Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) Buci21 válasza BomiBoogie (#9800) üzenetére


Buci21
addikt

:DD :DD :DD ez embertelen jó komment volt :D milyen procid van, erre alaplap a válasz xD jó vagy Bomi, már ezért megéri néha benézni :D

am az alaplap max 2 magos kis Athlon 64 x2-t tud fogadni, ahhoz a procihoz pedig elég sovány VGA való csak :( Szal egy HD 5750/5770 fölé nem mennék

[ Szerkesztve ]

(#9802) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

az alábbi konfig mellé milyen vga kártyát vennétek? Játék nincs túl sok, majdnem hogy 0. Adobe programok, photoshop, illustrator, indesign. Használtan nem jó.

Core i5-3550
Asus P8H77-V
2x4GB Corsair DDR3 1600MHz

Üdv: Atis

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#9803) bdavid943


bdavid943
csendes tag

Üdv!

Dell Precision 380-ba akarok nagyobb video kártyát a jelenleginál (nVidia Quadro FX 1400). Melyiket javasolnátok?

nVidia Quadro FX 580
nVidia Quadro FX 1700
nVidia Quadro FX 4500
nVidia Quadro FX 3700
egyéb ötlet?

Amúgy létezik Quadroból 512 MB-os DDR3-as passzív hűtéssel?

Köszi, üdv!

(#9804) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

üdv guruk!

ez milyen erösség video kártya?

NVIDIA® Quadro® 600 1 gb ddr5
i7 2600 mellé lenne, k milyen játékok futnek el vele?

(#9805) Zsolti24e


Zsolti24e
csendes tag

Sziasztok
Szeretném a segítségeteket kérni.
3videokártyán gondolkodom:
1:gtx480
2:6950
3:7850 2gb

Melyik lenne a legerősebb ezek közűl játékra full hd pl far cry 3 ,bf3 stb.

teszteket olvasgattam de nem jutottam előrébb sajna.

(#9806) bandi0000 válasza Zsolti24e (#9805) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ezek közül a legerősebb a 7850 de kis rászánással jövőre nézve jobb lenne egy 7870

Xbox One: bandymnc

(#9807) nis.


nis.
csendes tag

sziasztok,

szeretnék egy gépet összerántani 3d munkára és video post productionre.
mayát és adobe cs6-ot használok, mental ray-t és v-rayt szeretnék 3d rendereléshez használni.
a tervezett gépem eddig így néz ki:
i7-3930k
32/64GB ram
asusP9X79

ehhez szeretnék egy megfelelő videókártyát. mivel az adobe csak az nvidiákat támogatja (CUDA) így két széria közt vacilálok:
quadro 4000 vagy gtx 680/690

utána olvastam a témának és elég vegyesek voltak a vélemények. tapasztalt hozzáértők véleménye érdekelne, hogy érdemes-e a desktop szériában gondolkodnom?

papíron én is összehasonlítottam őket, de mindkettő 2 gigás vrammal bír és 256Mbites. a gtx két magos és több CUDA mag van benne, de az általam használni kívánt programok ezt nem tudom mennyire tudnák kihasználni (illetve mennyire támogatott). Van valakinek tapasztalata ezzel? A quadro "certified" mindkét programban ellenben a gtx-ek gyorsabbak és újabbak. a gtxek jobban melegednek és állítólag kevésbé
"stabilak/megbízhatóak" ilyen célra. mi igaz ebből és mi a marketing? azt mondják a quadro régi és drága is. mit gondoltok? melyik érné meg?

köszi,
nis.

(#9808) Buci21 válasza Ittnemaz (#9804) üzenetére


Buci21
addikt

minek ez játékra? ennek az 50K körüli áráért HD 7850 sokkal jobb választás játékra, ez workstationbe való cucc, játékokról nincs sok teteje beszélni. Am nem egy combos darab a maga 96 CUDA magjával, a GTX460 asszem 336-ot vonultat fel, játékban meg mind1 a quadro eltérő BIOS-a és a support meg a driverek hozzá.

(#9809) Ittnemaz válasza Buci21 (#9808) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

sajnos ezt kaptam :(
nem igen válogathattam :B

(#9810) Grave_444 válasza Ittnemaz (#9809) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Add el és vegyél 7850-et. ;]

(#9811) Buci21 válasza Grave_444 (#9810) üzenetére


Buci21
addikt

ha van rá lehetőség, téll így jársz a legjobban, ha játszani akarsz :D

(#9812) Ittnemaz válasza Buci21 (#9811) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

köszönöm :(

(#9813) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Az Intel Core i3 / i5 / i7 2xxx "Sandy Bridge" (LGA1155) topikban tanácsolták hogy linkeljem be ide :R

i3-2100 még mindig teljesit

HD 6770 + i3-2100 Crysis 3 Gameplay:

V-sync on: http://www.youtube.com/watch?v=MFuutz22P00
V-sync off: http://www.youtube.com/watch?v=UnWOiKv8TUI

(#9814) mash


mash
csendes tag

hááát
megvettem a jó kis HD6570-est
oszt 3 órájak szívok vele
a hülye xp el se indul vele
már volt csökkentett mód, új hardver, újraindítás többször is
képernyő felbontás csökkentése a legkisebbre
a régi abit-es szoftverek kukázása
jól a helyén van /* csökkentett módban elindul*/
hátul a gépel is becsavarozva
nem tudom mi lehet a gond

szerintetek?

Ha privit írsz, árat is írj! Meg azt is, hogy mit vennél, ne csak annyit, hogy érdekelne a dolog, napközben a cuccok a XIV. ker Egressy tér, Mekinél vehetőek át...

(#9815) Tenken válasza mash (#9814) üzenetére


Tenken
őstag

Esetleg próbálj meg egy windows 7-est. Elég jól működik ám már.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#9816) mash válasza Tenken (#9815) üzenetére


mash
csendes tag

Nem mondod. Látod ez eszembe se jutott.
jó ötlet.
már ha érted az íroniát.

Xp-hez is ajánlják így mennie kellene vele
nincs kedvem újra húzni

mondjuk amennyi időt elcsesztem rá, már rég túllennék rajta az tény.

Ha privit írsz, árat is írj! Meg azt is, hogy mit vennél, ne csak annyit, hogy érdekelne a dolog, napközben a cuccok a XIV. ker Egressy tér, Mekinél vehetőek át...

(#9817) Tenken válasza mash (#9816) üzenetére


Tenken
őstag

Előbb csinálj egy pendrive-os telepítőt!
Soha többé nem akarsz utána dvd-ről...

Az íronia az valami közös határvidéke Írországnak meg Dániának?

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#9818) KAMELOT válasza mash (#9816) üzenetére


KAMELOT
titán

Ideje lenne váltani WIN 7-re. XP-t tessék elfelejteni. Arra már támogatás nem jön. XP utána a WIN 7 valami álom lesz. Gyorsaság, megbízhatóság, stabilitás. kb. 4x gyorsabb!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9819) TechN7ne válasza KAMELOT (#9818) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem beszélve a Win8-ról,ami a Win7-nél legalább 2x gyorsabb. :)

(#9820) mash


mash
csendes tag

a 2 laptopomon win7 van, melóhelyen is azzal dolgozom
így van fogalmam
ez egy régi gép, ami csak úgy van
játszani a gyereknek a Lego Star Warst
az asszonynak a hülye Tesco exceleihez
8 éve megy hiba mentesen, csak a videókrtya ventillátora miatt vettem ezt az új kártyát is, amivel most szívok
gondoltam itt majd mondanak valami okosat
de nem
annyi az összes ötlet, hogy win7, win7, win7

de azért köszi

Ha privit írsz, árat is írj! Meg azt is, hogy mit vennél, ne csak annyit, hogy érdekelne a dolog, napközben a cuccok a XIV. ker Egressy tér, Mekinél vehetőek át...

(#9821) Ittnemaz válasza mash (#9814) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

eseleg driver?
bios reset?

alaplap pontos tipusa?

(#9822) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Üdv!
Megint tanácsot szeretnék kérni...
E2160
2Gb DDR2
1280*1024 felbontás
Ehhez a procihoz mi a max kártya amit még kihajt? Húzni nem tudom a procit.
Csak új jöhet szóba:)

(#9823) Buci21 válasza szakalistvan (#9822) üzenetére


Buci21
addikt

max egy HD 5750 vagy 5770 jöhet szóba, bár új ezekből nm hinném, h van még. Max 22-23K körül egy GT640 vagy hasonló árszinten egy HD 6670 lenne amit emellé a vén proci mellé beraknék. H pénztárcabarátabb megoldás kell, akkor GT630, de az elég harmatos már. Ezért az árért sztem a legjobb vétel egy HD 6670 lenne, ebbe a gépbe sokkal erősebb úgy sem mehetne nagyon. HD5750 játszott volna még, de neked új kell, így ezek az opciók maradtak :D A GT640 egy szint a HD 6670-el, de picit drágább, így sztem legyen a HD 6670

[ Szerkesztve ]

(#9824) apro válasza TechN7ne (#9819) üzenetére


apro
senior tag

Hali
Azt mondod "Nem beszélve a Win8-ról,ami a Win7-nél legalább 2x gyorsabb."De miben mert én nem vettem észre.Két egy forma SSD re van rakva a Win7,és Win8 mind2 X64-es és érzésre átlag felhasználás ,játék, én nem veszem észre ,hogy 2X gyorsabb lenne teszteknél lehet de nem olyan lassú ez a Win7,(talán a boot kb. 5-6 másodperccel ha gyorsabb.De az igaz a 8 újabb Op. és az övé a jövő.

(#9825) alitak válasza alitak (#9802) üzenetére


alitak
senior tag

Erre valaki?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#9826) Buci21 válasza apro (#9824) üzenetére


Buci21
addikt

hagyjuk már ezt a win7 win8 dolgot, gyorsabb néhol, de nem 2x. és ha nki XP az igény, akkor abban próbáljunk meg segíteni. Szóval, indítsd el csökkentett módban a winXP-t és eszközkezelőben töröld le a drivert ilyenekhez, h hálókártya, VGA, stb. Próba cseresznye, indítsd el, és rakd újra az összeset, valamint győződj meg arról, h a kártyán és az alaplapodon is a legfrissebb BIOS van.

(#9827) apro válasza mash (#9820) üzenetére


apro
senior tag

Hali
Nem akarlak elkeseríteni,de már jártam én is így egy hd 5XXX kártyával régi Xp,és az istennek nem indult vele ,beledobtam egy Nvidia Vga-t és semmi gond vele ,szerintem az Xp nem kamálja a HD Ati kártyákat,
Ez nem reklám helye de azóta is megy vele a gép.ez már 2 éve(utána tanácsolták hogy megfelelő drivert kell hozzá keresni és akkor megy,neked is keresni kellene másik drivert de ne az ujjak közül.)

(#9828) Buci21 válasza alitak (#9825) üzenetére


Buci21
addikt

Ha semmi játék, de van alkalmazás, ami kihasználja a CUDA magokat, akkor GTX 650 jó lenne. Ez kb 36K körül van, és ha játszani támad kedved véletlen, akkor azért nem ássa el magát a kártya. Ha semmi ilyen nincs, és csak az a cél, h tudjon HD gyorsítást, akkor egy HD 7750 vagy egy GTX 640 is bőven megteszi, ezek közül a HD 7750-t ajánlanám, mert erősebb. Ha nem kell CUDA mag, akkor nyugodtan egy HD 7750 jó lesz, ha kell, akkor GTX 650.

(#9829) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Egyébként azt olvastam valahol, hogy az xp-hez, de csak a professional -hoz lesznek még frissítések 2020-ig, mivel nagyon sok cég ezt használja. Mivel szar a gazdasági helyzet nem akarnak cserélni stb, így ez még maradhat.

(#9830) Buci21 válasza hegegabi80 (#9829) üzenetére


Buci21
addikt

ez a driverek kompatibilitását nem jelenti már sajnos :( ez a microsoft supportja, nem a gyártóké sajnos.

(#9831) anytime válasza mash (#9820) üzenetére


anytime
őstag

szerintem segíteni fog (szinte biztos), ha újrahúzod az xp-t!!!
én anno így voltam.
az is igaz, hogy (ezért most megütnek) még egy sima memória bővítésnél is újra kellene húzni az OS-t, hogy minden flott legyen, csak hát ezzel senki nem szeretne szívózni, mert gyerünk hajrá, game ..., pedig nem így van
szóval hagyd bent a VGA karit és húzd újra! menni fog!

(#9832) anytime válasza Buci21 (#9826) üzenetére


anytime
őstag

ez a hozzászólás emberileg is nagyon korrekt :R
neki ez van, ebből hozzuk ki a legtöbbet!

(#9833) Buci21 válasza anytime (#9832) üzenetére


Buci21
addikt

köszi, de sztem ez a normáis. persze, h sokkal kényelmesebb lenne a win7, vagy a win8, de amire neki kell, arra ha nem muszáj, ne kelljen már ezzel szórakoznia, mert azért a win7 alapból megeszik kb 1 giga RAM-ot, míg az XP kb 400MB-ot, ha rendelkezésére áll annyi. Amire neki kell, oda jó esz az XP. Mondom, minden driver újra, BIOS frissítése, és csak ezek után húzza újra, ne bukjon már el egy rakat beállítást/programot, ha nem muszáj :D

(#9834) anytime válasza Buci21 (#9833) üzenetére


anytime
őstag

ez is igaz, előtte azt érdemesebb!

Nézd, egy ilyet találtam és nagyjából harmadannyi lenne az összeg, persze a játék az nagy kérdés, de a munka miatt megérné, hisz elsősorban most az a lényeg, nyár végére igyekszem úgyis ez mellé összedobni egy gamer konfig-ot

[link]

ez még olcsóbb lenne, mintha vennék egy új monitort.

az az igazság, hogy látatlanba, senkitől nem nagyon merek úgy venni, hogy utaljam a zsét, aztán lesz, ami lesz ...

(#9835) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

MSI R7850

Nem hirdetés/reklám vagy ilyesmi,csak hátha valakit pont érdekel.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#9836) Buci21 válasza anytime (#9834) üzenetére


Buci21
addikt

ezt a kártyát ajánlottam arra az esetre, ha nem akarsz játszani :D visszataláltunk ugyanide :P viszont amire neked kell, arra asszem elég lesz ez is: HD 5450 512MB, ebből a kártyából nem kell az egy gigás

Ezen van egy DSUB 9 tűs VGA csatlakozó, és egy DVI-I Dua link, azaz egy átalakítóval ki is vagy, és olcsóbb, játékra persze alkalmatlan.

(#9837) Buci21 válasza IreN!CuS (#9835) üzenetére


Buci21
addikt

aztarohadt!!! ebből rendeljen be mindenki, akinek itt HD 7850-et ajánlgattunk 48-50K között!!

(#9838) anytime válasza Buci21 (#9836) üzenetére


anytime
őstag

köszi, bocsánat:)
már lassan elveszek a kártyahalmazban, sorry!!!

(#9839) Buci21 válasza anytime (#9838) üzenetére


Buci21
addikt

semmi gond, hisz ezért héderezek/ünk itt nap mint nap a fórumon xD

Összegezve: ha csak munkára kell, akkor ebből menjen az 512-es, az 1 gigásnak semmi teteje nincs, olyan, mint az IFA mögé akasztani a NASA rakétasilójához való utánfutót. Felesleges, úgy is a gyenge GPU és a lassú memóriabusz lesz az üveg nyaka, a szűk keresztmetszet. Későbbiekre nézve: Az egyik monitort lecseréled olyanra, ami tud digitált, pl egy 23"-os fHD DELL IPS-re és dobbantasz mellé egy HD 7850 2GB-ot nyárra. Ez a kártya játékra sajna nagyon vékony lesz, a munkádra meg pont jó, de nem hosszútávú befektetés. A kártya kb annyit tud, h lesz kép a monitorodon, viszi a win7 aero felületét, de semmi több. Jah, és egy-két flash tartalmat gyorsít, meg asszem megy vele a 1080p videó :D

[ Szerkesztve ]

(#9840) Pferi válasza IreN!CuS (#9835) üzenetére


Pferi
senior tag

Már vége is a szuperszerdás akciónak:
http://ipon.hu/webshop/product/msi_r7850_twin_frozr_2gd5_oc_hd7850_2gb_gddr5_pcie/203440
54.000 lett újra a 42.000 helyett. Gyorsan elkapkodták azt a pár darabot, kíváncsi vagyok hány rendelést teljesítenek belőle.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#9841) IreN!CuS válasza IreN!CuS (#9835) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ennyi volt az akció...már 55k....

Pferi Igen néztem én is,sokat gondolkoztam rajta :)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#9842) anytime válasza Buci21 (#9839) üzenetére


anytime
őstag

Nagyon köszi, minden kérdést kielégítő, bizonytalanságot eltörlő válasz, ha lehetne piros pontot adni érte, megtenném! :R

Megveszem az 512-est, mivel munkára kell, arra elég, ezt a gépet másra nem is nagyon tervezem! Építem majd az új gépet:) - ha lesz rá pénzem:)

Viszont, így ~ 7eFt-ért kipróbálom ezt az átalakítósdit, legfeljebb ezt bukom, ha lesz gikszer vagy visszacserélem pl. memóriára vagy ventire!

KÖSZI!!!

(#9843) Buci21 válasza anytime (#9842) üzenetére


Buci21
addikt

ennyi :D ha gépépítéshez kell segítség, arra is van topic ám :D

(#9844) anytime válasza Buci21 (#9843) üzenetére


anytime
őstag

jogos! köszi:) nem folytatom, de rendelem és a tapasztalatot megosztom!

(#9845) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Hát ez az akciós HD7850-es hamar el fogyott egy óra se kellet hozzá. :DDD

Nvidiák legalább délutánig ki szokták bírni. :D

Látszik mekkora a kereslet az AMD kártyákra.

[ Szerkesztve ]

(#9846) Kakukktojás2 válasza Sondi1986 (#9845) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

Van most egy friss akciós 5850 es 21K ért, érdemes rá lecsapni gyorsan :D :R

(#9847) Sondi1986 válasza Kakukktojás2 (#9846) üzenetére


Sondi1986
addikt

Hol?

(#9848) KAMELOT válasza Kakukktojás2 (#9846) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem nagyon éri meg. Driver támogatás már nem jön rá.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9849) Kakukktojás2 válasza KAMELOT (#9848) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

Na és, de 6770 árában van ember, kit ne érdekelne egy majdnem dupla gyors kártya :U :C :C HA-n van :R

(#9850) Sondi1986 válasza Kakukktojás2 (#9846) üzenetére


Sondi1986
addikt

Szerintem 7750-est akartál írni.

De hol?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.