Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95389) jokeph válasza mbandika (#95381) üzenetére


jokeph
nagyúr

Inteles oldalról választék van bőven, csak az árak határozza meg hogy mi a jó.

A legújabb kaby lake szerintem egy átlag user számára csont felesleges, annyival nem jobb mint az előd skylake vagy hashwell, és lényegesen drágább.

Bár az AMD FX sorozatához képest mindegyik drága, még használtan is. ;]

Nos, az a nem mindegy , hogy milyen alkalmazásokat/játékokat használsz, és azokat mekkora felbontáson.

Az R9 280 FHD felbontás felett nem igazán elég, pláne játékra (low és közepes beállítások) karcsú, FHD-ig ok.

FHD felbontáshoz bármelyik 8 magos FX8xxx megfelel, a legkisebből is ki lehet csalogatni min. 4 GHZ-t, (nekem FX8320e van 3,2GHZ@4,5GHZ ;] )így igazából nincs nagy különbség köztük, ami számít az a jó alaplap sok fázisos (4+1-nél több) hűtött VRM-el (tápellátással).

Ha sok az olyan játék, ami max 2 magot használ, akkor 2 lehetőség van:

1. FX8xxx proci felrántása min 4 GHZ-ig.

2. Platform cseréje Intelre, minimum Hashwell rendszerre, Core i5xxxx (DDR3-as ramos még) (használtban is annyi mint egy új FX8xxx durván :( )

Ha volna elég kalács, én beruháznék egy AM4-es új rendszerre (RyZen 1700, Vega VGA (hamarosan megjelennek) és min. 2*4 GB DDR4, de inkább 2*8GB hogy tuti legyen, gondolván a jövőre.

Az AM4-re váltással még nem érdemes kapkodni, egyelőre csak a csúcsprocik vannak kint, nyár magasságára szerintem bővül majd a kínálat lefelé. :U

Persze ez csak az én meglátásom, jó részben saját és más tapasztalati útján született. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.