Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67036) AusWolf


AusWolf
őstag

Sziasztok.

Szerintetek melyik a jobb választás? Egy GeForce GTX 960, vagy egy Radeon R9 285?

Több szempont szerint is szeretnék mérlegelni. A fő szempontom a Witcher 3, amiben ahogy nézem, kb egyenlő teljesítményt nyújtanak. A 960 kevesebbet fogyaszt, ami egy mini ITX rendszerben előnyös, viszont GoForce-om már elég régen volt utoljára (9600GT), így a Radeonokat jobban ismerem.

Az AMD drivere is jobban kézre áll nekem. Ez annyiból lényeges, hogy a jelenlegi Radeonommal be tudom állítani, hogy azok a régi játékok, amik nem futnak 16:10 képarányú felbontással, a saját képarányuk megőrzésével + fekete sávokkal jelenjenek meg a monitoromon (mivel a monitorom a nem 16:10-es képet kinyújtja 16:10-re, ami engem eléggé zavar). Nem tudom, hogy GeForce-szal lehet-e ilyet. Ha nem, akkor eldőlt a kérdés.

A jövőállóság is fontos lenne, és úgy tudom, a Radeon több DirectX 12-es feature-t támogat. Ha ugyanannyiból kijönnék, akkor egyértelműen a 285 mellett döntenék, viszont 960-at kb 8-9e Ft-tal olcsóbban be tudnék szerezni.

Szerintetek mi legyen? Előre is köszönöm a segítséget.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.