Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99824) izee válasza WhiteHawk24 (#98086) üzenetére


izee
senior tag

Hello, egy cipőben járunk, hozzátennék pár infót és én is keresem az igazit.

-Quadro K420 2GB (Találtam 22e.-ért is)
-GT 1030 2GB (24e.-)

[link] Kereséshez Ctrl+F

a GT 1030 hosszú idő óta először egy értelmes kártya az árkategóriában. (sajnos így is 20 ezer Ft fölött van)
Teljesítményben (játék) azt gondolom vitathatatlanul az integrált videók előtt áll. Gondolok itt az Intel Iris féle GT4 [link] illetve Radeonokra is Radeon HD 7660G "turbo (GCN)" [link]. Hacsak jobb nem született a Ryzen szériában.

Ha azt veszem, hogy a Quadro kártyák alapjául mindig ugyanaz szolgál mint a játékpiacra szánt sima kártyák alapjául, akkor az Nvidia Wiki-s linken sok valószínűleg korrekt következtetésre juthatunk:

- Feltehetően a Quadro K420 2GB egy Kepler szériás cucc (Wiki-ben codename GK107) a széria alján helyezkedik el. Szériák tekintetében Kepler után jött a Maxwell (játékban jobb lett) utána meg a Pascal (még inkább jobb lett).
A GT1030 az Pascal és kb felér a Maxwell-es GTX 750-hez 750 TI [link]750 nem TI [link] Valami nem stimmel az fps aránnyal, azért is raktam be mindkét videót, de nagyságrendileg ott van és nekünk ez a fontos.

- A Quadro P400 nagyon hasonlít a GT 1030-ra, annál valamivel határozottan gyengébb specifikációjú, de Pascal alapú. Alig drágább a K420-nál, mindkettő a széria alja, de a Pascal egy jó széria. Nem biztos, hogy minden tekintetben (pl. "kétszeres pontosság" - akármire is jó az), de alapvetően 2 nagy lépéssel a Kepler előtt van.

Szerintem ma ne vegyél K420-at, csakis P400-at. A kettő közül. 2 generáció a különbség.
22e-ért talán igen, de hol találtál annyiért K420-at? Én csak 36e-ért találok. P600-at pedig 40e-ért.

Én is keresek valami "tervező" kártyát csak elfelejtettem, hogy SolidWorks, ProE, vagy esetleg valami máshoz. Azt tudom, hogy nem AutoCAD-hez.
Szeretném valahol feltenni a kérdésemet lehetőleg ugyanebben az árkategóriában, csak a Quadro topik nagyon csendes.

Valahogy úgy érzem, hogy a megfizethető tervezőkártyáknak a Nvidia Quadrok vannak kikiáltva és az AMD FireGL. [link] Ezért az amúgy jó GT 1030 elvileg nem ajánlott a célra. Talán 2 generációs előny lefaragja a hátrányt K420-hoz képest, de erre totál nem látok rá. Mint ahogy arra sem, hogy SolidWorks és ProE melyik márkánál teljesít jobban?

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.