csend lett és el is tudtam aludni 11 körül... Erre reggel nyitnám ki a garázsajtót és nem tudom, mert a lindab lemezeink szépen eldőltek, amik csattantak is rendesen. Mindent néztem, csak azokat nem... :DDD

Na megyek is, mert mindjárt reggel van!

(#17) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Nyugis volt ez a péntek. Most nem volt semmi különlegesen SOS munka, csak a szokásos. :)
Teljesült a vágyam és fel tudtam tenni egy nagyobb melót

Ezzel keddig biztosan elleszek. Van benne 2 nagyobb kibontás a szélén és ki kell nagyolni még a készre marás előtt, mert szépen el fogja magát dobálni. Az után köszráhagyásra marás, majd dobom a köszörüre, szóval a szokásos folyamat.
Pár darab illesztett zseb, férőhelyek kibontása, rakás furat stb. 856x340x36 lesz a befoglaló méret mellesleg.

Jó hétvégét!

(#18) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Alaplapoztam egész nap. A 2 nagyobb kibontás miatt dobálta magát, szóval forgatnom kellett rendesen...
Nem volt 2 perc egyfolytában le-föl daruzgatni a vasat. Lekontúroztam, lapját is behúztam. 2mm-t ráhagytam mindenhová, aztán a lap kivételével készre martam. Köszörülés és a 2 kibontás, valamint a hosszának besimítása után így néz ki most.

A kép minőség egy nokia 3310c-nek köszönhető. Ennyit tud szegényke :).
Kiválogattam a tűrt zsebekbe illeszteni való vasakat, úgyhogy holnap már azok kerülnek sorra, valamint pár kisebb férőhely még hátravan. Szerdára tervezek végezni, de az még odébb van. Természetesen kurva sürgős minden. Tavaly lazább volt az év eleje, most viszont már a 2. héten megszakadunk...

[ Szerkesztve ]

(#19) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Kicsit elmaradtam a melós bloggal. Őszintén szólva semmi kedvem nem volt írni... Az utóbbi időben is csak hazaeste ettem és aludtam, majd ismét meló. Nem akartam még itthon is ezzel foglalkozni...

Most is egy finomságom van.

Szokásosan lapja beköszörülve. Betűrve 30+-0.01mm-re. Érdekessége, hogy ezen a 640 hosszon kértek bele a drága mérnökök 5db átmérő hatos olaj, illetve levegő furatot.

Ezekkel véghez is vittem

Keresztben is vannak benne furatok. Mindenhogyan. Hétfőn a másik oldalra beleteszek 2 zsebet és kész is.

Jöhet a nagyobb tesója, ami már 700 hosszú. Mind a kettőt kifúrtam még a megmunkálás előtt, ha esetleg beletörném a fúrót. Egyet bele is törtem a rövidebbikbe, de az is akkor tört bele, amikor átszakadt a két furat, mivel 2 oldalról fúrtam. Megkezdtem amennyire tudtam egy 500 hosszú fúróval, majd a másik oldalról elég volt egy 300as is. Az egyiket eltörtem, de ki tudtam ütni.

Majd még jelentkezem a továbbiakról. Jövőhéten du-os leszek. A különbség annyi, hogy nem fél7-fél7ig, hanem fél11től fél11ig lesz a munkaidőm... :)

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Mindennapok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.