Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) kero35 válasza lsc (#6697) üzenetére


kero35
tag

Isc hagyd nincs értelme :C

Az élet olyan mint a motor néha be kell rúgni

(#6702) Kakukktojás2 válasza MZsoltee (#6699) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

Hosszú ezt igy elmagyarázni, ha nem értesz az elektronikához.... :R

(#6703) MZsoltee válasza Kakukktojás2 (#6702) üzenetére


MZsoltee
veterán

Értem örülök, hogy okosabb vagy, mint a fogyasztásmérő. :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6704) Kakukktojás2 válasza MZsoltee (#6703) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

:R :D

(#6705) zsole84 válasza KAMELOT (#6654) üzenetére


zsole84
senior tag

GTX 650 mellé minek szerezzen be i5-öt?

Kakukktojás2: Azért egy tömör, de mégis profi összefoglalóra biztos sokan örülnénk :)

[ Szerkesztve ]

(#6706) amerej válasza MZsoltee (#6689) üzenetére


amerej
csendes tag

Amugy egy ilyen konfig mellé menne
ASRock Z77 EXTREME4-M ,i7 3770, 16 gb corsair ram ,Corsair GS 800W

14 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#6707) Kakukktojás2 válasza zsole84 (#6705) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

ááá inkább megtartom magamnak, okosabbnak látszok, és nem szemeljük tele a fórumot.... :) ;)

(#6708) MZsoltee válasza amerej (#6706) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ahhez én vennék egy 7870-et. :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6709) vj0c1 válasza vj0c1 (#6700) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Skacok, pls valaki segítsen, nagyon fontos lenne! Köszi!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#6710) Kakukktojás2 válasza amerej (#6706) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

vagy egy 6990 est és egy pár évig nyugodt vagy :)

(#6711) amerej válasza MZsoltee (#6708) üzenetére


amerej
csendes tag

Miért pont 7870?

14 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#6712) MZsoltee válasza vj0c1 (#6709) üzenetére


MZsoltee
veterán

Milyen gépbe menne. Én a helyedben megprólnék beújjítani egy másik 4670-et. Ezek a régi gefoceok már kezednek bedögleni, nem lenne jó 2-3 hónap múlva venni megint karit 6kért...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6713) MZsoltee válasza amerej (#6711) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mert nem sokkal drágább és ár teljesítményben igen csak jó. De keress rá a topicban.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6714) vj0c1 válasza MZsoltee (#6712) üzenetére


vj0c1
aktív tag

4670 sajnos nincs itt 6k tájékán. Egy 4650 512 ddr2 van elvileg ma beszerzőben, de nem tudom, hogy mennyivel menne vele rosszabbul az MW3 a nejem gépén.
Egyébként amd athlon 5000 dual core, asus m2n68-am-se2, 2x2gb ddr2. Eddig egész jól ment neki az mw3 jó graf mellett, játék közben ment tönkre az előző 4670 512 gddr3.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#6715) Kakukktojás2 válasza vj0c1 (#6714) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

én a 4670 essel játszottam annó, 1024 ben még játszható volt, mikor sok por meg minden összejött akkor leesett a teljesitménye!!

(#6716) amerej válasza MZsoltee (#6713) üzenetére


amerej
csendes tag

texel rate-ben 90% jobb valamint a fogyasztásban is a 7870 de a többiben nem. játék teszteket most sajnos nem tudok nézni mert dolgozom és telefonrol vagyok :/ de megnézem milyen árban vannak itt ezek a kártyák.

14 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#6717) MZsoltee válasza amerej (#6716) üzenetére


MZsoltee
veterán

Akkor ha hazaértél akkor nézd meg, valamint több mint 100W-al kevesebbet eszik, így kevésbé hangos és meleg valamint újabbak és könnyebb garisat találni. A GTX 580-al van egy szinten.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6718) amerej válasza MZsoltee (#6717) üzenetére


amerej
csendes tag

61k az oc-s verzio referencia hütővel .
igazábol azért gondolkoztam a 480 és az 5870 -ben mert 45k -ba lehet már kapni és ugy hogy a referencia hütő helyet AC hütés van .
De ha a 7870 jobb náluk sokkal akkor elgondolkozom ezen.

14 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#6719) Eagle16 válasza vj0c1 (#6714) üzenetére


Eagle16
addikt

A 8880GT erősebb egy kicsit.

Itt egy lista ami nagyjából összehasonlítja az erőviszonyokat: [link]

(Azt mutatja hogy mi mivel van egy szinten, egy kategóriában, nagyjából. Azért jó mert több generáció is megtalálható a listán, még egészen régi videokártyák is)

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#6720) miresz válasza amerej (#6718) üzenetére


miresz
veterán

A gtx460,vagy HD5870-nél még a 7850(ami ~53eFt) is jóval erősebb,és kb fele annyit eszik.

(#6721) vj0c1 válasza Eagle16 (#6719) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Akkor szerintetek ez vagy ez? Előbbinek már írtam, még megvan a kártya, utóbbit nem tudom, a ti válaszotokat várom, hogy mi volna jobb.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#6722) csucsbicep válasza Rederik (#6684) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Alapon cpu-limited lenne ez egészen biztos, legalább 3,5GHz kéne neki, hogy ne hagyjon a 7870-ben tartalékot.

(#6723) miresz válasza vj0c1 (#6721) üzenetére


miresz
veterán

Én a 4670-et venném.

(#6724) Kakukktojás2 válasza vj0c1 (#6721) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

Én mindenképp a 4670 est venném, nincs olyan gyors mind a 8800 as, de abból rengeteg tönkremegy, lehet h most megint megköveznek érte, de a havernak is volt egy nekem egy gts a sógoromnak is(teszem hozzá ő már 8x javitattja 3 hónap alatt), de nem akarlak befolyásolni, a te pénzed, a te döntésed :R

(#6725) Eagle16 válasza vj0c1 (#6721) üzenetére


Eagle16
addikt

8800Gt kb. 25%-kal erősebb, szóval azzal több teljesítményt kapsz a pénzedért, igaz többet is fogyaszt egy kicsivel. Ha a 4670 is elég arra amire kell, akkor inkább azt szerintem, a hűtés jobbnak tűnik rajta és biztosan hűvösebb is, tovább kibírhatja mint a 8800GT. Ha mindenáron kell a plusz teljesítmény akkor 8800GT.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#6726) vj0c1 válasza Eagle16 (#6725) üzenetére


vj0c1
aktív tag

A 4670-es 3 éve megy a srácnál, aki el akarja adni. A nejem 4670-e 2 év után ment tönkre. Vélemény? A plusz teljesítményre igazából nincs nagy szükség, pláne még ha arra a 8 ezerre rá is kellene fizetni valamennyit, hogy jobb hűtés legyen rajta, viszont ha az eladó 4670-es már 3 éve megy, akkor nem tudom, tanácstalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#6727) Eagle16 válasza vj0c1 (#6726) üzenetére


Eagle16
addikt

Ha nem tudsz rászánni annyit hogy teljesen új kártyát vegyél akkor be kell vállalni ezt a kockázatot. Lehet hogy 1 hét múlva tönkremegy, de lehet hogy még 2-3 évig fog menni miután megvetted. Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#6728) Kakukktojás2 válasza vj0c1 (#6726) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

de mindenképpen alkudj ha a 4670 est veszel, mert az kb egy áron adják a 9600 gt vel, ha találnál egy 9600 gt-t az még jobb vétel is lenne. :R

(#6729) Kakukktojás2


Kakukktojás2
aktív tag

Annyi kérdésem lenne még, mindegy hogy az ország melyik részéről jön a kártya, vagy kifejezetten csak Pest jöhet szóba ?? :)

(#6730) Dr. Romano válasza vj0c1 (#6726) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A 8800-at én nem ajánlom (inkább keríts egy 4730 vagy 4770-et). Hiába a plusz teljesítmény nemsokára számíthatsz rá hogy tönkremegy, főleg ha a gyári tré hűtéssel volt használva ennyi ideig (az enyém 4 év után adta meg magát úgy, hogy AC S1 volt rajta szinte az első naptól fogva! G80 - G92 családot inkább felejtsd el, BGA móka nem éri meg)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#6731) csucsbicep válasza vj0c1 (#6726) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

4670 jobb, mert a 8800GT-n lévő ref hűtés nagyon hangos és nem tartotta éppen hűvösen a kártyát, na meg a G92 is hullik már szép számmal nem csak a G80.

(#6732) vj0c1 válasza Kakukktojás2 (#6729) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Csak Pest, ez a 8500 tényleg a felső határ, eredetileg 6-ért akartunk, de ha már tényleg egy jobbat tudunk 8500ért venni, akkor inkább az, mint hogy 2-3 hónap múlva megint ugyanez legyen, viszont másikat én már nem állok neki keresgélni. Az érdekelt, ki mit mond, hogy ati vagy geforce, illetve melyik megy inkább amd-s procihoz.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#6733) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Erről mit gondoltok ... ?
AMD Radeon HD 7850 OEM OverClocked - 2 GB

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6734) miresz válasza DonThomasino (#6733) üzenetére


miresz
veterán

Ez lenne az? Mert ha igen akkor is az Asus V2-öt javasolom,ha csak ez nem nagyon olcsó.

(#6735) csucsbicep válasza DonThomasino (#6733) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez teljesen referencia kártya akar lenni? Nem annyira rossz a hűtése, de azért nem éri a a többi nonref kártyáét.

(#6736) amerej válasza miresz (#6720) üzenetére


amerej
csendes tag

a 4870 x2-ről tettem le pont a fogyasztás és ezáltal a melegedés miatt no meg nem is mai darab ami nem is inkább a teljesitménye miatt volt számomra baj hanem hogy nem lehet már kapni hozzá AC hütést max ha berendelem de akkor árba már nem jövök ki jol.
Aztán találtam 5870-es kártyát amin le lett cserélve a ref hütő AC-ra és találtam 480 -bol is ilyet ezért is érdekelne hogy ebben az ár/teljesitmény arányban melyik lenne a jo választás :) Mert áthatoan nem tudtam utánna nézni és amiket néztem videokat hol az egyik hol a másik volt jobb :/

Nem vagyok nagy játék mániás hogy mindig a legujabbal játszak inkább multizok csapatban azzok közül is amik most szoba jöhetnek miután váltani szeretnénk CS:GO -rol azok pl bf3 bo2 mw3

14 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#6737) Buci21 válasza Kakukktojás2 (#6702) üzenetére


Buci21
addikt

a lényeg, hogy kis kihasználtság mellett gyengébb a tápok hatásfoka, felépítésből adódik. azaz a 800W-nak kis kihasználtság 300W, így pl lehet h csak 70% a hatásfok, de egy 500W-oson 300W produkál 85%-ot, feltételezve, hogy csúcsteljesítményük közelében ugyanannyi a hatásfokuk, nem hosszu ezt elmagyarázni.

(#6738) DonThomasino válasza miresz (#6734) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az asus és a saphiret elvitték úgy tűnik, ezért csak ez maradt.
Azért írtam konkrétan csak ezt. az 1 modellt
nem tudok róla semmit csak amit írtam.:)

Szetem ez lehet: [link]
Elég jókat írnak róla.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6739) Buci21 válasza DonThomasino (#6738) üzenetére


Buci21
addikt

bocs, nemide, másnak száántam a játékos kérdést, de gondolom fHD a felbontás nem? am 7850-esből csak 2gb-ost, amit linkeltél okés lenne, de nem kell gyári oc-st keresni, csak pénzkidobás, mert te is meg tudod csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#6740) DonThomasino válasza Buci21 (#6739) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ami jön, jelenleg BO2 és BF3.
Bár nem értem ez miért fontos. :)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6741) miresz válasza DonThomasino (#6738) üzenetére


miresz
veterán

Ez egy sima ref. kártya szerintem. Olyan hűtés van rajt ahogy nézem,mint anno a powercolor 5770-eken. Mi lenne az ára?

Hát az is lehet,hogy az amit te linkeltél,de nekem nem ezt dobta ki a kereső a típusra,hanem azt amit linkeltem.

Hát ha 44 akkor meg kell venni. :) Esetleg,ha hangosnak találod akkor veszel rá valami hűtőt,még akkor is jó vagy árban.

(#6736) amerej : Mennyit szánsz kártyára? Mert én jó szívvel egyiket sem ajánlanám,a kettő közül.

[ Szerkesztve ]

(#6742) DonThomasino válasza miresz (#6741) üzenetére


DonThomasino
veterán

44 akciós akciósan itt egy kollégánál és új.

Ilyen utólag hűtős projekteket inkább kihagynám :)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6743) Buci21 válasza miresz (#6741) üzenetére


Buci21
addikt

az új referenciák rendben vannak, már túl vagyunk azon, hogy a ref szar :D szerintem legalábbis :D az ár a kérdés

VIDDD!!!!! ha télleg új és garis csapj rája lefele :D

@(#6744) DonThomasino
a hűtés, a drágábbikon sztem a 3 slotos hűtés lesz, de nem vagyok benne biztos, annyi, hogy szerintem neked mind2 felesleges, szerintem a referencia 44 ezerért nagyon jó ajánlat

[ Szerkesztve ]

(#6744) DonThomasino válasza csucsbicep (#6735) üzenetére


DonThomasino
veterán

ASUS HD7850-DC2T-2GD5-V2 HD7850 2GB GDDR5 PCIE

ASUS HD7850-DC2-2GD5-V2 HD7850 2GB GDDR5 PCIE

A kettő között mi a különbség azon kívül, hogy árban egy 10 es?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6745) Qru válasza DonThomasino (#6742) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Annyit megér, kicsit hangosabb mint a non refek, de olcsóbb is.

#nincsbennetarcsi

(#6746) marinea2 válasza DonThomasino (#6738) üzenetére


marinea2
addikt

Ráadásul azóta jött egy 12.11b driver ami sokat dobott a 7-es szériás karikon.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#6747) ko9 válasza zsole84 (#6705) üzenetére


ko9
addikt

Én mondtam, hogy i5-öt akarok majd beszerezni. Nálam nem az a fontos, hogy hány FPSem van BF3 multi közben, ez teljesen hidegen hagy. After Effects effektezés közben igen is jól fog jönni az i5 + legalább Mac OS X-et is fel tudok tenni :B

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#6748) miresz válasza DonThomasino (#6744) üzenetére


miresz
veterán

A HD7850-DC2T-2GD5-V2 gyárilag emelt órajeles,de nem ér 10e-el többet,mert a catalystban 2 kattintás. :) Vagy felteszed a simára a TOP biosát,és ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#6749) csucsbicep válasza DonThomasino (#6744) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az, hogy ez első TOP verzió emelt órajelekkel, semmi más. Tehát ezért fölös pénzt kiadni, mert szinte biztos, hogy a sima verzió is viszi ezt az órajelet.

(#6750) DonThomasino válasza csucsbicep (#6749) üzenetére


DonThomasino
veterán

És mindez 10e ért elég vérlázító.
Erre tippeltem én is csak 10e ért gondoltam még adnak vmi plus t.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.