Hirdetés

2019. szeptember 23., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-08-03 12:45:37

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#76551) laceb válasza Grave444 (#76548) üzenetére

laceb
(tag)

Köszi!280X amúgy csak rossz oldalt linkelt az illető.Akkor teszek egy ajánlatot..

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#76552) Rivyan válasza afelaldozhat (#76539) üzenetére

Rivyan
(csendes tag)

Bár nem most volt, de a GTX 760 előtt egy HD5850-es karim volt. Nem volt egy erőgép, de pl. amikor kijött a WildStar, akkor az ugyanolyan kaliberű NV-ken radikálisan jobban futott a játék.

A másik negatív tapasztalatom, hogy egy cimborámnak AMD-s, relatíve erős lapija volt, integrált + dedikált kártyával. Amikor kijött a GTA V, akkor az összes, nem legújabb AMD-s laposon behalt: nem tudott indulni, mert az AMD Enduroja nem tudta kezelni a játékot, és mindenképpen az integrált Intelen akart elindulni, amin viszont nem tudott, így error-ral kidobta az embereket. Többen próbálták mindenféle módon forceolni a dedikált kártyát, de nem sikerült. Több hónapig volt ez a gond, és még mindig nincs kijavítva, pedig már 1 éve jelent meg a játék. Az ehhez hasonló helyzeteket akarom elkerülni mindenféleképpen.

A várakozást azért tartom neccesnek, mert fél év alatt zuhanni fog a 760-osom értéke, mivel egyre csökken a gari ideje. Mivel egyetem mellett nem igazán tudok félretenni, és majd nyáron venni egy sokkal drágább kártyát. (gondolom nem 90 körül fog mozogni az új széria 970-essel megegyező darabja)

(#76553) TomMusic

TomMusic
(senior tag)

Sziasztok!
Picit lehet OFF leszek, mert kicsit inkább eszmefuttató a hozzászólásom, de azért leírom.
Szóval a héten egy viszonylag egész jó konfigot sikerült összeraknom (GA-H97M-D3H, i7-4790, 8GB RAM, 256GB SSD), és bár abszolút nem játékra használom a gépet, elgondolkoztam rajta, hogy rakjak-e bele dedikált kártyát (hamar rájöttem, hogy nem kell). Azonban, a "régi időkről" van nekem egy 9600GT (nem itt vettem, de csumára ugyanez) kártyám, és kíváncsi voltam/vagyok, hogy az Intel HD4600-hoz képest mit tud(na). Találtam egy weboldalt, ami összehasonlítja a kettőt, és nekem úgy tűnik, hogy a 9600GT még mindig nem rossz, ugyanis a paraméterei alapján lepipálja a HD4600-at.
Erről mi a véleményetek?
Egyébként nagyon valószínűleg nem rakom a gépbe, hiszen nem vagyok gamer (pedig azok a régi szép idők...), meg ne zabálja feleslegesen a drága áramot, csak kíváncsi vagyok, mit tudhat.
Szerk.: egyébként Boldog Karácsonyt! :)

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#76554) Tikakukac

Tikakukac
(félisten)

Hali!

4670K mellé kéne olyan kari, amivel a kövi 3 évre FHD-ban lemennek a játékok így vagy úgy. Tápm kilowattos Corsair, így a fogyi nem érdekel. Ház szellőzik az sem gond.
Árban 70k körül lennék max. Aprón is néztem ha tudnak rendes garit adni akkor okés.

A legfontosabb: halk legyen. Ne ciceregjen mert kivágom a gépből (nem kevés pénzt költöttem a némaságra) alapjáraton ha lehet akkor venti stop, és ha játszok vagy renderelek se szálljon fel.

AMD vagy NV nekem mindegy, ti tudjátok. 960 meg 380 van terítéken, melyik oldal legyen és melyik gyártó? (Sapphire 380 olcsó és elviekben bika hűtés, de a 2 év gar nekem csípi a szemem).

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76555) Silent77 válasza Májkii (#76549) üzenetére

Silent77
(veterán)

Köszi, sajnos aqua drága, kedvenc boltomnál pcx, pedig csak 2 év gari. :(
Hardverker szintén drága, és nincs is.
Szétnézek, köszönöm a tanácsokat! :R

Gearbest-Banggood kuponok: http://kinaikell.eu

(#76556) Májkii válasza Tikakukac (#76554) üzenetére

Májkii
(senior tag)

3 évre én 380
4GB-ot vennék. Ha fontos a csendesség akkor MSI Gaming (3 év gari) vagy Sapphire Nitro (2 év gari). A kettő közül az MSI a jobb és csendesebb hűtés, de nincsenek nagy különbségek. Mind két kártya ventije áll ha nincs terhelve.

[ Szerkesztve ]

(#76557) Tikakukac válasza Májkii (#76556) üzenetére

Tikakukac
(félisten)

Annyival jobb egy MSI hűtés, mint mondjuk egy WF2 vagy egy STRIX? +10k az azért már úgy hmm, az úgy combosodik erősen a keretemtől, annyiból már simán megveszem a 10k-s fél kilós VGA hűtést aztán ventizem magamnak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#76558) Májkii válasza Tikakukac (#76557) üzenetére

Májkii
(senior tag)

R9 380-ból wf2 és strix nem ajánlott mert hangos,alulméretezett hűtések és előfordulnak lefagyások is. Szerintem egy Nitro is teljesen jó csak ugye 2 év gari...
szerk: most nézem mennyi az MSI ára annyit tényleg nem ér, nemrég olcsóbb volt.

[ Szerkesztve ]

(#76559) Tikakukac válasza Májkii (#76558) üzenetére

Tikakukac
(félisten)

Az komoly, azt hittem azért Asus nem mer ilyet kidobni.

Akkor 2 lehetőség: vagy megvenni és hűtés instant csere vagy Nitro, aztán megint azt játszani, mint a mostani karimmal, hogy mire 35k-t ért behalt és kuka.
Vagy kiadok egy raklap pénzt már megint. Na ez megagyaljuk. 85k-ért már 970-et veszek fél évesen és azért hát na az már szerintem 1 kateggel fentebb van.

(#76560) Májkii válasza Tikakukac (#76559) üzenetére

Májkii
(senior tag)

Hát az Asus sajnos egy pár éve a legalja főleg AMD kariknál. Szerintem ne barkácsolj, vedd a Nitro-t ki fog az tartani sokáig.

(#76561) Tikakukac válasza Májkii (#76560) üzenetére

Tikakukac
(félisten)

Az a baj, hogy a 2 év gari tényleg kevés, f27-ék közös véleménye: addig legyen nálad vidkari amíg garis. És így akkor adhatom el 1 évvel hamarabb, én biztos nem élem át megint azt, hogy elmegy a kép aztán rámegy a bevizsgálás végül kuka :N 5 moncsim volt, mindegyik erősen 200k, mindegyik garis lett, volt ami 3-szor is, az ilyen érzékeny dolgokat csak sok garival :B

Barkácsot szeretem, nincs azzal baj, ha gyárilag sajnálják a fémet, megadom neki, csak legyen meg az opció :K

(#76562) Májkii válasza Tikakukac (#76561) üzenetére

Májkii
(senior tag)

Nem tudok róla hogy lenne-e 380-ra valami más hűtő, amit utólag rá lehet rakni. Artic Accelero jó rá elvileg...

[ Szerkesztve ]

(#76563) 4264adam válasza Tikakukac (#76561) üzenetére

4264adam
(addikt)

Valahogy a barkácsolásod és a sok gari ellentmondást kéztet :D 3 évre nem lehet főleg a DX12 küszöbén megmondani mi lesz.

Szerk: ASUS volt a legnagyobb hiba %-os 280X-el

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem válaszolok | cuccaim az adatlapomon | COD4

(#76564) Tikakukac válasza Májkii (#76562) üzenetére

Tikakukac
(félisten)

Bármi jó, aminek a mountingja cserélhető. Eddig is úgy voltak vizes blokkjaim VGA-ra és procira is, hogy közük nem volt a típushoz. 1 óra alatt olyan gyári szintű lefogató készíthető, hogy 10 ujjad megnyalod :B

4264adam: Értsd jól, ha nagyon kell akkor egy csinálok lefogatót mondjuk egy Peter-re vagy valami, nem Intel hűtőt akarok rárakni :N Nem vagyok heavy gamer, DX12 effektek sem hatnak meg annyira, de ha már veszek valami akkor az legyen rendben mire a gépbe rakom, utána pedig kuss legyen, ha mégis gáz van akkor meg gyorsan menjen a dolog és ne kerüljön kemény valutába :N

(#76565) Májkii válasza Tikakukac (#76564) üzenetére

Májkii
(senior tag)

:R

(#76566) afelaldozhat válasza laceb (#76551) üzenetére

afelaldozhat
(tag)

Üdv!

Ha 280x körül nézelődsz mindenképp szeretném felhívni egy dologra.

Az Asus 280xet kerüld hacsak nincs nagyon jól szellőző házad.
A DC2 hűtés csendesen teszi a dolgát a VRM ek hűtése is kiváló azonban Asus a Barmoknak nem tett hűtést.A ramok könnyen túlmelegednek.
HA jól szellőző házad van akkor viszont mehet

(#76567) TeChNoRby

TeChNoRby
(tag)

Boldog karácsonyt mindenkinek!

Szeretnék érdeklődni hogy 2 ünnep között frissítem a gépemet(e8400 c2d 2gb corsair tx650 ati4850)

Új config:

Gigabyte D3H 1151 DDR4
1151 I 6500
HyperX Fury 2x4GB 2133Mhz
Corsair TX650 táp maradna
Cooler Master CM690 ház

VGA:
Újonnan GTX 950/960 AMD 380
Használtan AMD 280/x

Ebbe szeretném segítségeteket kérni hogy melyik kártyát válasszam,illetve a tápom(gondolok itt a csatlakozásra.vga-nak külön tápkábel stb)kompatibilis e ezekkel a kártyákkal?

Játékra kellene GTA 5 Cod Euro Truck sim. Ezeket vigye,nem vagyok egy nagy gamer..de tudjak játszani a mai játékokkal.

[ Szerkesztve ]

"..The music starts where the end of the words.."

(#76568) caffein válasza Májkii (#76516) üzenetére

caffein
(csendes újonc)

Szia! Körülnéztem,280,7950 helyett 960 2g-ot találtam a 950 új árában...A 2gigás verzió egyenértékű az r9 280-al?Illetve,gondolom itt is a minimum a WF2 hűtés,annál lentebb már rizikós ár-érték arányú kártyák vannak. Üdv!

(#76569) MrDerekas válasza dokee78 (#76521) üzenetére

MrDerekas
(őstag)

Erősebb a 7770-ed. A procim ugyan gyengusz, de a HD 6850-et azt bőven kihajtotta.

www.derekas.webnode.hu

(#76570) afelaldozhat válasza TeChNoRby (#76567) üzenetére

afelaldozhat
(tag)

Szia!

Ha Gta 5 és Cod a prioritás akkor a Gtx 960 jó választás.Használtan azonban egy jó 280x et ajánlanám akár a 960al akár a 380al szemben.
Az Asus 280xen kívül bármelyik gyártó megfelel.Ha találsz egy jó MSI,Shappiret 50000ft ért csapja le rá.

Fölötte Gtx 960.Mégis csak zsír új kártya

[ Szerkesztve ]

(#76572) Csupingo válasza caffein (#76568) üzenetére

Csupingo
(őstag)

A 960 az majdnem az r9 380 szintjén van. A wf2-es tényleg az olcsóbbak közé tartozik, de jó az a hűtés.
Msi gaming, vagy asus strix se rossz, csak drágábbak. A 960 nem annyira melegedős kártya.

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) "Fain a verdája bácsi! -De közel sem olyan fain, mint a te bringád!"

(#76573) MikiASD

MikiASD
(tag)

Sziasztok, kaptam egy gtx 285-os videokártyát esvaz lenne a kérdésem hogy az en 430wattos seasonic tapegysegem elbírja-e? Mellette vannak meg:intel G1840;msi h81-p33; 4gb ram es egy 500gb-os merevlemez. Illetve meg annyit hogy ez a proci kibírja hajtani? Vagy maradjak inkabb a regi vga-mnal ami egy hd4850-es

(#76574) Bál@ válasza MikiASD (#76573) üzenetére

Bál@
(senior tag)

Én úgy gondolom h elég neki a táp.
A proci meg talán kihajtja, de ebben nem tudok érdemben nyilatkozni...De ha nem is hajtaná ki fullra,akkor is betenném ,mert megeszi reggelire a 4850-et :) Mekkora felbontáson használnád ?

[ Szerkesztve ]

(#76575) MikiASD válasza Bál@ (#76574) üzenetére

MikiASD
(tag)

Melyik topikban tudnák nekem pontosan megmondani hogy elbirja-e? egyébként 1920*1080

(#76578) Csupingo válasza MikiASD (#76575) üzenetére

Csupingo
(őstag)

Itt egy ph teszt a kártyáról. A teljes tesztkonfig fogyasztott 283 W-ot ha jól láttam.
Szerintem a proci is nagyjából elég neki.

[ Szerkesztve ]

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) "Fain a verdája bácsi! -De közel sem olyan fain, mint a te bringád!"

(#76579) Bál@ válasza MikiASD (#76575) üzenetére

Bál@
(senior tag)

Szerintem a melyik tápegységet vegyem topikba kérdezz rá! Jó minőségű tápod van, ezért gondolom h elég neki..
Fullhd-n meg tuti h kitolja a karit a cpu-d.

(#76580) MikiASD válasza Bál@ (#76579) üzenetére

MikiASD
(tag)

Rendben, köszönöm szépen! :R

(#76581) caffein válasza Csupingo (#76572) üzenetére

caffein
(csendes újonc)

Szia!
Akkor a 2G verzió is megfelelő lenne a gtx 960-ból?
Üdv!

(#76582) afelaldozhat válasza MikiASD (#76573) üzenetére

afelaldozhat
(tag)

A gyártó oldalát felkeresve azt találtam róla,hogy a maximális TDP-je a kártyának 205 Watt
A tápod kellően minőségi ahhoz,hogy gond nélkül használhasd vele a kártyát.

Minőségi tápod van semmi gond nem lesz vele.

[ Szerkesztve ]

(#76583) MikiASD válasza afelaldozhat (#76582) üzenetére

MikiASD
(tag)

Rendben, megnyugodtam és beteszem a gépbe :) gondolom ezt a maximális tdp-t csak maximális terhelésnél éri el.

(#76584) 4264adam válasza afelaldozhat (#76570) üzenetére

4264adam
(addikt)

280X kicsit kerülendő kártya. VRM tápkör hűtése és megfelelő ram hűtásről csak egy pár gyártó gondoskodott.

Elnézést pár hsz-el fentébb ugyanezt írtad :R :R

[ Szerkesztve ]

(#76585) Csupingo válasza caffein (#76581) üzenetére

Csupingo
(őstag)

Attól függ, milyen felbontásra. A 2 GB-os is ugyanolyan gyors mint a 4-es, de egyre több olyan játék lesz
1-2 éven belül aminek már kevés lehet a 2 GB. A 4-es időtállóbb, érdemes azt venni ha 4-5e forint csak a különbség.

(#76586) afelaldozhat válasza 4264adam (#76584) üzenetére

afelaldozhat
(tag)

Igazad van,de azt más valakinek címeztem. ;)
Jobbnak látom ezt a tényt nyomatékosítani,mert több esetben vehet az ember zsákba macskát. :R

280X-nél a VRM melegedéssel egyedül az XFX-el vannak gondok illetve az első szériás MSI-el.
Az MSI a 280X 1.2-n módosított a VRM ek hűtésén így azzal már nincs gond.

A VRAM-okon mind a 280X dual-x mind a MSI-n egy ram chip hűtés nélkül maradt!
Ez azonban jól hűtésű házban nem okoz artifact nevű hibajelenséget.

Az ASUS egyetlen ram chipet, sem hűtött ebben az esetben kiemelkedően jó ház hűtésre van szükség.És még így sem biztos,hogy nem melegszenek túl a ramok.
Hiába jó a VRM és GPU hűtés az ASUSon ha a ramok nincsenek hűtve...
Legtöbbször hardveraprón ASUS-t látok eladót ezért kiemelten fontosnak tartom,hogy erre a figyelmet felhívjam minden esetben akinek 280X-et a jánlok... :R

280Xből ajánlott: giga,msi 1.2,vapor-x,vapor tri-x(kék fekete),vapor tri-x(darázs)

(#76587) 4264adam válasza afelaldozhat (#76586) üzenetére

4264adam
(addikt)

Leginkább az ASUS volt a hibás darabokkal kint ebből a szériából. A gyári értékeken is hibázott a memória. (Artifact)

De ennyi OFF elég. Aki betéved erre ezekből már fog támpontokat találni. Vagy felteszi kérdésként.

(#76588) caffein válasza Csupingo (#76585) üzenetére

caffein
(csendes újonc)

Köszönöm szépen!
Ahogy néztem a legkedvezőbb árú 960,a Gigabyte 2g-s 60,a 4g-s 65 körül mozog újonnan,mindkettő WF2-es hűtéssel.
A kettő közül,amelyiket jobb árban találok használtan,figyelembe véve a tanácsodat,az mellett teszem le a voksomat.

Üdv!

(#76589) Rivyan válasza Grave444 (#76536) üzenetére

Rivyan
(csendes tag)

Megnéztem: Chieftec CTG-500-80P a táp, illetve akkor már leírom az alaplapot is, nehogy ez jelentsen gondot: MSI B85-G41.

Ha jól néztem a kártya hosszával sem lenne gond, elvileg kb 3-4 centivel hosszabb a G1 mint a MSI TF 760, és annyi helyem még van.

A fent említett két komponens elbírná ezt a kártyát?

(#76590) 4264adam válasza Rivyan (#76589) üzenetére

4264adam
(addikt)

Igen elbírja

(#76591) Rivyan válasza 4264adam (#76590) üzenetére

Rivyan
(csendes tag)

Köszönöm :R

Akkor már csak a várakozás van, hogy elcsípjek egy jó hardveraprós ajánlatot :C

(#76592) caffein válasza caffein (#76588) üzenetére

caffein
(csendes újonc)

hja! :) remélem a meglévő konfigom elbirja majd! :D
Alaplap neve Asus M5A78L-M/USB3
DIMM1: Kingston HyperX KHX2400C11D3/4GX
DIMM2: Kingston HyperX KHX2400C11D3/4GX
CPU típusa OctalCore AMD FX-8350, 4219 MHz (21 x 201)
CPU hűtő Cooler Master Hyper 212 Evo
Tápellátás FSP Raider 550W

Leginkább a tápra gondolok....(van e elég csati rajta,elég lesz e az 550)

(#76593) 4264adam válasza caffein (#76592) üzenetére

4264adam
(addikt)

Mindenképpen a 4GB-os éri meg hoszabb távra. Nálam járt a 2GB és most a 4GB. GTA V, Unity, Batman AK, Sajnos a pc portolásokegyre gyengébbek. Szükséges a minél több Vram ilyen GPU-n. Táp miatt ne aggódj minőségi darab. ha pedig mindenből biztosra akarsz menni akkor 12GB/16GB Ramra bővíts mert a 8GB-ból már néhány cím képes kifutni.

(#76595) caffein válasza 4264adam (#76593) üzenetére

caffein
(csendes újonc)

Köszönöm!

(#76596) Májkii válasza caffein (#76588) üzenetére

Májkii
(senior tag)

960/380-ból csakis 4GB.

(#76597) rayoliviero

rayoliviero
(veterán)

40-50 000 Ft-ért milyen videókártya ajánlott? Egyelőre újban gondolkodok.

(#76598) afelaldozhat válasza rayoliviero (#76597) üzenetére

afelaldozhat
(tag)

Gtx950

Bár én elgondolkodtató használton Eg jóféle 280xen :R

(#76599) rayoliviero válasza afelaldozhat (#76598) üzenetére

rayoliviero
(veterán)

Köszi.

Jó magasak amúgy az árak. 280X lassan drágább, mint anno újonnan volt. :D

(#76600) afelaldozhat válasza rayoliviero (#76599) üzenetére

afelaldozhat
(tag)

Ez az egész PC gamerkeds kezd egyre drágább lenni barátom...... :R

Elviszem,hogy a pénz nagyúr de Gtx 960 r9 380 alá ne add

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.