Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) hackeeeee válasza Dromi (#60999) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én Green-t már nem vennék semmire.. Ugye vannak átcimkézett Green vinyók, amik ugye Blue cetlivel mennek, közben ugyan úgy green-ek, de akkor sem.

A Toshiba azért eléggé hangos, van motorhang, plusz hallatszódik, hogy dolgozik a fej, persze a p300 halkabb, de ott is megvan ez.

24/7 az állandó üzemet jelent. Nekem nas-ban mentek, leállítás nélkül.

Véleményem szubjektív...

(#61002) Dromi válasza Lauda (#61000) üzenetére


Dromi
tag

Most ha ennek semmi baja, a+1TB a jövőre való tekintettel megéri? Mert lehet, hogy ha gyorsan letöltenék 1TB képet, akár, akkor is még 2 TB lesz^.Vagy átpakolom az össz adatot egy helyre aztán mégjobb.^

[ Szerkesztve ]

(#61003) Lauda válasza Dromi (#61002) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ezt neked kell érezni, én nem ismerem a szokásaid, a kiadásaidat. Én jobb szeretem , ha van bőven tárhelyem.

(#61004) Dromi válasza Lauda (#61003) üzenetére


Dromi
tag

Már megrendeltem a 3TB-t, úgyis lehet megtöltöm azt is^. Az nem baj ha sok a hely^. Kiadás, hát ja, most már minden ki lett cserélve, az alaplap is mert tavaly belecsapott a villám^. Illetve a proci nem, de nem rég vettem még 8 GB ramot, ami baromi drága volt 18k^. Meg a VGA is behallt, az is ki lett cserélve, ha lesz új gép, akkor alaplap ram meg proci kell, meg egy jó vga (2-crossba ha^), a többi meg adott. Mondjuk már tapasztalom, hogy proci lassabb lett, még nem volt húzatva sem, de lehet, hogy ssd is benne van a dologban.^
De még bőven ráérek még 1-2 évet, úgy is baromi drága minden, főleg az új vga-k + a proci^, addig még fejlődik^. Először majd egy új 2k v 4k monitor lesz, A vicc az, hogy tavalyelőtt akrtam újat venni Dell-t 2k-t és akkor az olyan 150 körül volt, azt mondták, hogy ki megy a forgalomból, erre még mindig kapható és az ára is lement^.

[ Szerkesztve ]

(#61005) sbazsi válasza jim bcs (#60960) üzenetére


sbazsi
veterán

Az operációs rendszer nem ezen a lemezen fut (majd)
Az egy ssd-n van.
Erre a hdd-re kizárólag dokumentumok, fényképek, videók, zenék kerülnek.

Így is megéri a felárat? :F

(#61006) golfvariant válasza golfvariant (#60989) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#61007) pohár válasza hackeeeee (#60998) üzenetére


pohár
félisten

no, akkor jó...

btw skacok, a Skyhawk nem úgy volt, hogy nem parkol? HD Sentinelben látok egy olyan sort, aminél a WD RED-nél 0 van, a Shyhawknál meg 20, és Start/Stop Count a neve :U :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#61008) hackeeeee válasza pohár (#61007) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Abba a normál indítást esetleg nem számolja bele valamelyik vinyó? Nem vagyok toppon smart adatokban.

Őszintén szólva a purple-nél is meg kéne már n éznem, hogy vajon számolja-e, kíváncsi lennék.

Véleményem szubjektív...

(#61009) Coxee


Coxee
csendes tag

Sziasztok! HDD vásárlást tervezek. Ezzel kapcsolatban két kérdésem lenne.

1) 2Tb -os HDD-nél kizárólag zene tárolására van értelme a 128Mb-os cache-nek vagy elég a 64Mb. Az ár különbség nem elhanyagolható.

2) 2db 2Tb-os HDD tervezek venni. Raid-be szeretném kötni a biztonság kedvéért. Ha az egyik behal a cucc ott legyen a másikon. Érdemes 2 külön brand-et és típust venni hasonló paraméterekkel? Gondolva arra hogy kisebb az esély az egyszerre történő elhalálozásnak mintha két tökegyforma HDD-t veszek.

Köszi

Coxee

(#61010) pohár válasza hackeeeee (#61008) üzenetére


pohár
félisten

na az jó kérdés mondjuk... láttam valami másikat is, az mindkettőnél 0, viszont nem emlékszem már a nevére teljesen, de lehet az is a parkolósdi értéke

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#61011) Dzsekó válasza golfvariant (#60989) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mindkettő jó, SPZX a legújabb, szerintem azt vedd. Lehet, hogy az előállítása olcsóbb az SPZX-nek, talán attól olcsóbb picit. Árképzést nem mi találjuk ki, így ebbe nem látunk bele.

(#61012) Dzsekó válasza Coxee (#61009) üzenetére


Dzsekó
addikt

1. Mindegy a cache méret, nem lesz tőle gyorsabb, elég a 64MB-os is.

2. Raid-nél az a legjobb, ha két tök egyforma vinyót veszel. Mivel tükrözöd, így annyira nem fontos a megbízhatóság, nyilván a két egyforma vinyót érdemes megbízható szériából venni.
Az egyszerre történő elhalálozásnak nagyon kicsi az esélye, csak különleges alkalmakkor jön létre, pl. villámkár, táp elfüstöl. Ezek ellen UPS-el és jó minőségű táppal kell védekezni, de a jó minőségű táp minimum alapkövetelmény.
Egyébként zenére WD vonalon WD20EFRX vagy WD20PURZ ajánlott. Seagate vonalon pedig Skyhawk vagy Ironwolf ajánlott.

(#61013) Dzsekó válasza pohár (#61010) üzenetére


Dzsekó
addikt

Start/stop count - ki és bekapcsolások száma, ez minden vinyónál kötelezően számol minden ki és bekapcsoláskor.
Load/unload cycle count - fej parkolások száma, ha a vinyó nem parkol, akkor megegyezik a start/stop count-al, esetleg kisebb annál picivel. Minél jobban parkol a vinyó, annál jobban eltér a start/stop count értékétől pozitív irányban a load/unload cycle értéke.

Skyhawk és Purple nem parkol, mert felügyeleti vinyók.

(#61014) Coxee válasza Dzsekó (#61012) üzenetére


Coxee
csendes tag

Köszi!
És a Toshiba HDD-k? Valahogy a WD-vel nem szimpatizálok...

Coxee

(#61015) pohár válasza Dzsekó (#61013) üzenetére


pohár
félisten

akkor megnyugodtam, utóbbi 0, előbbi 20 :R

viszont a HDD egész éjjel itt prüntyögött, és mocskos mód idegesítő teljes csendben... csinálok már felvételt, mert gyanús nekem ez a recsegés, amit művel (meg csekkolom a caddyt, amiben benne van hátha csak az zajong)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#61016) hackeeeee válasza Coxee (#61014) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van aki szereti a Toshibákat, van aki nem.

Nálam 2 darab 3TB-s állandó használat mellett bő 1 évet ment, leállítás nélkül, problémamentesen. Ebből az egyik elvileg javított volt (ez most külső HDD-ként dolgozik). A hangjuk gond lehet, mert hangosak tudnak lenni, eléggé. Nem csak a "kerregés", hanem motorhang terén is.

Véleményem szubjektív...

(#61017) jim bcs válasza golfvariant (#60989) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#60989) (#61006) golfvariant
1TB WD Scorpio Blue WD10SPZX + saját teszt
2TB WD Scorpio Blue WD20SPZX
1TB Seagate FireCuda ST1000LX015

(#61005) sbazsi
Úgy gondoltam a hsz.-ből elég egyértelmű, hogy az első nem ajánlott kvázi messze kerülendő.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61018) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Most ezek a Seagate garanciák hogy vannak itthon?
pl a Seagate BarraCuda Pro 6TB sok helyen csak 2 év garanciát adnak, de az Alza és Emag igaz hogy 25-el drágább a legolcsóbbhoz képest de azok az 5 évet adják meg.
Oké szürke import meg mitom én milyen import, de 55 ért megéri vajon 2 év garival? :F

(#61019) Lauda válasza monchichi20 (#61018) üzenetére


Lauda
félisten

Az üzletek általában csak annyit adnak rá, amennyit az importőr, ahonnan vásárol. A garancia hátralévő idejében a gyártóval kell intézned a garanciás kérdéseket.

(#61020) monchichi20 válasza Lauda (#61019) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Szóval ha beszar akkor Kaliforniába kell elküldeni vagy ezeknek hova kell?
Mert ismerősöm a németektől 5 év garival 58-ért megtudná szerezni igaz szállítással együtt 61.
Szóval itt inkább ez a nehéz hogy megéri-e az a 5 ezer forint a 2 év-es garit majd utána a levelezéseket vagy bízzam ezt a németekre?

(#61021) Lauda válasza monchichi20 (#61020) üzenetére


Lauda
félisten

(#61022) allein


allein
addikt

Sziasztok. Tudja esetleg valaki apple HDD-t 500 GB. mennyiért lehet eladni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#61023) tecsu válasza monchichi20 (#61020) üzenetére


tecsu
addikt

Ha Amazon-módszerrel küldöd, tuti gariztatják. :DD

[Kép linkesítve! Használd a PH! képfeltöltőjét. Köszi!]

[ Módosította: jim bcs ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#61024) jim bcs válasza allein (#61022) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Beárazós topikok a teljesség igénye nélkül! Összefoglaló mindenhol van, tessék tanulmányozni beírás előtt! Van fórum kereső is, szintén használható.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61026) allein válasza jim bcs (#61024) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#61027) Dzsekó válasza attes28 (#61025) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD10EZEX és P300 vehető. Barracuda kerülendő.

(#61028) Dari89


Dari89
újonc

Üdv HDD vásárlás előtt állok, 2 típust néztem ki magamnak
Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX
Toshiba 2TB 64MB 7200rpm SATA3 DT01ACA200
Ha csak a TB/Forint arányt nézzük nyerne a Toshiba, de nem tudom van-e hátránya, esetleg kisebb élettartam régebben benyaltam 1 WD green szériahibás darabot. A hangja nem zavarna.
Külföldi oldalakon nézelődtem és olvastam jót, rosszat mindkettőről. Kíváncsi lennék a ti véleményetekre, válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#61029) SoundBox


SoundBox
tag

Szép napot mindenkinek egy ilyen laptopba [link] keresek HDD-t tudnátok nekem segíteni van egy kiszemeltem de nem tudom mik a tapasztalatok a márkával kapcsolatban. [link]

Mondjuk most találtam egy másikat is erre 3év gari van [link]

[ Szerkesztve ]

(#61030) tknof1871 válasza vlevi (#60504) üzenetére


tknof1871
őstag

Ez a AllFrame technology? Elég sokat kerestem az AllFrame technology-ról. Nem világos. Default beállítás és a firmware-ben kell kikapcsolni? Vagy magától felismeri a WD Purple hogy megfigyelő kamerák felvételeit rögzíti és akkor AllFrame technology-t használ, ha meg csak adatokat másolnak rá, torrentet futtatnak rajta akkor nem használja az AllFrame technology-t?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#61031) Amos17


Amos17
tag

Sziasztok,
Segítséget kérnék, hogy egy Samsung EVO 860-as SSD mellé melyik HDD lenne jobb? WD Black (WD1003FZEX) vagy WD Caviar Blue (WD10EZEX)? Általános felhasználás + gamer.
Jól gondolom, hogy a SSD sebességének megfelelő kihozásához az alkalmazásoknak az SSD-n kéne lennie és a HDD csak háttértárként szolgál? Vagy úgy is élvezik az előnyt ha a HDD-re vannak telepítve (mert akkor nem kell akkora SSD-t venni viszont)?
Szóval a kérdés az, hogy 250GB SSD + WD10EZEX vagy 500GB SSD + WD1003FZEX?
Előre is köszönöm!

(#61032) Dzsekó válasza Dari89 (#61028) üzenetére


Dzsekó
addikt

Toshiba P300 az újabb Toshiba széria és megbízhatóbb a régebbi ACA szériánál. Ha Toshiba mellett döntesz, akkor P300, ami hangosabb a WD10EZEX-nél. Ha elég az 1TB méret, akkor lehet WD10EZEX, ha nagyobb kell, akkor Toshiba P300.

(#61033) Dzsekó válasza SoundBox (#61029) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hitachi inkább. Seagate Exos is jó. WD Black is játszik (WD10JPLX).

tknof1871: "Vagy magától felismeri a WD Purple hogy megfigyelő kamerák felvételeit rögzíti és akkor AllFrame technology-t használ, ha meg csak adatokat másolnak rá, torrentet futtatnak rajta akkor nem használja az AllFrame technology-t?" Valahogy így, ahogy írod.

[ Szerkesztve ]

(#61034) Dzsekó válasza Amos17 (#61031) üzenetére


Dzsekó
addikt

Minél nagyobb SSD a jobb, mert ha arra pakolod a gamer cuccokat, akkor gyors lesz. SSD mellé meg tárolónak elég egy 5400RPM-es WD Red vagy Purple.
Egyébként WD10EZEX is megállja a helyét, ha 7200RPM-eset választasz.

(#61035) Dari89 válasza Dzsekó (#61032) üzenetére


Dari89
újonc

Köszönöm a segítséget.

(#61036) Amos17 válasza Dzsekó (#61034) üzenetére


Amos17
tag

Köszi szépen a segítséged! :)

(#61037) Dromi


Dromi
tag

Volna még egy kérdésem, első használat előtt (HDD) gyors vagy lassú formázás kell? Vihar előtt meg lehet szakítani a formázást, ha mondjuk lassú még tart?^

(#61038) ANOka válasza Dromi (#61037) üzenetére


ANOka
őstag

Meg lehet, de akkor elölről kell kezdeni ez egész formázási műveletet!

(#61039) Dromi válasza ANOka (#61038) üzenetére


Dromi
tag

Most lassú kell vagy gyors új hdd-nél?

(#61040) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv,

2,5 colos HDD-t keresek szerverbe/NAS-ba.
WD Red-ből csak 1 TB-os van. IronWolf nincs kicsiben. BarraCuda és FireCuda van nagyobb.

Nem tudom melyik lenne jobb. Esetleg más ötlet?
Köszi. :R

Switch Tax

(#61041) ANOka válasza Dromi (#61039) üzenetére


ANOka
őstag

Tetszőleges.
A lassú azért jobb, mert az végignézi az teljes felületet, még a gyors csak lefoglalja az egészet ellenőrzés nélkül.

(#61042) Dromi válasza ANOka (#61041) üzenetére


Dromi
tag

Leformáztam 8 óra (3TB) alatt, de van egy kis próblémám, feltelepítettem win10-t az új ssd-re és átmásoltam 14GB-t elöször 50-100mb /sex-el utána driver booster és most 10-70MB/sec el másol, úgy hogy állandóan ingadozik, akkor most mi történt? 1TB-kell átmásoljak, ez egy fél nap? Mondjuk 110MB-al is megy, de pl-az 450gb-az ilyen 0-bytal indult^.

[ Szerkesztve ]

(#61043) Marci112233 válasza Dromi (#61042) üzenetére


Marci112233
őstag

Minek használtál egyáltalán deiver Boostert? Én már tettem újra amiatt a program miatt egy a szomszéd gépét, mert feltett valamit amit nem kellett volna és törölni sem engedte, így maradt a formázás és újratelepítés.Manuálisan tegyél fel minden drivert, és ne használj semmilyen más programot erre, mert más programok, sok egyéb dolgot is feltehetnek amit nem kéne, ezzel még rontva is a gép teljesítményét.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61044) Dromi válasza Marci112233 (#61043) üzenetére


Dromi
tag

Akkor tehetem újra^. Akkor elég az amit a windows befrissít?

(#61045) Marci112233 válasza Dromi (#61044) üzenetére


Marci112233
őstag

Én megpróbálnám először leszedni amit csak lehet, köztük a driver boostert legelőször, majd alaplap lemezéről raknám fel a drivereket. Ha lemez nincs akkor ott az internet, és az alaplap gyártói oldaláról szedd le az oprendszernek megfelelően.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61046) Dzsekó válasza MasterMark (#61040) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az nem hangzott el, hogy mekkora méretet keresel?
Barracuda kerülendő, annyira nem megbízható. Firecuda és Exos vehetőek.
WD és HGST is jó.

(#61047) MasterMark válasza Dzsekó (#61046) üzenetére


MasterMark
titán

2-3-4 TB. WD-ből nem nagyon van sajna.

Switch Tax

(#61048) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Sziasztok!

Általában nem jövök zavarba, ha alkatrészt kell vásárolnom és beépíteni a gépembe. Most éppen a 4TB-os HDD-met óhajtom lecserélni 8TB-osra. Tárolóeszköznek szánom, semmi extra feladat nem hárul rá. A kérdéseim ezzel kapcsolatosak.
A NAS HDD-k alkalmasak erre a célra? Ugyanis egyedül lenne, NAS eszközöm nincs.
Esetleg tudtok ajánlani csendes(, lehetőleg gyors) HDD-(ke)t?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61049) Lauda válasza Vakegérke (#61048) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

8tb purple-t ajánlanék a célra.

(#61050) Vakegérke válasza Lauda (#61049) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Amúgy vicc, hogy pont ez nem jutott eszembe, hiszen a mostani 4TB-os is WD purple. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61051) Lauda válasza Vakegérke (#61050) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit! ;)

(#61052) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Sziasztok.

Wd purple 3TB WD30PURZ torrentre, és adattárolásra mehet?.Jelenleg intel B150 (lga 1151) -es alaplapom van. Gondolom nem lesz gond.

Köszi.

(#61053) Lauda válasza DeckardCain (#61052) üzenetére


Lauda
félisten

Igen.

(#61054) Dzsekó válasza MasterMark (#61047) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nagyobb méretből még ez is szóba jöhet, 3TB-os, de 15mm magas. Máskülönben marad a 2TB-os Seagate Exos vagy Firecuda, illetve a WD Blue Mobile.

(#61055) MasterMark válasza Dzsekó (#61054) üzenetére


MasterMark
titán

15 mm magasság nem gond.

A BarraCuda-val mi a gond egyébként? Nem nagyon látok más 4-5 TB-osat.

Switch Tax

(#61056) Dzsekó válasza MasterMark (#61055) üzenetére


Dzsekó
addikt

Annyira nem megbízhatóak, bár inkább a 3,5"-osakkal van gond.
4-5TB-ban meg nem is nagyon van más alternatíva. Ha ekkora méret kell, akkor marad a Barracuda.

(#61057) MasterMark válasza Dzsekó (#61056) üzenetére


MasterMark
titán

Azért nézek nagyobbat, mert árban az jobban megéri ahogy nézem.

A Toshiba jónak számít? A FireCuda tényleg SSHD vagy ez csak valami marketing cucc? :R

Switch Tax

(#61058) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok.

Általános használatra keresek HDD-t, torrent plusz adat tárolás. Ami nagyon fontos lenne, a hang. WD Red és Purple 2TB os típusokat néztem, ha a zaj, vibrációt nézem mint elsődleges szempont, merre induljak el?

# ANTAL Tuning #

(#61059) Dzsekó válasza L4D1K (#61058) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább Purple, de 2TB méretnél még kb. ugyanolyanok.

(#61060) Dzsekó válasza MasterMark (#61057) üzenetére


Dzsekó
addikt

Toshiba egyre jobb, ami a 3,5"-os szegmenst illeti, 2,5"-osban meg mindig is jó volt.
Firecuda tényleg SSHD, de olyan nagy csodát ne várj tőle. Ha sebesség kell, akkor SSD, de abban ugye nincs több TB-os. :)

(#61061) TeeJay


TeeJay
félisten

Sziasztok.
Asztali gépbe nézek torrentre 3,5" HDD-t
WD10EZEX van nekem egy már kellene mellé még egy 1TB-os
Vegyek még egy ilyet vagy Toshiba P300 1TB legyen?
Van itt valakinek mindkettő? Melyik a halkabb?
Melyik a gyorsabb?
AF mindkettő?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61062) jim bcs válasza TeeJay (#61061) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Amelyik olcsóbb jelenleg.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61063) Dzsekó válasza TeeJay (#61061) üzenetére


Dzsekó
addikt

P300 hangosabb, AF mindkettő, gyorsaságra kb. egy kutya.

(#61064) TeeJay


TeeJay
félisten

akkor szerintem WD Blue lesz és akkor 2x1TB-on meg Samsung 850PRO 128GB és Samsung 850 EVO 500GB SSD-vel el vagyok torrentes gépen egy ideig
még van mellé egy WD Black 2,5" 1TB 7200-as HDD-m is szerintem azt is berakom és 3x1TB HDD + 500GB SSD kibírja egy ideig

Toshiba és WD között van 500 forint eltérés csak a WD már ment nálam 4évet gond nélkül
a Toshiba meg új lenne és ha tényleg hangosabb akkor kihagyom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61065) Pakmara


Pakmara
őstag

Sziasztok!

Szeretnék megkérni egy-egy 1TB WD Scorpio Black WD10JPLX és TB WD Scorpio Blue WD10SPZX tulajdonost, hogy mérjen nekem egyet CrystalDiskMarkal.

Ezer hála és köszönet.
Pakmara

[ Szerkesztve ]

(#61066) King Unique válasza Pakmara (#61065) üzenetére


King Unique
titán

A WD10JPLX-ről itt a topikban is készült sebességteszt. A WD10SPZX-ről meg itt van pl. ez és ez, de USB 3.0-s teszt is van. Viszont az a tesztkörnyezet függvénye is lehet, hogy kinél milyen értékeket produkál egyik és másik. Egyébként ahhoz képest, hogy 5400 RPM-es, egész jók a Blue értékei. Ez valószínűleg a nagyobb adatsűrűségű lemeztányér(ok)nak köszönhető, valamint a korábbi modelleknél jellemző 8/16 MB-os mérettel ellentétben ennél már a cache is 128 MB.

[ Szerkesztve ]

(#61067) TeeJay válasza Pakmara (#61065) üzenetére


TeeJay
félisten

A 7200-as gyorsabb lesz, nem véletlenül vettem azt laptopba torrent alá
:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61068) Pakmara válasza TeeJay (#61067) üzenetére


Pakmara
őstag

Köszi King Unique.

5400 vs 7200 magáért beszél :) A nagyságrendre voltam kíváncsi. A blueban az tetszik (bár csak a speceket néztem össze), hogy nagyon halk.Idle/seek black:25/27; blue 19/21.

[ Szerkesztve ]

(#61069) TeeJay válasza Pakmara (#61068) üzenetére


TeeJay
félisten

Van 9,5mm magas WD Blue és HGST 5400-as 2,5" HDD-m is és azt kell mondjam a 7200-as számomra nem hangosabb semmivel szóval bátran ajánlom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61070) Picboy


Picboy
tag

Sziasztok!
Szemezek egy HGST Z5K1 vinyóval (HTS541010B7E610), ami a listában ajánlottként szerepel.
Valahol neten olvastam róla olyat, hogy ez a WD WD10SPZX átmatricázott változata.
Elég régen vásároltam már merevlemezt, a kérdésem az lenne, hogy ezt a fenti típus érintett a fejparkolásos mizériában?
Ezeknél az újabbaknál kikapcsolható a parkolás, vagy megváltoztatható az ideje (wdidle3, vagy hdparm segítségével)?

(#61071) Dave567


Dave567
addikt

Remekül felmentek a Hdd árak... :W

(#61072) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

(#61071) Dave567
Jahh láttam :(( , ezért a cégnél kellett kukáznom egyet selejtezettekből a ledöglött helyére a nas ba, /csak torrent megy róla, nincs raidben/

Hello,
Ez a winyo

Már közel van a 300 000 hez ami a parkolásokat illeti, wdidle3 szerint ki van kapcsolva funkció, na de akkor mégis miért parkolgat ?
Ez a mostani smart állapot a nas szerint.

Hallható is a kattanás elég hangosan.
Most tettem be a nas ba, eddig máshol volt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61073) Dzsekó válasza Picboy (#61070) üzenetére


Dzsekó
addikt

Újabb WD vinyóknál a wdidle3 nem mindig működik már. Hdparm működhet, próbálni nem próbáltam újabb lemezeknél. Úgy tudom HGST is parkol, WD10SPZX biztosan parkol. WD10SPCX-nél (előd) még kapcsoltam ki a parkolást wdidle3-al végleg.

(#61074) Dzsekó válasza Core2duo6600 (#61072) üzenetére


Dzsekó
addikt

dos-os wdidle3 1.05-ös verzió mit ír ki a vinyóra?

(#61075) Core2duo6600 válasza Dzsekó (#61074) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Timer disabled

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61076) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Tegnap kinéztem egy WD 4TB Purple 3,5" winyót.... ma meg is lett rendelve, erre nézem, hogy 1 év garival adják (pcx.hu) ilyenkor mi van??? Tegnap úgy láttam 2-3 év garival volt.

Ha behal ne adj Isten a NAS-ban akkor futhatok a garancia után???
Vagy lehet valahogy a gyári több év garanciát érvényesíteni?

(#61077) TeeJay válasza Dave567 (#61071) üzenetére


TeeJay
félisten

Drága a dollár persze hogy drága a HDD is.
Mondjuk nem tudom honnan drágult a mostanira
11500 az 1TB-os WD10EZEX

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61078) Lauda válasza nimfas (#61076) üzenetére


Lauda
félisten

Én visszamondanám a rendelést és olyan helyről rendelném meg, ahol három év garival kapod (pl oáziscomputer). Ha lejár az egy éved, te intézheted a gyárral a garit.

(#61079) Dave567 válasza TeeJay (#61077) üzenetére


Dave567
addikt

Ja a seagate ironwolfot néztem 10tb-osban, 86000 ft volt, most már 102000... :O

(#61080) nimfas válasza Lauda (#61078) üzenetére


nimfas
addikt

Sikerült módosítani a rendelést.
Melyik másik boltnak van ilyen háztól - házig garancia opciója? Siófokról felvinni Bp-re nem lenne kifizetődő.

Vagy ne parázzak és küldjem postán ha garis bajom lenne a 3 év alatt?

(#61081) Lauda válasza nimfas (#61080) üzenetére


Lauda
félisten

Küldheted nyugodtan postán is. Becsomagolod és kész. Kikapcsolt állapotban nem sérülékeny a lemez.

(#61082) Lauda


Lauda
félisten

Bezárja az egyik legrégebbi gyárát a Western Digital.

a Western Digital közölte, hogy a csökkenő kereslet miatt a 2019-es naptári év végéig bezárja a malajziai Petaling Jayában lévő üzemét.
A gyár bezárása után kettőre csökken a WD merevlemezeket előállító üzemeinek száma. Mindkét megmaradt létesítmény Thaiföldön található

Már csak az a kérdés, hogy ez esetben hogy létezhet made in china wd merevlemez. :F

(#61083) ANOka válasza Lauda (#61082) üzenetére


ANOka
őstag

Csökkenő kereslet, melyet a Thaiföldi áradások utáni áremelkedés okozott...

[ Szerkesztve ]

(#61084) Core2duo6600 válasza Lauda (#61082) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Bérgyártás,
Ahogyan az Asrock nál is készülnek vagy korábban készültek Asus lapok.
Vagy ahogy a Foxconnál is készülnek alaplapok ma is, nem kizárólag az Asusnak.

Korábban az olcsó gyártásért cserébe megkapták a terveket, ill. az engedélyt, hogy üres időben saját név alatt is készítsenek lapokat, egy kitétel volt, hogy alacsonyabb felszereltségűnek kellett lennie, mint a megrendelő pl. Asus lapjai.
Hogy ez miben mutatkozott meg, 6 helyett csak 2 vagy 4 sata port. 4 ram modul helyett csak 1 vagy 2
kevesebb bővitőkártya hely.
Emiatt ezek a lapok leginkább irodai környezetbe voltak jók.
Imserek olyat, amelyik közel 20 év után is megy még, az más kérdés, hogy annak a gépnek a teljesítménye ma mire elég.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61085) TeeJay


TeeJay
félisten

skacok
nem a WD 1TB Blue WD10EZEX-22BN5A0 HDD van
Made In Thailand és sehol nincs rajta AF vagy 4K cimke
így néz ki csak nekem 2014 májusi
azt jelenti hogy nem AF akkor?

ez meg 2013 április ezen ott virít az AF ikon

vett idén valaki WD10EZEX vinyót? hogy néz ki? jelenleg még mindig tájföldön gyártják?

[Bazi nagy képek linkesítve, használd a PH! képfeltöltőjét. Vagy linkesítsd a képeket. Köszi! - jim bcs]

[ Módosította: jim bcs ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61086) nimfas


nimfas
addikt

Synology ds218play nasba 4TB winyót vennék... Red vagy Purple WD? Nem a sebesség inkább a hang és megbízhatóság a fontos. Árban Pár ezer Ft difi van.

(#61087) TeeJay


TeeJay
félisten

nálam ezt tudja a
WD10EZEX (WD BLUE 3,5" 7200RPM 1TB 2tányér 4fej)

WD10JPLX (WD BLACK 2,5" 7200RPM 1TB 2tányér 4fej 9,5mm)

WD10JPVX (WD BLUE 2,5" 5400RPM 1TB 2tányér 4fej 9,5mm)

HTS541010A9E680 (HGST 2,5" 5400RPM 1TB 2tányér 4fej 9,5mm)

cserébe kérek valakitől egy WD10EZEX idei HDD mérést mert ahogy láttam az újak 200MB körül olvasnak max az enyém meg nem tud annyit mert már 4éves széria még
HD Tune 4MB blokkmérettel használtam!!!

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61089) jim bcs válasza TeeJay (#61085) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mindegyik AF, csak a régieken nem volt feltüntetve.

(#61087)
Ezekről a mérésekről nem akarsz egy LOGOUT-ot csinálni? Betenném az összefoglalóba, hogy kéznél legyen ha valaki keresi. Ha igen akkor itt van hozzá egy WD10SPZX mérés is.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61090) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

NAS-ba keresek 2 db 4 vagy 6 TB-os vinyót, legalább 3 év gari jó lenne. Ami egy szempont, de az összefoglalóból nem derül ki, hogy minél halkabban és kevés rezonanciával menjen (mivel összesn 4 vinyó dolgozik a gépben). Amik felmerültek, mert jó értékeléseik vannak a neten:
- WD Red
- WD Purple (kb. 10%-kal olcsóbb, mint a Red, nem tudom rosszabb-e bármiben)
- Seagate Ironwolf
- Seagate Skyhawk
- Seagate Barracuda 5400 rpm (csak 2 év gari, cserében olcsó)

Előre is köszi a tippeket!

(#61091) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van valakinek összehasonlítási lehetősége Red/Purple és IronWolf winyókkal kapcsolatban?

A kérdésem, hogy milyen az Ironwolf a Red/Purple winyókhoz képest hozzáférési idő és hang terén?

A mostani 1TB-os Purple inkább rezeg, mint hangos, így a ház zajong miatta még a gumibakos keret ellenére is - persze eléggé enyhe ez a rezgés, de a néma gépből kihallatszik.
Ezen kívül sokszor 1-2 mp-et kell várni, mire a winyó magához tér és tallózható lesz a file rendszer (nem megy le alvóba soha, de minden 5400rpm-es WD-m ezt csinálta eddig, így normálisnak gondolom).
A Seagate 5900rpm-es winyói jobbak e téren?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61092) Core2duo6600 válasza Bici (#61091) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem azért kell rá várni, mert leparkolta a fejet, és ennyi idő mire visszatalál, utálom ezt a dolgot a winyokban, de majd mindegyikben van ilyen funkció manapság, ideális esetben ésszerű értékre, percekre beállítva, és nem másodpercekre.

Sőt van olyan 2,5 colos wd blue hdd ém is, ami nem hogy parkol, hanem a motor is leáll benne pár másodperc múlva, emiatt csak külső usb és házban használható, ott ez kevésbé zavaró, de beépítve használhatatlan, jelenleg parlagon van, ha otthon leszek akkor kiírom a típusát is, ha érdekel, de azt hiszem, volt már szó róla évekkel ezelött.

A rezgés meg némi szerencse kérdése is, hogy mennyire van középen a tányérokon a furat, és nincs néhány mikron nyi eltérés, ha tökéletesen középen van, nem rezeg.
Ahogy észrevettem, ez nem gyártó és típusfüggő, mindegyiknél van ami jobban, másik kevésbé jobb a rezgés szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61093) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, kis NAS-t szeretnék összerakni 0-24 ben futna benne a HDD. A Western digital RED valóban tud annyival több pluszt hogy tényleg jobban fogja bírni azt hogy hónapokon éveken át pörög?

Használtan mennyire éri meg olyat venni ami ugyan 100/100 as, de ilyen 1000-1300 napot futott.
Mennyi lehet a várható élettartama? Tudom a hard disk sentinel kiírja de az nem tudom hogy ténylegesen mit takar.

Kicsit olyan ez már lassan mint a használt autó, még jó hogy a napokat nem lehet vissza tekerni, keveset futott nemdohányzó HDD 200 nappal eladó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61094) Core2duo6600 válasza kmisi99 (#61093) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Fontos adatok tárolására nem vennék használt hdd ét, hiszen nem ismertek az eddigi üzemi körülmények.
Mit értek ez alatt ?
-Milyen minőségű táp volt elötte
-Klímatizált szerver helységben forgott, vagy változó körülmények között....
-Rendes szellőzése volt a gépnek vagy eszköznek amiben volt, vagy nem volt kielégítő

Nem mindegy

Ha csak arra kell a hdd a nas ban, hogy torrentezz rá, és nincsenek fontos dolgok, akkor megfontolandó egy használt, ha megfelelő az ára, én a torrentes hdd esetében így tettem, igen jutányos áron jutottam hozzá, ezen csak a seedelt dolgok vannak, amik megvannak máshol is, így nem ér veszteség ha megáll.

Az általad említett üzemóra a szerver jellegű használatot feltételezi.

(#61091) Bici

Az említett HDD típusa :
WDC WD5000BPVT-22HXZT1
Lemez revízió,01.01A01
Lemez sorozatszám,WD-WX11AC030189

A smart így néz ki a hds ben :

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61095) jim bcs válasza kmisi99 (#61093) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az az 1000-1300 nap a Red-nél nem olyan sok, simán vehető, ha a smart adatai rendben vannak.

"Mennyi lehet a várható élettartama?"
Ezt előre senki nem tudja, de ha eddig nem volt vele gond akkor jó eséllyel nem is lesz.

Az off-ra meg -> :DDD

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61096) Lauda válasza kmisi99 (#61093) üzenetére


Lauda
félisten

Én nem vennék 25-30 ezer órát futott hdd-t semmilyen célra.

(#61097) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Láttam hsz-ben, hogy ajánlottátok érdeklődőknek a 6TB-s Seagate Skyhawk-ot (ST6000VX0023), ugyanakkor nem látom az összefoglalóban, mi ennek az oka?:R

Száműzném a gépemből a 3,5"-os 2 db WD RED-et, és gondoltam a filmek, fotók mennének erre és a fiókba/külső házba, a napi használatban lévő cuccok pedig egy 2,5"-os 2TB Seagate FireCuda-ra (ST2000LX001) :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#61098) Lauda válasza Mercutio_ (#61097) üzenetére


Lauda
félisten

(#61099) rendon


rendon
tag

Sziasztok!

Nem tudtok nekem ajánlani külső 2.5, 500GB vagy max 1000GB Vinyót?
Lehet használt is. Hardver aprón nem nagyon találtam jó árban, meg nem tudom melyik lenne a legmegbízhatóbb vinyó. Budapest és vonzáskörében érte mennék mai nap.
Előre is köszi.

(#61100) Lauda válasza rendon (#61099) üzenetére


Lauda
félisten

(#61101) King Unique válasza rendon (#61099) üzenetére


King Unique
titán

Ez a topik értelemszerűen belső merevlemezekkel foglakozik, nem pedig külsőkkel! Itt az előbbiekkel kapcsolatban lehet érdeklődni, mint az az imént a másik topikban is már említve volt! Ha külső kell, akkor annak van külön topikja, ami ugyancsak említve volt és most a fórumtárs is linkelte. Sőt, az itteni téma-összefoglalóban és a téma tudnivalókban is le van írva, amiket itt és a többi topikban is javasolt előtte elolvasni.

Az meg a másik, hogy 1 kérdést elég rendszerint 1 topikban feltenni (a megfelelőben), nem pedig 2-3 topikba is beírni ugyanazt, pláne ilyen rövid időn belül, az előzőben a választ meg sem várva...

[ Szerkesztve ]

(#61102) Mercutio_ válasza Lauda (#61098) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ehh :B így viszont tippre nem lesz jó választás, mivel emlékeim szerint az adatvesztés, CRC, egyéb dolgokra ezek a felügyeleti vinyók kevésbé vannak kihegyezve mint a Red :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#61103) Lauda válasza Mercutio_ (#61102) üzenetére


Lauda
félisten

Asztali környezetben nincs különbség köztük.

(#61105) Dromi


Dromi
tag

Sziasztok! Mielőtt még azt írnátok rossz topik, végülis itt is meg lehet. Van egy új kérdésem. Melyik a legjobb ingyenes/fizetős töredezettségmentesítő szoftver? Mert tegnap majdnem fél napig ment a CC Defraggler típusa, (807GB & 7% a tr.-ség). Tegnap megcsinálta 5%-ig, erre ma nézem és 7% megint, röhejes. (PURZ 3TB) Amellett meg baromi lassú, még az 500GB-s merevlemezt is sokáig csinálja, nem, hogy a 3TB-t. Legalább 2-3 szoftvert ha lehet. Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#61106) jim bcs válasza Dromi (#61105) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Jó a Defrag., de a windows sajátja is, ha nagyon töredezett egyik se fogja neked gyorsan megoldani.

Oprendszer sajátja
Piriform Defraggler
Smart Defrag
Auslogics Disk Defrag
PerfectDisk Pro

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61107) Core2duo6600 válasza Dromi (#61105) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Például a Diskeeper, nem ingyenes, az otthoni 50 usd körül van, 3 gépig
A pro 100 USD körül

http://www.condusiv.com/products/diskeeper/

Ha fut, akkor képes megelőzni a fragmentáció kialakulását, ebben emelkedik ki a többi prg közül.
Szerintem neked erre van szükséged.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61108) LANcelot444


LANcelot444
csendes tag

Sziasztok!
Adott húgom Dell E4310 laptopja, és ebbe kellene új merevlemez. Jelenleg WD1600BEVT van benne, ennek a sebessége megfelel neki, de betelt. Sokat nem akar költeni, de a hely kell, így az ssd sajnos kilőve. Viszont itt akadtam el, hogy SSHD legyen, vagy inkább 7200-as HDD. Ezeket néztem az ajánlottak közül:
SSHD:
1TB Seagate FireCuda ST1000LX015
7200rpm:
1TB HGST Travelstar 7K1000
1TB WD Scorpio Black WD10JPLX
1TB Seagate BarraCuda Pro ST1000LM049
Később lehet, hogy lesz SSD is, de most ezen lenne a op rendszer.
Keret 15-20k de nyilván minél kevesebb annál jobb... :U
A 7mm vastagokhoz adnak vmi "vastagítót", hogy jó legyen a 9,5mm es helyre?
Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#61109) jim bcs válasza LANcelot444 (#61108) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1TB WD Scorpio Black WD10JPLX
1TB Seagate BarraCuda Pro ST1000LM049

"A 7mm vastagokhoz adnak vmi "vastagítót", hogy jó legyen a 9,5mm es helyre?"
A csatlakozási és rögzítési pontok ugyanott vannak, a vékonyabbnak a magasságából van lecsapva így nem kell semmilyen magasító/hézagoló, vékonyabb jobban fog szellőzni.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61110) Peter Kiss válasza jim bcs (#61109) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Kivéve, ha olyan notiba rakod be, amiben nincs csavarozás, csak gumis rögzítés, ami 9.5 mm-re van kialakítva.

(#61111) LANcelot444 válasza jim bcs (#61109) üzenetére


LANcelot444
csendes tag

Köszi a gyors választ! :)

(#61112) Tombi válasza Peter Kiss (#61110) üzenetére


Tombi
senior tag

oda tényleg kell magasító :)
méretre vágott lapos gumi jó lehet szvsz

(#61113) Peter Kiss válasza Tombi (#61112) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ebay-en lehet venni ilyen vackokat.

(#61114) jim bcs válasza Peter Kiss (#61110) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha cseréltél már hdd-t Latitude E sorozatba akkor a választ is tudod.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61115) TeeJay válasza LANcelot444 (#61108) üzenetére


TeeJay
félisten

vedd ezt
[link]

HGST HTS721010A9E630
Hitachi 1.0TB Travelstar 7K1000
7200RPM 3év gari
szerintem bestbuy :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61116) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

NAS-ba melyiket célszerü venni, WD RED vagy WD Purple?

2TB vagy 3 TB jöhet számításba

[ Szerkesztve ]

(#61117) Lauda válasza Peter.70 (#61116) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Amelyik olcsóbb.

(#61118) Peter.70 válasza Lauda (#61117) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor minőségre, megbízhatóságra mindegy? Olvastam, hogy a Purple-nál nincs olvasófej parkoltatás, ez előny, vagy mindegy?

(#61119) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Próbált már valaki WD Red/Purple (5400rpm) vagy Seagate Ironwolf/Skyhawk (5900rpm) winyóra 2-3 éves játékokat telepíteni?
Mennyire gáz, hogy nem 7200-es? Csak a töltési idökben okoz gondot, vagy játék közben is észlelhetö a különbség?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61120) Core2duo6600 válasza Bici (#61119) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Játéka válogatja, ha folyamatosan tölt akkor lehet különbség, de ha egyszer betölti a pályát akkor csak a pálya betöltésnél.
Viszont a nagy méretű hdd ken az adat is sűrűbben van, így lehet, hogy nincs semmien hátrány.

Az FPS re nincs hatással !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61121) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

2-3 TB-os HDD-t szeretnék vásárolni archiválási céllal. Családi képeknek, videóknak, dokumentumoknak.
A gépre kötve csak a másolás/írás erejéig volna, a legfőbb cél a tartósság, a sebesség nem számít.
SATA külső (USB 3.0-ás) rackbe rakosgatnám, milyen márkát típust érdemes megvásárolni?
Milyen értékek/paraméterek megfelelőek a fenti célra? (Cash, fordulat, SATA II vagy III)

Pár oldalt visszaolvastam, de érdekelne szakik véleménye.

Köszönöm.

(#61122) Bici válasza Core2duo6600 (#61120) üzenetére


Bici
félisten

A minimum fps-re gondoltam; töltés miatti akadások, stb.
Lehet, hogy valami játékos topikban kellene rákérdeznem, hogy a játékok mekkora része tölt folyamatodan, és mekkora részük csak pálya betöltéskor. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61123) TeeJay válasza Zoli2 (#61121) üzenetére


TeeJay
félisten

hát USB3.0 megoldásra ilyen méretben csak drága HDD lesz
ha táppal nem akarsz szórakozni akkor 2,5" HDD-k külső házban tökéletesek
veszel egy Revoltec EX207 alu rack-et
bele meg egy HGST 5400-7200-as 2,5" 1TB HDD-t
vagy WD Blue 7mm-es is jó vagy WD Black 1TB is tökéletes 5év garival 7200RPM

ezek mind 1 TB-os méretűek
van már elvileg 9,5mm magas 2TB-os Toshiba is de drágább lesz jóval
vagy veszel 3,5" HDD-t és annak adsz tápotis
ott hardveraprón van jó olcsó is sok HDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61124) Lauda válasza Peter.70 (#61118) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, mindegy. Szerintem előny, mert a vinyó mindig rendelkezésre áll és nem használódik feleslegesen a mechanika. Ezen kívül nem fogy a load/unload condition, mert ha az eléri a gyár által garantált maxot, akkor volt gari nincs gari. (bár ebben nem vagyok biztos)

(#61125) Zoli2 válasza TeeJay (#61123) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Szia!

A dokkolóba hagyományos SATA csatolófelület van, maga a dokkoló csatlakozik USB 3.0-as felületen.
Tehát hagyományos 3,5"-os méretű HDD-re van szükségem, csakhogy érdemes e SATA III felületeű HDD-t vásárolni vagy elég a SATA II, merthát az USB 3.0 miatt lehet hogy felesleges a SATA III.

(#61126) MasterMark válasza Zoli2 (#61125) üzenetére


MasterMark
titán

Az USB 3.0 sávszélessége 5 Gb/s. A SATA III-nak 6 Gb/s.

Switch Tax

(#61127) Core2duo6600 válasza Zoli2 (#61125) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A HDD ék még a sata 2 kihasználásában is hadilábon állnak, lényegtelen, hogy sata 2 vagy 3 as a hdd.
Azt vedd amelyik kedvezőbb egyébb tulajdonságokban, vagy az árban

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61128) Zoli2 válasza Core2duo6600 (#61127) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Értem és köszönöm!

(#61129) jim bcs válasza Core2duo6600 (#61127) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szerintem kevered a PCIe-el, egy sata 3-as hdd szemre is gyorsabb egy sata 2-estől.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61130) MasterMark válasza jim bcs (#61129) üzenetére


MasterMark
titán

SATA 2 az 3 Gb/s a SATA 3 pedig 6 Gb/s. Ezekből egyiket se nagyon használja ki egy sima HDD.

Switch Tax

(#61131) jim bcs válasza MasterMark (#61130) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Gondolod nem tudom mennyi a hivatalos Gb/s? Tisztában vagyok vele, viszont számtalan gépet rakok össze a mai napig és ami szemre gyorsabb az gyorsabb, igen is van különbség olykor nem kevés, legyen az 5400-es vagy 7200-es.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61132) King Unique válasza Zoli2 (#61125) üzenetére


King Unique
titán

Az USB 3.0 UASP módban max. 450 MB/s körüli adatátviteli sebességet tud, tehát egy HDD-t nyilván nem korlátoz, max. egy SATA III-as SSD-t. A legtöbb HDD igazából még a SATA II értékeit sem nagyon tudja kihasználni, tehát elvileg majdnem mindegy is, hogy SATA II/III típust veszel. Sebességben is inkább apróbb különbségek szoktak lenni a kettő között, mintsem olyan nagy eltérések. De az mondjuk nemcsak a csatolófelülettől függ, illetve elsődlegesen nem attól, hanem eleve inkább a lemeztányérok adatsűrűségétől, a fordulatszámtól, cache méretétől stb. Viszont ettől függetlenül manapság inkább SATA III-as típust érdemesebb venni, illetve a SATA II-es modellek már lassan kifutóban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#61133) TeeJay válasza jim bcs (#61131) üzenetére


TeeJay
félisten

max a cache és a vezérlő között limitálhat a SATA2 mert a cache tudna pl 4-500MB-ot
na de mennyi is a cache a HDD-n? átlag 32-64-128MB?
kétlem hogy abból sokat észre lehetne venni
de ha gondolod megjön holnap 4darab WD10EZEX és megmérem az asztali gépben
ott van 4darab SATA3 és 2darab SATA2, lemérem melyik porton hogy teljesít
lineárisban kizárt hogy limitálna mert 200MB-ot jó ha karcolnifogja
a burst lehet 300+ MB de az meg null gyorsulás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61134) jim bcs válasza TeeJay (#61133) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nagyon ritkán méricskélek, én a szememnek hiszek, ami gyors az gyors, ami lassú az meg lassú. Nem lesz gyorsabb egy hdd se ha rámérek egy tesztprogival.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61135) ttoti84


ttoti84
csendes tag

Sziasztok!

A régebbi Synology DS212j-t cserélem le egy új DS218play-re. 2db WD Purple 3TB WD30PURX vinyót rendeltem bele, most az emagon jó áron van 3 év garival 24990. A gondom az, amit a rendelés után vettem észre, hogy a Synology weboldalán a támogatott HDD-nél a DS218play-nél már csak a WD30PURZ típus van feltüntetve. Paraméterileg mindenben megegyezik a WD30PURX-el. Szerintetek ettől függetlenül tudja majd kezelni a DS218play, vagy inkább a 2TB RED-et válasszam és mondjam vissza a Purple-t?
A Purple Synology NAS raid1 kombóval van valakinek tapasztalata? A NAS-t fényképek tárolására, filmekre fogom használni, és a fényképek miatt fontos a megbízhatóság.

(#61136) Core2duo6600 válasza ttoti84 (#61135) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nézz fel ennek az oldalnak a felső jobb sarkába felkiáltó jellel van az információ

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61137) ttoti84 válasza Core2duo6600 (#61136) üzenetére


ttoti84
csendes tag

Köszi az infót, olvastam :). Remélem nem okoz gondot a Synology-nak sem, csak nem szeretnék belefutni abba, hogy megérkezik a vinyó és a nas, és nem megy a kettő együtt. Esetleg futott bele valaki ilyen hibába?

(#61138) Core2duo6600 válasza ttoti84 (#61137) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem volt benne olyan hdd ami nem volt rajta a listán, és amig a hdd működött nem volt gond.
DS 410 esben volt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61139) jim bcs válasza ttoti84 (#61137) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor olvasd el megint mert nem ment át.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61140) ttoti84 válasza Core2duo6600 (#61138) üzenetére


ttoti84
csendes tag

Okés! Köszi a válaszokat!

(#61141) bolic válasza ttoti84 (#61137) üzenetére


bolic
őstag

Purple-nek szóba sem jöhet a raidelés és több partíciozás, különben hibával fog leáll. Ne kérdezz, volt már téma a másik topikban.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#61142) Shummo


Shummo
aktív tag

Valakinek sikerült már a WD10SPZX-be a parkoltatást állítani 8mpről, vagy kikapcsolni?

(#61143) Lauda válasza bolic (#61141) üzenetére


Lauda
félisten

Miért is?

(#61144) MaxxDamage válasza Shummo (#61142) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én HDS-be szoktam állítani (*=összes meghajtó) beáll.és nincs gond. (akkor kapcsol ki mikor én a gépet) :)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#61145) bolic válasza Lauda (#61143) üzenetére


bolic
őstag

Mert akkor sok-sok szektor hibát fog produkálni, tovább nem részletezem, csak átadom az információt valakitól. Mint tudod, hogy PC-re egyelőre teljesen alkalmatlan. :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#61146) Hunork válasza bolic (#61141) üzenetére


Hunork
veterán

Nálam gond nélkül ment a több partíció, NEM a Raid! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#61147) Lauda válasza bolic (#61145) üzenetére


Lauda
félisten

Forrást kérhetnénk? Köszi!

Mint tudod, hogy PC-re egyelőre teljesen alkalmatlan. :U

Marhaságokat beszélsz.

(#61150) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

bolic !

Leszel kedves kulturált formát felvenni, nem a kocsmában vagy! Többet nem szólok!

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61151) nyul105 válasza Lauda (#61147) üzenetére


nyul105
senior tag

Szia,

Több helyen olvasom, hogy mivel kamerákhoz optimalizálták, így az íráskor "megengedőbbek" a hibákkal szemben, a lényeg, hogy tartsák a sebességet. Ennyi link megértem, hogy elbizonytalanítja az embert. (pár helyen írják, hogy általános felhasználásra mindegy, sok helyen írják, hogy került... valószínűleg egymást copyzzák, így nem lehet független forrásnak tekinteni ezeket)

https://www.reddit.com/r/techsupport/comments/4vgpe5/wd_purple_for_desktop_use/
You can use WD Purple for such purpose, but do have in mind that it's not recommended because the firmware features of the HDD (such as error correction for instance) are modified in a way to accept larger number of errors in the name of the goal for consistent speeds. In short, this could lead to data corruption after certain amount of time due to the error correction feature of the drive that is designed to record videos with no frame losses.

https://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?t=85809
The idea is that for certain applications like recording surveillance video, it's more important to keep up with the flow rate than to have absolutely every byte on the disk be perfect; a bad spot on one frame is OK, but 5 seconds of lost recording while the drive retries the operation is not. The Streaming Command Set enables applications to tell drive that maintaining the transfer rate is the #1 priority; if a sector read returns an error or a read-after-write verification fails (or just can't be completed in time), the drive is to ignore the error and keep transferring the data anyway:

Ez csak pár link, amit a google a wd purple for storage , wd purple for backup stb. találatokra dob [hangsúlyozom, nem hinném, hogy független vélemények]. Ettől még lehet ez BS/felnagyított / marketing duma, és átlag felhasználó számára teljesen lényegtelen
...
Nekem szimpla tárolóvinyónak kellene majd egy 4TB-os - még várom, hátha lemegy 1-2ezerrel - amire a purple/redet ajánlottátok, elvileg a red parkol - > kattog amikor "felkel", gondolom. Kikapcsolható, de a purple nem parkol egyáltalán. Mivel nincs tapasztalatom, és az itteni emberek biztos vagyok benne, hogy értenek hozzá, így elhiszem, hogy a purple is ugyanolyan jó. //Viszont azokat is megértem, akik a fenti linkeket olvasva kétkednek.

[ Szerkesztve ]

(#61152) Bici válasza nyul105 (#61151) üzenetére


Bici
félisten

"The Streaming Command Set enables applications to tell drive that maintaining the transfer rate is the #1 priority..."

Feltételezem, hogy ezt a parancskészletet a kamera rendszerek vezérlői küldik a winyónak, míg a desktop gépek vezérlői és az OS-ek nem.
Nekem 4 éve van 3db WD Purple winyóm, és a filmeken, zenéken kívül a munkáimat is ezeken tárolom, illetve a családi képeket, videókat.

Eddig hibátlan mindegyik, és soha nem volt adatvesztésem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61153) nyul105 válasza Bici (#61152) üzenetére


nyul105
senior tag

Hi,

valószínűleg igazad van, hogy ez nem automatrica, hanem egy opcionális cucc, amit a desktop gép OS-ek minek erőltetnének.

(#61154) Lauda válasza nyul105 (#61151) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Igen, asztali környezetben ugyan úgy működik, mint a többi vinyó, ugyan is az os nem ad ki ilyen parancsot neki.

Nyugodtan megveheted tárolási célokra is.

(#61155) Mauzes válasza nyul105 (#61151) üzenetére


Mauzes
őstag

A Red fej parkoltatása PC-n gondolom könnyen kikapcsolható, de pl. egy Synology rendszer alatt is megoldható?

(#61156) Core2duo6600 válasza Mauzes (#61155) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Elötte rádugod a PC re és megoldod.
Wd idle vel így kapcsoltam ki 3 green ben vagy 5 éve, de lehet több is már

Azóta lecseréltem red re kb 2 évvel ezelött, ami az enyémben van nincs extrem magas parkolása, így vagy nem parkol, vagy csak akkor amikor lemegy a hdd slepp be, de ezt talán mindegyik így csinálja.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61157) darvinya


darvinya
titán

Átirányítottak ide kérdésemmel.

HDD lemez és fej házban, miért nincs nitrogén vagy vákuum?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#61158) Lauda válasza darvinya (#61157) üzenetére


Lauda
félisten

Normál levegő van bennük, illetve hélium, utóbbi esetben kisebb a lemezek forgási ellenállása, így kisebb a fogyasztás és elvileg kevésbé melegszik. A lemez forgása létrehoz egy légpárnát, ez teszi lehetővé, hogy az olvasófej olyan kis távolságra legyen a lemez felületétől.

[ Szerkesztve ]

(#61159) Core2duo6600 válasza Lauda (#61158) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Csökkentet nyomású lehet benne, mert amikor egyet szétszedsz alig tudod leszedni a tetejét és lehet is hallani, hogy szisszen egyet.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61160) Lauda válasza Core2duo6600 (#61159) üzenetére


Lauda
félisten

A héliumos teljesen zárt, a levegős az nincs teljesen elszigetelve a külvilágtól.

(#61161) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, WD purple WD red helyett jó lenne NAS szerűségbe? Ahogy láttam ez is azért nem teljesen NAS de hasonlóan 0/24 célokra van tervezve.

Nekem sima adattárolás és 0/24 torrent futna csak róla, semmi extrára nincs szükségem, mivel hálózati adattároló lesz ezért tök mindegy mennyire bűn lassú vagy épp mennyire gyors a hálózat úgyis limitálja a sebességem.

(#61162) Lauda válasza kmisi99 (#61161) üzenetére


Lauda
félisten

Jó.

(#61163) TeeJay válasza Core2duo6600 (#61159) üzenetére


TeeJay
félisten

van abba tiszta levegő, nem véletlenül van a tetején mindnek luk hogy tudjon hol lélegezni igaz azon is van egy frankó porszűrő
a héliumos meg szerintem valami fémmel le is van hegesztve hogy ne tudjon diffundálni a gáz
bár úgy tudom valami spéci belső bevonat is kell rá mert a sima acélon simán átmegy a hélium egy idő után

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61164) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok.

240gb ssd mellé szeretnék egy 1 Tb-os merevlemezt, 15.000ft értékig. Elsősrban játszani kellene.

Továbbá 20.000ft értékig szeretnék még egy hordozható hddt is, amiről tvn filmeznénk és képeket tárolnánk.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#61165) darvinya válasza Lauda (#61158) üzenetére


darvinya
titán

Kösz, de hélium nem hűtene, ráadásul könnyebb levegőnél hamar helyet cserélnének szigetelés csökkenés esetén, míg nitrogén nem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#61166) Marci112233 válasza Teasers (#61164) üzenetére


Marci112233
őstag

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX vagy Toshiba 1TB 64MB HDWD110UZSVA

Ezek közül egyikkel sem jársz rosszul, és belefér bőven a 15-be, de picit többért van 2 TB-os ami nekem is van, és dupla tárterület. [link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61167) Lauda válasza darvinya (#61165) üzenetére


Lauda
félisten

??

[ Szerkesztve ]

(#61168) Core2duo6600 válasza Teasers (#61164) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hordozható -> https://prohardver.hu/tema/kulso_merevlemezek/friss.html

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61169) jim bcs válasza Teasers (#61164) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Már szóltak pár hónapja, hogy a külső hdd-s topik nem ez! Melyik részét nem sikerült megérteni?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61171) g0dl


g0dl
addikt

6TB, de inkább 8TB méretben mi az ajánlott merevlemez az offline mentés kategóriában? Tehát valamilyen, 1 napnál jellemzően lényegesen hosszabb időközönként bedugom a dokkolóba, és valamilyen mentés készül rá, egy-egy alkalmommal jellemzően 10-200GB méretben.
Az idő nagy részét fiókban, kikapcsolva töltené.
Szempont a hosszú élettartam, bírja a rövideb idejű (1-4 óra), de intenzív ( gondolom jórészt soros írás) használatot, és ne melegedjen ekkor, mert a dokkolón nincs aktív hűtés ( viszont boreítás sincs)

(#61172) Core2duo6600 válasza g0dl (#61171) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Bármelyik az ajánlottak közül első HSZ
Ha hűvősebbet akarsz akkor az 5400 es fordulatuak közül válassz

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61173) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

Merevlemezt szeretnék venni azasztali gépembe SSD mellé.
2 típust néztem ki. Kb 20 a max keret de inkább alatta.
TOSHIBA 2TB 64MB SATA3 DT01ACA200
TOSHIBA 2TB SATA3 64MB P300

Az A200-ról nem találtam túl sok véleményt. Igazából kölcségek szempontjából jobb volna az A200 de ha nem jó akkor megfontolom a másikat. Esetleg valami más ami az összefoglalóban van?

Köszönöm

(#61174) Marci112233 válasza Rush77 (#61173) üzenetére


Marci112233
őstag

Én a P300-at ajánlanám. Nem csak azért mert nekem is van egy hanem azért is mert újabb kiadású mint az A200.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61175) Rush77 válasza Marci112233 (#61174) üzenetére


Rush77
aktív tag

Köszi.
Akkor szerintem a P300 lesz majd.

(#61176) D1Rect


D1Rect
félisten

Adattárolásra(filmek+torrent) keresnék 4tb vagy attól nagyobb HDD-t, 3.5, 2.5 mindegy.
Mi az ajánlott darab?
Szempont lenne a halkság, de úgyis szivacson pihen, nem szokott rezonálni.

(#61177) Lauda válasza D1Rect (#61176) üzenetére


Lauda
félisten

WD Purple-t és a red-et szoktuk ajánlani.

(#61178) D1Rect válasza Lauda (#61177) üzenetére


D1Rect
félisten

:R

(#61179) Peter Kiss válasza Lauda (#61147) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Pedig érdekes volt a felvetés, és még majdnem helyes is lehetne, csak nem fog előjönni.

Gondot az ATA Streaming Command Set okozhatná, amiről például itt lehet kicsit olvasni: Information technology - ATA/ATAPI Command Set - 2 (ACS-2), én egy draft verziót találtam hirtelen, "Streaming feature set" részt kell keresni, ott mesélnek erről a dologról, és valóban elképzelhető lenne, hogy inkább elmegy a disk a hiba mellett, csak legyen folyamatos a működés.
HGST White paper-ök:
Audio/Visual Seamless Streaming
Smooth Stream™ Technology in HGST Hard Disk Drives

Régebbi hozzászólásban:
"tknof1871: "Vagy magától felismeri a WD Purple hogy megfigyelő kamerák felvételeit rögzíti és akkor AllFrame technology-t használ, ha meg csak adatokat másolnak rá, torrentet futtatnak rajta akkor nem használja az AllFrame technology-t?" Valahogy így, ahogy írod."

Az AllFrame inkább már kicsit marketinges bejátszás, de működhet is végül is, de jobb lenne AlmostAllFrame-nek nevezni, azzal közelebb lenne az igazsághoz (az alkalmazott bufferelés segíthet, de igazából nem megoldás, lehet, több bajt is okozhat).

Volt ilyen is: "Az AllFrame technológia segítségével csökken a hibalehetőség, ami a helytelen leállások következtében az asztali rendszerekben felléphet." - ez teljesen mellé, hiába írták mindenhol.

Másik fontos dolog, hogy egy disk önmagában nem csinál semmit, parancsokat teljesít. Ha valami nem adja ki a streaming-hez használt command-okat, úgy a disk sem fog semmi különöset csinálni, jelen esetben a Purple is csak egy színtelen uncsiság lesz majdcsak.
NAS-okban nem gondolnám, hogy ez a command használva lenne, a RAID, HBA kártyákat is kizárnám, sőt, alapvetően az operációs rendszerek nem használják, hacsak nem külön utasítják rá. Emellett nagyobb összeget tennék rá, ha valakinek nem valami spéci kamerás rendszere van, ott sem fogja ezt megtalálni működésben.

Szerencsére mindez le van írva az összefoglalóban, és nem csak arról szól az egész, kinek mi a kedvenc színe, így mindenki megalapozottan hozhat döntést, illetve kérdezhet mélyebben a szakértőktől.

(#61180) Lauda válasza Peter Kiss (#61179) üzenetére


Lauda
félisten

Épp azért marhaság amit írt, mert nem fog előjönni asztali gépen. Ezért is mondjuk a topikban, hogy asztali környezetben ugyan úgy működik az összes vinyó.

(#61181) ace05


ace05
senior tag

1tb-os winchestert keresnék az Asus gl702vw laptopomba, ami lehetőleg ennél gyorsabb és nem egy kazán. Árban 10-20k környékén gondoltam, márka mind1 csak jó legyen.

(#61182) Marci112233 válasza ace05 (#61181) üzenetére


Marci112233
őstag

Mivel a mostani SATA3-as csatlakozós ráadás 7200 RPM-es így nem igazán lesz szerintem tőle gyorsabb példány, de valaki okosabb megmondja majd, ha mégis van.

Viszont a kazán részt nem értem. Mekkora az a hőfok amin üzemel? Laptopban általában mindig melegebb is adott HDD a zsúfoltság miatt, mint egy asztali gépben.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61183) ace05 válasza Marci112233 (#61182) üzenetére


ace05
senior tag

Engem igazából az zavar, hogy játék közben akár gta 5 vagy bf4 bizonyos terület elemek későn töltődnek be. Nem várok egy ssd-s erőt, de azért ha gyorsabb lenne az jó lenne.

(#61184) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy WD Purple (PURZ) winyóm, és kezd betelni.
Egy 3TB-os winyóban gondolkodom, de nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy maradni akarok a Purple típusnál, mert kezd szűk keresztmetszet lenni a párhuzamos írás, olvasás.
Sok doksi van általában megnyitva, több progi által, és néha már észrevehető, hogy a winyó a szűk keresztmetszet. Annak idején a Red ezt sokkal jobban bírta.
A kérdés, hogy Red, vagy Ironwolf? ( 7200-ast semmiképp nem szeretnék. :N )

Hang tekintetében bizonytalan vagyok, mert hiába van megadva mindkettő hangja, de a hangszín is fontos lehet.
Illetve az is kérdés, hogy a Seagate parkolását linux alól ki lehet-e kapcsolni pl. hdparm-mal?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61185) Marci112233 válasza ace05 (#61183) üzenetére


Marci112233
őstag

Mivel mint írtam nem igazán lesz gyorsabb HDD. Ha a megadott problémát akarod megszüntetni, akkor marad az SSD. Igaz az említett játékokkal nem játszottam, de más játéknál ahol ilyesmi előfordul, ott több típusú, több márkájú és kapacitású, de 7200-at forgó HDD-nél mindegyiknél előfordultak a késői töltődések adott részeken.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61186) Dzsekó válasza ace05 (#61181) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD10JPLX, ennél gyorsabb, de ahogy előttem írták, lehet, hogy akadni fog a játéknál. Igazi megoldás az SSD lenne.

(#61187) Dzsekó válasza Bici (#61184) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem mindegy. Nagy különbség nincs a Red és Purple között sem, kb. egyenlő sebességűek.
Lehet még Skyhawk is, az sem parkol, kb. a Purple márkatársa.
Hdparm-al úgy tudom ki lehet a Seagate parkolását is kapcsolni.

(#61188) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

Videóvágáshoz keresek nagy tárhelyes gyors merevlemezt.
Márkából WD a fav, ettől alapvetően nem is térnék el :] de ez nincs azért kőbe vésve.
Továbbá nem tudom mennyit számít a cache méret, már rég volt dolgom belső HDD-vel.

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#61189) Dzsekó válasza --Disztroj-- (#61188) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Purple vagy Red, ha elegendő az 5400RPM. Ha 7200RPM kell mindenképp, akkor pl. Red Pro.

(#61190) Bici válasza Dzsekó (#61187) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61191) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok!

Folyamatos 24/7 üzemre keresek megbízható és gyors hdd-t, vállalati környezetbe. Fontos a sebesség, ár és zaj nem számít. Mit ajánlanátok? Jelenelg egy 512-es 860Pro szolgál, de naponta több terrát ír rá a program (adatokat tömörít és csomagol ki a gép), így szerintem fél évig se fogja bírni. WD Black, Gold, Red pro, egyéb ötlet??

Köszi!

(#61192) ANOka válasza nVIPER (#61191) üzenetére


ANOka
őstag

Milyen portra? (SATA/egyéb?)

(#61193) nVIPER válasza ANOka (#61192) üzenetére


nVIPER
senior tag

Sata!!

(#61194) Dzsekó válasza nVIPER (#61191) üzenetére


Dzsekó
addikt

Összefoglalóban, ami NAS/Adat 7200RPM-nél van, és 5 év garis, az mind strapabíró HDD.
Felsorolva: HGST Ultrastar He8 és He10, Seagate Exos és Ironwolf Pro, meg amiket Te is írtál.

(#61195) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Srácok WD Purple 3TB jó lenne nekem a számítógépbe?
Csak mert arra 3 év gari járna ellenben a Blue 2 évével.
Lenne hátrányom?

(#61196) fulton


fulton
addikt

Még ez : Jól gondolom, ha a HDD kiveszem a gépből és csak áll (amolyan ofline biztonsági lemezként) nem fog tönkre menni rajta az adat?

[ Szerkesztve ]

(#61197) Lauda válasza fulton (#61195) üzenetére


Lauda
félisten

Igen.

Nem.

(#61198) fulton válasza Lauda (#61197) üzenetére


fulton
addikt

+1 :R

(#61199) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Laptop-ba, főként játékra de tárolásra is milyen 2.5"-os legalább 2TB-os merevlemezt ajánlanátok? Rendszer SSD-n lesz.

Paranormal Cocktivity

(#61200) King Unique válasza cyberkind (#61199) üzenetére


King Unique
titán

Itt az is kérdés, hogy milyen magas HDD fér bele a laptopba, illetve az abba helyezett caddy-be. Ha csak max. 9,5 mm magas, akkor eleve szűkül a kör és marad pl. az ST2000LM007, viszont az kifutott / jelenleg nem elérhető. Helyette ott van ugyanezen gyártótól az ST2000LM015, ami ugyan ebben a topikban kevésbé ajánlott, de attól még saját döntésre akár opció lehet és az ára is kedvező. Vagy a WD20SPZX, ami még szóba jöhet, az összefoglalóban is megtalálható és ugyancsak 7 mm magas. Plusz a Toshiba szintén gyárt olyat 2 TB-os kivitelben, ami jó lehet ilyen célra, viszont az jelenleg nem kapható a hazai boltokban. A többi 2 TB-os meg mind 15 mm magas, ami jó eséllyel eleve nem férne bele a laptopba.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.