Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Mindennap-o.k.! :)

Hozzászólások

(#1) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

... legalábbis jó lenne ...
Éjszakánként rosszul alszom, lehet hogy ez a kis naplóírás lekötne - vagy elálmosítana legalább...
Minimum két könyvtárnyi könyvet elolvastam már - bár altatónak mondjuk Napóleon élettörténete nem a legjobb, ez most a legújabb amit olvasok.

Meglátjuk...

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#2) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Még nem is dicsekedtem: lánykám megnyerte az iskolai angol versenyt, hárman jutnak tovább a városira...
Csak az agyamra megy hogy minden az utsó pillanatban jut eszébe - megelőző vasárnap villant be neki hogy "hoppá, angol verseny hétfőn!" - alig kaptam hülyét, nyugis hétvégére számítottam aztán angol maraton-vasárnap lett belőle.
Este már bömbölt mert kicsit besokallt és a végén már a barackot sem tudta angolul... :O

Most meg éppen az apjával vitatkozik, mert egy idióta angol feliratos zenés műsort akar nézni... apa azzal veszi el a kedvét hogy hangosan a legpocsékabb fonetikával vinnyogja az aláfestést.... gagyi karaokee :DDD

Nyomás vasalni mert lassan borul a kupac és eltemet... :Y

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#3) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Jaaj... najon betegek vajunk...
Orrom krumpli, hajam kóc... zsebem meg teli átázott zsepivel.. egyáltalán nem kiábrándító. :U

Lánykám szintén, hegedűórán és zenekaron nem sok hasznát vették szegénykémnek - minden második sor után orrot fújt... este forró fürdő Neocitránnal kombinálva aztán irány az ágy! :K

Hülye bacik.. mintha nem tudnák hogy kár próbálkozniuk nálam mert amúgy engem agyoncsapni sem lehet... de azért fárasztanak hátha sikerül. :F
Egy biztos, nagyot alszom ma - tegnap úgyis csak bogyóval sikerült, de azért igyekszem nem rászokni mert tavaly jól megjártam. Totál lelassultam, nem jutottak eszembe beszéd közben a szavak, amiért ugye egy angol nyelven zajló telefonkonferencián nem osztanak érmet...

A cégnél megint elbocsátások lesznek, ettől már kikészülök lelkileg - remélem az én kis csapatomra nem kerül sor... :O

Egy "tapasztalt", idősebb kollégám azt mondta hogy az orvos sem halhat meg minden betegével - de bennem már a múltkor is elhalt lelkem lombkoronájának egy hajtása...
Remélem nem kerül sor egy újabbra :U

[ Szerkesztve ]

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#4) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Na, megint győzedelmeskedtem a bacik felett... :P

Még dugós ugyan az orrom de már nem jajgatok - este hatalmasat aludtam, igaz egész éjjel több medve is kergetett és kerítésekre másztam fel meg minden egyéb izgalmas. Jól leizzadtam de ez kellett is mert reggelre jobban lettem. Köszönet érte a NeoCitránnak és a medvéknek. ;)

Jól indult a napom és nem volt semmi gond, mindenki hajt mint az őrült és jó hogy megy a pörgés.
Szokás szerint kibékültem a morgós kollégámmal akivel szokás szerint úgy szoktunk kibékülni hogy előtte jól össze is veszünk :DDD de tényleg, mintha élveznénk (szerintem ő élvezi is! és én szegény gyenge nő, teli érzelemmel meg heves, temperamentás :DDD dühkitörésekkel, szenvedő alanya vagyok ennek. Na jó, azért tudok kuncogni néha amikor már nem bírja cérnával és kirohan dohányozni... :C )
Nem halálos. Remélem még sokáig fogjuk cukkolni egymást :K

Estefelé gyorsan megtankoltam az autókát mert már különböző fényjelekkel próbálta felhívni magára a figyelmet ... én meg halogattam, most gyerekért rohanni gyorsan, most már késő van, most meg szoknyában vagyok és nem vagyok hajlandó fagyoskodni tankolás közben stb. Már attól tartottam hogy kicsikocsi egy útkereszteződésben fogja magát és éhenhal, szőkeségem meg éghetett volna... :U

Felhívtam drága sógornőmet, olyan jó volt vele megint beszélgetni - és ami külön jó volt hogy végre elfogadta a segítségemet úgyhogy azért lassan olvad a jég, csak ne lenne mindig olyan szomorú...

Olyan szépen zárult ez a nap - itthon párocskám várt már kopogó szemekkel, olyan jó mikor az embert ennnyire várják :DDD

Mindenkinek jó éjszakát, magamnak pedig kevesebb medvét és szöges kerítést :R

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#5) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Most abban a stádiumban vagyok hogy kár belém a kaja... egyáltalán nem érzem az ízeket :( két joghurton és a vacsira elfogyasztott két kis sajtrúdon kívül ma nem is ettem semmit.
Egyébként jól vagyok. Agyoncsapni sem lehet :DDD

A hörcsög egész éjjel lármázott - szétnyikorgatta a mókuskerekét ... reméltem hogy párocskám megunja a zajt és megolajozza a kereket, de nem tette (pedig ébren volt, tudooom! :(( ) úgyhogy mehettem át én (de hogy a gyerek hogy tudott olyan mélyen durmolni amikor az ágya mellett zajlott az egész buli, nem értem).

Zavaros napom volt, a munkámmal nem haladtam az általam kiszabott menetrend szerint, folyton félbe kellett szakítanom telefonhívások és megbeszélések miatt - ez bosszant mert többeknek is eredményt ígértem és utálom megszegni az ilyet.

Egyre több kollégámtól kap el a hányinger manapság - ma például az angol mutatkozott meg a leggennyesebb oldaláról... na nem velem szemben de piszok módon lealázta ok nélkül a németet...
Megint tanultam valamit: a válság és elbocsátások közepette a legnagyobb, legnemesebb és legnehezebb dolog EMBER-nek maradni.
Ahogy észrevettem elég keveseknek sikerül... :O

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#6) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Ma is bolondok-háza volt bent a cégnél - de annyira élveztem :K jól el is fáradtam, már alig látom a képernyőt..

Kishörcsögünket Füleskét elvittük az állatorvoshoz aki megállapította hogy: igen, ez bizony atka. Az a tündér kis állat annyira helyesen viselkedett, tényleg büszke voltam rá - de sejtettem hogy kevés lesz rá az a kis takaró... azt hittem hogy a vastag pléd a kocsimban van, de tévedtem és már nem mentünk vissza érte. Kaptunk cseppeket amivel már be is kentük a kis homlokát - lelkesen várjuk jótékony hatást. Füles ünnepélyes keretek között visszakapta a homokozóját, mert a doktor néni azt mondta hogy nem attól kapta az atkát.
Hurrá :DD

Holnap nem megyek dolgozni, de annyi mindent beterveztem: be kell fejeznem egy tervet, vásárolnom kell, jó lenne eljutni az orvosig betualóért a reumatológiára, kozmetikus + szolárium (már egészen áttetsző vagyok), főznöm kellene mert a nővérem jön szombaton (nemsokára már kisbabával :)) ) és szeretném meglepni valami finomsággal. Aztán nem lenne rossz takarítani, varrni, nyelvet tanulni mert elég durva vadhajtásaim lettek (mindháromból...).
Szóval holnap kellene megváltani a világot ... lehet hogy egy nap kevés lesz hozzá? :F

Most éppen Rejtő Vesztegzár a Grand Hotelben c. könyvét olvasom (mindig visszatérek hozzá), valahogy a hangulatomhoz jobban passzol most mint Napóleon.
Erőteljes fogyókúrába kezdtem (jön a nyár...) folyton éhes vagyok ezért aztán abszolút átéreztem Rejtő főhősének nyomorát amikor a szálloda éttermében egy kölcsönvett misszionárius-ruhában siratta azt a kis vízben főtt szardíniát amit a pincér véletlenül a földre ejtett..... :O
Hmmm... szardínia... :B

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#7) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Aaahh... nem nekem való az itthonlét... na meg a péntek 13! :W

Egyszerűen nem haladtam a tervvel - igaz hogy most ez az időszak macerás lesz vele, meg módosítani kell és miegymás, erre számítottam - de amit ma produkáltam az egész egyszerűen minősíthetetlen... persze még le kell futtatnom és lehet hogy a végeredmény mégis jó, de ahhoz már nem volt türelmem... majd este ha egy kicsit összeszedtem magam :(((

Ez a csúszás kihatott a többi dologra is - ezért instantolnom kellett néhány teendőmet. Kaja a mélyhűtőből, kozmetikus helyett itthoni maszkok, pakolás (egyedül voltam úgyhogy nem volt ki megijedjen :DDD ) szemterápia, pénzt is spóroltam és közben tudtam dolgozni is. További instantolás: a másik gépen elindítottam a további munkákat - ezzel is időt takarítottam meg de annyit nem amennyit a tervnél elveszítettem.. közben a mosógép szorgalmasan tette a dolgát, s mivel már nem tudok hová teregetni, jöhet a vasalás... :Y jaj, mindig ezt hagyom utoljára, miért is??

OTP már nem volt nyitva mikor mentem, hurrá.
Kétszeres hurrá viszont a Magyar Postának - három hete várok egy csomagot Angliából, már gyanús lett a dolog hogy nem kaptam meg (most vagy megszívattak és legomboltak rólam egy kis pénzt, vagy elkallódott..) ezért bementem érdeklődni. A válasz az volt hogy: de igen kivitték a csomagot (02.27-én!!!), nem volt aki átvegye, de értesítést hagytak. Mondtam hogy ha kaptam volna akkor a csomag már nem lenne itt, de ők váltig állították... mindegy, annyira nem érdemes vitatkozni velük...

Szóval ma a szoli maradt ki és a varrás.
Azért egész jó arány - s mi lesz a világmegváltással?
Jó lesz az holnap is... :DDD

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#8) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Na, úgy néz ki hogy jó lesz ... már csak a holnapi futtatásnak kell sikerülnie lennie.
Hétfőn minden kiderül.

Kellemes Hétvégét! :C

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#9) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Hmmm... nem így terveztem a hétvégét... :(

Lánykámnak mára tették az elmaradt hegedű óráját, ráadásul délutánra szülinapi zsúrra volt hivatalos - az ajándékot természetesen reggel vettük meg...
Az én programom a nővérkém lett volna, de jött az SMS hogy inkább holnap jönne mert közbejött vm.
Aztán kiderült hogy ez a vasárnap lesz AZ a vasárnap amikor lánykám fellép az énekkarral - tehát nővérkém lemondva.
Pedig együtt mentünk volna unokahúgomhoz akinek a kisbabáját már hónapok óta nem láttam... :(
Mindig így van - azok maradnak ki akiknek nem szabadna... persze a saját gyerekem a legfontosabb, de illene azért helyet szorítani a többieknek is. :B

Főzés meg minden megvolt, de nem találtam a helyemet így hogy amit annyira vártam elmaradt.
A holnapi nap megint ilyen össze-vissza lesz, az előadás biztosan megint nyúlik majd mint a rétestészta. Nem mintha nem élvezné az ember, csak hát amikor már 3-4 órásra dagad akkor már nem olyan kellemes.

Többet vártam ettől a hétvégétől.
Lehet hogy még nem sikerült felgyorsulnom eléggé... sportolnom kellene.

Mikor is???? :F

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#10) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Igen, a vasárnap minden volt csak nem nyugalmas...
Az előadás szép volt, jó volt, mindenki ügyes volt - és több mint 3 órás lett. Végigálltuk. :O
Ha az ember gyereket vállal, természetellenes módon emelnie kell a fájdalomküszöbén :K
.. de hát minden percét élvezzük.

Mindenesetre tegnap hullafáradtan estünk az ágyba mindannyian, és ma sem fogom tudni kipihenni magam - megint fél háromkor keltem...
Nem hagyott nyugodni egy munkám, úgyhogy toltam neki fél hatig. Előrébb vagyok egy kicsit, bár még így is sok van estig amit el kell végezni.

Valami van a levegőben (a tavaszon kívül), megint akciózik a megérzésem... Ezzel mindig az a baj hogy sohasem tudom jót vagy rosszat érzek-e... Eddig mindig bejött - csak a lottónál nem ... :(
Hiába a Sors mindig is kokettált velem - sokat adott abból amit nem kértem, és kiderült hogy mennyire szükségem volt rá! Más dologból, amire fájdalmas várakozással és vágyakozással tekintettem, nem adott semmit - és kiderült hogy nincs is, nem is volt szükségem rá!
Már megtanultam rábízni magamat, úgyis mindig tudja hogy mi az ami igazán fontos!

Befolyásolom amire van közvetlen ráhatásom - a többit elintézik az Égiek :R

Azért nagyon furdal a kiváncsiság, mi az amit érzek - kicsit olyan mint a Karácsony: nem lehet tudni mi van a csomagban.... :F

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#11) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Na ma aztán volt egy napom!

Hát nem vagyok büszke magamra... kedves kollégáimmal beszéltem úgy ahogy nem kellett volna, talán még féltékeny is voltam (bár ez nem jellemző rám, lehet hogy nem is azt éreztem...) Aztán alig győztem kiengesztelni őket. Őszintén. :R
Megbeszélésen rostokoltam holott igazán dolgom lett volna úgyhogy félfenékkel ültem a széken és alig bírtam figyelni.
Közben kiderült hogy ma kell mennem a szemüvegemért - hát a keret itthon nem aratott osztatlan sikert... már magam sem vagyok biztos benne hogy jó választás volt-e, de majd holnap a munkahelyemen kiderül. Párom alapból utálja a szemüveget - mindig mondja hogy a szép zöld szemeimért vett feleségül ... :D úgyhogy igazából meg sem tudja ítélni objektíven.

KRESZ-ből mára egyes és osztályfőnöki megrovás: fizetős parkolóban elfelejtettem hogy a hangsúly a "fizetős"-ön van, úgyhogy egy nagyon mogorva idős parkolóőr bácsi a büntetőcédulka mellé még úgy is nézett rám kb. mint egy anyagyilkos alkoholista, morfinista adócsalóra válság idején... hát én nem tehetek róla de őszintén felnevettem, és elegáns mozdulattal kikanyarodtam az egyirányú forgalommal szembe :O ha nem éppen velem fordult volna elő ez a dolog, akkor tépném szőke hajam és homokot szórnék magamra átkozva minden felmenőmet - így viszont teljesen értetlenül álltam a dologgal szemben, mintha egy mesterszakács odaégette volna a tükörtojást.... :Y
Na mindegy...
Holnap megyek fodrászhoz és gyönyörű csokoládébarna szolídvékony melírcsíkokat festetek szőkeségembe... nagyon jól mutat és egyáltalán nem durva, főleg ha charlie-sra sütöm. :K hmmm... legalább egy kicsit nőnek érzem már magam, nem egy droid mályvacukornak ... :F most ez jött ki.
Utoljára akkor volt ilyen tuti a frizum amikor Amszterdamban szálltam meg - a reggelinél egy francia le nem vette rólam a szemét és kacsintgatott - alig tudtam meginni a kávémat annyira zavarba jöttem... nem szoktam az ilyet észrevenni, (egy anyuka??? teli lelkifurdalással hogy olyan gyakran vagyok üzleti úton és kis családom anyátlanul szenved itthon? :B ) de ez annyira arcátlanul művelte hogy már szinte szégyelltem magam.
A recepción megrendelt taxis pedig mindenáron az amerikai hölgyet akarta a reptérre vinni :DDD ez voltam én...
Még most is jót mosolygok rajta... útközben pedig azt fejtegette hogy már olyan nagyon kell pisilnie :))
Hát ilyenek történnek velem.

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#12) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Borzalmas migrénnel ébredtem, tegnap ugyanígy és ez egyész nap kitartott...
Biztosan ezért voltam annyira szétszórt - hú remélem ez ma nem így lesz mert megint külföldi látogatók érkeznek és kiselőadást kell tartanom.. :Y

Hogy nekem ehhez most mennyire nincs kedvem!

...és most még nekiállhatok egy kimutatásnak is - végelgyengülés határa, kijelző mínuszt mutat...
Megpróbálom a legtöbbet kihozni belőlem... :O

(Ja, és visszaolvastam a tegnapi szörnyűségeimet - nem az út volt egyirányú hanem a parkolóból nem a kijelölt helyen mentem ki... na mégcsak az kellett volna hogy egy teljes utcahosszon menjek végig a forgalommal szemben... )

[ Szerkesztve ]

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#13) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Na tényleg o.k. minden! :DD

Szemüveg mindenkinek bejött, külföldi kollégák (eddig) aranyosak (pallérozhatom orosz nyelvtudásomat), előadásom csúszik holnapra (még készülhetek!), főnök mindenki előtt megdícsért, a holland vevőm az egekig magasztalt és hálás volt a végtelenségig, kollégáim tündériek és minden a régi...
A fodrász megdícséte a hajamat, gyönyörűen befestette és hát a fazonja... :C

Minden tökéletes, bár ha belegondolok hogy még dolgoznom kellene.... :Y majd hajnalban...

De hát ennyi pozitív visszajelzéstől feltöltődik az aksi úgyhogy imádlak viláág!

Szaladok lánykámhoz mert felfedezte az m2-n 19:05-kor a festményeket elemző műsort és most valamit okvetlenül látnom kell szerinte :D

Imádok mindenkit - csók a család! ;)

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#14) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

...és megint ébren... :Y

Nem tudom mi lesz így velem, este korán beájulok kb. kilenckor, hajnalban pedig már kuruttyolok...
Most is a munka ébresztett fel - alfában beugrott hogy elfelejtettem vmit elkészíteni, ez még nem lett volna gond, csakhogy ezt kb. egy hete már meg kellett volna oldanom...
Utálom és imádom mikor be vagyok havazva - kicsit skizofrén a dolog ... :F
Remélem ma rendeződik.

Tegnap az előadásomat előrehozták - nagyon örültem.... még nem voltam vele készen, de szerencsére minden feszkó nélkül tudtam közben a gépben keresgélni, úgyhogy végeredményben jól sikerült.
Estére már hányingerem volt saját hangomtól mert egész nap beszéltem és jól el is fáradtam mert "nyelvek" között lavíroztam, előadás angolul, közben azért intéztem is dolgokat - telefonok németül, kicsike orosz, kollégáim kaptak aztán mindent mert már néha azt sem tudtam kivel milyen nyelven...
Ez azért okozott már néhány kellemetlen élményt - a múltkor bementem a méteráru boltba és nem tudtam megszólalni, mert mindenáron németül jöttek volna a dolgok... amikor nagyon fáradt vagyok, sajnos előfordul. :F bár régebben ezt el sem tudtam képzelni.

Végre nyugodt hétvége elé nézünk, bár még képlékeny hogy lánykámnak mit pakolnak be - mintha mostanában lenne a nyílt nap... majd kiderül, van még rá egy kerek napunk... :U

Leépítés úgy tűnik érinti a csoportomat is ... - hogy fogok én ezzel megbírkózni ... :O
Megint fájdalmas lesz.

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#15) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

:K ... megint Rejtő ... ajánlom mindenkinek

[ Szerkesztve ]

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#16) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Ma nyílt nap volt az iskolában, szegény gyerekeknek be kellett menniük 3 órát végigtanultak - és ezt szombaton... ha minden igaz jövő héten szombaton pedig alapból kell menniük "ledolgozni" január 02.-át. :O

Szerintem mi sem ússzuk meg - bár most mindenki örül akinek egyáltalán van munkája.
Anyukám hívott délelőtt és közölte hogy náluk is leépítések lesznek... eléggé ijedt volt a hangja.
Ez egyre rosszabb. Mindenki tiszta depi.
Tegnap eldőlt hogy nekem is le kell adnom egy embert ... már megvan ki lesz - közben megpróbáltam máshol helyet szerezni neki, felvettem a kapcsolatot egy ismerősömmel aki megígérte látatlanban hogy behívja felvételi elbeszélgetésre. Addig sajnos nem említhetek neki semmit.
Valószínűleg összeszedek neki egy kis internetes anyagot is álláshirdést + fejvadászok és munkaügyi irodák adataival, hátha segít valamit - arra az esetre ha nem jönne össze a pozi az ismerősömnél...

Mindig arra várok hogy egy reggel felébredek és kiderül hogy csak egy rossz álom volt az egész...
Közben pedig teszem a dolgom és próbálok lelket önteni a többiekbe - a péntek nem volt rossz ebből a szempontból, jó hír is érkezett: az egyik idióta holland kontaktomat áthelyezték másik pozícióba, így nem kelle vele együtt dolgoznom :C helyette egy szimpatikusabb vette át a feladatokat... remélem vele könnyebben zöld ágra lehet vergődni mint az előzővel... az állandóan csak követelőzött, de a kötelezettségeit nem tudta teljesíteni és engem hozott mindig kényelmetlen helyzetekbe...

Ahogy elnézem egy-két hét múlva megint utazom (Hollandia és Horvátország), remélem nem kell pár napnál tovább maradni mert a távollétet a családtól elég nehezen viselem. :Y
Arról nem is beszélve hogy velem ilyenkor is mindig történik valami - mint múltkor amikor Amszterdamban sztrájkoltak a vasutasok és össze-vissza keverték a járatokat - majdnem Maastricht-ban kötöttem ki éjszaka... közben a vonaton egy velem szemben ülő festőművész lerajzolt, én meg attól féltem hogy nem látom majd mikor kell leszállnom, folyton felugráltam - nem tudom hogy a kép hogy sikerült, ha szürrealista alkotó volt akkor biztosan első osztályú lett :DDD

Na megyek takarítani mert már nagyon ráfér a lakásra.
Meg a lelkiismeretemre is . Szép és tartalmas hétvégét kívánok (magamnak is)!

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#17) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Nekem van a legklasszabb kislányom! :D
Tegnap zongora fellépése volt és olllyat produkált :C :C :C - megzabálom!

Mondjuk koncert előtt még odasettenkedett és izgatottan súgta hogy a fellépések előtti mizéria miatt az összes tanár rohangált, arra senki sem figyelt hogy neki még egyszer azért gyakorolnia kellene... na innentől kezdve ott paráztam és majdnem elájultam mikor felkonferálták, csak akkor sóhajtottam fel amikor tündérkém meghajolt és zúgott a taps :DD

Olyan büszke vagyok...

Azt hiszem lassan elkezdjük olvasni az Egri csillagokat, mert magyar órán egyre több részletet olvasnak és szegénykém nem bírja összerakni - eleve nem érti hogy miért lőtték halomra a törökök azt a várat amit magukénak akartak... hiszen utána nem lehet benne lakni ... :DDD
Aztán meg a 145 év után miért éppen a magyaroké lett Buda amikor annyi más náció szervezkedett és küzdött egyesült erővel a török ellen ... a többieknek nem kellett ?? (haláli kérdései vannak :K )
Közöltem vele hogy ez magaspolitika - erre jött a kérdés hogy mi is pontosan a politika?

Hát igen - nagyon aktuális...
Értelmező kéziszótár jött és magyarázott - belőlem csak annyi futotta:
"Minden és Semmi" :P

Futok dolgozni - szétkapcsoltam és itthon nem fogom tudni befejezni a melót... na majd a cégnél...
Szép napot mindenkinek! :)

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#18) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Bizsereg a levegő, valami készülődik - annyira érzem :U

Mondjuk a változó időjárástól a vállam is fáj, a kezem is fáj - de természetesen nem erre gondolok.
Egyik nyugdíj előtt álló emberkém egyik reggel odabújt és óvatosan megkérdezte hogy kérhetné-e az elbocsátását... azt hittem nem jól hallok... közösen megbeszéltük az elképzelését, s még mielőtt leadtam volna a nevét alaposan átnéztük interneten a dolgait ... megjegyzem nagyon jól döntött - de én ilyen lépésre soha nem kényszerítettem volna.
A másik emberkém pedig, akit ténylegesen elküldtem volna - megírta a felvételijét az ismerősömnél kiválóra... most meg még a végén ember nélkül maradok ... na de ezen még inkább segíthetünk és kevésbé fájdalmas nekem is :K

Hát szeretnek engem Odafönn - ezt mindig is tudtam és nagyon hálás vagyok érte :R

Angol kollégám bejelentkezett hétfőre, már előre látom hogy nem fogok haladni a dolgaimmal, lehet dolgozom a hétvégén is :(((

De most olyan mintha valami puha folyam vinne előre, mindig csak előre... a lakással jól haladok, jó hatással van rám hogy később sötétedik. Lánykámmal is többet tudok tanulni, bár hajnalban azért mindig kuruttyolok és dolgozom... :B
Csak sütne többet a nap és kicsit többet fogyhatnék is - ez a rendszertelen rohangálás nem tesz jót a testemnek, pedig lassan jön a nyár és a bikiniről nem mondok le semmi pénzért :N

Hmm.. még mindig várnak rám meglepetések - annyira érzem.... szinte bizsereg a levegő :U

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#19) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Jövő héten utazás - horvátok... :O mennyire nincs kedvem hozzá... :(((
Pláne ilyen hidegben... remélem addigra megjavul az idő mert ha a hotelben megint nem lesz fűtés akkor szétszedek mindent mérgemben...
Múltkor is belázasodtam és magamratekertem mindent amit csak találtam a hotelszobában... nagyon jó volt, másnap meg előadást tartani vacogó fogakkal... hm.

Tegnap hullafáradtan értem haza - megint jó későn. Valószínűleg vitaminhiányom is van mert mostanában mintha fáradékonyabb lennék, ugyan az elmúlt napokban az a kevéske napsütés kicsit feltöltötte az aksimat, de hosszú távra sajnos nem elég.
Pihenni kellene... egyszer kipróbálnám hogy mennyit tudnék lazulni ha tehetném...

Néha kicsit jó lenne egyedül lenni, kiüríteni a fejemet, nem gondolni semmire - nem dolgozni folyton agyban, még álmomban is ... nem törődni azzal hogy ha most leülök akkor ki fogja kitakarítani a lakást, megfőzni az ebédet, gondoskodni a családról és ki mit fog szólni hogy én most itt henyélek...

Á, kizárt, úgysem bírnám ki. :Y elég volt végiggondolni, bocs.

Nővérkém lassan szülni fog, jaaaj annyira várom a kis porontyot - remélem minden rendben lesz a szülésnél... már tudjuk természetesen hogy kislány lesz - végre mégegy a családban, már attól tartottam hogy mi, lányos nagycsalád teljesen elfiúsodunk... eddig csak az én lánykám képviselte a női frakciót :DDD
Már elő is készítettem a legkisebb rugikat-rucikat ami még a kislányomé volt, jó hogy félretettem őket - még teljesen jó állapotban vannak és hihetetlen hogy némelyik még ma is divatosnak számít.

Jövő héten remélem eljutok orvoshoz - kikészít a kezem, remélem nem komoly. Bőrgyógyászhoz is el kellene mennem mert megint van fura anyajegyem - egész biztos hogy ezt is le kell vetetnem...
Miért is várok én ezzel mindig? :W

Szép napot - megyek még elkészítem az orosz leckémet.. májusban vizsga... :Y

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#20) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Hétvégeeee! Naggyon fincsi :C

Hajnalban ismét fel kellett kelnem a höri miatt - én nem tudom mit csinál és hogy csinálja, de kész vagyok tőle... össze-vissza nyikorgatja a mókuskereket, ami alól ráadásul kikotorja a forgácsot és aztán forgás közben kocogtatja a terrárium üveg lapját...
Azt már kitaláltam hogy generátorra kötjük a kereket - annyit teker hogy legalább egy heti áramszolgáltatást biztosíthatna :DDD

Na ott tartottam hogy fel kellett kelnem - aztán nekiálltam olvasni mert nem jött álom a szememre, de Rejtő Sárga Garnizonja a Vesztegzár és az Elátkozott part után nem igazán nyerő... váltanom kellene (de először természetesen végigolvasom, nem hagyunk félbe semmit :N ), azt hiszem holnap elmegyek könyvtárba, keresek valami jót.
Imádom a könyvtárat (könyvtárt? ... bután hangzik mindkettő...) órákig el tudnék lenni, ha éppen nem kellene rohannom. (az mikor is van???)
Könyvben is mindenevő vagyok, de ínyenc - gyerekkönyvet is simán elolvasok ha jó. Legutóbb Böszörményi: Gergő és az álomfogók - ját olvastam, hát nagyon szuper. Kár hogy nem a kislányom esete, na de majd annak is eljön az ideje.
Krimi klasszikusokat is imádom, Agatha C. valamennyi könyvét olvastam, csakúgy mint Bronte (nem találom a pöttyös E-t.. bocsi), Verne, Jókai, Coelho, Jung, Stephen King (na ő azért határokat súrol...), Jane Austin és még sokan mások... egyszerűen imádok olvasni....
Egészen megjött a kedvem, holnap délelőtt tutira könyvtár lesz a program :DD

Na szóval ott tartottam hogy hajnalban olvasnom kellett, hogy újra elálmosodjam - ez annyira sikerült, hogy elaludtam és alig bírtam felkelni időben.

Ma reggel még az is rettenetesen irritáló és toporzékolást-ingerlő dolognak számított, hogy egyáltalán kiválasszam mit is vegyek fel, sminkeljek és lemásszak az autóig. A cég előtti parkolóban udvariasan beelőzött egy pasi és elfoglalta az utolsó helyet... egyszer olyan pipa leszek hogy még a végén igényelni fogom a belső parkolót - pozihoz járna elvileg, de ez úgy egyébként olyan sznobos status quo hogy az már nem az én stílusom.
Bár a cipőim bánják ha a murvás parkolóba kényszerülök - muris lehet ahogy tipegek lábujjhegyen és közben dudorászom hogy elűzzem a mérgemet... :DDD

Ma elég jó napom volt egyébként, bár ismételten meg kellett állapítanom hogy mennyire is utálom-gyűlölöm-megvetem a kétszínű embereket. :(((
Olyan erősen munkál bennem ez az útálat és undor az ilyen emberek iránt, hogy azon kezdtem el gondolkodni milyen furcsák is vagyunk mi amikor fajgyűlöletről, bőrszínről és vallási hovatartozásról beszélünk..... mikor beszélünk egyszer kétszínűekről, hazugokról, képmutatókról, nyálas s*ggnyalókról, önzőkről stb.? :U

(Az előbb még több dolgot is leírtam ide, de aztán meggondoltam magam és kitöröltem. De azért jó volt leírni. Egyszerű dolgok, de a dolgok néha nagyon egyszerűek csak mi bonyolítjuk túl mindenféle belemagyarázással. Néha úgy kell látni ezeket mintha gyerekek volnánk - gyakran a legártatlanabb kérdések hordozzák magukban a legkomolyabb és legmegszégyenítőbb választ.)

Elég fajsúlyos lettem így estére... bocsi... szép álmokat .... könnyedeket! :R

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#21) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Szakad az eső ... hm ...

Terveztem hogy megmosom az ablakokat és lemosom az autót kívül-belül, de ez már majd a jövő hétvégére marad.

Azért most sem unatkoztam: rohangálás szombaton ezt-azt vásárolni amire hétközben nem volt időm, gyereket vinni ide-oda szülinapi zsúrra stb., itthon takarítás, mosás-vasalás, sütés-főzés... sőt ma még a fürdőszoba szegélycsempéjét is felragasztottam és egész jó lett.
Aztán apa haját is levágtam és az is egész jó lett... :D

Ha elbocsátanak a munkahelyemről meglehet hogy valami "kétkezi" munkát fogok kitanulni - sőt lehet hogy már most el is kezdem: a maiak alapján elmehetnék szakács vagy cukrász tanfolyamra, beltéri burkoló, kőműves, takarító vagy akár fodrász is lehetnék :DDD
Fő a több lábon állás - ha még angolt/németet és oroszt is korrepetálnék, akkor már akár polipnak is elmehetnék :DDD :C

Kíváncsi leszek hogy mi vár jövő héten.... hogy utazom az már biztos, de közben kiderült hogy kislányom népdal-versenyre megy éppen csütörtökön, én pedig kb. aznap estére érek haza. Ezt annyira nem szeretem.
Tavaly éppen az évzáró ünnepségére nem sikerült hazajutnom - akkor Románia "vendégszeretetét" élveztem. Bár az azt megelőző tanévzárójára meg apuka nem jött el, úgyhogy jól beosztjuk :DDD
Remélem Hollandiába majd csak jó időben megyek, mert ott állandóan hideg van - tavaly éppen hőségriadó volt itt nálunk, ott meg majd megfagytam 14 fokban ... amikor leszálltunk Bp-n, mindenki engem nézett a ferihegyi kijárónál: kiálltam vastagpulcsiban és süttettem magam a 34 fokos kánikulában - mint egy gyík a forró kövön kb. :DDD

Na megyek és befejezem a mai teendőimet - hajnalban úgyis ki kell még dolgoznom egy folyamatot mert jön az angol kollégám és biztosan hallani akarja az elképzelésemet, részleteiben is.... felkötöm a gatyát tehát, de addig is szép estét! :K

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#22) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Na megérkeztem... tegnap este későn, természetesen most is élményekkel tele... :DDD

Románia lett belőle, az úton rosszul lettem pedig gyerekkoromban fordult elő velem utoljára ilyen... hiába, az utak még a mieinknél is sz*rabbak.

Úgy volt hogy ma bemegyek dolgozni, de nem lett belőle semmi mert kisbogaram jól időzített kis tudatalattijával lebetegedett - láz, nátha, köhögés miegymás ... egész éjjel mellette voltam, el is aludtam néha ...
Aztán reggel miután mindketten úgy éreztük magunkat mint két istállóban árvíz idején elhasznált felmosórongy, úgy döntöttem hogy itthonmaradunk.
Hát mit ne mondjak - szenvedtünk... ő a náthája miatt, én meg amiatt hogy nem tudtam itthonról dolgozni... annyira belassult az egész kóceráj hogy már a sírógörcs kerülgetett...
Emiatt persze nyügi voltam egész nap és kierőszakoltam mindenkiből hogy utáljon...

Ahh... fáradt vagyok. Aludni akarok, éhes vagyok - kisvuk vagyok... :O

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#23) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Gyönyörűen szikrázó napsütés - és sok-sok melóóó :C

Ma egyszerűen minden klappolt: reggel kislánnyal elmentünk vásárolni merthogy okvetlen valamilyen fekete felsőt kell vennünk ugyanis a legközelebbi fellépésén egy musical-hez fekete szerelésben kell lennie... persze butikban (?) nem kaptunk, erre támadt az az ötletem hogy nézzünk be egy turiba - hát jól meglepődtem: egy vadiúj fekete felső árából a nagy túrkálódásban sikerült venni egy nyárra való göncöt + még fekete felsőt is!
Némelyiken még a bolti címkével! Hát akárki akármit mond, én a vásárlást ezentúl a turiban kezdem. Mondom ezt én, kérem szépen aki Esprit, Tom T. és S'Oliver mániás...
Na mindegy, ezentúl a vásárlásainkban sorrendet állítunk fel - és ez jelentheti azt hogy a végén a fent említett márkáknál kötünk ki, de tuti kilókat spórolunk meg ... hiába, itt folytatjuk az instantolást ... :DDD :K

Ó a kisautó gyönyörű lett ma - hiába, a szép idő rávett hogy rendbetegyem végre. Lemostam kívül-belül, kiporszívóztam, kisuvickoltam az alufelniket (tutituti! :K ), vettem rá valami klassz vaxot, igaz hogy még a fülem is olyan lett (bizti izomláz is lesz) - de megérte!
Át is néztem kicsit, feltöltöttem a hűtőfolyadékot, a motor kicsit olajos (meg kéne nézetnem) ezt nem mertem szétszedni... - elhatároztam hogy veszek új szőnyegeket, és üléshuzatot, meg egy jó kis kipufogóvéget.
Szegénykémre ráférne egy kis fényezés is, de erre most nem futja, na meg nem is bírnám ki nélküle hetekig... állandóan rohanok, ez autó nélkül kivitelezhetetlen lenne.

Alá is kéne másznom egyszer, de klausztrofóbiám van... lassan gumicsere, lehet hogy megkérem a szerelőt hadd nézzem meg aknából az alját. :U

Na, ma még jó lenne valamit alkotni úgyhogy megyek is mert este mindenképpen leülök a zongorához is ....

További szép napot!

[ Szerkesztve ]

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#24) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Na - élek még :DDD

Elég jól besűrűsödtek a dolgaim megint - úgyhogy este mint a kő úgy zuhanok mindig ágyba...
A héten volt egy húzós revízió egy potenciális új német vevőnk által, hál' istennek nagyon jól sikerült, bár az elején még azt sem tudtam hogy németül vagy angolul kell majd prezentálnom... az élet apró meglepetései :K minden rendben volt.

Ma szeretnék hamar lepattanni mert MEGSZÜLETETT NŐVÉRKÉM KISBABÁJA!!! :)) és szeretnék beugrani hozzá a kórházba. Unokahúgomat is viszem, végre kicsit oldódik a köztünk lévő évek óta húzódó feszültség ami részben az én nemtörődömségemből, részben az ő túlérzékenységéből fakadt még az őskorban :F azt hiszem...
De most oké a helyzet, azt hiszem ebből a szempontból mindketten előnyünkre változtunk, remélem sikerül ismét olyan jó kapcsolatba kerülnünk mint annak idején. Mi voltunk a három nyanya :C most meg a három mama leszünk - így hogy most már mindhármunknak van gyereke...

A hétvégétől előre félek, remélem nem találkozom bizonyos ismerősökkel akik állandó jelleggel nyomulnak és nem veszik észre hogy nemkívánatosak... pedig mintha párszor már elég egyértelműen kiderült volna... - nem tudtam eddig hogy léteznek ilyen emberek, ehhez hasonló negatív figurákat csak a Denver clan, a Springfield story és a Dallas keltett eddig életre.... :W

Ami biztos - ez a húsvét nem lesz olyan mint a korábbiak... mindenki szorítani próbál a nagrágszíjon, úgyhogy lánykám sem kap idén túl sok mindent. Pár apróságot amit amúgy nem vennék meg neki de tudom hogy nagyon szeretné, meg pár csokoládát :DDD

Azért remélem minden klappol majd - sütök pár sütit, meglátogatjuk azokat akik megérdemlik és igyekszem pihenni is.
Bár azt csak nyugodt lelkiismerettel tudnék - és most hogy nem lesznek lemosva az ablakaim... hát azért teszek-veszek majd kicsit megnyugtatásképpen ;)

Szép napot mindenkinek!

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#25) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Na halló mindenkinek :))

Sikeresen átvészeltük a húsvétot, a nagy kajákat és a nemkívánatos vendégeket (akikkel szerencsére nem kellett találkoznunk... áldom anyósom figyelmes szervezését :DD )

Ma kislányom erdei iskolába ment, ez számomra (így húsvét után...) kb. egyet jelentett a maratoni készülődéssel - ráadásul tegnap este derült ki hogy a melegítőnadrágjainak fele úgy elegánsan a zokni felett végződik ... alig kaptam sírógörcsöt... :O
A készülődési listára egy tálca sütemény is felkerült tantónéni által - úgyhogy még gyorsan dühből sütöttem is... azért biztonság kedvéért este még megkérdeztem lánykámat hogy nem kellett volna esetleg még mondjuk virághagymát gyökereztetnünk vagy valami hasonló, mert van még rá kerek fél óránk... :DDD
Már most hiányzik - pénteken fog hazajönni.... ilyenkor mindig a pizsijével alszom, benne van az illata :B olyan rossz ha nincs itthon, bár néha a nyüzsijével ki tudna kergetni a világból.

Cégnél egyelőre minden oké, bár a héten kénytelen voltam elővenni az ordibálósfőnök-stílusomat mert a drágáim kezdtek a fejemre nőni és amikor egy számonkérésemre vállrándítás volt a válasz hát elborult az agyam ... a kiabálás nem jellemző rám, enélkül is megvan a tisztelet, csakhát lelkeim néha nagyon vérprofinak képzelik magukat - egészen addig míg az ember bele nem nyomja az orrukat egy szarvas hibába... még az a szerencsém hogy alapjába véve lelkiismeretesek, és leszállva a magas lóról alaposan elszégyellték magukat. Hiába, látom én hogy ez a bizonytalan helyzet a cégnél roncsolja a munkakedvet és a kilátástalanság nem éppen motiváló tényező... de most hogy ismét megigényli a meló részemről a többletmunkát, (na meg az a pár decibeles intermezzóm) elég jó húzóerő, adott egy kis löketet és most megint elégedett vagyok velük. :K
Mennyire utálom amikor kihozzák belőlem az állatot... :(((

Továbbra is pocsékul alszom - most már többször is felébredek éjszaka, ilyenkor szokás szerint olvasok - idén ez már a 16. könyv... a szemeim viszont ennek a fantasztikus "tréningnek" köszönhetően olyanok mint a bagzó macskáé...
Múlt héten voltam kondizni, úgy terveztem hogy csak úgy szoftosan heti egyszer elő fogok fordulni a fitnesz teremben, de ma túl sokáig dolgoztam... ráadásul holnap orosz órám lesz és még készülnöm kell rá.

Úristen, mindjárt leragadnak a szemeim - azt hiszem ma megint túl sokat ültem a gép előtt. Talán egy kád forró víz majd rekreál.
Szép estét mindenkinek! ;)

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#26) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Ma majdnem sikerült felborulnom a kisautóval - nem bénázás, hanem egyszerű időjárási tényező akart ebben a kényelmetlen és járműnél felettébb furcsa pózban pihentetni: a szél... mit szél! - szélvihar, tornádó, mega-gigantikus hurrikán stb. :Y
Olyan volt mintha autókám berúgott volna, kezelhetetlen és ingatag volt... már kezdtem azt hinni hogy csendes, észrevétlenül lappangó defektet kaptam, mikor megfigyeltem hogy a szembejövő autók sofőrjei is gúvadt szemekkel kapkodják szemeiket hol az égre, hol az útra és fehérre szorított ujjakkal markolásszák közben az ide-oda ugráló kormányt... aha, kolléga :DDD
Azért elég veszélyes tud lenni az ilyen - viccen kívül. :U

Megint rohangáltam egész nap - kirohantam egy röpke találkára kislányomhoz (elvittem neki az övet a nacijához mert annak valahogy nem sikerült magától belemásznia a hátizsákba..., meg persze az angol versenyhez a szószedetet, ügyesek voltak egyébként, bent voltak az első háromban :C ), aztán rohanás vissza a céghez, közben rohanás telefonkonfira aztán megint találkára, most viszont férjecskémmel (ő vitte vissza lánykámékat a táborba), aztán vissza és most itthon vagyok de nemsokára megyek tovább mert orosz órám lesz.

Esti program: egy kis meló, mosás, vasalás - és a világbéke megvalósítása :DDD :DD
Jó, tudom azt kellett volna elsőnek - de hát ha egyik szépségkirálynőnek sem sikerült, én biztosan nem fogom elkapkodni :DDD :C

Pá. Rohanni tovább, menni tanulni orosz baráti nyelv. :))

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#27) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Ó, kicsit skizofrén állapotot idézett elő nálam ez a hétvége a ruhákkal kapcsolatban - idádom és egyben gyűlölöm őket! :Y
Helycserés támadást eszközöltem a téli és a tavaszi/nyári ruhakészlet között: téli ruhákat kimostam, vasaltam, zacskóztam, pakoltam a nyáriak helyére - ugyanez a nyáriakkal, szellőztetés, vasalás, szekrénybe pakolás amit előzőleg tetőtől talpig kimostam ha már üres volt.... na ez már az a pont amikor utálom a ruhákat...
A cipők már nem férnek a mai napba - tisztítás, kitömés, dobozba rakás...
Na de ma még szeretem a cipőket... holnap már talán más véleményen leszek.

Kissé fáradt lettem a sok vasalástól/állástól - lehet hogy valahogy forradalmasítanom kellene a műveletet... hm..

Egyre többet foglalkoztat a gondolat hogy önálló vállalkozásba kezdjek - ötletem lenne nem is egy, s még ebben a válságban is lenne kereslete, de azt hiszem jobban ki kell dolgoznom a tervét... lehet hogy egy alapos piackutatást is végzek még mielőtt anyagi befektetésre kerülne a sor... majd beszámolok a fejleményekről. :B
A baj csak az, hogy a jelenlegi munkámat sem szeretném feladni, mindent akarok csinálni egyszerre, amit hát legyünk őszinték sokminden bánhat ha nem vigyázok...
Elég ha csak az egészségemet veszem - már hónapok óta készülök a reumatológushoz, ha nem kezelik időben a kezemet, félő hogy annyira tönkrevágom őket mint anyai ágon valamennyi felmenőm... azt hiszem ebbe a "feladatba" is majd bele kell löknöm magam, mindig ezt kell tennem ha elkezdem keresni a kifogásokat, de közben agyban nagyon is tudom hogy fontos dolgot halogatok... :((( :U

Holnap hajnalban sok-sok táblázat vár és tervek, úgyhogy nem tudom bekukkantok-e, esetleg este ha még nyitva tudom tartani a szemeimet.

Na hát további szép estét! :K

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#28) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Na - ma nagyon hatékonyan működtem ... :K

Reggel 7-11-ig meló ezerrel, problémák hegyekben - de erős voltam és 11:00-kor leléptem és telefonon tartottam tovább a frontot.
Továbbiakban: útlevél- és szi.-igénylés mert a régiek lassan lejárnak, aztán posta, orvos (na ez aztán még érdekes lesz, elküldtek egy csomó helyre a kezem miatt, a vesém miatt és labor meg minden egyebek...), lottózó (megnyerem én ha addig élek is! :DDD ), szoli (végre - már attól féltem hogy velem fogják reklámozni a "ragyogó fehérséget"), hétvégi nagybevás és enni meg elfelejtettem... :U megint...

A munkát sztem csak holnap reggel folytatom, bár nagyon zavar hogy rengeteg dolog kimaradt. Ma meglepő módon majdnem elaludtam reggel - jó, az is igaz hogy fél háromkor felébredtem és természetesen olvastam. Most egy kicsit filozófikusra vettem a figurát, de néha az az érzésem hogy a zseniket tényleg csak egy vékony hajszál választja el az őrültektől... Moore kicsit fárasztó..."A józan ész védelmében..." - meglátom meddig bírom cérnával, mindig várom hogy majd a köv. oldalon végre értelmet nyer eddigi fejtegetése...

Nem jó dokihoz menni, most egészen hipnotizálható vagyok azt hiszem, fáradt lettem és letört... még belémmagyarázzák hogy beteg vagyok. Túrót...! :(
Azért sem vagyok beteg és ha egy kicsit igen is mégis, akkor is hamar meggyógyulok.
Remélem a hízásomra is megtalálják a magyarázatot, mert már nem férek bele a kedvenc cuccaimba.. a flancos bikinijeimre gondolva pedig egyenesen elkap a sírógörcs... "Habcukor bikiniben" címmel én fogom játszani a főszerepet az Idei Nyár első és további felvonásaiban... jaaaaj! :Y

Na szaladok tovább mert lánykámat haza kell hoznom a zenekari óráról - jaj de nehéz lesz most innen felkelni...

Pá és szép estét! :)

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#29) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Atya világ... de régen jártam itt - most kicsit mérges vagyok magamra :(((

Pedig annyi minden történt velem, később ha lesz időm elmesélem - a legújságosabb újság most velem hogy kőfejtést hajtanak végre a vese nevű sziklakertemben :U
Mindig is voltak veseköveim - de most a doki megelégelte hogy tárolgatom őket és por formájában szeretné elemezgetni őket..

.. és ez még nem minden - de jaj, rohannom kell vásárolni meg az ablakmosást is mára terveztem mert lepasszoltam a lánykámat így az egész nap a lakásé kell hogy legyen...

... na de majd mindent részletesen megírok - addig is pá!

Gyönyörűséges napot kívánok - és nem elfelejteni mosolyogni, ez ugyanis ártalmatlanul ragályos és csodákat művel :))

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#30) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Nem szokta a cigány a szántást - szokták mondani.
Hát én meg a kerékpározást - tegnap párom unszolására (milyen jól tette!) elmentünk a közeli erdőségbe és mire észbekaptunk hazafelé, negyed hat lett. Eleinte azt gondoltam hogy nem fogom bírni, de aztán szépen belejöttem és egész szép kis távot sikerült megtennünk. Igaz eltévedtünk és nem ott kerültünk ki a zöldből ahol szerettünk volna - hanem egy másik településen :DDD de sebaj, jó lecke volt a térképekről...

Ma viszont mindketten totálkárosak vagyunk, nem csak az izomláz miatt... pedig a bicaj-üzletben azt mondták hogy a leg-ergonomikusabb nyerget vásároltuk ... :O :DDD

A jövő hétre kaptam péntekre időpontot a kardiológushoz, jó lesz megjegyeznem hogy kicsit fulladok - a háziorvosom rákérdezett hogy nem szoktam-e, mire én: éééén??? Á, dehogy, egészséges vagyok mint a makk, házat lehetne döntetni velem.
Erre közölte hogy jó, azonnal kardiológus... NEM VAGYOK BETEG.
Csak rám férne már egy kis generálozás :DDD

Jut eszembe, hétfőn autókát viszem a szerelőhöz. Nem akkora a baj mint hittem, de sikerült listát írni arról hogy mit szeretnék javíttatni még... egyszerre ugye minden nem megy, buxa behúzza a satuféket :K :Y
Egyébként láttam a kisautót alulról - szerelővel egész jól megértjük egymást, és felemelte nekem hogy alatta sétálhassak... hát nem bizalomgerjesztő, láttam ahol a kipufogócső hegesztése enged, úgyhogy cserélni kell a középső részt ez már biztos.

Lánykám ma hazajön nagyiéktól, tanulás, hörcsög- és szobatakarítás várja, úgyhogy mindenkinek 100% program a hétvégére.

További szép napot mindenkinek! :DD

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#31) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Ma rendbe kell tennem a dolgaimat - annyira sűrű minden körülöttem hogy az már szinte a felszínen tarthatna :DDD de tudom hogy ha sürgősen nem teszek valamit akkor végérvényesen elmerülök... jó lenne már a műtéteken túllenni, ráadásul a kislányomnak is rengeteg felmérő, vizsga, fellépés... :O szóval izgulni-való.
Lehetetlen mindent összeegyeztetni... pont akkor lesz fellépése amikor kórházban leszek... frankó anyuka... épp akkor kell lepukkannom amikor más a fontos...

A lakás is szalad és most még az is nyomaszt hogy a kisautó a szerelőnél aludt... arról nem is beszélve hogy a végösszeg nagyon fog fájni... :O

Bent a cégnél is áll a bál... valahogy az az érzésem hogy még nincs vége a változásoknak...

Na akkor mély levegő, kifúj és azt mondja: Rajtam múlik!

Szép napot! :)

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#32) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Ó, kisautó hazatért - bár a középső kipufogórészt nem cserélték... már így is elég magasra rúgott a szervíz díja :U így hát nem merték megrendelni...

Talán kezdem összeszedni magam, vagy nem is tudom mi... azt már észrevettem hogy ha nincs rend körülöttem akkor bennem sincs.
Sürgős nagytakarítás szükségeltetik...

Olyan fura hangulatom van, valami megint készül, lóg a levegőben... olyan mintha visszafojtott lélegzettel várnék valamit... valami történni fog...

Tegnap megkaptam az új telefonomat - már aktuális készülékcsere volt, mert az előző telefonon beszélgetés közben rapszodikusan kikapcsolt, én meg csak mondtam-mondtam... Ez viszont igazi csajos csoda :DD bordós-pirosas-fuxia színű fémes csillogással ... Motorola U9. A cégesem nagyon fiús, már aktuális volt egy csipet nőiessség :K :B

Megyek csobbanni - közben olvasok valamit (talán egy hétpettyes szakdoli mesterművet :DD ) és kipróbálom a legújabb fürdőolajamat ... hm ...

Szép estét mindenkinek! :))

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#33) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Hahó,,, még élek :)

Ma voltam kardiológusnál, azonnal demonstrálni is tudtam mennyire dagad be a lábam ... most a sok várakozástól... annyira kényelmetlenek ezek a műanyagszékek...
Fél tízre volt időpontom - de csak fél kettőkor borulhattam le a főorvos úr szentsége előtt hozsannázva... (naggyon jó pasi egyébként, úgyhogy tök gáz volt ennek tudatában egy szál semmiben flangálni... )

Kiderült hogy ami kardiológiai szempontból problém(ácsk)a az nem okozhatja a dagadásomat.. mindjárt csináltak is egy pajzsmirigy-vizsgálatot, vérvétel miegymás.... két hét múlva eredmény...addig meg hadd dagadjak :U

Nővérkémhez nem jutottam el ma, pedig terveztem hogy dokizás után elugrom hozzá - de hát olyan hosszúra nyúlt ez az egész hogy már nem fért volna bele... pedig olyan cuki göncöket vettem a kisbabának :)) hiába - nem bírom megállni, ajándékot venni szeretek a legjobban.

Remélem holnap elmegyünk az arborétumba, még most amíg virágzás van... :K ja, és maradt még két ablakom amit le kellene mosnom :O a CD polcra pedig jobb ha nem is gondolok... nagy lelkierőt kíván...

Mantra a hétvégére: Imádok ablakot pucolni... imádok ablakot pucolni, annál már csak a CD-ket szeretem jobban letakarítani ... ommmmm

Gyönyörű estét mindenkinek! :DD

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#34) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Voltunk az arborétumban!
Tudom ajánlani mindenkinek: Tata-Ágostyán, bizonyos időpontokban van vezetés (már akkor is ha csak 3 pár gyűlik össze) mi 11:00-kor voltunk.
Gyönyörű és olyan érdekes hangulata van..
Aztán elmentünk a várgesztesi kilátóhoz a Várba, ez egy kicsit csalódás volt, csakúgy mint Majk, bár azt hiszem ebben mi is ludasak voltunk mert nem néztünk alaposan utána hogy hova is és merre is kellene mennünk, úgyhogy így utólag ellenőrizzük a hiányosságot...
Az biztos hogy a táj akármerre mentünk ezen az úton - csodaszép... ilyenkor nagyon büszke vagyok hogy itt élek Magyarországon... :K

Lánykám saját bevallása szerint unatkozott, azt hiszem ezt a kiskamaszkort át kell vészelnünk - kompromisszumokkal... ő most más után vágyakozik, érdeklődik, ez a séta ebben a lélekállapotában uncsi...

Tudom: Euro-Disney jobban bejönne... de ezellen meg egész lényem tiltakozik... jaaj, majdcsak összehozunk valamit ami neki is tetszene.
Mostanában úgy érzem hogy egyre kevéssé ismerem - úgy értem azt ahogy és amilyen ütemben változik.
Nem szabad elveszítenem - holnap közösen kiderítjük hogy mi is érdekelné igazán a szabadidejében (a többit tudom :D ), aztán most egy kicsit mi adunk le az igényeinkből az érdekében...

Ó csodás kamaszkor - mindegyik fél beleőrül ... és mindegyik azt gondolja hogy neki van igaza.
A sajátja. :DDD

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#35) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Ó meghalás - maratoni leltár ellenőrzés, listafeldolgozás és pénzügyi mutatók tömkelege - kétnapi koffeintablettás mámor vegyítve összesen húsz perc alvással ... már ha az annak lehet nevezni.
A végén már hideghullámok zajlottak az ajkaimon és hangokat hallottam... (később kiderült hogy a biztonságiak hozták ránk a frászt...)

De még mindig nem alszom mert holnap vendégségbe megyünk és még sütnöm kell..
Lábaimat legszívesebben inkább a fejemen hordanám égnek mereszve, talán nem dagadna ennyire mint most - valami szörnyű érzés, mintha nem is az enyémek lennének...

Gyorsan szaladok sütni (nem a fejes-lábasaimmal :DDD ), csók a család és majd még jelentkezem remélhetőleg holnap...vagy azután....

De innék egy hideg Martinit ... lehetőleg valahol egy elhagyatott, csendes hullámok által nyaldosott tengerparton... egy jó könyvvel... Úristen mindjárt elalszom.

Szép álmokat mindenkinek - nekem most nagy szükségem lesz egy jó mélyre :o

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#36) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Na ez a hét még véget sem ért, de már eseményekben gazdag...

Kezdődött a rohangálással, szegény gyerek teljesen leamortizálódik évvégére - velem együtt mert átérzem az összes izgalmát vizsgák, évvégi dolgozatok és koncertek alatt...
Hétfőn éppen a szomszéd városból repesztettünk hazafelé - amikor leszakadt a kipufogócsövem, ráadásul az első fele, kvázi toltam és nem húztam a csövet... de hát menet közben ezt nem tudhattam és a forgalom miatt megállásra sem volt semmi esélyem...
Még szerencse hogy nem akadt fenn valahol mert akkor az autó egész hátsófelét leszakította volna ... irány a szerelő. A két héttel ezelőtti 100 K felett még 50 rugó, mert a kipufogócsövön kívül kiderült hogy a műszaki is esedékes...

Az orvosaim elmehetnek oda ahová gondolom, mindkettőnél 2 órai várakozás után derült ki hogy eddig ugyan "bármikor itt lehet"-nek, aztán az is hogy sajnos mégsem...
A pajzsmirigy eredményeim rendben - innentől kezdve teljes a kétségbeesés hogy akkor meg mi a fene bajom van???
Jövő héten folyamat-ellenőrzés az osztályomon, remek - mennem kellene reumatológiára, de nem baj, majd rohangálok, hiszen erre vagyok determinálva. :O :W

Pénteken mamikámat viszem orvoshoz - kb. 10 év alatt nem ültem ennyit váróteremben mint most egy hónap alatt...

Annyira pozitív szeretnék lenni, de sajnos most a hormonszintem nem megfelelő hozzá... :Y Ha nem pajzsmirigy - akkor mellékpajzsmirigy, vagy mellékvese.... vagy mellékutca :U
Bánom én csak már adjanak valamit amitől nem hízom tovább, nem dagadnak a lábaim, nem töredezik a körmöm és nem fájok...

Mantra mára: Higgadt vagyok, tudom hogy meggyógyítanak az orvosaim....
Ha nem , akkor elmegyek én is generálozásra a szerelőhöz.

:o pá és tessék szorítani nekem, gondolni rám és szóljon ha valaki megtávgyógyított :DDD

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#37) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Ma állandó jellegű vendége voltam városunk rendelőintézetének - kifelé menet a takarítónő nagyot köszönt. Lehet hogy ez olyan mint a dm-ben a törzsvásárlói kártya :DDD úgy érzem befogadtak :DDD :)) :B

Na nem volt olyan vidám az egész mert estére teljesen lepukkantam, de az határozottan jól esett hogy a dokik kedvesek voltak... javarészt mamikám problémáira kerestük a megoldást - és hál' istennek eredményesen mert kiderült hogy a kezeletlen betegségei ugyan nagyon látványosak és igencsak hátráltatja a mindennapokban, de viszonylag könnyűszerrel orvosolhatóak. Ez megnyugtatott.

Aztán én is elbattyogtam a háziorvoshoz - hátha ezalkalommal bent találom... - megnézte a papírjaimat és közölte hogy meg kell várnunk a reumatológiai eredményeimet... :O
Ez talán jövő héten meglesz.

Írtam az "Elvesztettem a mobilomat" topikba, nem jött válasz - most vagy tisztára hülyének vagy tisztára naívnak gondolnak... nem tudom melyik a jobb :DDD :U
Bár sztem a naivitásomat már könyvelendőnek tekinthetem... :O

Ugyan azt írtam hogy nem teszek feljelentést - délután mégis felhívtam a rendőrséget és nagyon segítőkészek voltak. Közben én is okosodtam miután felhívtam az egyik szolgáltatót és ha ők konkrétan segíteni nem is tudtak, használható tippeket azért tudtak adni.
Kedden megyek a yard-ra intézkedni... nem akarok én vendettát meg drasztikus retorziókat, (továbbra is úgy gondolom hogy gyerek lopta el lánykám telefonját...) de igenis meg kell tanulniuk az embereknek hogy minden tettüknek következménye van, és a felelősséget vállalniuk kell.
Ha csak annyi történik hogy betojatják a gyereket a hivatalos szervek - talán észbekap és tanulság lesz egy életre... persze lehet hogy fogggalmaim sincsenek az efféle kreatúrák gondolkodásmódjáról és lelkivilágáról.. elvégre ha a környezete már születése óta nem plántál a gyerekbe mást, az nem lát egyebet mint hasonló eseményeket akkor lehet hogy krumpli az egész :F :F :F

Na de mindegy, lényeg az hogy tettem valamit annak érdekében hogy a dolgok haladjanak és forogjanak a fogaskerekek...

Szép napot mindenkinek - attól még hogy az idő rossz, tehetjük széppé ... :))

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#38) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Behavaztam.
Nem tudom hogy végzek a melóval - ma és holnap egésznapos értekezleteim lesznek, ez úgy hiányzott mint púp a hátamra.

Tegnap voltam reumatológián - vészesen szökik a kálcium a szervezetemből. Gyenge vagyok mint a harmat, és ez egyáltalán nem vall rám. Remegnek a lábaim és a kezem is, állandóan mozgatom őket.
Szép és megnyugtató látvány lehetek. :(
Ma ismét csapoltatnom kell magam, mellékpajzsmirigy- és részletes vérvizsgálat.

Voltam a rendőrségen is, felvették a jegyzőkönyvet, most már csak várnunk kell.
Én biztos vagyok benne hogy előkerül a telefon.

Gyereknek még mindig dolgozat-dolgozat hátán, de legalább már Zeneiskolába nem kell mennie, megvoltak az utolsó vizsgái.

Jaj csak már lenne jövő hét szombat - legalább...
Hogy én mindig idősebb akarok lenni... :U :F

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#39) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Na megvolt a vérvétel - elájultam. :O
Arra még emlékszem mikor a laboros néni azt mondta miközben kotorászott a vénámban hogy "nem akar jönni, pumpáljon már - bírja még? Julika gyere tekerj te is rajta hátha neked elindul...".
Én indultam meg ... lefelé a székről. Ráadásul mivel nem sikerült a 6. fiola levétele, közölték hogy megint bökni kell...
Hogy jobban lettem azt az is mutatta hogy kifakadtam: " Ne szarakodjunk, öntsék össze aztán osszák szét, ezt aranyban mérik úgyhogy nem adok többet." :Y
A néni morgott hogy ha akarna se tudna többet levenni mert szándékosan rejtegetem a vénáimat... :W :DDD

Miközben borogattak, két négyéves is lealázott - zokszó nélkül hagyták levenni a vért, megkapták a matricájukat és vigyorogva mentek ki a rendelőből, levéve a vattát a tű helyéről és mint harci sebesülést - hordozták körbe a kint váró sereg előtt kinyújtott kis karjukat.

A néni azt mondta hogy én ne is reménykedjek a matricáért.

Meló ezerrel, mamikámmal is rohangálok - aranyos volt ma, a tömött váróban megsúgtam neki hogy jövő héten nem én fogom elhozni kontrollra mert tudja, akkor műtenek engem is.
Erre nagyim jóóóóó hangosan belekiabált a váró csendjébe: " A melleddel fognak műteni????" :W :W :W :O
Néhányan zsebkendőt emeltek a szemükhöz és nem tudom miért de rázkódtak... :U :DDD

Még jó hogy olyan klassz a humorérzékem és jót kacagtam rajta.

Na szaladok orosz órára meg a lánykámért - csók a család, szép estét!

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#40) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Katasztrófa! :W :W :W
Már + 8 kg-nál tartok!
Ez így nem mehet tovább! Nagyon remélem hogy kitalálják mi a bajom mert (ahogy magamat ismerem) ha nem sikerül lefogynom akkor lőttek a nyaramnak! Semmi bajom a túlsúlyosokkal, ha ők így jól érzik magukat és fesztelenek a felesleggel, legyen - és nem is bámulom meg őket a vízparton akár bikiniben vannak akár miniszoknyában....
De én képtelen vagyok lógó hassal kimenni a strandra!

A kálcium-koktélt már szedem, de sztem ez csak tüneti kezelés - a kezem és a lábam most már kevésbé fáj, tehát biztosan használ, de még mindig dagadok és hízom a hűtőszekrény látványától is.

Ma főztem káposztalevest hogy hétfőtől legalább egy hétre kipróbáljam (büdös az egész lakás, lánykám már el is menekült a barátnőjéhez, szülinapi zsúrra), de bevallom nem nagyon hiszek benne...
Nem lesz egy placebo úgyhogy rajtam lehet tesztelni :U

Végre eljutottam a szoliba is - legalább barna legyen az a narancsbőr :O

Szóval hétfőtől levesezek - kívánjatok sok szerencsét.
Cél: 40 kg - 48-ról visszaszámlálás indul!

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#41) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Kezdek berezelni - holnapután kőfejtés... :F
Holnap kell felhívni az urológiát pontosításért, aztán meglátjuk... remélem hogy most már tényleg megcsinálják, mert az eredeti időpont szerint már rég el is felejthettem volna.

A cégnél megint áll a bál - egyik angol kollégám egy kötetlen beszélgetés alkalmával megpendítette hogy azért ne lepődjek meg ha a csoportomat összevonják másikkal v. megszűntetik, a tevékenységet pedig átcsoportosítják - a leépítések után 50%-ra redukálódott a létszámunk... szép.
Valamiért nem aggódom, pedig ilyen hír hallatán már rég paráznék - csak jó dolog történhet velem, ebben egészen biztos vagyok. Azért a csapatomat nagyon-nagyon sajnálnám, meg persze a projektet is, én indítottam el hát tutira megsiratnám...

Milyen az élet - mennyire más érzések ébrednek az emberben idővel... most azon sopánkodom hogy nem merünk elmenni a tervezett kéthetes olaszországi utunkra, gyerekkoromban pedig már az világszenzáció volt ha egy hétvégére elmehettem a nagynénémhez a Balatonra (bár fürödni soha nem vitt el...) és örökkön-örökké hálás voltam érte... volt egy márkás tusfürdőm amit még mielőtt használtam volna percekig szaglásztam, volt egy Neoton műsoros magnókazettám - és mindezért azt gondoltam hogy irtó gazdag vagyok, elégedett voltam a világgal.
Valójában sohasem voltam elégedetlen a helyzetemmel akárhogy is alakult - talán ez a boldogság titka...

Nagyon szép álmokat kívánok mindenkinek! A legszebbek pedig váljanak is valóra :K

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#42) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Megvolt.
Nagyon rossz volt.
Fájt - mintha ütemesen szöget vertek volna a vesémbe.
Aztán egész éjjel és másnap nonstop hasmenés és vesegörcs heveny alhasi fájdalmakkal.
Aztán megszültem az "ikreket": egy 4 mm és egy 5 mm-es kövecskét.
Aztán még egy teljes nap WC program.
Nem is emlékszem mikor voltam utoljára ilyen gyenge.
Ma érzem először hogy túlélem - voltam dolgozni is.
...azért még görcsölök... de ez már semmi...

Let's rock'n roll :DDD

Puszi mindenkinek aki jószívvel gondolt rám :R :R :R

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#43) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Megvoltak az évzárók - csupa kitűnő :C :C :C
Én vagyok a világ legbüszkébb anyukája...

... és a világ legkétségbeesettebb főnöke...
Egy másik poszton kínáltak fel állást - de ez azzal járna hogy felszámolják a jelenlegi csoportomat... ezt nem akarom de azt sem tudom hogy itt mennyiben függ bármi a döntésemtől... megőrülök lassan...még több meló, még több felelősség - de egyáltalán nem biztos hogy még több pénz...ebben nem is az a legfontosabb, hanem az hogy az embereimet és a projektet jó kezekben tudjam...
Tényleg közel állok a megzizzenéshez.
Az sem jó ha az ember munkanélküli, de amikor ilyen emberileg megkérdőjelezhető döntést kell meghozni (akkor is ha elvállalom akkor is ha nem...) az sem a legkönnyebb.

Még mindig nem tudják mi a bajom, vannak értékeim a laboreredményben amik többszörösei a referencia tartomány felső értékének, s vannak olyanok amik az alsó értéket messze sem érik el...
Időpontot két hetes várakozási időre kaptam, aztán meglátjuk...
A múltkori vérvételem nem sikerült - meg kellett ismételni (majdnem felrobbantam)... ismét két hét várakozás....

Szép!
Tisztára össze vagyok zavarodva.. .egy kis nyugi kellene...

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#44) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

... hát még élek - egyelőre...
Parathormon eredménye ref. tartományon belül - nem tudom hogy ez a vészesen alacsony kalcium-szintem mellett jó-e vagy sem...
Kedden megyek dokikhoz - a vesém a műtét óta folyamatosan fáj, pedig betartom a napi minimum 1,5 liter folyadékot, nálam ez annnnnyira nagy szó!! :Y

Ha pedig alvási-képesség-indexet mérnének, az katasztrófa lenne: tegnapelőtt csúcsot döntöttem - hatszor ébredtem fel, olvastam egy-egy órát, majd aludtam 20 percet.. .ez így ment reggelig.

Melóhely még nagyobb katasztrófa - elvállaltam a melót... nem tudom hogy említettem-e (most nem fogom visszaolvasni a kínlódásaimat mert így is eléggé gödör-hangulatom van) de felkínáltak egy európai szintű vezetői pozit, amit ha meghirdettek volna simán meg se látom... de így legalább van remény arra hogy az emberkéimet biztosítani tudom ...
Akkora felelősség hogyha rágondolok kiráz a hideg... ráadásul a főnököm közölte hogy esze ágában sincs mást megkérdezni (mert ugye alig bírtam feleszmélni amikor jött ezzel az ötlettel..., én meg mindjárt hat nevet is soroltam akik ezen a szakterületen jobbak nálam sztem...) kijelentette hogy annak a csapatnak vezető kell - tehát személy szerint én, és maradjak már csöndbe mert ezek szerint ő jobban ismert mint én magamat...
Jóég, visszagondolok, nem is tudom hogy történt... pedig vagy egy órán keresztül győzködött. Mert az az igazság hogy egy idő után nem tudtam rá figyelni, egyszerűen olyan volt mintha nem is tudom, mintha azt mondták volna hogy holnap meg kell másznom a Himaláját és ki kell tűznöm a zászlót a csúcsára... És egyre a mostani csapatomra gondoltam, mi lesz velük ha elhagyom őket...
Aztán értésemre adták hogy nem sokáig lesz már meg a csapat... ez szörnyű!
Én ebbe folyamatosan belehalok - azon kapom magan néha amikor nagyon fáj pl. a vesém hogy milyen jó ez a fájdalom mert legalább érzek valamit, valami mást, ami emberi... és élet, és akkor az is lehet hogy élek és nemcsak dolgozom...

... és érzem hogy van lelkem és az is érez, amikor megölelem a kislányomat és akkor rámtör a sírás és az is jó hogy sós meleg könnyek csorognak végig az arcomon és a nyakamon, és pottyanak a földre sűrűn... és ez azt jelenti hogy még élek...

Állítsátok meg a világot - ki akarok szállni!

...persze csak kicsit... :U

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#45) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Éééés újra itt vagyok :C

Még mindig nem tudni hogy mi bajom van - a rheumatológus kalcium-terápiát írt fel, az urológus még ugyanazon a napon egy másik rendelőben kalciummentes-diétát... :F
Erről ennyit - egyik nap az egyiknek, másik nap a másiknak kedvezek ... :DDD

Járok rendszeresen infra-szaunázni, akkupunktúrás kezelésre és talpmasszázsra - szóval kezdem összekapni magam.
Azért még nem minden frankó, pl. melóhely... - de már kezdem visszanyerni régi önmagamat.
Fogyni egyelőre még nem fogytam de tutira biztos vagyok benne hogy egy hónap múlva már nevetni fogok az egész kínlódáson - jógázom és elkezdtem alkalmazni az aromaterápiát, illatos fürdőket.
Ha már az orvosok ennyire nincsenek a top-on, kénytelen leszek önmagamat meggyógyítani :Y

Hát ennyi - szóval szivárvány hangulatban vagyok, remélem kitart... mert nagyon nehéz időszak előtt állok: betanulok, betanítok, ráadásul megint kaptam egy halom projektet. De most nem vagyok panaszkodós, hálás vagyok mindenért - legalább van még munkahelyem...

Nagyölelés mindenkinek :)) további szép hétvégét!

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#46) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Rossz látni ha meghal valami... látni hogy oázisból kietlen sivatag lesz, boldog emberekből lélektelen, sivár hústömeg, bizalomból fagyos vigyorral hátrálás, élettel teli nyüzsgő munkahelyből kietlen, kongó, üres épület - a következő naptól rettegő kollégákkal...
Haldoklik... - én még dolgozom, a nyomás hihetetlen, és félek hogy nem fogom tudni tartani a lelket a többiekben...
Lesz valami - úgy még nem volt hogy ne lett volna valahogy :U .

Jó hír hogy elkezdtem fogyni: - 1 kg.
Hátravan: 7 kg.

Tűk a fülemben, talpmasszázsra továbbra is járok és megpróbálok élni, jókedvűnek maradni.

Valami viszont lóg a levegőben - és nincs jó érzésem ezzel kapcsolatban.

Bármi lesz is, semmi sem történik véletlenül. Mindennek oka van, minden döntésnek pedig következménye amit viselni kell.
Megyek az úton amit a lábam elé tesznek az égiek - ha én nem is, ők tudják hogy merre kell mennem.

Nekem csak mennem kell.

Menetközben majd megállok jelentést tenni... ;)

Szép napot mindenkinek! ;)

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#47) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Kezdődik az iskola, lánykám itt rohangál megpakolt iskolatáskával pizsamában... :C
Én a vasalnivaló mellé ültem hátha most már rámparancsol hogy tüntessem el, de alig látok a fáradtságtól úgyhogy még váratom... majd holnap.

Amúgy minden o.k., fogyi kitart - 2 kg mínusz, 6 még hátravan... :)

Most üres az agyam, max. a holnapi kimutatásaim keringenek benne hol összeállnak, hol szétesnek ... megyek pancsizni mert mindjárt elalszom... :o

Pá mindenkinek.

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#48) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Jó ég! :Y hát én már ilyen régen jártam erre?

Semmi új egyébként, rengeteg munka, hajnali 3-kor kelés és csak tolom estig...
...gondolom ezzel nem vagyok egyedül...

Teljes a boldogság - annnyira jó élni, olyan kerek most minden (mint én :F )
Magamhoz tudnék ölelni mindent - hálás vagyok hogy LEHETEK :R

Tegnap bejött hozzám egy angol kollégám aki elmegy a cégtől - csak beugrott elköszönni - hát majdnem elpityeredtem, de csak mosolyogtunk egymásra és legszívesebben megöleltem volna.... olyan rossz érzés mikor rádöbben az ember hogy talán utoljára lát valakit ebben az életben... :O

Azt kívánom neki tiszta szívemből hogy váljon valóra minden álma, legyen szép élete és olyan állása ahol megbecsülik és szeretik. Én mindig melegszívvel fogok gondolni rá.

Most viszont vízszintesbe helyezem magam és alszom egy nagyot!
Szép álmokat kívánok :o .

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#49) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Ha egy ciklon beindul :DDD ...

Tegnap virslis és sajtos sütit készítettem, ma oldalas sül és bepróbálkozom a paradicsom eltevéssel... :B még sosem készítettem, csak gyerekkori emlékeim vannak a dunna alatt dunsztolódó palackokról - na meg arról amikor ezeket a dunnákat trambulimként használtuk.... :U

Nagyon formában vagyok - bár a meló ha lehet még több lett, hát úgy tűnik hogy mindent lehet fokozni... :Y

De nagyon átmentem tornádóba, mindenki csak kapkodja a fejét - két hónap alatt sikerült felráznom nemcsak az én osztályomat de a társosztályokat is.. . :C ééélvezeeem :K
Bírom mikor ilyen vagyok, ráadásul az utóbbi időszak hullámvölgye után nagyon megérdemlem a sikerélményt!
... és hálás vagyok érte a végtelenségig :R .

Megyek mert kezdem érezni a husi illatát - nem sokára mehet rá a rennngeteg fokhagyma!

Gyönyörűséges napot kívánok!
Egy buksi-simit küldök minden Szomorúnak. :))

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

(#50) Cy-clone


Cy-clone
csendes tag

Hát ... - még élek :U
Régóta nem írtam - rengeteg volt a meló és a változás...
Meló most jobb, vagy inkább nyugisabb - lehet hogy még hiányozni fog az őrült tempó, hiába, valóban hozzászoktam.

Változás?
Hát az van - leginkább bennem.
Nem a legjobb - és nem is tetszik.
Hogy elnyomjam az érzéseimet most rengeteget hallgatok zenét - ez jó is meg nem is.
Tompít, kizárja a jelent - távol tartja a rossz gondolatokat.

Azt már említettem hogy jók a megérzéseim - hát most is érzek valamit és ez egyáltalán nem megnyugtató.
Az utóbbi fél évben három közeli hozzátartozóm halt meg.
Minden alkalommal megéreztem - inkább azt mondom hogy éreztem hogy rossz történik, azt soha nem tudom hogy mi..
... a rossznak pedig még nincs vége... :F

Félek.
Jöhet a zene... :W

"Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Mindennap-o.k.! :)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.