Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) boskorelli válasza MiklosSaS (#65049) üzenetére


boskorelli
tag

45 papir

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#65052) gtamate2 válasza maxxenergie (#65045) üzenetére


gtamate2
veterán

Szerintem el vagy tévedve.. az a proci nem hogy a 280x-et, de még a 270x-et sem hajtja ki úgy mint egy i5. Vagy csak az árnak megfelelően ajánlgatsz?

boskorelli: Használtan nézz inkább egy 7850/70-et ha nem zavar hogy használt, jóval olcsóbban kijössz.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#65053) Roleegsi válasza gtamate2 (#65046) üzenetére


Roleegsi
tag

Procit majd később cserélnék, a videokártyát pedig hosszabb távra szeretném venni.

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#65054) MiklosSaS válasza boskorelli (#65051) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Boltbol normalis ar. De hasznaltan jobbat kaphatsz, vagy ugyanazt olcsobban. Miert nem nezel egy faCCa 7870-et hasznaltan, de garival?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#65055) gtamate2 válasza Roleegsi (#65053) üzenetére


gtamate2
veterán

Mennyivel később? Amúgy pont fordítva szokták csinálni..

*Sn0w

(#65056) boskorelli válasza MiklosSaS (#65054) üzenetére


boskorelli
tag

Majd korulnezek egy het mulva lezs fizu abbol potolom ki... addig nezelodok, de ha nem talalok megfelelot akkor amit linkeltem az marad.

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#65057) Roleegsi válasza gtamate2 (#65055) üzenetére


Roleegsi
tag

Nem tudom, pár hónap, fél év kb... A procihoz alaplapot is kéne cserélnem valószínűleg, és teljesítménybeli változás nem nagyon történne, így viszont azért ugrok felfelé az 5870-ről. GTA 5-el szeretnék játszani, és gondolom ahhoz azért kell. Amúgy mennyiben nem hajtja ki a processzorom?

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#65058) maxxenergie válasza gtamate2 (#65052) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Nem természetesen, de igazad van jelen esetben nem néztem meg a prociját csak azt mit akar venni 68K-ért, de jogos persze az észrvétel. De ezt leírhattad volna finomabb stílusban is "el vagy tévedve, meg a feltételezések ........." :W

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#65059) Roleegsi válasza maxxenergie (#65058) üzenetére


Roleegsi
tag

Ez a proci mennyiben hajtaná ki az R9 290-et? Jó megoldás ez addig amíg veszek másik procit? Mindenképpen előrelépés fog mutatkozni videoteljesítményben az 5870-hez képest ugye?
Azért akarok erős kártyát, mert ez akkor hosszú évekig meglesz, és ne legyen idejétmúlt már a következő évben.

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#65060) maxxenergie válasza Roleegsi (#65059) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Kb 50%-ban, ha hamarosan procit (platformot) is cserélnél mert ez lenne javasolt, minimum i5 4590 vagy 2500K szintű proci kéne a 290 alá majd, akkor megéri persze egyből az erősebb karit megvenni átmeneti időszakra. 5870-hez képest addig is minimálisan de előrelépés lenne, bár ugye teljes élmény a platformcsere után jönne meg :C

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#65061) gtamate2 válasza maxxenergie (#65058) üzenetére


gtamate2
veterán

Már reagáltam rá hogy sok lesz (sőt miklosss2012 is) , de továbbra is ajánlottad a 280x-et, ezért írtam ilyen stílusban. Ha ajánlani szeretnél azt kicsit körültekintőbben kellene, rossz szálat vittél végig az elejétől, legközelebb olvasd el végig a hsz-t, no offense, de ez még közel sem bántó stílus volt a részemről.

Roleegsi: Szerintem még 50%-ban sem, a mostani kombód elég jól el van találva, nagy előrelépést nem fogsz tapasztalni az a helyzet. Nekem q8200@3ghz mellett a gtx660-am is 60-70%-on ment , ahhoz képest szerintem 30-40%-on ha kihajtja neked az a proci a 290-et. Először cserélj procit szerintem, az a nagyobb macera..

*Sn0w

(#65062) Superhun válasza Roleegsi (#65059) üzenetére


Superhun
addikt

Szerintem várj a VGA vásárlással addig, amíg új procira is lesz pénzed, mert addig nem lenne teljesen kihasználva a VGA és a gari az természetesen fogyna szépen róla... Hamarosan jön a 3XX széria AMD részről, ott szerintem lesz jobb vétel az R290/290X-nél.

(#65063) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Mi lehet ez a fehéres valami a tranzisztoroknál? Tud valaki ebben segíteni?

Battletag: Myth#1775

(#65064) Dosi válasza Myth (#65063) üzenetére


Dosi
tag

lecsapódott a tengeri só :DD :C

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#65065) Dosi válasza Superhun (#65062) üzenetére


Dosi
tag

Valóban jobb ha megvárja(csak az első hszben nem írta h mikor lesz új proci, ezért sem tudtam valami mást írni) az új R9 3xx szériát akkor úgyis a régi kártyák bolti árát meg használtat is lefelé fogja nyomni elég rendesen :K

prociból meg a i5-2500k már-már etalon(még ha régi is) :))

[ Szerkesztve ]

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#65066) Teaway válasza Myth (#65063) üzenetére


Teaway
veterán

Folyasztó-szer maradvány.

Nincs itthon csokid??

(#65067) FollowTheORI válasza Myth (#65063) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valószínűleg páralecsapódások vagy kis oxidáció ha olyan környezetben volt a gép/kártya.
De van hogy a gyártásnál valami pcb szereléshez/tisztításhoz használt folyadék ottmaradt és ilyen lett idővel.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#65068) Myth válasza FollowTheORI (#65067) üzenetére


Myth
aktív tag

Akkor ebből nem lesz bajom, ugye? Elvileg mar több mint másfél éve ilyen...

Battletag: Myth#1775

(#65069) JegesEmber20 válasza Superhun (#64979) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

(#64979) Superhun
(#64980) juve600

Köszönöm a válaszokat, húzni is fogom tudni majd ugye? Kb mennyit fog fogyasztani a gép?

(#65070) Roleegsi válasza gtamate2 (#65061) üzenetére


Roleegsi
tag

Akkor tehát nem sok értelme volna a dolognak ha jól sejtem, bár a 290x gondolom 30-40%-on is jobban teljesítene mint a jelenlegi, vagy tévedek? A 290x mellé mit kéne cserélnem a konfigomat tekintve? Minden más maradhatna, csak a proci+alaplap páros kéne? Ebből a kettőből mit ajánlotok, és tudnátok esetleg árakat is írni? Lehet meg tudnám oldani valahogy... Nagyon szépen köszönöm, az eddigieket is!

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#65071) N@idia válasza Roleegsi (#65070) üzenetére


N@idia
őstag

Egy R9 290X alá elegendő egy i5 2500 "K"-s végződésű proci amit 4.8ghz-ig simán húzható,de bőven elég ha 4.2-4.4 Ghz-ig felrántod már így is 100%-ban kifogja hajtani neked ennek elég jó ára is van használtan 35-40K között kapható Asrock Extreme 4 alaplap is 20-25k körül van. Árban kb 55-60 ezer ft-ból meg van a lap és a proci ami mai kártyákhoz bőven elegendő.Viszont ha újabb generációs intelt szeretnél akkor 4690K csak hát annak elég borsos az ára jelenleg 63 ezer ft az új ára használtan meg 50-55 ezer és ez még csak a proci ;) Alaplap megint kb 25-30 ezer

Egyébként ahhoz a procihoz ami neked van egy HD7850/70-et simán tehetnél mellé és még egy jó darabig felesleges volna cserélned gépet mert ezzel még a Witcher 3 futni fog lehet nem 60Fps-el és ultrán,de 30Fps high grafikán lazán menne... és egy ilyen kártyát kb 30-35 ezer ft-ból megúsznád

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#65072) FollowTheORI válasza Myth (#65068) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem valószínű, főleg ha eddig sem volt baj vele. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#65073) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

Olyan kérdésem lenne, hogy mi lenne a megfelelő videokártya egy i5-3470 mellé? CS:GO-ra használom a gépet, és abban kellene maximalizálni az fps-t. Nvidia érdekelne első körben, de ha amd lesz, azért sem fogok haragudni. :D 30-40 ezernél többet nem szívesen áldoznék rá, és mivel használtan fogom megvenni, így ne bolti árakból induljatok ki. Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#65074) MiklosSaS válasza Coccolino_O (#65073) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

HD 7950 a best buy ebben a kategoriaban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#65075) Roleegsi válasza N@idia (#65071) üzenetére


Roleegsi
tag

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! AMD-s konfigban sem jön ki olcsóbban? Vagy abban nem éri meg gondolkodni? :)

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#65076) Coccolino_O válasza MiklosSaS (#65074) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Az azért annyira már nem fiatal kártya. Azt hittem, hogy lesz valami újabb, ami jobb nála, ebben az árkategóriában.

(#65077) MiklosSaS válasza Coccolino_O (#65076) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha jobban hangzik akkor R9-280 (de ugyanaz a kartya)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#65078) N@idia válasza Roleegsi (#65075) üzenetére


N@idia
őstag

Felejtsd el az AMD-t nem játékra való!!!! Lehet olcsóbb,de nem annyival,hogy megérje a pénzt beleölni annak az árából az i5 2500K+alaplap kijön kb ugyan ennyibe kerülne az AMD is talán 45-50-ből jönne ki.Én helyedbe csak intel-ben gondolkodnék,ha játékra kell. Az Fx 8350-et egy i3 4370 is elveri pedig az csak 2 magos+HT játékokban erősebb az i3,de programok terén már gyenge viszont az i3 kevés az R9 290x-hez így mindenképpen i5-ben kell gondolkodni :K

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#65079) Roleegsi válasza N@idia (#65078) üzenetére


Roleegsi
tag

Értem, megfogadom a tanácsot! Nagyon szépen köszönöm! :)

Battlefield 3 és CS GO acc: Roleegsi

(#65080) alonsofan


alonsofan
tag

Sziasztok videókártyát szeretnék venni az alábbi konfigba:

Alaplap: Gigabyte P67A-D3-B3
Processzor: I5 2400 3,1ghz
Mostani videókártya: AMD Radeon HD6570
Táp: Corsair 650W

Keret: 40ezer a plafon használtat nézegettem eddig 660TI-t találtam ennyiért és ami megfelelne nekem. Tudtok jobbat ajánlani ebben az árszegmensben?
Cél: Project Cars, Dirt Rally High beállítással fusson zökkenő mentesen fullHD-ban.

(#65081) MiklosSaS válasza alonsofan (#65080) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Abban az arban egy 7950 Radeon volna a legjobb.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#65082) Superhun válasza JegesEmber20 (#65069) üzenetére


Superhun
addikt

VGA tuninggal kb 300W-ot, tehát bőven elég a tápod.

(#65083) gtamate2 válasza Roleegsi (#65070) üzenetére


gtamate2
veterán

Alaplap+ proci párost cserélnék a helyedben először. Ez újonnan kb 65.-70k, persze ebből lejön amennyiért a mostanit el tudod adni. Ha használt is szóba jöhet akkor 45-50-ből megvan a dolog.
Utána újítanék csak vga-t, mert kb semmit nem fogsz észrevenni abból ha beteszel egy 290-et. A másik pedig hogy a tápnak is bírnia kell mert a 290 nem keveset eszik. Szóval először mindenképp proci+lap kombó legyen, júliusban jön az amd új szériája ami még lejjebb nyomja majd az árakat, ezért is éri meg jobban először most procit újítani. Vagy veszel egy olyan vga-t amit a mostani még kb kihajt és nem foglalkozol a többivel, de ez kb max 30-40%-os teljesítményjavulást jelent.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#65084) Coccolino_O válasza MiklosSaS (#65077) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Értem. Gyártói oldalon azt írják, hogy a 7950-hez 500 wattos táp kell. Mit gondolsz erről?

(#65085) schawo válasza Coccolino_O (#65084) üzenetére


schawo
titán

Gyártó hülye, mindig túlbiztosít.

Ha veszel egy Vargáné márkájú tápot, ami 450W-os, de 12V-on csak 200-at ad, akkor ne mehess reklamálni hozzájuk. Ők szóltak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65086) MiklosSaS válasza schawo (#65085) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#65087) gtamate2 válasza Coccolino_O (#65073) üzenetére


gtamate2
veterán

Ha GO-ra kell én nVidiát vennék, a játék jobban szereti, plusz ott van a shadowplay, amivel sokkal kényelmesebb egy fragmovieba anyagot menteni. GTX 660ti-t már kapni ennyiért.

*Sn0w

(#65088) Coccolino_O válasza schawo (#65085) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Értem, köszönöm. :)

gtamate2: Ez lett volna a következő kérdésem. :R Még egy olyat kérdeznék, hogy van-e jelentősége, melyik gyártóét veszem meg. Melyiknek a legjobb a hűtése?

[ Szerkesztve ]

(#65089) Dosi válasza N@idia (#65078) üzenetére


Dosi
tag

és igen megint egy olyan fórumtárs aki egy véleményen van velem :D AMD nem játékra való :C köszi :B

egyébként valóban egy 2500k még ma is bőven elég egy jó R9290x-hez :) és lehet az AMD olcsóbb de nem éri meg hosszútávon, talán az új procik amiket kihoznak, hátha valami új dolog lesz és jobb, kb mint mikor előjöttek a 64bittel :))

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#65090) gtamate2 válasza Coccolino_O (#65088) üzenetére


gtamate2
veterán

Az asus dc2 és az msi twinfozr a top, de a giga hűtése ill. a custom hőcsöves hűtők is jók.

*Sn0w

(#65091) FollowTheORI válasza gtamate2 (#65090) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Meg AMD oldalon a Sapphire VaporX, csak általában elég durva felárral adják.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#65092) Assdak válasza Coccolino_O (#65088) üzenetére


Assdak
őstag

Annyit azért hozzátennék, hogy ha normálisan akarsz játszani, tehát a fölösleges csicsaszarságokat kikapcsolod, akkor nem a videokártya a lényeg, hanem a processzor.

(#65093) creation


creation
senior tag

Uraim!

Adott egy HP Z220 típusú munkára használt masina. Immáron 20GB DDR3 leledzik benne, egy I3-3220 társaságában.

Korábban probléma volt, hogy a gép nem tudta hova eltárolni azokat a pontokat amiket egy egy program futása során felvett (3D mérőgép scannelő módban elemenként akár 30-40e ponttal is dolgozik. És ilyen elemekből akár 4-5 is előfordul egy darabnál. Mivel rengeteg az SPC mérés, ami nálunk általában 50db-os, így már érthetővé válik a probléma). Így a korábbi alap 4GB mellé bekerült még 16GB. Viszont egy új problémába ütköztünk, ami nem más mint a tény, hogy a VGA nem képes ellátni ilyen mennyiségű adat esetén a feladatát.
Értsd ez alatt a fenti pontokból készült grafikus ábrázolások forgatása.

Jelenleg egy Quadro 600-as valami dübörög benne.

Nos ezt szeretném váltani valami olyan VGA-ra (hasonlóan iprai), ami képes lehet ellátni ezt a feladatot. Akadás mentesen, kiterjesztett kijelző esetén is. (A határ nem a csillagos ég. Ár/teljesítmény arányban ha tudtok ajánlani 2-3 fajtát sorrendbe rakva, az már nekem tökéletes lenne :R )

Fő monitor: HD Compaq LE2202x
Segéd monitor: LG Flatron L1942

Köszönöm segítségeteket előre is.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#65094) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!
27" monitort szeretnék vásárolni, csak munkára és filmnézésre.

Néztem a FHD felbontás felettieket. Csak nem tudom, hogy képes lenne-e a gépem, i5 750 procival, NVIDIA 9600GT videókártyámmal akadásmentes működtetésre egy 2.560 pixel x 1.440 pixel felbontásnál....
szerintetek menne a dolog?

(#65095) FollowTheORI válasza Gordiann (#65094) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Menne.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#65096) FollowTheORI válasza creation (#65093) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Quadro K2200 vagy K4200 attól függően mennyi pénz van rá...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#65097) ViSAS válasza FollowTheORI (#65096) üzenetére


ViSAS
senior tag

Soha nem értettem hogy technikailag mi a különbség (mi az a plusz rajta) az ilyen kártyák, kontra a "hétköznapi" kártyák között, ami indokolja ezt a felárat.

(#65098) JackFeryll válasza Assdak (#65092) üzenetére


JackFeryll
őstag

mi?!
Ha a processzor alatt a kártyán lévő GPU-(k)ra és nem a CPU-ra gondoltál akkor nem szóltam.

(#65099) gtamate2 válasza Assdak (#65092) üzenetére


gtamate2
veterán

Azért ez nem így van, a vga is elég fontos, de abban igazad van hogy a csgo egy cpu igényes játék, tehát egy i5 kell oda, de ezzel már rendelkezik Coco, szóval már csak egy normális vga választja el a sok fps-től :)

*Sn0w

(#65100) FollowTheORI válasza ViSAS (#65097) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Más nyilván picit a HW is, lehetnek spéci kimenetek rajtuk.
Más a BIOS/firmware és másra van optimalizálva, más a szoftver körítés, a driver és a stabilitás/hibatűrés.
+ van támogatás mellé, tehát problémád van akkor felhívod őket és segítenek megoldani, valószínűleg hamarabb is válaszolnak és több csatornán is elérhetőek ezek a mérnökök/technikusok... stb stb.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.