Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92578) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok!
Új gépet építek nulláról, a cél pedig videóvágás. Elsősorban full HD-ban, de egy éven belül 4k anyagokat is fogok vágni. Na most a konfig, amit kigondoltam, elég drágára sikerült, és arra gondoltam, hogy a VGA-n spórolnék, és csak később vennék, addig az IGP-vel húznám ki valahogy. Az elképzelés:
i7-7700K
Z270-es alaplap
32GB DDR4 RAM
1TB SSD RAID 0

Plusz megfelelő hűtés, ház stb. A kérdés az, hogy az IGP elég lenne-e vágáshoz? Premiere-ben dolgozok, és ott lehet CPU-ra terhelni mindent, csak nem vagyok benne egészen biztos, hogy akár a CPU, akár az IGP megbirkózna mondjuk egy 4k élőképpel, akár több videósávval. A render most mindegy, a lényeg, hogy a munkamenet gördülékeny legyen. Vélemény?

Dedikált kártyának egyébként a GTX 1060 6GB-ot néztem ki - ezért halogatnám a vásárlást... :))
Erről vélemény? Overkill? És ha játszanék is, vagy ha egyszer VR-ozni akarnék? (Akarnék, csak a pénztárcám nem akarja egyelőre.)

Továbbá kérdés, hogy van-e valami adat a különböző VGA modellek hangosságáról? Az Asus oldalán nem találtam infót, hogy mégis mennyire hangos a kártyájuk.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.