Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80863) GeneraL_XTX válasza Fortum (#80840) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem írtad hogy elzárkózol-e a használt de garis kártyáktól vagy csak vadi újban gondolkodsz?

Mert utóbbi esetben nehezebb a dolgod, én személy szerint a 290-es szériából új kártyát már nem vennék, és ezekből is igazándiból csak a Sapphire Tri-X ajánlható (de ez se teljesen a rezonáló műanyag keret miatt).

390-eseknél már sokkal jobb a helyzet, több ajánlható kártya van (Sapphire Nitro, MSI Gaming, Asus 3 ventis verziója) de ez a pénztárcádnak már újként drága.

380X szerintem ár érték arányban nem túl jó, ugyanez mondható el a 4GB-os gtx960-ról is.

Használtan több lehetőséged van: mind 390-et mind gtx970-et kapni már az aprón ennyiért, ezekután már csak a szimpátia dönt. FullHD-ban közel azonos sebességűek (bár a 970-ben nagyobb a tuningpotenciál) viszont a GTX970 kevesebbet eszik, hűvösebb és kevesebb a driver probléma is a zöld oldalon. A 390 mellett van a több memória, a kicsit talán időtállóbb architektúra, viszont nagyon háklisak a kártyák a jó házszellőzésre,enélkül melegedési problémáid lehetnek típustól függetlenül.

a tápod mindkét esetben megfelelő sztem, én egy 550w-es raider-el hajtottam a 290/390/970 kártyáimat sose volt semmi probléma.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.