Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) BomiBoogie válasza Veron (#2800) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem nincs akkora árkülönbség, inkább az i5, azért képszerkesztéskor jól jön az, mégiscsak kétszer annyi mag.

(#2802) M@rdel válasza kero35 (#2799) üzenetére


M@rdel
őstag

i3 2130 és 7850-em van. Minden full, vagy ahoz közeli.
De ha akarod butíthatod! :D

A nem fontos, hogy fullon, csak Fhd-ben, az kb. 6790 szint.

(#2803) csucsbicep válasza Kalos7 (#2794) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nekem a 2400 alapon kitolja az 1200/1500-ra húzott 7850-et, hozzá teszem nem 800x600-ban játszok.

(#2804) PeL válasza Veron (#2800) üzenetére


PeL
addikt

Ha már van lehetőséged és pénzed érdemesebb i5-öt venni

(#2805) tobias40


tobias40
veterán

Sapphire Radeon HD7850 1GB

Ez jó minőségnek számít a 7850-ek között?
Van-e vmi hátránya vagy negatívuma?

Üdv!

(#2806) csucsbicep válasza tobias40 (#2805) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Egyedül az 1GB. De még a legtöbb esetben az is elég, jelenleg.

(#2807) tobias40 válasza csucsbicep (#2806) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi! :R

(#2808) BomiBoogie válasza tobias40 (#2805) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jó a kártya, a Sapphire megbízható márka, jelenleg full HD játékhoz ésszerűen magas beállításokkal elegendő az 1 gigás is.

(#2809) SFU


SFU
tag

Szervusztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen videokártyát érdemes választanom a meglévő helyett az alábbi konfighoz?(nem szeretnék sokat költeni:D) Most BF3-al tolom, ebben szeretnék javulást elérni, a monitorom egy 22"-s 1680*1050 felbontásban, de később lehet váltanék full hd-re.

Gigabyte Z77 alaplap
i5 2500
2*8 GB Ram
Zotac 460GTX 768 MB
450 W-s Asus Atlas táp.

Köszönöm

SFU :R

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#2810) csucsbicep válasza SFU (#2809) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

HD7850 2GB vagy GTX660 legalább.

(#2811) BomiBoogie válasza SFU (#2809) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egy 7770 elég lehet, ha spórolni akarsz, erre a felbontásra megfelelő, aztán később majd fullHD-ra legalább egy 7850. Persze kérdés, mikor akarsz váltani és mennyi annak a valószínűsége. :)

(#2812) Geresics


Geresics
addikt

újra és újra csak felhergelem magam ezeken a b@romságokon, amiket egyesek itt írnak....
HD7770-hez kell az i5 :F És ugyan már minek! (Veron esete más, Neki a meló miatt tényleg kell!)
Ki ne találjátok már! :Y
Elismerem, BF3 multi egész más tészta! Sajnos garanciális probléma miatt most nem tudom letesztelni, de ígérem lefogom! (Bár az itt leírtak alapján oda Paks is kevés lassan, esetleg ha sorbakötünk 8 gépet, akkor lehet vele játszani!? Bahh... bullshit...)
Mindenesetre E6500@3,5GHz+6850 minden normál single player játékra elég! Igaz, én 1440x900-ban tolom, és 2x vagy 4x AA+AF-el, de akkor is mindent fullon! Még SWTOR-t is, ami MMO, és tud kajálni ennek megfelelően!
Az E6500 után az i3 hatalmas ugrás! Ne akarjátok már bemesélni, hogy kell egy i5 lassan egy 7750-hez is, mert még valaki elhiszi...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2813) matolcsida


matolcsida
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne van nekem most egy Sapphire HD 5750 1gb vga.m
az alaplapomban 2 darab pci-e 16x slot van,
a kérdés az lenne hogy mit érné meg jobban egy crossfirebe kötni ezt a vga-mat egy ugyan ilyennel
vagyhttp://www.e d i g i t a l.hu/Videokartya/Asus_PCIe_3.0_GTX650_TI-1GD5_-_GTX650_Ti_1GB_videokartya-p337827.html?backurl=clear ilyen vga betétele
árban a crossfire olcsóbban kijönne,DE! teljesítményben melyik lenne jobb és mennyi lenne a két megoldás között a különbség?
a válaszokat előre is köszi!

(#2814) PeL válasza Geresics (#2812) üzenetére


PeL
addikt

Majd ha meglesz a 7770-em letesztelem mit bír az E6700-am mellett :DDD

(#2815) Wannabeapro


Wannabeapro
tag

Sziasztok.

Assassin's Creed III-hoz elég gyenge a gépem ( alacsony grafikán enyhén szaggat).
4GB Ramom van, Intel E5300 2M Cache, 2.60 GHz, 800 MHz proci.

Kérdés:
Van értelme e mellé venni 20.000 Ft körüli videókártyát ?
/Már az is elég lenne ha egy 1280*1024-en futna lagg mentesen./

(#2816) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Egy Core 2 Duo E8400-as procihoz milyen kartyat ajanlotok jatekra(mi hajtja ki), 19"-es monitorral?
Jelenleg egy X1950PRO van.

Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#2817) BomiBoogie válasza matolcsida (#2813) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Elvileg talán a Crossfire valamivel nagyobb számítási teljesítményt adna, de régebbi kártyával nem éri meg, ráadásul mindig ütközhetsz támogatási gondokba, ha a játék nem ismeri fel, stb.

A 650Ti egy korszerű kártya, ha eladod az 5750-et és rádobsz 15-20-at, már megkapod, szóval egyértelműen az ajánlott, tehát az egy GPU-s megoldás.

Wannabeapro és Csaby25:
Radeon 7770 vagy 7750, ha árban csak az fér bele, 1280-ra és a procihoz ez a maximum.

[ Szerkesztve ]

(#2818) csucsbicep válasza Csaby25 (#2816) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Max 7750, erősebbet nem éri meg betenni mellé.

(#2819) Geresics válasza Csaby25 (#2816) üzenetére


Geresics
addikt

Ha meghúzod a CPU-t, akkor viszont megéri a 7770 is!
Alapórajelen valóban 7750 csupán.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2820) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

üdv!
egy HD 6950 video kártya, vagy 2db HD6850 az erősebb crossfire-ben? illetve vajon a video vágó programok ki tudják használni a megnövekedett teljesítményt?(SonyVegas)

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#2821) BomiBoogie válasza Mr.Peter (#2820) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A 6850 CF erősebb, mint a 6950, a Vegas-ról nincs tapasztalatom, hogy áll a CF-hez.

(#2822) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Egy kis érdekesség. A Heaven 3.0-t VGA tesztelésre készítették, normális optimalizáltsággal. A maximumot kisajtolja a kártyákból. Itt van egy diagram, amin egy FullHd-s teszt alatti processzor monitorozás látszik. Maga a teszt a piros vonal mögött indul, előtte a betöltési folyamat látható. Ez alapján látható, hogy milyen kevés processzor erő kell egy 7870-es kihajtásához. Szinte egy szál ami dolgozik, az is a 2500 MHz környékét karcolja. Ezek alapján egy i3 is simán kihajtja maximumon, az i5-ösökről nem is beszélve. Tehát elmondható, hogy egy jól optimalizált játéknál a VGA a fontos tényező. Ha egy játék meg annyira szarul van megírva, hogy köhög erős processzor alatt is, nem jelenti azt, hogy egy erős VGA-t nem bírna kihajtani egy i3 vagy i5.
Ezek után nyugodtan fogalmazzunk inkább úgy, hogy melyik játékhoz milyen erős processzor kell. Így pontosabb.

A diagram.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#2823) takessz válasza Wannabeapro (#2815) üzenetére


takessz
senior tag

az a bajj sárcok 7750 et ajánlanak aminek megint felugrot az ára az olcsobiknak 25-26-ra ,én spéci ezért egy 6670 ajánlanék ami még 1280x1024 high on 2x élsimitásal elkell hogy menyen fixen 30-40 fps-el elméletileg de ha lemegy a 7750 ára 17 ezere megint akkor azt érdekmes venni

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2824) BomiBoogie válasza Kean_Sorbo (#2822) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

És azt tudjuk, hogy itt milyen processzorral tesztelték a 7870-et? Mert azért az órajel nem minden.

Egyébként meg ha ez így is van, a játékok sajnos inkább optimalizálatlanok, mint optimalizáltak. :(

(#2825) Malibutomi válasza Kean_Sorbo (#2822) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Teljesen igaz amit írtál, a játékhoz kell a proci, nem a vga kihajtáshoz.
Pl egy multi vag yolyan játék ahol rengeteg összhatást kell számítani, igényli az erős procit. Mig mondjuk egy single tunnel racer játék nem annyira.

(#2826) dozzer válasza BomiBoogie (#2824) üzenetére


dozzer
tag

Szerintem nem is érdekük a játékszoftver gyártó cégeknek, hogy teljes mértékben optimalizált játékokat csináljanak. Szerintem ez inkább arról szól, hogy minél több ember fejlessze a gépét. Gondolom emiatt nem optimalizálják a játékokat rendesen. Egy kis agyi ráhatás :D

Ha már szép nem vagy... legalább hülye ne legyél!

(#2827) csucsbicep válasza Kean_Sorbo (#2822) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nekem egyből az AVP jutott eszembe az ilyen játék, hogy magasról tesz a CPU-ra.

(#2828) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Megrendeltem ma egy Sap. 7770-es kártyát, de ahogy látom a sys.req. 4giga ram :D 2gb-al el sem indul a móka?

Szerk: köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

(#2829) BomiBoogie válasza Mexbacsi (#2828) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az csak az "ideális" konfig a gyártó szerint, szerintem 512 RAM-mal is elindul, nincs érdemi összefüggés, legalábbis semmi olyan, ami miatt aggódnod kéne.

[ Szerkesztve ]

(#2830) Kean_Sorbo válasza BomiBoogie (#2824) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ez az én 2500K processzorom. Azért készítettem a tesztet, mert sokszor gyengébb kártyákat javasolnak itt a fórumon, mint ami optimális lenne. Inkább mindig egy erősebb VGA legyen a gépben. Kicentizni szerintem nagyon nagy butaság. Inkább maradjon a VGA-ban egy kicsi vagy több, minthogy az is a határán nyögdécseljen.

Sajnos ez a játék optimalizálatlanság néha már a pofátlanság határát súrolja. :(((

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#2831) Wannabeapro válasza takessz (#2823) üzenetére


Wannabeapro
tag

Asus 7750 1GB DDR5 HD7750-1GD5, 24.000-t megér vagy valószínű, hogy leviszik az árakat és megéri várni vele kicsit (eddig nem nagyon mélyültem el ebben a témában szóval sajnos nem tudom milyen gyakran szokták az árakat variálni)?
És még 1 kérdés:) Ezt amit írtál, -hogy 1280-on, high-on simán kéne bírnia- hogy lehet ki logikázni előre hogy egy játék milyen beállításon hány fps-el fog futni.

(Köszönöm az eddigi válaszokat)

(#2832) Kean_Sorbo válasza Wannabeapro (#2831) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Erre a 7770-re már nincs keret? Mert most nagyon olcsó. Csak 4 eFt van közöttük.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#2833) Sondi1986 válasza Kean_Sorbo (#2832) üzenetére


Sondi1986
addikt

csak az eredetileg így néz ki:

(#2834) Wannabeapro válasza Kean_Sorbo (#2832) üzenetére


Wannabeapro
tag

Nem nagyon... De 4GB RAM, Intel E5300 2M Cache, 2.60 GHz, 800 MHz proci-hoz sok lenne nem ?

(#2835) BomiBoogie válasza Wannabeapro (#2834) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egy 7750-nel is jól járnál, de ha még az is drága, akkor nézz inkább régebbi kártyákat, 6770 már van 20 körül.

(#2836) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Egyébként e kettő között mi a különbség?

[link]

[link]

11201-17-20G verziónál az iponon található kép nem a valóságot mutatja ugye...

(#2837) Kean_Sorbo válasza Sondi1986 (#2833) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Az rendben van, hogy ez nem a flex verzió, de mégiscsak 7770-es.

Wannabeapro: Szerintem nem sok neki. De még ha sok is, viszont van +4 pénzed, akkor tényleg érdemesebb inkább ezt venni.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#2838) BomiBoogie válasza Mexbacsi (#2836) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A Flex-en szerintem több kimenet van, kb. ennyi.

(#2839) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Igen, de az nem flex csak rossz kép van feltötlve, ahogy írtam...de ezek szerint akkor végképp semmi. ;) Bár nem értem akkor miért +1500 :(

[ Szerkesztve ]

(#2840) BomiBoogie válasza Mexbacsi (#2839) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A lényeg, hogy az olcsóbbat vedd. :K

(#2841) Wannabeapro válasza Kean_Sorbo (#2837) üzenetére


Wannabeapro
tag

Baj abból nem lehet ha esetleg túl erős a vga a procihoz képest ?
Mert akkor he összejön a pénz lehet hogy 7770 lesz és majd később egy jobb proci.

(#2842) BomiBoogie válasza Wannabeapro (#2841) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Baj nem lesz belőle és azért ordítóan nagy különbség sem. :K

(#2843) Wannabeapro válasza BomiBoogie (#2842) üzenetére


Wannabeapro
tag

Az ordítóan nagy különbséget mire értetted ? 7750 és-70 között ?

Egy kis bibi van a 7770-el, mégpedig, hogy csak DVI kimenet van.. és úgy tudom hogy VGA adapterrel romlik a képminőség (igaz ez ?).

(#2844) Kean_Sorbo válasza Wannabeapro (#2843) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nem. A DVI kimenet alsó részén ott az analóg (D-SUB) kimenet. Ezért kell az átalakító. Minek tegyenek rá plusz egy kimenetet feleslegesen?

BomiBoogie talán arra gondolt, hogy egy erősebb processzorral fog igazán kijönni a két kártya közötti különbség.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#2845) Borat7


Borat7
tag

Sziaztok!

Azt szeretném kérdezni megéri-e 60-70k-ért Vga-t venni vagy lesz most a közeljövőben valami újítás? Új Ati/Nvidia kártyák várhatóak? Ha igen mikor?

Köszi! :R

(#2846) BomiBoogie válasza Borat7 (#2845) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egy 7870-et megéri venni most, 60 körül.

A Radeon 8-as sorozat pontos érkezéséről (pl. Sea Islands) még nincs semmilyen megbízható információ, bár ha azt mondom, 2013-ban valószínűleg lesz valami fejlődés, nem mondok újat.

Itt például azt írták szeptemberben:
The wait should not be very long either, if rumors are true as they seem to indicate that the 8970 will enter manufacturing in late 2012 and launched in early (January/February) 2013.

Ennek gyakorlatilag nulla az esélye, most jöttek ki az erősített 7870-nek, meg még egy pár driverfrissítés, amíg van tartalék (és bőven van még) a CGN-es 7-es sorozatban, nincs is értelme kihozni újabbat.

[ Szerkesztve ]

(#2847) BomiBoogie válasza Wannabeapro (#2843) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Úgy értettem, hogy nem lesz gond a 7770-nel sem olyan szempontból, hogy a procid kihajtja-e, mivel a két kártya között nem nagy a különbség, nem ezen fog múlni.
Hogy lezárjuk: vedd meg, nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#2848) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok
ki kéne értékelni ezt a karit minden szemepotból !ez?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#2849) BomiBoogie válasza marec1122 (#2848) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Erős, jó kártya, ugye PhysX-es meg Nvidia, ha bárkinek ezek számítanak, ezért az árért viszont általában a Radeon 7870-et ajánlják inkább. Milyen szempontra gondolsz még?

(#2850) milanfan válasza BomiBoogie (#2849) üzenetére


milanfan
tag

Teljesítményben szinte minimális különbség és ezzel az árral most szerintem nagyon megéri!
Pláne Nvidia fanoknak!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.