Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75012) PofásLevin


PofásLevin
újonc

Üdv Guruk!
Régóta olvasótok vagyok, eddig nem sok hozzászólással, inkább csak csendes figyelőként látogatom az oldalatokat. Most viszont szükségem lenne egy kis konzultációra ,lentebb megfogalmazott kérdéseimmel bombáználak titeket szeretném a segítségeteket/véleményeteket kérni.
A problémám onnan indul, hogy szeretném bővíteni a gépemet.
(Ezzel (mármint a kérdéseimmel) megkerestem egy szak szervizt, gondolván, hogy kimerítő választ kapok vagy legalábbis választ, de mivel semmi értelemeset nem kaptam, így zörgetnék nálatok, remélem nem marhaság a gondom, bajom.)
Szóval:
Van egy számítógépem:
- M4A77TD alaplappal
- 8GB memóriával
- Athlon x2 procival
- 2db winchesterrel (500GB WD; +1TB WD)
- Radeon 3850-es videókártyával
- 400W-os Chieftec táppal
Szeretném bővíteni a gépemet a közeljövőben, ennek első lépésében, videó kártyát szeretném lecserélni.
2-t ki is néztem:
Radeon R7 370; illetve Radeon 260x-et
Melyik videó kártya lehet érdemesebb (jobb ár/érték arányú 370 talán drágább, de annyival jobb is a teljesítménye én erre voksolnék), illetve tápom elégséges lehet-e?
(Ahogy utána olvastam (google a barátunk) elvileg jó lehet, tápom képes meghajtani a vasat).
Viszont abban nem vagyok biztos, hogyha majd bővítem még a gépemet majd x4-es procira, illetve SSD winchesterrel akkor is kiszolgál-e még a tápom?
(Egyébként erre a tápra gondoltam, esetleges csere lehetőségére: Chieftec 500W tápegység (APS-500SB)
Továbbá, procit is szeretnék majd későbbiekben, az viszont nem teljesen tiszta, hogy milyen mehet bele.
Annyi tiszta, hogy x4-es Atlont akarok. Az alaplap gyártó honlapján csekkoltam, mi jöhet szóba:
http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M4A77TD.html
viszont azt nem tudom, hogy BIOS-t kell-e frissítenem, (ezt szeretném elkerülni, lehet nem nagy dolog, de ha valahol el lehet rontani egy gépet, hát ez az), illetve, hogy kaphatok-e még boltban alaplapomhoz procit? (kicsit elvesztettem a fonalat, lehet, hogy ezért nem találtam és nem tudok eligazodni procik között.)
Tudnátok-e egy procit ajánlani, lehetőleg egy jó ár/érték arányút?

Huh, kicsit hosszúra nyúlt :)
Válaszotokat előre is köszönöm! :R

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.