Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95750) Hannibhál válasza Euromail (#95744) üzenetére


Hannibhál
őstag

Annyiban vitába szállnék a százalékos hülyeségek mellett, hogy a kártyák egymáshoz viszonyított helyzete maximum az újabbak előnyére változik az újabb játékokban, de az sem eget rengető különbséggel, szóval ha tudom, hogy valahova pl egy rx 460 van megadva minimumnak, akkor tudom, hogy az én gtx 750 ti-om durván 40%-al alatta van, s mivel a gépigényeket fhd lowra lövik be( a minimumokat) ebből az jön, hogy 60 fps helyett lesz 30-35 (persze ha jól optimalizált egy játék, ha nem az akkor meg mindegy mit raksz alá). Most ami tesztet linkeltél s mondod a 750 ti rossz eredményét, vedd azt figyelembe, hogy ez a játék VHQ-ban lett futtatva, ami sejtéseim szerint a Very High Quality szóból jött, ergo közel maximum beállításokkal lett mérve, ahol egy 750 ti is 20 fps-t produkált fhd-n! és akkor egy 3 évvel ezelőtti, belépő szintű kártyáról beszélünk! Na most, ha valaki nem fhd-n van hanem csak hd közelin, már akkor lesz durván 35-40 fps maximum beállításokon egy 2017es csúcsgrafikájú játékban, úgy h 2014ben vett egy vga-t 40ért, ami eléggé keveset is fogyaszt....
Értem, hogy mire akarsz kilyukadni, csak szerintem meg pont, hogy a százalékos összehasonlítás a jobb hosszabb távra, mert az stabilabb, míg az fps, a játékélmény függ a játék optimalizáltságától, a beállításoktól, felbontástól, a gép többi komponensétől stb...

Gépelés nem az erősségemasdsdk

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.