Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90698) Hunork válasza Alastair' (#90692) üzenetére


Hunork
veterán

Nos, I. világháborús móka ismét, BF1 Ultra, FHD, és nálam ugye Vsync on.
CPU változás: nagyon eltérő lett, átlagosan 70-90% között voltak terhelve a magok , de persze ebben benne van, hogy felugrik simán 98%-ra is. De határozottan nem végig 95-99% volt, mint High beállításokkal.
GPU: a 3,5 (3,6) GB VGA Ram használat lett a maximum, de fölé nem nagyon ment. Mondjuk ez érdekes, azt hittem, hogy az Ultra beállítás magával vonja a magasabb videó memória használatot. A GPU terhelés is ingadozó lett, egészen a 60-98% között mozgott. Hőmérsékletben a CPU nem változott, viszont a GPU már a 68 fokot is elérte. :) Mondjuk ez sem sok egy R9 390-től... És az is igaz, hogy ez a VGA azért néha kívánja az i7-et...
Amit észrevettem, hogy minden ugye még szebb lett, köszönhetően az Ultra módnak, de az fps hála Istennek nem változott, mindegy, hogy High vagy Ultra, az 55-60 fps folyamatos. Nyilván több nem, mert a vertikális szinkron be van kapcsolva. Nem éreztem semmilyen akadást, laggolást. Még egyszer hozzáteszem, hogy egyjátékos módban méricskéltem. De persze nem állok le, lesz majd Vsync off mérés is, csak a tapasztalatom az, hogy egyjátékos mókához elég a stabil 60 fps, és cserébe nem melegszik annyira a GPU, és ennek okán halkabb is a gép.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.