Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Sondi1986 válasza Bogyó bá' (#9497) üzenetére


Sondi1986
addikt

bogyo112 helyedbe ezt venném: POWERCOLOR AX7850 2GBD5-2DHPP HD7850 2GB PCS+ PCIE
Nem gyenge az gyári OC-ja.

[ Szerkesztve ]

(#9502) csucsbicep válasza Bogyó bá' (#9497) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A Crysis 2 konnyen befal 1GB folott is. Ha teheted mindenkeppen 2GB-os karit vegyel.

Az a Powercolor tuti vetel, jobb valasztas, mint a Sapphire. Bar a 7850 eseten nem sok BS problema van, mint a Sapphire 7870-nel, de itt is becsuszott mar par ilyen hibas darab.

[ Szerkesztve ]

(#9503) Bogyó bá' válasza csucsbicep (#9502) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi mindenkinek!

MSI, Sapphire az évek során nálam beváltak, ha tehetem, maradnék azoknál a márkáknál, rendelni meg a pcx-től szeretnék, mert most ingyenes akcióban van a futárszolgálat. Megpróbálok akkor még egy kis készpénzre szert tenni, csak az asszony rá ne jöjjön! :))

Ja, valamit elfelejtettem, csak hogy ne legyen egyszerű az élet: mindenképpen 2 db DVI csatlakozós kártyára van szükségem... (Munkához szeretnék beállítani még egy monitort, és azon (meg a jelenlegin sem) nincs HDMI, csak DP. Azt meg nem szeretem) Tehát maradna mindkettő DVI-bemeneten használva...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#9504) gyuszmo1 válasza apro (#9498) üzenetére


gyuszmo1
tag

- az a lényege hogy addig nem akarom leszedni a matricát amíg nincs meg a kártya,de hogy utána is garis maradjon a többi alkatrész boltban rakatom bele. ;)
- milyen kártyát ajánlotok 20K-ig bezárólag?

[ Szerkesztve ]

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#9505) Malibutomi válasza Bogyó bá' (#9503) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az msi-vel sem lősz mellé, jó kártyák, jó a hűtésük is, azt is vehets nyugodtan.

(#9506) Bogyó bá' válasza Malibutomi (#9505) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Most az van (TwinFrozr II-es 5850), hibátlanul működik másfél éve, viszont abszolúte antituningos: mivel a táprészén semmilyen hűtés nincs, így egy centit sem húzható. Mondjuk nem is cél a tuning nálam, a hosszú élettartam annál inkább.

Előtte meg egy Sapphire 4830-am volt, az szinte a "végtelenségig" lehetett húzni, elfogadható melegedés mellett. Évekig ment így, és a jelenlegi gazdájánál is hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#9507) peter0117


peter0117
tag

Hello! Egy pentium 4 3ghz 1mb 800Fsb kihajt egy sapphire hd 2600xt agp videokarit? kettő együtt jó választás?

(#9508) csucsbicep válasza Bogyó bá' (#9506) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A 7850-eknél a jobbak 860-ról 1200-at mennek és a melegedés is nagyon jó.

Az MSi-n nincs két DVI, a Powercoloron és az Asuson van.

(#9509) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Szerintetek ennek a hűtése halk?

(#9510) Olaszka


Olaszka
csendes tag

Sziasztok!

HD 7870 DC2 2GD5 van most nekem. A korábban linkelt beta drive-t érdemes felrakni? Mik a tapasztalatok aki felrakta?

(#9511) marcusa válasza Olaszka (#9510) üzenetére


marcusa
addikt

Topic-jában pontosabb infóval tudnak szolgálni, de én úgy olvastam, hogy a 13.2 beta4 jó hatással van a teljesítményre és a folyamatosságra is. :K

:-)

(#9512) Tomix24 válasza Olaszka (#9510) üzenetére


Tomix24
addikt

érdemes

(#9513) Olaszka válasza marcusa (#9511) üzenetére


Olaszka
csendes tag

Adnál rá egy linket légyszives? Mert én nem találom! :) vagy a topic-jára vagy a driverre az mind1 :)

[ Szerkesztve ]

(#9514) KAMELOT válasza marcusa (#9511) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt jól hallottad. 13.1-el valami gondok vannak. Legalább is a tesztekben FPS csökkenés van. 13.2 beta driver már jó.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9515) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Jön az AMD új akciója: [link]

(#9516) Sondi1986 válasza TechN7ne (#9509) üzenetére


Sondi1986
addikt

Szerintem annyira nem lehet vészes a hangja: [link]

(#9517) BomiBoogie válasza Sondi1986 (#9515) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Aki 78xx-et vett az előző kuponért, most már csak feljebb válthat. :)

(#9518) Spongi


Spongi
csendes tag

Sziasztok!

A következő gépben szeretnék VGA-t cserélni:

Asrock ALiveNF6G-GLAN alaplap
AMD X2 4200+ proci
2 x 1 GB DDR2 RAM
nVidia 6600 VGA

Milyen VGA-ra cserélnétek a 6600-ast (vagy esetleg érdemes lenne procit is)?

8 éves gyereknek kellene alap játékokra.

Válaszotok előre is köszönöm.

Üdv.: Laci

(#9519) Bogyó bá' válasza Spongi (#9518) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az az alaplap simán "megeszi" az Athlon II X2 - 250-es procit (nejem most leváltásra kerülő gépében is ez az alaplap-processzor páros ügyködik, csak 4GB memóriával), azzal együtt már elbírna kb. egy 5770-es VGA.-val. Szerintem. Amúgy van normális tápod?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#9520) bandi0000 válasza Bogyó bá' (#9519) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Egy 8 éves gyereknek kell alap játékokra...szerintem bőven elég lenne.egy 4800 as széria vagy alatta nem?

Xbox One: bandymnc

(#9521) Bogyó bá' válasza bandi0000 (#9520) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az leginkább attól függ, hogy mit szeretne játszani, és főleg hogy milyen felbontású monitora van. Ezzel a processzorral szerintem már egy 4830-ast sem lehet teljesen "kihajtani". Ha nem tervezel procicserét, akkor inkább 4670, vagy valami ilyesmi.

Arra nem gondoltál, hogy eladd az egész mostani cuccot (tudom, hogy csak "fillérekért" lehetne, és beruházz egy legolcsóbb FM1-es lapba / prociba / 4 GB DDR3 memóriába? Nem biztos, hogy többe kerülne, és az APU GPU-ja ezeknél nem volna gyengébb, sőt! Plusz még fele ennyi áramot is fogyasztana.

Számolj utána, szerintem Hardverapróról nagyon olcsón meg lehetne úszni... :F

[link]; [link] és ezek vadiújak ráadásul! Ja, meg memória: [link]

28 ezer forintból vadiúj, korszerű "komplett" gép. Szerintem nem rossz!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#9522) bandi0000 válasza Bogyó bá' (#9521) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Könyörgök...egy 8 éves gyerekről van.szo neki még a cod1 is nagyon jo grafikailag stb bár sztem nem azzal játszana...ha meg lecserélné a mostani konfigot akkor mire a kis srác olyan idős lenne hogy foglalkoztatná a grafika stb már rég elavulna az a konfig

Xbox One: bandymnc

(#9523) TechN7ne válasza Bogyó bá' (#9521) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ismerjük Sipi Újonc kollégát,egy a baj vale hogy 2-3 ezer forinttal adja csak olcsóbban a cuccokat és csak RAJTA keresztül érvényesíthető a garancia. Kérdezem én, mi van ha megváltozik 1 év múlva a telefonszáma és eltűnik az oldalról? Inkább vegye meg az ember a boltban és lesz@rva azt a 2-3 ezer forintot pluszban!

bandi0000: Ne vegyél ilyen háborús kártyákat,mint a HD4xxx széria! Vgyél inkább egy HD5670 DDR5 öt,vagy egy HD6570-et,ezeket már olcsóbban elkapod kb.10k körül. De itt PH-n találhatsz HD6670 et is ddr3 memóriával 11-12k környékén. Ezek a kártyák tökéletesen megfelelnek az említett célra.

[ Szerkesztve ]

(#9524) Bogyó bá' válasza TechN7ne (#9523) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Félreértés ne essék, én nem reklámozom a cuccait, csak arra írtam, hogy egy 4200+-os őskövület konfigot szinte ugyanannyiért lehetne "újra" lecserélni (a régi eladásával), mint amennyiből - használt proci és VGA segítségével - kissé feljavítani. Nála láttam viszonylag jó árakat... ...én nem ismerem őt semennyire sem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#9525) bandi0000 válasza TechN7ne (#9523) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Én is ezen dilemmáztam amikor vetten a konfigom itt a ph-s ajánlatokkal 10-15k val olcsobban kijöttem volna de inkább megvettem az iponbol futár garival.

Nem én akarok venni...én tudom mi a jo magamnak én csak segiteni akarok a kérdezőnek :DD

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#9526) TechN7ne válasza bandi0000 (#9525) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jajj,rendben,akkor ezt benéztem! :DD

Spongi Itt ez bandi0000 helyett neked szólt... :)

[ Szerkesztve ]

(#9527) Viesel


Viesel
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy ennek a videokártyának:http://www.aqua.hu/asus-geforce-gt630-1gd5-1gb-ddr5-pciexpress-192443.html

Elég egy 350 wattos táp?

Választ előre is köszi. :)

(#9528) bandi0000 válasza TechN7ne (#9526) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Semmi gond én csak azért mondtam a 4 ezres szériát mert azt kihajtaná a procija persze vehetne erősebbet eg konfig csere stb de ezt neki kell tudnia mit akar

Xbox One: bandymnc

(#9529) bandi0000 válasza Viesel (#9527) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát attol függ milyen tápod van meg milyen procid

Xbox One: bandymnc

(#9530) TechN7ne válasza Viesel (#9527) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha minőségi 350w-os darab,akkor igen elég neki.

(#9531) Viesel válasza bandi0000 (#9529) üzenetére


Viesel
csendes tag

Intel Pentium 820D proci: 2*2.8GHZ

350W ATX táp asszem az minőséginek számít? :F

(#9532) TechN7ne válasza Viesel (#9531) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Akkor azt sajnos le kéne cserélned,mennyit tudnál rá áldozni pénzben?
Újonnan ezek megteszik: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#9533) bandi0000 válasza Viesel (#9531) üzenetére


bandi0000
nagyúr

4-5 kért lehetne venni itt a ph-n használtan minőségi 400 w körülit és az biztos birná

Xbox One: bandymnc

(#9534) geckowize válasza Alpachino (#9444) üzenetére


geckowize
őstag

Sapphire márkával meg vagyok elégedve, eddig a mostani a 2. Sapphire kártyám (előtte egy őskövület 9600 XT volt még e gyár terméke), arra lennék kíváncsi, hogy az Asus a garin kívül mennyivel tudna többet, ha tudna többet? Sapphire valamiért szimpatikusabb és masszívabbnak tűnik a hűtője.

(#9535) TechN7ne válasza geckowize (#9534) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igazság szerint semmivel,csak a +1 év garival. Meg átlagban 10-20MHz el gyorsabbak de ez nem minden modell-re jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#9536) mash


mash
csendes tag

Hi emberek!

Van egy relative régi alaplapom: asus p5ld2 deluxe
http://prohardver.hu/tema/asus_p5ld2_deluxe_topic_945p/friss.html

A régi videórtyámba(PCIE RX600Pro 256mb Abit Vivo HDTV) behalt a hűtés, így gondoltam veszek egy új kártyát.
(Megy a kártya 1 órát, aztán túl melegedik)

Meglepő módon az lene a kérdésem: mit is vegyek? :)
Nem játszom a gépen, csak az asszony dolgozik vele. (Excel). na meg netezik rajta.
Tehát semmi értelme vennem egy 50eft-os kártyát.

Egy ilyenre gondoltam:
[link]
Ez elvileg jobb, mint a régi kártyám. Kérdés megtudja e hajtani az alaplapom.
A tápot most cseréltem egy 400 wattos Gigabyte-ra ( a régi DTK is 400-as volt, csak hangos)

Szempont: halk, kevés fogyasztás, később esetleges alap cserénél se kelljen kidobni.
Napi max 1-2 óra használat.

Előre is köszi a válaszokat.
üdv

Ha privit írsz, árat is írj! Meg azt is, hogy mit vennél, ne csak annyit, hogy érdekelne a dolog, napközben a cuccok a XIV. ker Egressy tér, Mekinél vehetőek át...

(#9537) Kakukktojás2


Kakukktojás2
aktív tag

Hali, vettem a napokban a gépemhez egy új moncsit, 1-2 napra rá vettem észre hogy egy rossz pixelem van, pont a monitor közepén, ami pirossan világitott, ez 4 napig volt ott, amig egyre csak halványabb és kisebb lett, 15 perce pedig eltünt. Ez most hogy van, akkor meggyógyult, vagy csak ideiglenes az állapot?? Nemértem :W :W

(#9538) bandi0000 válasza Kakukktojás2 (#9537) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Állítólag lehet javítani házilag hogy megnyomod ott egy ceruzával a monitort legalább is ezt ovlastam de nem javasolnám :D szóval ha már a 3 nap eltelt akkor buktad a pixelgarit igy már csak adott pixelhibánál cserélik ki ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#9539) Kakukktojás2 válasza bandi0000 (#9538) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

de csak 1 volt, most meg magától eltünt, ez a fura, úgytudtam hogy egy idő után kiég, nem hogy megjavul :)

(#9540) bandi0000 válasza Kakukktojás2 (#9539) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hát ha eltűnt ne zavarjon akkor :D azért ellenőrizd le hogy nincs e több véleteln

Xbox One: bandymnc

(#9541) Kakukktojás2 válasza bandi0000 (#9540) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

1 volt pont a moncsi közepén, nem lehetett nem észrevenni, mert feketén nagyon látszott, de már nincs :D

(#9542) bandi0000 válasza Kakukktojás2 (#9541) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Akkor meg örülj és hátha nem jön vissza megint...de ha igen akkor ecetes ollóval szúrd ki :DDD :DD

Xbox One: bandymnc

(#9543) KAMELOT válasza mash (#9536) üzenetére


KAMELOT
titán

HD6450 vagy HD6570 mehet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9544) mash válasza KAMELOT (#9543) üzenetére


mash
csendes tag

köszi.
akkor a SAPPHIRE HD6570 2G DDR3 PCI-E HDMI / DVI-D / VGA (ROHS) LITE AMD DDR3 2GB 128bit PCIe low profile videokártya-val nem löttem mellé

a low profile az mit takar? alacsony fogyasztásra utal?

Ha privit írsz, árat is írj! Meg azt is, hogy mit vennél, ne csak annyit, hogy érdekelne a dolog, napközben a cuccok a XIV. ker Egressy tér, Mekinél vehetőek át...

(#9545) Alpachino válasza geckowize (#9534) üzenetére


Alpachino
veterán

Az ASUS hidd el minőségibb, már elég ha a két karit a kezedbe veszed :K persze az ASUS DCu, de inkább DC2-V2-röl van most szó....

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#9546) Tenken válasza mash (#9544) üzenetére


Tenken
őstag

Nem. A nyák "vékonyabb". Sok kicsi házba nem férnek már el a hagyományosak sem.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#9547) KAMELOT válasza mash (#9544) üzenetére


KAMELOT
titán

Alacsony a nyákja! Így befér bárhova!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9548) ST05 válasza Tenken (#9546) üzenetére


ST05
őstag

nyák"oztok mindketten :C ,nekünk egyértelmü, de szerintetek ez hogy "NYÁK" mit jelent egy laikusnak aki nem birja google be beütni hogy, "low profile" ?
már elnézést, csak gondolom igy nem annyira segitette ki az embert ,,
én igy fogalmaznék EZEK

[ Szerkesztve ]

(#9549) Tenken válasza ST05 (#9548) üzenetére


Tenken
őstag

Ja, gondoltam én is, de így tanul egy kicsit megint mellette. :)

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#9550) mash válasza ST05 (#9548) üzenetére


mash
csendes tag

lusta voltam. :)
de igazad van a google az apánk

Ha privit írsz, árat is írj! Meg azt is, hogy mit vennél, ne csak annyit, hogy érdekelne a dolog, napközben a cuccok a XIV. ker Egressy tér, Mekinél vehetőek át...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.