Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95101) solfilo válasza Bunken (#95100) üzenetére


solfilo
veterán

AMD-ből RX 460 vagy a konkurenciától GTX 1050, ezek között nézelődj. Jóval erősebbek az HD5850-nél, kihajtás is meglesz a legtöbb esetben szerintem. :)
Picit kevesebbért vannak R7 360 ill GTX 750Ti, de árban nem annyival olcsóbbak, mint amennyivel gyengébbek.

solfilo

(#95102) Bunken válasza solfilo (#95101) üzenetére


Bunken
tag

Köszi a gyors választ! :)
Még azt szeretném, hogy az RX 480-at néztem még 4 GB-os verzióban, hogy az már sok lenne a 4 magosnak CPU-nak? Mert még azon gondolkodtam, hogy a VGA mellé még egy Phenom II x6 1100T-t.

(#95103) KRoy19 válasza Bunken (#95102) üzenetére


KRoy19
őstag

Az a baj, hogy hiába 4 magos, nagyon gyenge már a mai processorokhoz képest, szóval én nem javasolnám, hogy bármilyen processort is vegyél abba a lapba, mert még az az x6 is gyenge savanya.

Még ha vennél egy pentium g4560-at (újonan 19k) az is porig alázza ezeket a cpu-kat.

[ Szerkesztve ]

(#95104) Bunken válasza KRoy19 (#95103) üzenetére


Bunken
tag

Értem, akkor nem költök fölöslegesen még processzorra is!

Már csak egy-két kérdésem van. :)

Maradok a RADEON-nál, az biztos! RX-460-nál ahogy solfilo ajánlotta. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy 2 vagy 4 GB-os kártyát válasszak? Valószínűleg idővel lap és CPU csere is lesz.

(#95105) zveli


zveli
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a kártyáról?
Gigabyte gtx 760 4gb.
Használtan kínálták nekem, persze neten is nézelődtem de érdekelne a véleményetek és, hogy szerintetek mennyi ér reálisan.
Amire használnám: Cod, cs multi egyéb fps játékok fhd felbontás.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#95106) jeni válasza Bunken (#95104) üzenetére


jeni
félisten

Ha nem gond a drágább kari vétele és esetleg lecseréled 1 éven belül a gépedet akkor vehetnél nagyobb GB VGA karit ami lehet AMD RX480 vagy a NVidia 1060 6GB

(#95107) coolpet


coolpet
senior tag

Sracok, osszeraktam a gepet az uj MSI RX 480 Gaming 8GB karival.
Amit talaltam meghajtot az ez: Crimson ReLive Edition 17.3.2 Optional

Ez a legujabb? Mert nekem meg valami 4 eves Catalist control center volt a HD6870-hez.

Koszi!

(#95108) szabeska válasza coolpet (#95107) üzenetére


szabeska
addikt

:K

F1

(#95109) KRoy19 válasza zveli (#95105) üzenetére


KRoy19
őstag

kb. 30k-t, persze attól is függ, hogy milyen állapotban van és hogy pontosan melyik típus.

Bunken: ha terven van a lap és cpu csere, akkor én a helyedben nem a jelenlegi processoromhoz keresnék vgat, hanem akkor már várd meg, hogy összegyűljön a komplett gép cserére a zsé. (jelenlegit aprón elpasszolva)

[ Szerkesztve ]

(#95110) Bunken válasza jeni (#95106) üzenetére


Bunken
tag

Nem lenne gond a kicsit drágább VGA de nem biztos, hogy 1 éven belül frissítem a gép többi részét mert egyenlőre más dolgok vannak tervben. Úgy meg nem szeretnék használni egy jobb VGA-t hosszabb ideig, hogy nem tudja kihasználni / kihajtani a többi alkatrész.

Ezt a kettőt néztem most. A jelenlegi config-omhoz melyik passzolna jobban?
Tudom nem sok különbség van köztük órajelben de árban sem (1000 Ft).

(#95111) Csupingo válasza zveli (#95105) üzenetére


Csupingo
veterán

Az, hogy mennyit ér, szerintem nagyban függ attól, hogy van e még rá garancia. Ha igen, akkor 28 körül lenne talán reális. Amik közel vannak hozzá teljesítményben: gtx 950 (30-tól kezdődnek aprón), rx 460 4 GB (33-tól van aprón). Még jó fhd-re, de azért nem fog minden új játék high beállításokon 60 fps-sel szaladni.

Bunken: nem tudom, hogy milyen árra gondoltál, de már ezek a változatok se rosszak.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#95112) athomi válasza jeni (#95106) üzenetére


athomi
veterán

Na ezt biztosan ne csinálja senki. Mire kihasználja a VGA-t, addigra jóval kevesebbet fog érni, addig meg tök feleslegesen ott áll a gépében kihasználatlanul.

[ Szerkesztve ]

(#95113) mbandika


mbandika
csendes tag

Sziasztok.
A processzorom fx 6300 4.0 hajtva (késöbb 8370)
A mostani vga-mat HD 6970 cserélném.
Mire váltsak? Van rá most kb. 35.000.-
Az R9 280x jó választás?

Köszi a választ előre is

(#95114) Hannibhál válasza mbandika (#95113) üzenetére


Hannibhál
őstag

ha van rá garancia akkor igen, de esetleg befigyelhetne egy rx 460 4gb 38k körül újonan, kicsivel gyengébb mint egy r9 280x, de jóval kevesebbet fogyaszt, újabb és kevésbe haldokló:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#95115) solfilo válasza Bunken (#95110) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem maradjon az RX 460, ha futja, akkor a 4GB-os. Aztán majd ha gépcsere lesz, akkor idővel lehet a VGA-t megint váltani. Ez a leggyorsabban avuló alkatrész, felesleges volna most erősebbet venni, ha nem használod ki.

solfilo

(#95116) HEAHEA válasza coolpet (#95068) üzenetére


HEAHEA
tag

Ezt sajnálattal olvasom. :( Ha látja az ember, hogy a csomag sérült, inkább nem is érdemes átvenni.Remélem a kártya jól működik és nem lett baja! Elég a VGA-t behelyezni, drivert feltelepíteni és kész, vagy kell még/ajánlott valamilyen beállítást csinálni pl. MSI Afterburnerben?

(#95117) mbandika válasza solfilo (#95115) üzenetére


mbandika
csendes tag

A proci miatt nem használom ki?
A 8370 hamarosan érkezik.

(#95118) KRoy19 válasza mbandika (#95117) üzenetére


KRoy19
őstag

Nem neked válszolt. ;)

(#95119) mbandika


mbandika
csendes tag

Nem. Leesett. :(

(#95120) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok,

Újítani szerettem volna a videókártyán, de nem vagyok biztos hogy a videókártya a gyenge láncszem, mert annyira nem vágom a témát.

Régi gép:
AMD Phenom II X4 955 3200mhz
Radeon HD 5770
4gb memória
400W jófajta, nemtudommilyen táp
Windows XP

Játékra kellene, de főleg régebbi játékokra (PL: ut2004 és HOTS-ra.) alacsony felbontáson
Újabb játékokra majd esetleg később veszek egy komplett új gépet, most csak egy kis fps növekedést szerettem volna, hogy a játékaim játszhatóbbak legyenek.
Nézegettem a hardveraprón 20e körül videókártyákat, amik az enyémnél lényegesen jobbak, pl hd 6970, de nem tudom hogy a processzor ki tudná e hajtani, hogy nem e inkább processzort kellene venni. Vagy esetleg akár ennél drágább videókártya is szóba jöhet, ha jó hozzá a proc.

Kösz a tippeket.

(#95121) mcs válasza Golyobis (#95120) üzenetére


mcs
veterán

Kis felbontáson nem biztos, hogy egy erősebb kártya sokat fog javítani.
Az UT2004el még nem lesz gond, de a HOTS komolyabban igényli a procierőt. Milyen fps-eket produkál a leírt konfigon az utóbbi?

(#95122) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

A regi kartyam (HD6870) DVI-D-n volt a monitorhoz csatlakoztatva.
Az uj kartyam (RX 480) HDMI-in van a monitorhoz csatlakoztatva.

Amikor a gep lemegy sleep-be, a regi kartyaval a monitor is kikapcsolt.
Az uj kartyaval azt mondja hogy no signal, es megy az animacio rajta.

Megoldasi javaslat?

Koszi!

(#95123) Csupingo válasza Golyobis (#95120) üzenetére


Csupingo
veterán

20 környékén már lehet találni garanciával gtx 750 ti-t is, ami akár a következő gépben is jó lehet egy darabig. Ha kevesebbet költenél, akkor esetleg gtx 650. Ez azért jóval lassabb a 750-nél, de a tiednél gyorsabb. 10-14 körül van. Inkább az a gond vele, hogy öregebb és nincs rájuk már garancia.

(#95122) coolpet: a 480 topikban talán tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#95124) CsGábor


CsGábor
tag

Hi!

Gyermekem gépébe szeretném kicserélni a videókártyát erősebbre mert a jelenlegi GTX960 kezd gyengélkedni.

Gigabyte B85M-HD3
Core I5-4440
8 GB DDR3
GTX 960 /2GB
CM 550W

Ebbe a gépbe gondoltam egy MSI GTX 1060/6GB ARMOR 6G OC-t. A cél játékok futtatása fHD-ban a lehető legkevesebb kompromisszummal.

[ Szerkesztve ]

(#95125) KRoy19 válasza CsGábor (#95124) üzenetére


KRoy19
őstag

Símán mehet bele az 1060, elég jó a konfigod hozzá. :K
Tápod, pontosan melyik típus, illetve milyen idős? Mert lehet, hogy az is megérne egy cserét.

[ Szerkesztve ]

(#95126) CsGábor válasza KRoy19 (#95125) üzenetére


CsGábor
tag

Rosszul emlékeztem nem 550W hanem 500. CoolerMaster RS-500-ACAB-M3 a pontos tipus , kb 4 éves.

MSI vagy Asus kártyát szeretnék mert ezekkel még nem volt gondom , más márkáknál eddig rendszeres volt hogy a hűtés megadta magát elég hamar . MSI-ből az "ARMOR 6G OC" és a "Gaming X" közt a kb. 7000 forint külömbség. Melyiket érdemesebb ? Jobb a hűtése a Gaming X -nek vagy csak design? Olvasva az infókat mindkettő korrekt hűtéssel rendelkezik de csak a ledes és "gamerebb" kialakításért nem éri meg nekem az árkülömbség. Nem ablakos házban lesz :) .

[ Szerkesztve ]

(#95127) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Próbára be szerettem volna szerelni a gépemben egy MSI 1060 3Gb kártyát, de nekem csak 6pin-es VGA csatlakozóm van a kártyán pedig 8pin-es van. Van egy alaplaphoz köthető 8pin-es csatlakozó a tápon, de az nem hiszem jó lenne nekem.

Mi a megoldás? Tápcsere, átalakító kábel?

(#95128) KRoy19 válasza CsGábor (#95126) üzenetére


KRoy19
őstag

A helyedben rákérdeznék a Melyik tápegységet vegyem? topikban, mert véleményem szerint azt is cserélni kéne, egy minőségibb darabra.(bár lehet, hogy tévedek, ezért kérdezz rá hogy megéri e lecserélni)

A gtx 1060- meg gond nélkül fog futtatni minden játékot full hd-ben kompromisszumok nélkül, csak ezt az előbb elfelejtettem hozzátenni.

[ Szerkesztve ]

(#95129) Golyobis válasza mcs (#95121) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz a válaszokat mindenkinek.

A HOTS 20 és 60 fps között megy általában, de megnéztem a feladatkezelőben, és a processzor csak 25-30%-osan van ilyenkor kihasználva és főleg csak az egyik magnál jelez terhelést. Természetes ez?
GPU-z szerint a "GPU load" is meglehetősen alacsony.

(#95130) CsGábor válasza KRoy19 (#95128) üzenetére


CsGábor
tag

Közben tökörészve módosítottam a hozzászólást , kicsit kibővítettem :))
Rendben a táp1ségre rákérdek a megfelelő helyen. Köszi a tipet.

(#95131) Csupingo válasza hitman77 (#95127) üzenetére


Csupingo
veterán

Sokféle átalakító létezik. 6 pin - 8. Molex - 8 pin. Sata tápból 8 pin, stb. Vagy olyanok amik 1 molexből vagy sata tápcsatlakozóból csinálnak 8 pinest.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#95132) hitman77 válasza Csupingo (#95131) üzenetére


hitman77
senior tag

Szia

Köszönöm. Ezek szerint egy sima 6pin -> 8pin átalakító megoldaná a problémát? Nincs a kettő között teljesítménybeli különbség? Érdemes a 6pin PCIE csati helyett másikat használni?

(#95133) KRoy19 válasza CsGábor (#95130) üzenetére


KRoy19
őstag

Az Armoron a Twin Frozr V hűtés van, nincs backplate, és nincs világítás. A Gaming X-en Twin Frozr VI van (ami úgye újabb generáció, valamivel hatékonyabb, és csendesebb, mint az előd) van backplate és világítás.

van egy bizonyos MSI gaming applikáció, amivel akár telefonon és tableten is lehet kommunikálni a Gming X-el. (órajel növelés, hőmérséklet figyelés stb.) Ugye ez az Armorral nem működik.

Ha neked megéri a 7k-t ez a pár extra , akkor vedd a Gaming X-et, ha nem akkor az Armor is nagyon jó választás véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#95134) CsGábor válasza KRoy19 (#95133) üzenetére


CsGábor
tag

Rendben, köszi.
Ha nem szükséges a táp csere akkor szerintem gaming x , megtanultam már hogy a hűtés nagyon nem mindegy.

(#95135) Csupingo válasza hitman77 (#95132) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem az is jó, vagy ha van kettő szabad molex vagy sata a tápon, akkor azok is jók lehetnek, mert 2 csatlakozóra elosztják a terhelést. A tűket jól told össze plusszban az összedugás után, jónak kell lennie.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#95136) mcs válasza Golyobis (#95129) üzenetére


mcs
veterán

Külföldi fórumokon többen is panaszkodnak, hogy gond van az erőforrások kihasználásával, és változó, hogy kinél mi segít. A Battle.Net HOTS beállításaiban pipáld be a 32 bites módot, mert ez többeknél is megoldást jelentett.

[ Szerkesztve ]

(#95137) jokeph válasza hitman77 (#95127) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pontosan milyen tápod van? ha valami rendes fajta, és legalább 450W-os, akkor megfelelhet az átalakító is. pl. 2 molexről 8pin PCI express.

Nekem Corsair VX450-es tápom van, gyárilag azon is csak egy 6pin PCI express segédtáp lóg, 2 molexból lett a 8pin PCI express segédtápom átalakítóval, egy ilyennel: [link]

ASUS STRIX R9380 4GB-t hajtok vele egy FX8320e és egy ASROCK 970 PRO 3 R2.0 + 4*2 GB 1600MHZ G.Skill RIP JAWS társaságában. A proci 3,2-ről 3,6-ra van húzva.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#95138) DaTika


DaTika
tag

Sziasztok! Kb 20-25e Ft környékén szeretnék egy akár használt kártyát venni elsősorban játékra. Ami érdekel, hogy a jelenlegi 4870nél ne legyen lassabb, csak azért keresek új kártyát magamnak, mert az új címek az öreg vason nem indulnak. Szóval az új címek menjenek full hd felbontás mellett min 30fpst, nem kell ultra beállítás se. Amúgy a 750TI-vel szemeztem, esetleg valami jobb ötlet?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#95139) Csupingo válasza DaTika (#95138) üzenetére


Csupingo
veterán

Jó döntés, talán még garanciával is találhatsz. Amik erősebbek és 20-25 között vannak, az a gtx 660 és a 760, de ezekből már nem nagyon van garanciával. Viszont a 750 ti az nagyon belépő szint fhd-re. Szerintem tényleg csak közepes beállítások közelében lesz 30 fps a gépigényesebb új játékokban. 30-tól vannak kicsit erősebb kártyák: gtx 950, rx 460.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#95140) DaTika válasza Csupingo (#95139) üzenetére


DaTika
tag

Az fhd jobban érdekel, mint a többi beállítás, csak fusson 30fps+ -al az új játékok. Alapvetően csgo-zni szoktam, ott most a 4870el van 60+ fhd-ben, ez alá nem akarok menni, csak menjenek az új címek. 30-35ig lehet felmennék, de akkor meg már lehet rászánok még egy valag pénzt, és veszek újfent jópár évre egy 1050ti-t. De annyit meg nem akarok költeni :D

(#95141) Csupingo válasza DaTika (#95140) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor marad a 750 ti. Egész jó és nem túl drága kártya.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#95142) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Szerintetek el tudna a tápom vinni egy hd7970eset, vagy esetleg kicsivel gyengébb kártyákat?

Jelenlegi rendszer:

AMD Phenom II X4 955 3200mhz
Radeon HD 5770
4gb memória
400W fsp hexa+ táp
Windows XP

(#95143) Franklin válasza Golyobis (#95142) üzenetére


Franklin
addikt

Simán.

(#95144) Winterr18


Winterr18
újonc

Sziasztok egy Amd athlon x4 760k s Processzor mellé mennyire illene egy Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4G 4GB?

(#95145) Csupingo válasza Golyobis (#95142) üzenetére


Csupingo
veterán

Konkrétan a hd 7970-et nem hinném. Az egy 250, 300 W-os (GHz edition) batár. A procid tdp-je is 125 W. A tápodnál pedig, ha jót nézek, két ágra van osztva a 12V-os rész. 17 és 15 A-t tud. Ha el is indulna, nagyon szenvedne ezzel a vga-val. Viszont 180 W alatti kártyákkal szerintem nem lenne gond. Kissebb fogyasztású, hasonló teljesítményű kártyák: gtx 960, gtx 1050 ti, r9 380.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#95146) KRoy19 válasza Golyobis (#95142) üzenetére


KRoy19
őstag

Egyáltalán nem, egy 7970-nek 250w-os tdp-je van, a procidnak meg 125w, ehez nagyon kevés lenne ez a táp.

Franklin: ja "Simán" lefüsltölne a táp.

[ Szerkesztve ]

(#95147) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

A mostani radeon szoftverben hol lehet alliani a videokartya ventillator sebesseget?

Illetve van olyan opcio, hogy kiir OSD-re par adatot, mint homerseklet, fps, ventifordulatszam?

(#95148) Hannibhál válasza Winterr18 (#95144) üzenetére


Hannibhál
őstag

szerintem rx460 illetve gtx 1050 fölé nem szabadna menni annál a procinál, igaz hogy négymagos, de elég gyenge

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#95149) Winterr18 válasza coolpet (#95147) üzenetére


Winterr18
újonc

Szia a radeon szoftveren belül rányomsz a Játék fülre ott Globális beállítások és ott van a ventilátoros beállítás és társai. Nekem is most forralta fel a vidikarit a driver nem is olyan rég :S

(#95150) Golyobis válasza Csupingo (#95145) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz a választ.
Azt hiszem jót néztél.
Az mit jelent pontosan hogy a 12v így van elosztva, és hogy befolyásolja ez a választást?
Esetleg gyengébb kártyát tudnál ajánlani? Nem tudom hogy a processzorom egyáltalán alkalmas lenne ezeknek a kártyáknak a kihajtására.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.