Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80551) nemethchek19 válasza gtamate2 (#80548) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Nem célom elterelni a csoportot egy más beszélgetés irányába, de ha már feljött szóba.... Igen fel van rakva a driver és jelenleg 60 Hz-re van beállítva a képfrissítés a beállításainál. Ez lehet a gond?

A Monitor a ludas vagy az IGP?

szerk.: Ha ezt a problémát meg lehet oldani, akkor természetesen nem ruházok be egy dedikált VGA-ra.

[ Szerkesztve ]

(#80552) sepsi0 válasza juve600 (#80547) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Nem néztem... én csak a nyers adatokat néztem, ami az összefoglalóban szerepel.
Ha azt mondod játékokban hozza az R9 280X szintjét akkor számításba veszem.
A lényeg, hogy gépenként kb. 20-25000ft-ot akarok költeni, ezért jelentősebb előre lépes legyen (terv I5 proci).
R7 kb 25eft-ban elmegy R9 kb. 45eft körül már van... szóval ez a terv, de ha tudtok okosabbat akkor meghallgatnám :R

Gondolom ezzel a cserével előre lépés lesz a játékokban?

Full hd-hoz kell már 2GB-nál nagyobb kártya a GTX960-bol? 3-4GB-ost nézzek inkább?

[ Szerkesztve ]

(#80553) FollowTheORI válasza nemethchek19 (#80550) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Írtad hogy 24p fontos, és ott lehetnek a monitorral illetve a kábellel esetleges bugok, inkompatibilitások.
Vagy eleve kérdés a kijelző tudja e a 24p-t (vagy a 23.97xxx-et stb).
(Lehet HDMI-n tudja, más porton meg nem... vagy vica versa... stb ilyenekre gondoltam főleg.)

Nyilván ha úgy érted a 24p-t, hogy csak konvertálja át neked a 50-60-75Hz/p kijelződre stb, akkor tárgytalan ez a rész.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#80554) juve600 válasza sepsi0 (#80552) üzenetére


juve600
nagyúr

inkább 4GB-ost

(#80555) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok!
Van öcsémnek 1 asztali gépe Amd phenom II X6 1045t cpu-val. Ez a processzor maximum milyen vga-t tud kihajtani?

Jelenleg egy radeon 5750-es van benne. Érdemes lenne vga-t cserélni a gépben?

1-2 év múlva teljes upgradet tervezünk, jó lenne viszont addig kitolni 1 vga cserével a gép élettartamát (úgy értem, hogy vigye az újabb játékokat is). Megoldható? Ha igen, milyen vga-t ajánlotok ehhez a procihoz?

(#80556) Studiossrác válasza Studiossrác (#80555) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Táp: HKC V-poer 550w
Alaplap: msi 760gm-p23 fx

(#80557) gtamate2


gtamate2
veterán

Felesleges, a táp meg veszélyes, inkább azt cserélném.

Maximum egy HD 7770 mehet mellé ha nagyon váltani szeretnétek.

*Sn0w

(#80558) lotuska válasza Studiossrác (#80556) üzenetére


lotuska
tag

Szia. Hasznalt vagy uj? Kereted?

Ujonan is kaphatok, max: GTX 750 vagy GTX 750Ti.

Hasznaltan: Radeon 7790, vagy 7850. 2GB-os verziokat keress.

Uj radeon ebbe a kategoriaba lenne R7 360, de nem eri meg a magas fogyasztas miatt es egy csonkitott 7790.

GTX660 lenne meg megoldas esetleg hasznaltan az erosebb vmivel az osszes tobbinel, de tobbet is fogyaszt.

De jatekfuggo, nem minden jatekban lesz eleg a procid ezekhez a VGA-khoz, kellene tuningold a procidat is 3.2ghz-re minimum, vagy megtobbre 4 maggal.

HKC tap nem valami acelos sztem, de azutan is kerdezz utana a tapos topikban.

(#80559) nemethchek19 válasza FollowTheORI (#80553) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

HDMI portra van kötve a monitor. A kábellel, hogy lehetnek bugok inkompatibilitások? Ez nekem új, de én abszolút laikus vagyok, így felvilágosításra szorulok.

Ami gond hogy 24 Hz-et és ennek többszöröseit nem tudom választani a grafikus vezérlő beállításaiban, ezért gondoltam, hogy ez az IGP miatt lesz és ez okozhatja a problémát.

"Nyilván ha úgy érted a 24p-t, hogy csak konvertálja át neked a 50-60-75Hz/p kijelződre stb, akkor tárgytalan ez a rész."
Tehát, szerinted akkor most átkonvertálja akkor 60 Hz-re és ebben van valami hiba, ami okozza az apró akadásokat? Ezt igazából, akkor lehet észrevenni, mikor a film képében nagyobb mozgások vannak akkor érezhető, hogy szekvenciális apró akadás van a mozgásban. Tehát nem folyamatos, darabos a mozgás.

szerk.: Vannak olyan HD filmek ahol ez jobban észrevehető, vannak olyanok ahol meg kevésbé, ezért tippelem azt, hogy ez képfrissítési gond.

[ Szerkesztve ]

(#80560) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok!
Ha egy gtx950 kártya 47.000ft , míg egy gtx960 pedig 63.000, az kereken 16.000ft
Ha jól látom, akkor pl divisionnél ami egy elég erős vga-t igénylő játéknál 5fps-el kapok többet ( gtx950 - 45fps, gtx960 -50fps)
Miért is a 960 az ajánlott ha nincs 10% erőfölény sem, viszont 16.000ft-al drágább ?!:)

(#80561) FollowTheORI válasza nemethchek19 (#80559) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha laikus vagy, hosszú lenne elmagyarázni. Guglizz pár cikket róla.

Most hirtelen ezt találtam: [link]

[link]

Ha nem jó a konverzió, akkor igen... lehetnek akadások.

De mondjuk egy jó lejátszó program, pl MPC-HC ezt meg tudja általában oldani jól.
Illetve beállítható a teljes képernyős 24p lejátszás is, ha a kijelző támogatja jól.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#80562) Grafirka válasza FR33 (#80560) üzenetére


Grafirka
őstag

Nem tudom milyen konfig/bellitasok mellett produkalta az emlitett kulonbseget.
Amit lattam ott a gtx950 neha 30 ala beesik, a 960 pedig 40 ala nem nagyon nez be (1080p high beallitasok mellett )

(#80563) nemethchek19 válasza FollowTheORI (#80561) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Köszi a cikkeket!

MPC-HC-t használok. Azt hiszem csak 50 Hz és 60 Hz választható nálam a "Teljes Képernyő" beállításban, de ha hazaérek a melóból küldök egy pontos infót erről.

Az én gondomat tulajdonképpen egy dedikált VGA beiktatása nem oldaná meg?

(#80564) Grave_444 válasza bobalazs (#80537) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem kell akkora, úgyse kezeli, Sandy proci.. :)

(#80565) Studiossrác válasza lotuska (#80558) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Köszi. Használt és új is játszik.

Igazából csak az érdekelt, hogy érdemes-e ebbe a gépbe vga-t cserélni, vagy egyből inkább platformot kellene cserélni.

Ha beleraknék egy gtx 750ti videókártyát a gépbe, 1-2 évig elmennének még az új játékok?

(#80566) gtamate2 válasza lotuska (#80558) üzenetére


gtamate2
veterán

A 660 bőven sok lenne oda. Maximum egy 7790 még vagy gtx 750 ami szerintem esetleg mehetne, (7850 kis túlzással).

*Sn0w

(#80567) lotuska válasza Studiossrác (#80565) üzenetére


lotuska
tag

Igen!

(#80568) arcszesz válasza nemethchek19 (#80563) üzenetére


arcszesz
aktív tag

Intel sohasem a világszínvonalú gpu-iról volt híres. Vegyél egy vga-t. DDR5 ramosat. Pl.: ez is jó.

(#80569) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok egy ASUS 670 gtx 4gb-os kártyát érdemes venni,meddig lehet még használni és kb mennyit ér.

(#80570) bifidus57


bifidus57
tag

Srácok, a "Milyen alaplapot vegyek"-ről jövök, hogy tanácsot kérjek GTX-750TI-2GB videó kártya ügyben.

A gondom az, hogy ha rákeresek erre a kartakter sorra, sok-sok különböző gyártó és változat jön ki, nagyon változó árakkal, de még a ventillátorok száma is változó.

Kérem, legyetek szívesek kicsit rendet vágni ebben a dzsungelben, melyiket érdemes megvenni?

Elvből nem tuningolok semmit, videó kártyát sem.
Nem akarok játszani, de többen ajánlották, hogy ha videókat akarok szerkesztgetni, vagy konvertálgatni, akkor az i5-ös proci mellé nem ártana betenni egy dedikált GTX-750TI-s kártyát.

Mi a véleményetek, mit tegyek és mit vegyek?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#80571) nemethchek19 válasza FollowTheORI (#80561) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Na csináltam 1-2 print screen-t, a képfrissítési beállítás lehetőségeiről.

(ezer bocs, hogy off-ba mentem át, ha szükséges átvonulok majd a "Azonnali VGA-s kérdések órája" topikba ezzel a témával. Szeretném letisztázni a kérdést, hogy szükséges e beruházni egy dedikált VGA-ra, mert itt már páran belekezdtek ennek a fejtegetésébe.)

(#80572) letsgotechno


letsgotechno
csendes újonc

Sziasztok!
Új vagyok még az oldalon is, de nagy dilemmában vagyok config újítással kapcsolatban ezért hozzátok fordulnék :)
A helyzet az, hogy van egy kb 4 éves config-om, na most a VGA-m az vér gyenge, ezért le szeretném cserélni, de nem tudom megéri-e a jelenlegi cuccok mellé venni esetleg egy új VGA-t.
Le is írnám mim van jelenleg:
Asus M5A 78L-M LX alaplap
AMD Phenom II X4 840 3,2Ghz Proci
Sapphire 1GB GDDR5 HD5670
2*4 Gb Ram 1333MHz (az egyiket pár hónapja vettem hozzá)
Tápom: M-TECH 550W Model: KOB AP 4550 XA
Monitorom: Samsung SyncMaster 923NW 19" (1440*900-as felbontás) jelenleg ez van!

Igazából elég gyér a felhozatalom, de nem tudom komplett konfig cserét be tudnék-e vállalni (túl sokba lenne).
Meg az is, hogy már csak eléggé idősek a cuccok benne, nem tudom meg éri-e egyáltalán vennem bele csak 1 VGA-t vagy jobban járok ha spórolgatok és egyenként veszek új alaplapot procit tápot és majd VGA-t.
Amire kéne: nem vagyok hardcore gamer de szó mi szó játszogatok ahogy a szabadidőm adja gondolok itt: Tom Clancy's Divison-re (nagy hype már vagy 3 éve várom:) , Mortal Kombat X, Új Tomb Raider, Battlefield 3-4, hasonlókba gondolkoznék. (Elég magasra raktam a mércét azért is kérnék tanácsot)
Félő, hogy a "holmijaim" nem fogják sokáig húzni már!
Hetek óta nézegetem a VGA-kat, de nem tudok dönteni, hogy mit éri meg, vagy tényleg inkább spóroljak egy konfig cserére.
Segítségeteket előre is köszönöm! :K

[ Szerkesztve ]

(#80573) solfilo válasza letsgotechno (#80572) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Szerintem egy HD7770-et még mellé tehetsz. Használtan keress HD7770-et, R7 250X-et (előző átnevezése), esetleg HD7750-et. Elvileg mindhárom felsorolt kártya sokkal gyorsabb, mint a HD5670. Csak arra figyelj, hogy GDDR5-ös memória legyen rajta.
Viszont mielőtt bármit veszel, cseréld le a tápodat egy minőségire. Itt segítenek: [link]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#80574) #70516736 válasza letsgotechno (#80572) üzenetére


#70516736
törölt tag

én a tápegység cseréjével kezdeném

max egy gtx 750ti vennék a vgaból

(#80575) letsgotechno


letsgotechno
csendes újonc

Köszönöm a válaszotokat!
Igen valóban a táp az meglehetősen zavar is már az utóbbi időkben (hangos zörög) igencsak a végét járja, sejtettem, hogy ez cserés lesz, de akkor jön a többi is, nem tudom azon filózgatok, hogy talán megpróbálok komplett konfigot újítani, szerintem úgy járok a legjobban, mert az R7 250-es ugyan viszi a Divison-t de nem túl meggyőzően, szóval lehet jobban járok ha meghúzom a derékszíjat és összespórolok valami konfigot :)
Mellesleg ki tudja megéri-e most újítani vagy várni, olvasgattam, 1-2 helyen új generációk jönnek ddr4 stb.

[ Szerkesztve ]

(#80576) johnywalker válasza nemethchek19 (#80571) üzenetére


johnywalker
őstag

Ha írt Bd lemezt szeretnél lejátszani 24p-ben, a másolásvédelmi beállítások sokszor nem engedik...Átáll 50-Hzre.Egyébként igen.

[ Szerkesztve ]

(#80577) FollowTheORI válasza nemethchek19 (#80571) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ehhez elvileg nem kell külön VGA.

[link]

Haswelltől kezdve képes az intel IGP is kvázi 24p-re.

Amugy ez sima monitoron nem fog menni, ehhez a kijelzőnek is fogadni kell tudnia a 24Hz jelet. :)

Szóval előbb kell valószínűleg TV-t (kijelzőt) cserélned mint dedikált VGA-t venned.

A sima 60Hz monitoron meg tökéletesen kéne mennie 24p meg mindenféle egyéb tartalomnak is (értelemszerűen konvertálva, vagy hardveresen, vagy szoftveresen minimum).
Ehhez sem kell dedikált VGA. Haswell IGP tökéletesen jó rá.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#80578) solfilo válasza letsgotechno (#80575) üzenetére


solfilo
veterán

Az R7 250 elég gyenge, ezért ajánlottam az R7 250X-et. :)
Táp mindenképp csere tényleg.

Valóban jön idén új széria minkét oldalon, ha tudsz várni, akkor érdemes lehet, főleg ha a teljes konfigot tudod cserélni majd.

solfilo

(#80579) letsgotechno válasza solfilo (#80578) üzenetére


letsgotechno
csendes újonc

Köszi szépen! Hát szerintem már akkor tudok várni és ez az új széria kb mikorra tehető? Milyen árszegmensben stb.? Vagy keressek valami cikkre itt a prohardveren? Na meg a másik kérdés akkor már táp vásárláshoz, hogyan kérjek tanácsot, ha most csak azt cserélném le, meg max a gépházat (10éves) :)

(#80580) solfilo válasza letsgotechno (#80579) üzenetére


solfilo
veterán

Elvileg szeptember előtt érkezik valami AMD-től, ha igazat csiripelnek a madarak, akkor a kisebb kártyák jönnek, szóval pont azok, amik érdekelhetnek téged. Ha ez igaz, akkor gondolom a zöldek válasza sem késlekedik majd. :)

Táp kapcsán valószínűleg elég neked egy FSP Hexa 400W-os tápegység. Amúgy a tanácsot úgy kérd, hogy írd le a mostani géped, s hogy ahhoz ajánljanak egy tápot. Említsd meg, hogy egy éven belül lesz új konfig is, írd le, kb milyennek képzeled az új gépet.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#80581) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok!
Egy i5 6500 körüli gépet veszek vagy egy i5 4440 vagy 4590 erőséggű gépet 8gb rammal ( vagy 16)
Mivel meg akarom venni mindenképp a DIVISION nevű játékot így lehet olyan vga-t kéne vennem amihez adják, hisz 13.000ft külön csak a játék.
Eddig teljesen a gtx960 ajánlotta mindenki, de látom hogy 100körül meg lehet kapni egy gtx970-et amihez adnak division játékot, így maga a vga kijönne 87.000ft-ból. Azaz +14.000ftért kapnák gtx960 helyett egy 970et. Igy már megéri?
Ezek közül melyiket vegyem?
https://ipon.hu/?searchthis=gtx%20970%20division&where=shop&listorder=1

Esetleg r9 290?

[ Szerkesztve ]

(#80582) solfilo válasza FR33 (#80581) üzenetére


solfilo
veterán

Nekem megérne 14k-t a GTX970. Hogy melyiket válaszad, az passz.

R9 290-et max használtan vennék és ha olcsó. Újonnan R9 390 jöhet szóba, Sapphire Nitro vagy MSI Gaming.

Division kapcsán kb mindegy melyiket veszed, a konkurens kártyák nagyjából beállnak szépen egymáshoz közel.


innen

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#80583) Májkii válasza FR33 (#80581) üzenetére


Májkii
senior tag

A listából én az MSI Gaming-et venném. [link]

(#80584) FR33 válasza solfilo (#80582) üzenetére


FR33
aktív tag

Jajj r390-et akartam írni. Nagyon sok helyen jobban teljesít, de ahhoz nem adnak division se far cry-t, így +15.000 nem ér egy r390 a gtx970hez képest.

(#80585) FR33 válasza Májkii (#80583) üzenetére


FR33
aktív tag

megér + 10.000ft-ot, pl. egy evga-hoz képest?

(#80586) Májkii válasza FR33 (#80585) üzenetére


Májkii
senior tag

Pontosan melyik EVGA típusra gondolsz? :)

(#80587) solfilo válasza FR33 (#80584) üzenetére


solfilo
veterán

Nem érne nekem +15k-t az R9 390, az biztos. Hosszabb távon jobb lehet a több VRAM, de a GTX oldalán meg ott van a fogyasztás és a játékkupon. Szóval sztem vedd a GTX970-et. :)

solfilo

(#80588) FR33 válasza Májkii (#80586) üzenetére


FR33
aktív tag

erre:

https://ipon.hu/webshop/product/evga_04g_p4_2974_kr_gtx970_4gb_gddr5_sc_pcie_______/816487

Palit= 99e
Gainward = 101e
Evga = 101e
stb stb :)

[ Szerkesztve ]

(#80589) scream


scream
veterán

Hali!

Keresnék 40-50ezer Ft körül (garanciális, használt vagy új) elsősorban CAD-hez (SolidWorks, Creo inkább, de van, hogy AutoCAD) VGA-t, 1155-ös i5 mellé. Konkrét típus még nincsen, csak tervben van a gép. A cél, hogy 1-2 évig elvigye és lehessen vele rendesen tervezni, de ha úgy alakul kis játék is benne lenne (Life is strange, Sims 4, ilyesmik).

Van-e ilyen (Quadro, FirePro)? Vagy legyen valami GTX 760/950/960?

[ Szerkesztve ]

(#80590) Májkii válasza FR33 (#80588) üzenetére


Májkii
senior tag

Ha EVGA akkor [link] vagy [link] ezeket érdemes venni de csak az egyikhez jár kupon.

(#80591) FR33 válasza Májkii (#80590) üzenetére


FR33
aktív tag

Köszi, miben különbözik ettől ? :
[link]

(#80592) Májkii válasza FR33 (#80591) üzenetére


Májkii
senior tag

Az még a rossz hűtést kapta ami nem igazán hatékony.

(#80593) FR33 válasza Májkii (#80590) üzenetére


FR33
aktív tag

Köszi, miben különbözik ettől ? :
[link]

(#80594) Ijk


Ijk
nagyúr

Aqua-nál hogy megy rendelésnél? 108k-ért megrendeltem a Sapphire r390-est, ma már 120k az ára a weblapon, de e-mailban még 108k-ról kaptam összesítőt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#80595) gtamate2 válasza Ijk (#80594) üzenetére


gtamate2
veterán

Raktárfüggő gondolom. Ha még be tudták neked szerezni abból a raktárkészletből akkor szerencséd van, de ha szarul van megírva a webshop vagy időközbe más bolt elvitte a nagykerből hirtelen akkor lekéshetsz róla. 50-50.

*Sn0w

(#80596) bifidus57


bifidus57
tag

Nem szeretnék türelmetlennek látszani, de lehet, hogy elkerülte a figyelmeteket a kérdésem.
Vagy ha valahova pénzt kell utalnom a válaszért, akkor kérem, hogy adjátok meg a számlaszámot és az összeget, mert az összefoglalóban nem találtam erre vonatkozó infót!

Tanácsot szeretnék kérni GTX-750TI-2GB videó kártyákkal kapcsolatban.

A gondom az, hogy ha rákeresek erre a kartakter sorra, sok-sok különböző gyártó és változat jön ki, nagyon változó árakkal, de még a ventillátorok száma is változó.

Kérem, legyetek szívesek kicsit rendet vágni ebben a dzsungelben, melyiket érdemes megvenni?

Nem akarok játszani, de többen ajánlották, hogy ha videókat akarok szerkesztgetni, vagy konvertálgatni, akkor az i5-ös proci mellé nem ártana betenni egy dedikált GTX-750TI-s kártyát.

Mi a véleményetek, mit tegyek és mit vegyek?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#80597) Csupingo válasza bifidus57 (#80596) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez a hőcsöves nem rossz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#80598) 4264adam válasza bifidus57 (#80596) üzenetére


4264adam
veterán

Gpu gyorsítás valóban tud segíteni, de inkább használtan vennék egy gtx 660at a több cuda magja miatt.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.