Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77317) Lululu


Lululu
csendes tag

Sziasztok!

Összeállt a kép egy része, új konfighoz keresnék megfelelő társat egy minél időtállóbb és lehetőség szerint kompromisszumok nélküli (már amennyire a tárcám engedi) kártya "személyében" full HD felbontáshoz, 1 monitor mellé. Sajnos elég nagy a dilemma, ugyanis nagyjából 155K áll rendelkezésemre, így azért meg kell húznom a határokat. Az alábbi összeállítás mellé menne a választott gpu:

MSI B150M BAZOOKA alaplap
Intel Core i5-6600 processzor
Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black HX424C15FBK2/8 memória
Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD meghajtó
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
FSP 550W Raider S 550 80+ tápegység
BitFenix Aegis Core BFC-AEG-300-RKWN1-RP piros-fekete számítógép ház
Deepcool gammaxx 300
LG slim DVD író  külső GP57EB40

Korábbi konfigom, amelytől sajnos meg kellett válnom, az alábbi paraméterekkel bírt, jó volna némileg előrelépni, ha már úgy adódott, hogy új gépet tudok most ősszepakolni:

Alaplap: Arock H97M-Itx/ac (wifi)
Processzor: Intel core i5-4590
Processzor hűtő: Raijintek Zelos
Videókártya: Asus Geforce Strix-Gtx970-DC2OC-4GD5 4GB
Ram: Kingston 2x4 gb 1600mhz Hyper X Fury
Hdd: WD blue 1Tb Ezex
SSD: Kingston 120gb Hyper X Fury
Otpikai meghajtó : Samsung Sh-118Cb/Bebe Oem
Ház: Cooler Master Elite 130 mini Itx
Táp: Thermaltake 530W Hamburg

Ehhez mérten nem tudom, egy Gtx 970 az új alapokon (Skylake) mennyivel volna erősebb, mekkora előrelépés lenne a korábbiakhoz viszonyítva.

Egy másik opció lehet a Gtx 980, ugyanakkor a keretem csupán a Gigabyte GTX 980 4GB DDR5 GV-N980WF3-4GD kártyát teszi elérhetővé, amely nem tudom, mennyire ajánlott.

Egy másik eshetőség, köztes megoldás valamelyik R 390X lehetne, ugyanakkor eleddig abszolút Intel párti voltam, AMD vonal teljesen ismeretlen számomra. Pro és kontra olvasgattam az érveket, a hűtés és fogyasztás kapcsán nem sok jót sikerült fellelnem, viszont a Dx12 és a 8gb Vram mellette szólhat.

Szóval végtelenül hálás lennék, ha pár jótanáccsal megtisztelnétek, illetve segítenétek dönteni gyártó és persze típus tekintetében. Előre is köszönöm!

Kellemes hétvégét mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.