Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyenek a nec dvd +/- 8* írók (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vangelis


Vangelis
nagyúr

A metró reklámozza sajna nem tudom melyik tipus de 25k volna az ára és nagyon gondolkodom rajta
Szerintetek?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5) Vangelis válasza Kalandor (#4) üzenetére


Vangelis
nagyúr

köszi a törléseket de tényleg fontos volt tehát vagy vagy???
De lehet hogy veszek egy toshibát - ost mert nekem az is nagyon megfelelne
szerinted?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6) csabicsepp


csabicsepp
aktív tag

Én is szereztem egy 2500d-t a tesco-bol. (nem kell fikázni, korrektebbek mint a helyi kiskerek, csak rájuk kell érezni :) ). Eddig kb 20 princo-t írtam vele 4x-esen (szitázottat és simát), de nem volt gond (ált. 5-6 ot egymás után, szünet nélkül). Próbáltam még 1-2 ritek-et és imation -rw-t, ezeket is szépen írogatta (az előző toshibám az imation-t renszeresen rontotta). Firmware még a gyári 1.06-os van benne, nem piszkáltam.
Csendes megbízható, nekem nincs vele gondom.
8x-esen még nem írtam vele. 4x-es írás mellet néha filmet nézegettem, nem volt gond. Ismerősömnek a kistesó (1300A) van, régebb óta, nagyon meg van vele elégedve.

(#7) dbali


dbali
aktív tag

A mostani teszt alapján én tuti NEc-et választanék vagy esetleg Aopen-t.

Okos enged ha már szenved!

(#8) dbali


dbali
aktív tag

NEC...ezt a márkát nem igazán ismerem még miket gyárt?

[Szerkesztve]

Okos enged ha már szenved!

(#10) dbali


dbali
aktív tag

up

Okos enged ha már szenved!

(#11) Alvin_ti4200 válasza dbali (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ajánlott olvasmány, ha még nem tetted meg:)
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=334[/L]

(#12) L3zl13 válasza dbali (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

NEC egyik legnagyob japán gyártó.

Önálló termékei nem olyan ismertek Eu-ban, (kiv pár számtech alkatrészt) de nagyon sok más gyártó használja az ő cuccaikat.
Szerintem mindent gyártanak amit el tudsz képzelni... :))

Aki hülye, haljon meg!

(#13) Ketama válasza Vangelis (#1) üzenetére


Ketama
aktív tag

3 különböző NEC DVD írót próbáltam, típusokat nem tudom fejből de egyikkel se volt gond. Volt, hogy naponta 10-20 lemezt megírtam iso fájlokból és másoltam dvd-ről dvd-re és egyet se rontott el. A nyersanyag főleg Benq és Fuji lemez volt. Szóval szerintem jók a NEC dvd pörkölők.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#14) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

asszem most ezt be is tették Sulinetbe, 29k-ért táttam a tecsoban

off

tecsoban még mindig a sós ropi a sláger? :))

on

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#15) HubERtus2


HubERtus2
csendes tag

En is vettem egy NEC 2500d irot. Epp ebben a honapban keszitettek a szerkeszto kollegak (romaniai CHIP) egy tesztet, es ez volt az az iro, ami ar-teljesitmeny szempontjabol ajanlhato. En (atszamolva Ft-ba) kb 30e fizettem erte.
Egybekent a tesztet egy Plextor nyerte, de az sokkal dragabb.

Az biztos, hogy ezeknel az iroknal (DVD) szamit a lemez minosege. En csak Verbatim vagy TDK lemezeket hasznalok es eddig nem volt baj veluk. A munkahelyi laptopban levo DVD iro (az csak minuszos Toshiba) gond nelkul elolvasta.

Annyi biztos, hogy itt volt mar az ido lecserelni a CD irot... :DD

[Szerkesztve]

(#16) tobacco


tobacco
csendes tag

Húsvét után (14.-étől) lesz akciós a teszkóban a NEC 8x író (gondolom 2500A), 29990-ért. :C
Viszont a metróban most van 24987-ért állítólag NEC 8x, megnéztem és a dobozon ''Optical Drive'' márkajelzés van, és egy sárga matrica, amire az van írva, h '' NEC 2500A'', importőr: Automex Kft., származási hely: Kína. Tud erről vki vmit?
Hogy esetleg itt is ugyanaz van mint AOpen-nél, hogy eredeti NEC-et árulnak saját név alatt? :F

(#17) HubERtus2


HubERtus2
csendes tag

Az en irom Malajfoldrol szarmazik. Az elado fel is hivta erre a figyelmemet, mint egy pozitivum. Es mivel szemelyesen ismerem az urget, ugyanis ugyfelem, szerintem komolyan beszelt.

Tegnap delutant avval toltottem el, hogy DVDket irogattam. Megy mint a karikacsapas. 2.5x-el 20 perc egy lemez.

[Szerkesztve]

(#18) bumper válasza tobacco (#16) üzenetére


bumper
senior tag

Sulinetben a Case-nél
NEC ND-2500 8x DVD író 30 990,- Ft
A nyáron elfogadják a sulinet miatti tvmódosító indítványt és akkor már bárki vehet sulinetes cikkeket, és az ár felét de max. 60 ezret visszakap az adójából.
Szóval szerintem érdemesebb várni max egy fél évet.

(#19) gg72 válasza tobacco (#16) üzenetére


gg72
veterán

Egy haverom vett a minap egy ilyet a Metro-ban, s valóban NEC 2500 van a dobozban, viszont ez tényleg kínai, és nem maláj, már ha ennek van jelentősége... Eddig szuperül működik.

(#20) Raven Seldon válasza L3zl13 (#12) üzenetére


Raven Seldon
tag

Nekem pl. ST LAB FireWire kártya van a gépben, de megnéztem a kézikönyvet, és abban írják, h tulképp ez egy NEC cucc :)
Csak tudnám, h nem érné meg nekik jobban, ha a saját cuccaikat saját néved adnák? :)

''Sajnos az államnak a hülyéket is el kell tartani...''

(#21) Torry


Torry
addikt

Metróban megvette már valaki azt az akciós NEC 8*-os írót?

(#22) Johnny


Johnny
senior tag

Én a múlt héten vettem itt a PH-n HengR-től egy év garral egy NEC 2500A-t. Eddig hibátlanul írt mindent.

(#23) bumper válasza Johnny (#22) üzenetére


bumper
senior tag

És egy hét alatt hányat írtál vele ? :DDD

(#24) Johnny válasza bumper (#23) üzenetére


Johnny
senior tag

Nem sokat, másfél dobozt. Meg kb. 30 cd lemezt.

Igazából az volt a döntő, hogy PPéter (aki azért Mo-on a legnagyobb név ebben a témában :) ), 10/10-re értékelte (a Pio 107D mellett).

(#25) Vangelis válasza Torry (#21) üzenetére


Vangelis
nagyúr

én vettem voltam olyan bátor

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#26) Torry


Torry
addikt

Ennyi?
Nem jó?

(#27) Vangelis válasza Torry (#26) üzenetére


Vangelis
nagyúr

eddig nincs vele gond dvd - írja + ost nem próbáltam nekem valamiért az írott cd ket lassan olvasgatja (lehet hogy nem a dvd hibája a gyári minden gond nélkül megy de és úgysem fogom csak dvd írásra használni mint látod minden másra megvan az opticám)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28) bumper válasza Johnny (#24) üzenetére


bumper
senior tag

Bocsi de még új vagyok ebben a témában.
Ki ez a PPéter ?

]

[Szerkesztve]

(#29) skvadlipi


skvadlipi
csendes tag

A Metro-ban vásároltam és minden OK. Eddig RW DVD lemezt és CD-t is egyaránt problémamentesen irtam vele. A fórumokat böngészve felmerült olyan kérdés, hogy hol van ez gyártva mert a doboza stb-stb. Az enyém Maláj, de godolom mert bulk kiszerelésben van elegánsan becsomagolták egy kartondobozba, amire csak általános infokat irtak (Optical Drive, Made in China, stb) Viszont a kis sárga matricán ott virít az adott készülék tipusa. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Metro reklámjában még úgy szerepelt hogy v.mi Norcent...kellemes meglepetés ért amikor láttam, hogy NEC-röl van szó !

Motorozni Jóóóó !

(#30) Vitus válasza bumper (#28) üzenetére


Vitus
őstag

PPéter a cdgrab.hu-t csinálja. Erre -------> [L]http://cdgrab.hu[/L]
Nekem is ilyen NEC van és teljesen meg vagyok elégedve vele. Én még a cikkek elött vettem de örülök, hogy sikerült jól választanom. Bár külföldi lapon azért tájékozódtam. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#31) bumper


bumper
senior tag

Asszem lehet, hogy én megveszem sulinetben még a nyáron.
Apámnak van még 18000ft-ja adójából, az ha 29ért veszem a nyáron akkor 60%ot kapunk vissza. Ami ugye több mint 50%. C.;].;].L

[Szerkesztve]

(#32) konrad


konrad
aktív tag

Én is beruháztam egy Nec ND-2500A-ra nehány dvd-t meg vcd-t írtam de eddig tökéletes. :)

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#33) tobacco


tobacco
csendes tag

Az mítől lehet, hogy a NEC 2500A-val 8x-osan megírt 4x-es RICOH lemezek többségének a végét (kb 97%) a Toshiba 1712-es nem tudja visszaolvasni? :(( :( :F (eddig ez minden lemezt visszaolvasott), viszont a NEC 2500-ös gond nélkül olvassa, (asztalin még nem próbáltam).

(#34) skvadlipi válasza tobacco (#33) üzenetére


skvadlipi
csendes tag

Talán mert 8x-an irtad a 4x-es lemezt ?! Hová ez a nagy rohanás ??

[Szerkesztve]

Motorozni Jóóóó !

(#35) konrad válasza tobacco (#33) üzenetére


konrad
aktív tag

Szintén így jártam csak Verbatim lemezzel, de néha beolvassa Toshibám ...

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#36) Sunyi Sanyi


Sunyi Sanyi
senior tag

A tesztek és a vélemények alapján ma az egyik legjobb 8x-osan író DVD író!
Szerintem bár ki vehet 1 ilyet ha gondolkozik DVD íróban mostanság!:)

[Szerkesztve]

(#37) mdk01


mdk01
addikt

Nagyon megörültem ennek a topicnak mert én is ezt néztem ki magamnak meg a Teac dv-w58g-t de mégjobban örültem annak hogy eddig még egy probléma se volt.
Neketek is felteszem a kérdést:Az említett Nec-et vagy aTeac-ot vegyem?
Úgy tudom hogy a Nec amilyen rossz cd/dvd olvasásba a Teac annyival jobb az átlagnál.
Tud vki vmit is a Teac-ról?

(#38) Vitus válasza mdk01 (#37) üzenetére


Vitus
őstag

A NEC nem rossz cd/dvd olvasásba csak lassabb mint az átlag, viszont írásba meg jobb. A Teac cuccokat most nagyon lehúzzák én nem azt vennék a helyedben.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#39) Sunyi Sanyi válasza mdk01 (#37) üzenetére


Sunyi Sanyi
senior tag

HY!Most volt nem olyan rég teszt a 8x DvD írókról.ITT a PH-n!!! :))
Keresővel keresd meg.
A tesztgyőztes az Aopen és a NEC dvd írója lett!
Szerintem nem érzékeled majd azt a kis sebeségbeli eltérést olvasás közben.:C:P

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyenek a nec dvd +/- 8* írók (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.