Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Minden ami AUTOHIFI! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Szobai hifi fórum már van,autó hifit nem találtam!
Itt összegyűlhetnek az autóhifi szerelmesei!
Lehet SQ , SPL , vagy egyszerűen csak hobbiból épített rendszer , bármi!
:R
Sok sikert a topiknak! ;) :K

[Ezt érdemes elolvasni. "hány wattos?"]

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Na hát akkor kezdem is ,az én rendszerem miből tevődik össze :

Pioneer DEH 8400MP
Audio System Twister F2 280 2db
Audio System Radion 165 komponens szett
Audio System X--ion 12Plus /28L-es zárt ládában/

Phoenix Gold 25mm2-es tápkábelek. /35ös folyamatban/
Soudaband hangszigetelés

Röviden,tömören. ;)

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#3) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Hát nem akar beindulni a topik :((( :( :( :( :(((

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#4) fero02 válasza ::Trunks:: (#3) üzenetére


fero02
veterán

(#5) ::Trunks:: válasza fero02 (#4) üzenetére


::Trunks::
senior tag

:Y Eddig nem találtam!
Akkor viszont törölhető :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#6) Evomme


Evomme
csendes tag

Hello lenne nekem egy ilyen 100W-os szubcsövem és azt akarom tudni hogy mennyit érhet használtan !!

(#7) csyo


csyo
senior tag

sziasztok!

BMW 316i kocsimba szeretnék autohifit.

van benne gyérilag már cucc, de nem jol szol...
Nem vélom, hogy leugorjon a fejem tole, de szoljon szépen, dubogjon a basszus, legyen benne szép kozép és magas hang is,
Psychedelic trance-hez kell, ahhoz mindennek szépen kell szolnia, az benne a lényeg:-)

Arra gondoltam, hogy AUX catis kellene, mert akkor az MP3 lejatszomat csatlakoztatnam a lejatszora..

De nem tudom milyen lejatszot tegyek bele, milyen hangfalakat, erositot, stb...

kb 30-50 ezer forintom van erre a projektre

Teljesen hulye vagyok a hanghoz...
Mit tanacsolnatok?

Legyen szép a napod!

(#8) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! 2000-es évjáratú audi a4-be szeretnék egy első komponens szettet. 13cm fér be csak kiemelőkerettel. A gyári hátsó ovál hangszórók egyenlőre maradnának. Clarion DXZ 858 rmp fejegységről lenne hajtva, később valami alap erősítőt vennék. Max 25 ezret szánok a szettre, új és használt is érdekel. Az első ajtókat szeretném valami legalapabb hangszigeteléssel ellátni, erre is mondhatnátok tippeket. Főleg rap zenét hallgatok. Mi lenne az ideális vétel számomra 20 ezer körül? Remélem tudtok segíteni, várom a javaslatokat! :)

(#9) xdave


xdave
csendes tag

Sziasztok!

A következőben szeretnék tanácsot kérni:

Citroen Xsara (nem Picasso) autómban cseréltem a gyári fejet Pioneer MVH-390BT-re. Most szeretnék továbblépni és hangszóró, valamint mélyláda választásban lenne szükségem tanácsra.

Ami rendelkezésre áll:
- Quadral Traffic A450X négy csatornás erősítő
- Tápkábel
- 1x5m RCA kábel

Amit most tervezek venni:
- egy pár komponens szett előre (165 mm)
- passzív mélyláda

Kérdéseim:
- Mennyire szempont az in-line / external crossover a komponens szettek esetében? A 20-25 ezres kategóriában általában csak a tweeter előtt van egy high-pass filter és ennyi. De azért akad olyan termék is, ahol a mélyközép is filterezett jelet kap. Ez érezhetően javít a minőségen? Azért is vannak kétségeim, mert drágább hangszóróknál is előfordul, hogy csak a tweeter kap egy in-line filtert.

- Ezen a szinten (értsd: nem high-end) van bármi szerepe a fáziskúpos kivitelnek?

- A következő komponens szettek közül melyiket választanátok és miért? Valahol olvastam, hogy 90 dB érzékenység alattit nem érdemes, amennyiben fejről lesz hajtva, erről mi a véleményetek?

Hertz UNO K165 (Létezik belőle 170mm-es, az is standard méret? Elképzelhető, hogy befér az is?)
Hertz DSK 165
Impact EF65S
Impact EF66S
Clarion SRP-1723S

esetleg:
GROUND ZERO GZTC 165TX
Alpine SPG-17CS

Gondoltam még a Gladen Audio ALPHA 165 -re, de 3Ω-t nem támogat a fejegység. Habár később erősítő hajtaná az első szettet is, így gondolom előnyös is lenne akár ez a hangszóró, de jelenleg a bonyolult kábelezés miatt maradnak a gyári kábelek és fejegységről való hajtás.

- Hátsó gyári 130 mm-es coaxial hangszórókat érdemes kikötni, hogy ne rontsák a hangképet? Vagy gyengített meghajtással (fejegységen állítható) maradjanak?
- Melyik mélyládát választanátok és miért?

Gladen Audio ALPHA 10ZD
Gladen Audio M 10 ZD
Hertz DBX 25.3 (Ennek kisebb a térfogata valamivel, de mintha kisebb szögben dőlne a hátulja és így kevésbé simulna az üléshez, azaz összességében nem takarít meg több helyet ha jól látom.)

;)
Köszönöm előre is a válaszokat!

(#10) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok,! Úgy tűnik az alpine cde 9880r fejegységemben a végfok megadta magát, legalábbis a szaki azt mondta, és nem is javítható, mivel nem lehet beszerezni azt a fajta végfokot. Valóban nem lehet olyat szerezni, tudtok valamit? Vagy vehetek új fejet? :D

(#11) korion


korion
senior tag

sziasztok!

2 csatornás 500-750-1500RMS
1000W mélynyomót hajtana.

mit ajánlotok?

20-30 ezer körül.
előre is köszi!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#12) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Nem ide... :(

[ Szerkesztve ]

(#13) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!

Van a feleségemnek egy Citroen C3 2014-es évjárat.
A gyári fejegység semmire nem jó, egy JVC KDR981 BT-t be tudok a helyére tenni?
Mi kell hozzá? A kormányvezérléshez kell valami adapter?
A felső kijelzőt ami az autóban van a gyári fejegységről lehet állítani az újjal tudom majd ezt a funkciót?

Ez a gyári fejes:

[ Szerkesztve ]

(#14) Chris82 válasza Chris82 (#13) üzenetére


Chris82
senior tag

Esetleg egy ilyen jól működhetne benne?
[link]

(#15) samatt


samatt
csendes tag

Sziasztok!
Némi segitséget kérnék mi lehet ennek a fejegységnek a pontos neve,száma esetleg tipusa.
Valami ford féle...:)
köszi

az én anyámat...mi?!

(#16) Weareus


Weareus
addikt

Srácok!
Bocs, ha rossz helyen járok.
Ha valaki tud, kérem, segítsen!
2001-es S80-as Volvo-mban van ilyen Navi-képernyő v. mi. Ma kapcsolgattam a hifi-fejegységen a forrásválasztó gombot és behívtam valahogy a Tv-t, a kis képernyő fel is emelkedett meg bekapcsolt.
Ilyen hangyák háborúja volt rajta, próbáltam valami csatornát keresni, akkor kiírta a sávokat, meg kék képernyő, de végül nem talált semmit.

Hová érdemes vinni, ahol életet lehelnek belé, hogy jöjjön valamiféle tv-adás?

Szolgáltatónál elő kell fizetni valami csomagra vagy ilyesmi?

Hifi-s érthet hozzá?
:F

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#17) Fecogame


Fecogame
veterán

Zárható, már van topikja: Autóhifi

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Minden ami AUTOHIFI! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.