Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99808) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

sziasztok.

a regi konfigomban tonkrement a tapom, ez miatt a mar jocskan regi videokartyam is tonkrement. tekintve arra, hogy Photoshopot hasznalok a munkamhoz ejjel-nappal, igy sokaig gondolkodtam rajta, hogy inkabb adjak ki videokartyara 70-80 ezer forintot, vagy inkabb epitsem ujra a gepemet?

vegul utobbi mellett dontottem, egyelore videokartya nelkul, mert az mar nem fert bele a keretbe, de a kozeljovoben szeretnek venni 70-80, max 100 kornyeken videokartyat. lent leirom a regi konfigom (ehhez 1050Ti-t akartam venni), utana pedig az ujat.

fontos: a gepemet nem en allitottam ossze teljesen, csak a fo szempontokat adtam meg, igy pontos dolgokat nem tudok, de probalok minel tobbet mondani, hogy tudjatok segiteni, es egyszerubb legyen mindenki dolga.

szoval, regi-uj konfig:
i3 2120 --> i5 7500
1x2GB + 1x4GB RAM (mindketto 1333MHz, DDR3) --> 2x8GB Crucial RAM (DDR4, 2400MHz)
Gigabyte, mezei LGA1155-os alaplap (nem gaming, nem turbo, tenyleg mezei) --> Asus, szinten mezei, viszont B250-es alaplap.
Nevesincs 400W tap --> Zalmann 600W tapegyseg
GT630 --> HD630

es akkor a kerdesem: ehhez a konfighoz milyen videokartyat ajanlanatok elsosorban? leginkabb Photoshop fut (processzor igeny, tudom), viszont szeretek gamelni is, leginkabb LoL, viszont mivel eddig nem volt alkalmam kiprobalni rendes jatekokat 30-40 FPS felett, igy kiprobalnam, peldaul GTA5-ot (ha mar megvettem), az uj Tomb Raider jatekokat, Far Cry, Shadow of Mordor, etc... Mindezt persze nem 30-40 FPS-en, inkabb 60-70-80, idk, mennyi a max, mivel szeretek gyonyorkodni a grafikaban.

elso sorban ezek a tampontok, illetve az, hogy valszeg a monitorom is full hd-rol 2560x1440-re fog noni nem is olyan sokara, igy ezek mellett lehessen rendesen jatszani. (kell a nagyobb monitor, ket monitort nem szeretnek, mert irrital, ha nem egyforma).

hasznalt kartya nem tudom, szoba johet-e, de nem igazan szeretnek, foleg ugy, hogy az ilyen dolgokhoz "meltanyosabb" aron tudok hozzajutni, ugyanugy 2-3 ev garanciaval.

nem vagyok se nvidia, se amd-parti, a lenyeg az, hogy mukodjon, es kielegitse az igenyeimet.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.