Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68016) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello!
Hetek óta nagy gondban vagyok. Szeretnék új videokártyát, de nem tudok dönteni.
A hardveraprón kinéztem egy AMD r9 270-es kártyát, de nem vettem meg, mivel kivártam az új rx 300-as AMD kártyákat. Jött a nagy pofára esés, hogy csak átnevezett kártyák lettek, jóformán csak a fury-k új fejlesztések. Küszöbön a directx 12 és szeretném a legjobb kártyát megvenni, ami a legtöbb mindent támogat (bekötési modellek, tierek és stb, mondjuk elég zavaros nekem még az egész).

Gondolkoztam az nvidia gtx 750 ti-n, mivel elég jó ár/érték aránya van, meg ahogy olvastam a fogyasztása mellé elég jó teljesítménye is van.

A harmadik variáció az r7 260x, de attól félek, hogy az hamar elavulna (kb a gtx 750 ti-vel van egy szinten). Jelenleg egy AMD HD 7770-esem van, és már pl a gta 5 is eléggé szaggat vele, meg már sok játék éppen ha közepes beállításokon fut (project cars, tomb raider stb). A HD 7770 és az r7 260x között ahogy figyeltem kb 30% különbség van. Ha r9 270-es vennék akkor kb 50% pluszteljesítményt kapnék, csak azzal az a bajom, hogy tulajdonképpen egy átnevezett HD 7850/70-es kártya, ami nem a legújabb GCN-el rendelkezik.

A használt felbontásom a monitor miatt 1366x768 lenne. A gépem: intel core i3-2120, 4gb ram.

Rengeteg tesztet, hozzászólást elolvastam több informatikai oldalon, de nem tudok dönteni.

Szóval r7 260x, r9 270 (esetleg r7 370), vagy gtx 750 ti kártyát vegyek?

Köszi a segítséget előre is.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.