Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42674) Dounter88


Dounter88
csendes tag

Sziasztok
Videokártyát szeretnék vásárolni 35 000Ft környékén és mindenképp egy szép újat, a "legfrissebb" támogatásokkal.
Egy Intel I3 2105 alá, és 4GB-t RAM mellé.

A kérdésem igazából az lenne, hogy a Mantle API megéri-e az árát. Nézegettem és például-e szerint: http://prohardver.hu/teszt/evekben_merheto_elorelepest_kinal_mantle_api/mit_tartogat_jovo_mantle.html
jó választás lenne egy ilyen támogatású kártya. Vagy ez még gyerekcipő? Nem "hasznos" első generációsat venni?
AMD oldalon R7 250x-et és 260x-t 1GB-osat nézegettem.(Van ezeknél jobb választás? Vagy az átnevezés után sem érnek többet?)
Ha jól tudom, ezek támogatják az API-t.
(persze, a 260x biztos jobb, de kérdéses hogy nem-e lennék CPU limites)

És persze ott vannak az új Maxwell kártyák amelyeken, -ha jól tudom- nincs DirectX 11.2.
Itt játszik a PhysX és az NVidia támogatásai.
(Amennyire olvasgattam, általános tény hogy AMD alatt az új játékok, NVidia alatt pedig minden jól zakatol, cserébe drágábbak)[kérdés hogy igaz-e, vagy csak a fanok hordják le a másik "pártot"]
Én 750 2GB-os változatot tudnám megengedni, 750Ti-t nem hiszem.(jobb van-e?melyik fajta?)

A kérdés tehát adott, melyik oldal kártyáját érdemes megvennem a kis asztali gépembe?(szerk.: kis ellentmondás a szöveg többi részével)
Ha árral rendelkező linkeket tudnátok dobni az ajánlataitokról, azt megköszönném.
Egy hetet gondoltam határidőnek, még addig változhatnak az árak(nem hiszem) és tesztek készülhetnek.
Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

ha lehetne, már változtattam volna

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.