Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92921) takii


takii
újonc

Sziasztok!

VGA vásárlás előtt állok, és két kártyán gondolkozom. RX 470 vagy GTX 1060 3gb. A max összeg eredetileg 60 volt, de láttam hogy abből max egy gtx 1050TI jönne ki, pár ezresel drágábban pedig kapok 40-45% teljesítmény pluszt.....
Azért vacilálok, mert RX470-ből már van a sapphire 65 körül, de nem tudom mennyire elfogadható a hűtése. Kicsit drágábban láttam gigabyte-től is 69-70 körül, de olvastam hogy ennek sem a legjobb a hűtése....
GTX 1060 terén hasonlóakat láttam, iponon a manli gtx 1060-at, de elég gagyinak néz ki, a ventillátor vezérlése állítólag pocsék, után pedig a gigabyte van 70-72-ért.
A gépben amúgy egy core i3-6300 cpu van, és 2*4 gb hyperX fury (2666 MHZ) ram van. Jövőben bővítés esetén ha cpu-t cserélek erősebbre akkor sem szeretném ha a kártya túl gyenge lenne, ezért gondoltam, a 470-et meg az 1060-at. A felbontást tekintve, 1680x900-at tud a monitor, erre szerintem elég ez a két kártya 2-3 évig.
Szerintetek?

A ház szempontjából szerintem nem lenne baj, egy NZXT Tempest Evo-m, elől 2 venti fúj (12 cm), oldalt a vga mellett közvetlen egy szív (12 cm), hátul pedig szintén egy szív (12 cm). A szívó ventik: coolink swif 2, a többi a gyári. A ház tetejére még be tudok köni két 14cm-es ventit ha kéne.

Tápegység szempontjából egy Chieftech GPS 550AB-A van a gépbe, elég idős már, de szerintem nem lenne baja egyik kártyával sem (lekopogom).

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy mennyire jó/nem jó a gigabyte kártyák hűtése (nem a windforce) a 470 és a 1060 esetében?
Valamint a sapphire rx 470 hűtése hogy szuperál? Elég aggasztőan néz ki az a műanyag borítás, fém backplate ide vagy oda....ha 80-90 fokon működik, elég hamar megpusztul majd.

Köszi a válaszokat,
takii

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.